Перейти до вмісту

ВЕЛИКІ УКРАЇНЦІ

Повідомлень в темі: 284

Опитування: На вашу думку, найвидатніший Українець (108 користувачів проголосувало)

голосування на форумі то не СМС, грошей не коштує.

1. Володимир Великий (9 голосів [2.50%])

Процент голосів: 2.50%

2. Ярослав Мудрий (15 голосів [4.17%])

Процент голосів: 4.17%

3. Данило Галицький (13 голосів [3.61%])

Процент голосів: 3.61%

4. Богдан Хмельницький (26 голосів [7.22%])

Процент голосів: 7.22%

5. Іван Мазепа (20 голосів [5.56%])

Процент голосів: 5.56%

6. Григорій Сковорода (18 голосів [5.00%])

Процент голосів: 5.00%

7. Іван Котляревський (12 голосів [3.33%])

Процент голосів: 3.33%

8. Тарас Шевченко (38 голосів [10.56%])

Процент голосів: 10.56%

9. Іван Франко (28 голосів [7.78%])

Процент голосів: 7.78%

10. Михайло Грушевський (14 голосів [3.89%])

Процент голосів: 3.89%

11. Симон Петлюра (16 голосів [4.44%])

Процент голосів: 4.44%

12. Нестор Махно (3 голосів [0.83%])

Процент голосів: 0.83%

13. Павло Скоропадський (7 голосів [1.94%])

Процент голосів: 1.94%

14. Олександр Довженко (12 голосів [3.33%])

Процент голосів: 3.33%

15. Степан Бандера (50 голосів [13.89%])

Процент голосів: 13.89%

16. Роман Шухевич (26 голосів [7.22%])

Процент голосів: 7.22%

17. Сергій Корольов (7 голосів [1.94%])

Процент голосів: 1.94%

18. Вячеслав Чорновіл (22 голосів [6.11%])

Процент голосів: 6.11%

19. Микола Амосов (6 голосів [1.67%])

Процент голосів: 1.67%

20. Леся Українка (18 голосів [5.00%])

Процент голосів: 5.00%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#81 Funt

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 625 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:київ

Відправлено 01.01.2008 – 17:53

богдан хмельницький та володимир великий.
  • 0

#82 oksdemidova@rambler.ru

Генеральний писар

• Користувачі
  • 554 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 16.01.2008 – 18:05

Великий українець має:
бути українцем
мати українську кров
володіти українською мовою
:rolleyes:
  • 0

#83 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1905 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 18:33

Перегляд дописуoksdemidova (16.01.2008 18:05) писав:

мати українську кров

Це як? Де критерій цього? Це ж треба всіх предків до Х-го коліна простежити. А це майже неможливо.
За таким критерієм не проходить, скажімо, Володимир Великий, бо його предки - варяги. І ще дуже багато українців.
  • 0

#84 Sink

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 192 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 18:43

Sotnik
Можливо, мова йде хоча би про певний відсоток української крові, тобто, хоча б хтось з предків має бути українцем... А стосовно Володимира, якщо його й можна вважати Великим, то радше Великим русичем (руські предки у нього теж були, ті ж жінки-матері князів), адже все ж таки, видається, що на той час говорити про окрему українську націю трохи зарано...
  • 0

#85 Трям

шопопало

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:планети КВН

Відправлено 19.03.2008 – 07:39

За хронологією:
Ярослав Мудрий (за Софію та за розвиток освіти)
Іван Мазепа (дійсно еликий. Чим пожертвував, аби врятувати нас від імперської Росії. І не важливо те, що не вийшло!)
Тарас Шевченко (куди без Кобзаря?)
Михайло Грушевський(перший і справжній президент!)
Володимир Винниченко(за "Геть від Московії" та за УНР)
Микола Хвильовий(Захоплююсь творами. Один з двох моїх літеретурних ідолів!)
Степан Бандера(найвидатніший ОУНівець)
Іван Багряний(мій ідол!)
Василь Стус(що тут казати? все зрозуміло і так!)
Сергій Бубка(6.15 м Всі ще сто років на таку висоту не стрибнуть)
Брати Кличко(дійсно завдяки кому знають Україну у світі)

• 0

#86 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень

Відправлено 21.03.2008 – 00:33

Перегляд дописуSotnik (16.01.2008 18:33) писав:

Це як? Де критерій цього? Це ж треба всіх предків до Х-го коліна простежити. А це майже неможливо.

