Перейти до вмісту

ВЕЛИКІ УКРАЇНЦІ

Повідомлень в темі: 284

Опитування: На вашу думку, найвидатніший Українець (108 користувачів проголосувало)

голосування на форумі то не СМС, грошей не коштує.

1. Володимир Великий (9 голосів [2.50%])

Процент голосів: 2.50%

2. Ярослав Мудрий (15 голосів [4.17%])

Процент голосів: 4.17%

3. Данило Галицький (13 голосів [3.61%])

Процент голосів: 3.61%

4. Богдан Хмельницький (26 голосів [7.22%])

Процент голосів: 7.22%

5. Іван Мазепа (20 голосів [5.56%])

Процент голосів: 5.56%

6. Григорій Сковорода (18 голосів [5.00%])

Процент голосів: 5.00%

7. Іван Котляревський (12 голосів [3.33%])

Процент голосів: 3.33%

8. Тарас Шевченко (38 голосів [10.56%])

Процент голосів: 10.56%

9. Іван Франко (28 голосів [7.78%])

Процент голосів: 7.78%

10. Михайло Грушевський (14 голосів [3.89%])

Процент голосів: 3.89%

11. Симон Петлюра (16 голосів [4.44%])

Процент голосів: 4.44%

12. Нестор Махно (3 голосів [0.83%])

Процент голосів: 0.83%

13. Павло Скоропадський (7 голосів [1.94%])

Процент голосів: 1.94%

14. Олександр Довженко (12 голосів [3.33%])

Процент голосів: 3.33%

15. Степан Бандера (50 голосів [13.89%])

Процент голосів: 13.89%

16. Роман Шухевич (26 голосів [7.22%])

Процент голосів: 7.22%

17. Сергій Корольов (7 голосів [1.94%])

Процент голосів: 1.94%

18. Вячеслав Чорновіл (22 голосів [6.11%])

Процент голосів: 6.11%

19. Микола Амосов (6 голосів [1.67%])

Процент голосів: 1.67%

20. Леся Українка (18 голосів [5.00%])

Процент голосів: 5.00%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#41 Tonchik

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 20.11.2007 – 13:40

Я вважаю великими УКРАЇНЦЯМИ:
- Т.Г. Шевченко
- Р. Шухевич
- С. Бандера
- В. Чорновол
- Володимир Великий
  • 0

#42 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 20.11.2007 – 13:59

Перегляд дописуbamik (20.11.2007 09:08) писав:

Багато видатних людей просто не включені в список.
Чому досі немає:
- хороброго лицаря, полковника війська запорозького Івана Богуна..
- відомого українського актора Івана Миколайчука..
- відомий український поет і композитор Володимир Івасюк..

ін..

Підтримую! ;)
  • 0

#43 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 20.11.2007 – 14:01

Перегляд дописуСварус (17.11.2007 17:46) писав:

Я за Леніна. Ви тільки вдумайтесь в наступні слова:
Ти серйозно??? Та то ж найбільший кат (в своїх злодіяннях перевершує Сталіна!), особливо для українського народу!
  • 0

#44 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 20.11.2007 – 14:34

Великі герої у України є, це точно. Проблема лишень, що не знайти майже жодного, принаймні з керівників держави, який би свого часу не наробив великих помилок.
А так - я за
Святослав
Ярослав Мудрий
Данило Галицький
Юрій Дрогобич
Григорій Сковорода
Іван Богун
Тарас Шевченко
Іван Франко
Леся Українка
Петро Сагайдачний
Іван Сірко
Іван Мазепа
Михайло Грушевський
Василь Стус
Дмитро Бортнянський
Микола Лисенко
Соломія Крушельницька
Іван Козловський
Юрій Кондратюк та Сергій Корольов
Ігор Сікорський

Та боже мій, їх перелічувати можна цілу добу.
Головне - аби ми їх чимбільш знали і пам"ятали.

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 20.11.2007 – 14:35

• 0

#45 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 20.11.2007 – 16:10

Перегляд дописуSink (19.11.2007 16:41) писав:

Svita Антонов відносився саме до таких
Ти взагалі знаєш, що ці люди не покидали будівлі НДІ? І свої літаки у роботі бачили лише з даху та з вікон будівлі? То не називалося тюрмою, то просто була тюрма за своєю суттю. Котрою мовою вони там розмовляли, мабуть, не так вже суттєво. Але знаємо достеменно, що працювали в Україні, а не в Москві. І знаю, також, що по світу його теж як українця знають (о, диво! Я теж була здивована, що двоє різних людей назвали його саме українським вченим). Ні, однозначно, критерії повинні бути легкі. Навіть якщо доведеться топ-1000 зробити. Усіх брати до українців, хто хоч якимось боком до неї має відношення. Окрім хіба тих, що власноруч відхрестилися від неї з власної волі (не добровільно-примусово, як Гоголь).

Перегляд дописуTonchik (20.11.2007 12:40) писав:

- Т.Чорновол

Просвітіть, хто це, бо на думку спадає лише Тарасик, а тому важко віриться.
  • 0

#46 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 20.11.2007 – 20:01

Перегляд дописуSvita (18.11.2007 12:59) писав:

ось Ейнштейн, котрий був євреєм, народженим в Німеччині. Потім отримав Швейцарське громадянство, після чого був показово позбавлений німецького. Потім поїхав жити і працювати до США. Отримав і їхнє громадянство. Між іншим отримав Нобелівську премію. І тепер він у десятці видатних німців усіх часів. Тобто коли він був студентом і практикантом, Німеччина відмовилася від нього, а коли став відомим, то й ще одне американське громадянство не стало на заваді, щоб не лише назвати його знову німцем, але і записати у десятку най-най-німців.
В першу чергу - це великий вчений, а далі німець, єврей чи американець. Вперше німецького громадянства він позбувся, щоб здристнути від військової служби. А під час ПСВ повернувся в Німеччину.

Перегляд дописуБлискавиця (19.11.2007 13:19) писав:

До речі, мене завжди дивувало, чому якщо у людини один із батьків єврей, то його однозначно вважають євреєм, а якщо один з батьків - українець, то це геть нічого не означає?
Бо расизм: коли в роду є євреї це вважається поганою генетичною спадковістю ;)
  • 0

#47 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 20.11.2007 – 23:25

Перегляд дописуБлискавиця (19.11.2007 13:19) писав:

До речі, мене завжди дивувало, чому якщо у людини один із батьків єврей, то його однозначно вважають євреєм, а якщо один з батьків - українець, то це геть нічого не означає?

Бо євреї - дуже релігійна спільнота, майже все життя якої зав"язане на релігійні догмати. Мало в якій ще релігії є поняття "гоїв".

Перегляд дописуSink (19.11.2007 13:58) писав:

Блискавиця
Ой нє, у євреїв навпаки належність до єврейської нації передається по материнській лінії...

Берешит 46-я глава

8. Ось імена синів Ізраїля, що прийшли в Єгипет, - Яаков і його сини. Перший син Яакова Реувен.
9. Сини Реувена Ханох, Палу, Хецрон та Кармі.
10. Сини Шимона Ємуель, Ямін, Оад, Яхін, Цохар та син хананеянки Шаул.

Шаул – син хананеянки. Яакову Шаул - онук. Але він названий «сином Ізраїля» - тобто єврей, хоча єврей у нього лише батько Шимон. Тобто єврей по батькові.

А по материнській лінії почали вимушено передавати в середні віки, коли жінок масово гвалтували і встановити батьківство було майже неможливо, тоді як в материнстві сумнівів не було.

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 20.11.2007 – 23:28

• 0

#48 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 21.11.2007 – 11:53

Перегляд дописуSergiy_K (20.11.2007 19:01) писав:

В першу чергу - це великий вчений, а далі німець, єврей чи американець.

Згідна з тобою і дуже бажала б, щоб і наші видатні теж так розглядалися, бо як відбиратимемо за рівнем "українськості", то багатьох всесвітньовідомих людей можемо позбутися - у кожного була своя "армія". А Росія хоч і за вуха притягне, але собі, не довго думаючи, яке відношення та людина коли-небудь до неї мала.
  • 0

#49 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 21.11.2007 – 12:09

Перегляд допису-=VJ=- (20.11.2007 23:25) писав:

Бо євреї - дуже релігійна спільнота, майже все життя якої зав"язане на релігійні догмати. Мало в якій ще релігії є поняття "гоїв".
не треба тут офтопити. Постсовєцькі євреї - малорелігійні, а ті що задєлались ходоками в синагоги, ну то це кон"юктура, всерівно як наші можновладці у релігійні свята ходять на служби в церкву, щоб це показали по "ящику".
  • 0

#50 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 21.11.2007 – 12:09

Перегляд дописуSergiy_K (20.11.2007 20:01) писав:

В першу чергу - це великий вчений, а далі німець, єврей чи американець. Вперше німецького громадянства він позбувся, щоб здристнути від військової служби. А під час ПСВ повернувся в Німеччину.
Бо расизм: коли в роду є євреї це вважається поганою генетичною спадковістю :angry1:
"Великість" вченого Ейнтштейна завжди була сумнівною. Бо крім цього фізика є багато інших, які зробили не менш значущі відкриття, але які не були євреями і тому не мають такого піару у світі - читайте "скромніші люди", але від того не менш видатні. До того ж ходили чутки, що теорію відносності Ейнштейн сплагітував, а інші свої винаходи створював не без допомоги своєї дружини та колег, яких ніхто навіть не знає - ні як звали, ні що зробили. Тому велика сила - піар. Якщо зараз у нас розпіарять чергового єврея як видатного українця, то отак нас і запам*ятають нащадки.