На це запитання Вам відповідає Юрій Липа: http://www.ukrcenter...p?id=59&page=10
За дослідженнями чеського біолога XIX ст. Менделя, групи крові підлягають законам спадковості. Кожен етнос охочіше приймає споріднену йому кров, ніж чужинську. Палеоантропологічні дані та гематологічні групи сучасних народів дають право вважати українців спорідненими з людністю Північної Італії, Балкан, Швейцарії, Півдня Німеччини, Півдня Англії, Чехії, Словаччини, окремих районів Франції (90 % українців мають групу крові «А», «АВ» та «О», але дуже мало групи «В». Пор. з росіянами та монголами, у яких група «В» становить 80 %). У кожній нації є основні етнічні компоненти — первені (термін Юрія Липи) і домішки, тобто незначна кількість іноетнічних генів. За законом Менделя в антропологічній расі домішки є меншовартісні, ніж первені , тому вони дуже швидко будуть еліміновані (тобто вигнані, виключені).
За науковими даними домішка антропологічно чужих первенів зникає в досить короткий строк. Для прикладу візьмемо факт, коли жовта раса (китайці) повністю очистилася від домішок білої раси. Те ж саме можна стверджувати про український етнос, серед якого вже немає домішок татарського типу, яка мала вплив у відносно недовгому часі, але не залишила значних слідів у психіці.

• 0

#87 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 21.03.2008 – 00:58

Ну і якої групи була кров у Святослава, Хмеля, Шухевича?... А раптом "В"? То що, виключити їх з РОДу?
Визначати національність за групою крові, кольором волосся та очей, формою черепа та вух - це нікуди не годиться.
Перш за все національність - це свідомість, сумління, світогляд, ментальність.
  • 0

#88 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень

Відправлено 21.03.2008 – 01:15

Перегляд дописуSotnik (21.03.2008 00:58) писав:

Ну і якої групи була кров у Святослава, Хмеля, Шухевича?... А раптом "В"? То що, виключити їх з РОДу?...

Сотнику, ну для чого стільки сарказму? Ви ж - інтелектуал, наскільки я зрозуміла. Так для чого до слів придиратися? Ще й не до чиїхось там, а Ю. Липи.
На мою думку, тут основним є теза про незнищенність українства як нації, і як аргумент наводиться генетика крові.
+ Група крові - це не один ген, це певна логічна їх послідовність, що дозволяє провести певну ідентифікацію.

А у Святослава, Хмеля, Шухевича, швидше за все, була українська кров. Дуже на це сподіваюся :rolleyes:
Звичайно, були в історії України люди, що переймалися її долею багато більше, ніж етнічні українці. Видно, були у них на це причини ...

А стосовно Володимира, то Великим я його не вважаю. Швидше, слабким. Бо дозволив християнізацію Русі.

Повідомлення відредагував Аничка: 21.03.2008 – 01:17

• 0

#89 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 21.03.2008 – 01:37

Перегляд дописуАничка (21.03.2008 01:15) писав:

Сотнику, ну для чого стільки сарказму? Ви ж - інтелектуал, наскільки я зрозуміла. Так для чого до слів придиратися? Ще й не до чиїхось там, а Ю. Липи.
А що ж мені залишається крім сарказму, якщо у мене кров В(ІІІ)+ ? І отой Ю.Липа згідно древньої теорії чеського жида Менделя пропонує вважати мене недоукраїнцем? :rolleyes:

Повідомлення відредагував Sotnik: 21.03.2008 – 01:38

• 0

#90 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 21.03.2008 – 18:55

Були проведені сучасні дослідження структури генофонду українців за данними про поліморфізм мітохондріальної ДНК та Y хромосоми. Про групу крові там не йдеться. Все значно складніше та різнобарвніше. http://www.med-gen.r...toref/index.htm
Але згідно цих досліджень не можна взяти будь яку людину і генетично ідентифікувати її як українця. Можна взяти українця і на основі генетичного аналізу сказати з яких країв занесло сюди її предків, або нізвідки не заносило, а жили тут одвіку. Але останній варіант майже неймовірний. Обов'язково хтось в якомусь коліні добавив домішку прийшлої крові.

Повідомлення відредагував Sotnik: 21.03.2008 – 19:19

• 0

#91 Трям

шопопало

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:планети КВН

Відправлено 21.03.2008 – 21:00

Перегляд дописуSotnik (21.03.2008 18:55) писав:

Були проведені сучасні дослідження структури генофонду українців за данними про поліморфізм мітохондріальної ДНК та Y хромосоми. Про групу крові там не йдеться. Все значно складніше та різнобарвніше. http://www.med-gen.r...toref/index.htm
Але згідно цих досліджень не можна взяти будь яку людину і генетично ідентифікувати її як українця. Можна взяти українця і на основі генетичного аналізу сказати з яких країв занесло сюди її предків, або нізвідки не заносило, а жили тут одвіку. Але останній варіант майже неймовірний. Обов'язково хтось в якомусь коліні добавив домішку прийшлої крові.
Пане Сотнику, а не підкажите як таке дослідження можна провести і де?
  • 0

#92 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 21.03.2008 – 21:30

:gryzin: Ні. Ніколи до того, як пані Аничка дала посилання на отого Ю.Липу, я не цікавився цим питанням. Сьогодні лише знайшов в Гуглі посилання на досліди пана Пшеничнова.
  • 0

#93 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень

Відправлено 22.03.2008 – 00:17

Перегляд дописуSotnik (21.03.2008 21:30) писав:

:gryzin: Ні. Ніколи до того, як пані Аничка дала посилання на отого Ю.Липу, я не цікавився цим питанням...

Хоч я і запальна, і кров у мене гаряча (+ біологічно-медична освіта ;) ), але не буду вступати з Вами у перепалку (стосовно груп крові).
Єдине, що скажу – „отой” Юрій Липа жив до 1944 (до того моменту, коли з якихось відомих причин був знищений НКВД). Про рівень тодішніх генетичних досліджень порівняно з сучасним їхнім станом можна сказати, порівнявши чайника звичайного та електричного дискового, або щось такого.
Насправді, це не є чиста лиш біологія, а більше, мабуть, філософія націоналіста (до речі, зовсім не тупа. Зараз він здавався б сучасним, якби жив у нашому часі).
Загалом, як кажуть кацапи: „нє нада фсьо так утріраваць”, добре?

І трохи про „отого” Юрія Липу: http://oun-upa.org.u...ities/lypa.html
Ли́па Ю́рій Іва́нович - громадський діяч, письменник, поет, публіцист, один з визначних ідеологів українського націоналізму.
Найповніше ідейно-філософські погляди Ю.Липи розкриті в його “всеукраїнській трилогії” — “Призначення України” (1938), “Чорно-морська доктрина” (1940) та “Розподіл Росії” (1941). В цих працях Ю.Липа виступає як теоретик сучасної української геополітики.
Постать Ю.Липи була настільки значущою, що 1943 р. його діяльність помітили у вищому державному проводі фашистської Німеччини. За наказом Гітлера Ю.Липу було перепроваджено до Берліна, тому що, на думку правителів Німеччини, він був найбільшим українським ідеологом-державником.
Помітили його і радянці, з лабет яких вирватись мислителю не поталанило. На світанку 20 серпня 1944 р. Ю.Липу було по-звірячому замордовано в с. Бунів Яворівського району, що на Львівщині.

Така людина є великим Українцем - безсумнівно!!

Див. також:
http://uk.wikiquote.org/wiki/%D0%9B%D0%B8%...%80%D1%96%D0%B9
http://ukrart.lviv.ua/lupajur.html
+ все той же ГУГЛ :angry1:
  • 0

#94 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 22.03.2008 – 00:37

:gryzin: Ну що сказати... Визнаю свою провину... Дійсно, Юрій Липа справжній лицар і достойний син України.
Але його поглядів про групу крові, тим більш основаних на працях жида Менделя, я не поділяю.
Тим білш, що вони спростовані більш грунтовними сучасними дослідженнями.
Класно сказав Ю. Липа:
Просто дивитись в лице усьому, що довкола;
Все, що є рідне, то - рідне, вороже - ворожим зостане,
Йди без вагань і без схибу, і вдар там, де треба...