Перегляд допису-=VJ=- (20.11.2007 23:25) писав:

Берешит 46-я глава

8. Ось імена синів Ізраїля, що прийшли в Єгипет, - Яаков і його сини. Перший син Яакова Реувен.
9. Сини Реувена Ханох, Палу, Хецрон та Кармі.
10. Сини Шимона Ємуель, Ямін, Оад, Яхін, Цохар та син хананеянки Шаул.

Шаул – син хананеянки. Яакову Шаул - онук. Але він названий «сином Ізраїля» - тобто єврей, хоча єврей у нього лише батько Шимон. Тобто єврей по батькові.

А по материнській лінії почали вимушено передавати в середні віки, коли жінок масово гвалтували і встановити батьківство було майже неможливо, тоді як в материнстві сумнівів не було.
Ви помічаєте, що ми здебільшого говоримо про євреїв, а не про українців? Бо наразі ніхто не фінансує українську науку, літературу, мистецтво. Куди не кинь оком - скрізь євреї на видноті. Савік мав би хоч крихту совісті, то віддав би цю передачу вести якомусь українському ведучому.
Такого поняття "гоїв" немає в жодній релігії світу, крім іудаїзму (чи як там вона у них називається? бо хасиди мабуть сповідують якийсь суворіший варіант іудаїзму - тут я не фахівець :8: )
Поняття гой - це прояв наймаштабнішого расизму та шовінізму, який взагалі може існувати в світі. Бо уявіть собі - навіть їжу ця регілія поділяє на "кошерну" - тобто приготовану виключно євреями та решту їжі. Причому євреям не забороняється їсти решту їжі, але до приготування "кошерної" їжі не має право доторкатися жоден "гой" - тільки євреї! Є багато інших "правил" в цій релігії, не менш шовіністських.

Щодо Видатних українців, то є ще академік Глушков - винахідник першого комп*ютеру, Амосов, Борис Патон.
Антонова я б теж зарахувала до Видатних українців. Перше місце він би не зайняв, звісно, але за радянських часів багато людей не усвідомлювали свою національну приналежність, бо тоді радянські політологи задурювали людям голову........навіть зараз дуже важко позбавитися наслідків радянської пропаганди, коли майже третина українського суспільства вважає себе більше приналежними до Росії, ніж до України......та це через покоління - два зміниться, якщо ми не даватимемо себе принижувати, та правильно виховуватимемо своїх дітей. :angry1: ;)
  • 0

#51 Tonchik

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 21.11.2007 – 15:17

Перегляд дописуSvita (20.11.2007 16:10) писав:

Просвітіть, хто це, бо на думку спадає лише Тарасик, а тому важко віриться.
Капець, я написала чисто випадково!!! Звичайно ж я мала на увазі великого В"ячеслава Чорновола!!!
  • 0

#52 Sink

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 192 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 21.11.2007 – 16:31

-=VJ=-
Так чи інакше (існує багато різних пояснень), але Галаха вказує на материнство.
А загалом про належність до єврейської нації
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B2%...%82%D0%B2%D0%BE
Але дійсно, треба з цим зав'язувати, ми в цій темі говоримо про українців все-таки.
  • 0

#53 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 21.11.2007 – 17:47

Перегляд дописуБлискавиця (21.11.2007 12:09) писав:

"Великість" вченого Ейнтштейна завжди була сумнівною. Бо крім цього фізика є багато інших, які зробили не менш значущі відкриття, але які не були євреями і тому не мають такого піару у світі - читайте "скромніші люди", але від того не менш видатні. До того ж ходили чутки, що теорію відносності Ейнштейн сплагітував, а інші свої винаходи створював не без допомоги своєї дружини та колег, яких ніхто навіть не знає - ні як звали, ні що зробили.
Дякую за змістовну ілюстрацію. :angry1: Думаю, для тих, хто знайомий з історією розвитку фізичних ідей та теорій не по газетам тепер очевидно, що "великих" має відзначати еліта, а не маса. А коли говориться про вчених, то саме професійна наукова спільнота. Інакше питання розпіарені чи ні ті чи інші люди ніяк не розв"язується. ;)
  • 0

#54 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 22.11.2007 – 09:40

Перегляд дописуБлискавиця (21.11.2007 11:09) писав:

інші свої винаходи створював не без допомоги своєї дружини та колег, яких ніхто навіть не знає -