• 0

#95 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень

Відправлено 22.03.2008 – 00:45

Перегляд дописуSotnik (22.03.2008 00:37) писав:

...тим більш основаних на працях жида Менделя, я не поділяю. ...

Сотнику, не в образу, але хоч Мендель і був жидом, його закони об'єктивні: подивіться лиш на дрозофіл та негрів.
Поділяєте Ви їх чи ні, але ці закони існують у природі.
Хіба що, Мендель їх у когось украв. Не знаю.
Мабуть, він позитивний жид. Нічого злого про нього не можу сказати.
  • 0

#96 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 22.03.2008 – 02:49

або по темі пишіть, або йдіть про своїх улюблених жидів в інших темах розмовляйте
  • 0

#97 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 22.03.2008 – 14:00

Перегляд дописуSotnik (21.03.2008 00:37) писав:

А що ж мені залишається крім сарказму, якщо у мене кров В(ІІІ)+ ? І отой Ю.Липа згідно древньої теорії чеського жида Менделя пропонує вважати мене недоукраїнцем? :angry1:

Перегляд дописуАничка (20.03.2008 23:33) писав:

На це запитання Вам відповідає Юрій Липа: ......90 % українців мають групу крові «А», «АВ» та «О», але дуже мало групи «В»..... (менше 10%)

Значить ти серед тих українців, котрі мають групу В. Юрій Липа, на відміну від тебе, в крайнощі не вдається і лишає процент похибки. Так що все гуд. :gryzin:
Взагалі, дуже цікава праця. Навіть не знала, що таке є, але мені вже не раз закрадалася думка, що українці легше вживаються з одними націями і набагато важче з іншими. Так само, як і інші нації.
Останній приклад - Швейцарія, которою українці загалом задоволені (і, власне, схвалюють менталітет швейцарців), тоді як росіяни той же менталітет переживають дуже тяжко і більше лають швейцарців (що не заважає, все ж, їхньому багатосоттисячному товариству тільки розрозстатися).
  • 0

#98 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 22.03.2008 – 22:12

офф-топ видалено
  • 0

#99 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень

Відправлено 24.03.2008 – 19:12

Перегляд дописуSotnik (21.03.2008 00:58) писав:

Ну і якої групи була кров у Святослава, Хмеля, Шухевича?... А раптом "В"? То що, виключити їх з РОДу?
Визначати національність за групою крові, кольором волосся та очей, формою черепа та вух - це нікуди не годиться.
Перш за все національність - це свідомість, сумління, світогляд, ментальність.

Спроба відповісти:

Цитата

З історії русинів ми можемо побачити, що найбільш важливу роль відіграла динарська, найчисельніша, раса. За описом Лева Диякона саме до цієї раси відносився Святослав Хоробрий, хоча можна припустити, що в ньому текла також і нордична кров (блакитні очі та психічна особливість - домінуюча жага завоювань). Динарцями були Байда Вишневецький, Богдан Хмельницький, Іван Богун, Іван Сірко, Тарас Шевченко, Іван Франко, Симон Петлюра, Степан Бандера. Натомість нордичні риси простежуються у зовнішності Петра Сагайдачного, Івана Мазепи, Лесі Українки, Олега Ольжича, Романа Шухевича. Обидві раси відрізняються войовничістю і прагненням до завоювань, але динарці більше прив'язані до Батьківщини ніж нордичні люди, вони життєрадісніші і співучіші.

Взято з http://kozaky.org.ua/index.htm?id=8
Також цікаво: http://alatyr.org.ua...olog/rusras.htm

Сотнику! Впевнена, що Ви це читали. Я помилилася?

Одразу попереджу Супер-Маркоса: це в тему, бо всі перелічені - Великі Українці!

Повідомлення відредагував Аничка: 24.03.2008 – 19:14

• 0

#100 Banderas

Місцевий

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень

Відправлено 24.03.2008 – 20:47

Володимир Івасюк
  • 0