Я, звичайно, з мас, а не з еліти наукової... два рази була на виставці про Ейнштейна. Усіх дружин плюс-мінус пам"ятаю. Цікаво яка з них йому допомагала винаходи робити? Оскільки жінок в нього було декілька, то можна було б чітко простежити де його геніальність починалася, а де закінчувалася. Але такого ніби не було. Подібне і з колегами - які? ті, що над його ідеями у Швейцарії насміхалися чи які? Так що тут білими нитками шито, як на мене. :angry1:

Але правда ваша - потрібно таки вже забути приклад Ейнштейна. Він був лише до того, що є складніші випадки визначення національної приналежності справді видатної людини і що країни, хоч якимось боком причетні до таких "випадків", записують їх до себе, навіть не задумуючись чи насправді то є логічно і виправдано.
Тому і нам не варто сильно зациклюватись ступенем українськості.
Може ще колись той же Савік Шустер буде удостоєний звання видатного українця після подібних резонансних передач, що раптом пробудять найбільшу хвилю національної свідомості. ;) Хто зна... Воздасться по трудах його, як то кажуть.
  • 0

#55 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 22.11.2007 – 12:29

Svita, я б хотіла щоб мене зрозуміли правильно - я нічого не маю проти євреїв, як нації. Деякі з них мені навіть подобаються)....та й в житті зустрічалися приємні та розумні люди із євреїв.
У кожної нації є свої позитивні та негативні персонажі - цим українці не відрізняються від євреїв.

Але скажіть, будь ласка, ХТО влаштовував виставку про Ейнштейна? Як ви думаєте? Чи можна за таких обставин говорити про об*єктивність? Інформацію, яку я виклала, я отримала з різних незалежних джерел, нажаль не можу зараз дати посилання абощо, бо ніколи не мала такої мети - скрізь доводити що Ейнштейн не такий, як про нього думають. Але це досить відомі факти.

І мені б дуже не хотілося, щоб Савік був будь-коли видатним українцем. Бо він і зараз займає місце, яке має належати талановитому українцеві, а не йому - вигнанцеві з Москви. Ми не маємо підбирати все, що викине Москва.

І до речі, саме завдяки Савіку ми з вами змушені більше говорити про євреїв, ніж про українців...думаю ви погодитеся з цим.

Повідомлення відредагував Блискавиця: 22.11.2007 – 12:36

• 0

#56 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 22.11.2007 – 13:26

Перегляд дописуБлискавиця (22.11.2007 11:29) писав:

Svita, я б хотіла щоб мене зрозуміли правильно - я нічого не маю проти євреїв, як нації. Деякі з них мені навіть подобаються)....та й в житті зустрічалися приємні та розумні люди із євреїв.
У кожної нації є свої позитивні та негативні персонажі - цим українці не відрізняються від євреїв.

Але скажіть, будь ласка, ХТО влаштовував виставку про Ейнштейна? Як ви думаєте? Чи можна за таких обставин говорити про об*єктивність? Інформацію, яку я виклала, я отримала з різних незалежних джерел, нажаль не можу зараз дати посилання абощо, бо ніколи не мала такої мети - скрізь доводити що Ейнштейн не такий, як про нього думають. Але це досить відомі факти.

І мені б дуже не хотілося, щоб Савік був будь-коли видатним українцем. Бо він і зараз займає місце, яке має належати талановитому українцеві, а не йому - вигнанцеві з Москви. Ми не маємо підбирати все, що викине Москва.

І до речі, саме завдяки Савіку ми з вами змушені більше говорити про євреїв, ніж про українців...думаю ви погодитеся з цим.

Я мабуть маю щось відповісти, хоча насправді навіть не знаю що. Я ж ніби і не казала, що ви антисемітка чи щось таке... Я взагалі не про те вела мову... Просто логічний умовивід, що жінка (будь-котра з них) не могла настільки докласти руку до його відкриттів, хоча б тому, що час кожної був обмежений у його житті.
Хто влаштовував виставку? Бернський історичний музей влаштовував http://www.bhm.ch/en...mationen_04.cfm та тут імена і прямі контакти тих, хто саме влаштовував http://www.bhm.ch/en/kontakt_01.cfm
Отож, думаю, що за цих обставин можна говорити про об"єктивність. ;)
А що дає впевненість у тому, що ті всі незалежні джерела теж були об"єктивними? Здається, об"єктивність колишнього національного музею країни (неєврейської) з різними експертами на службі легше забезпечити, аніж "джерела", друковані, а тим більше інтернетні. Прошу зауважити, що абсолютно не маю на меті піддавати сумніву ваші джерела, бо вони навіть не названі. То просто відповідь у ключі вашого твердження.
А про Савіка Шустера. Оскільки я поняття про нього не маю найменшого, то і судити не можу - покидьок він чи ні. Виходжу з того, що усі люди чесні, добрі, розумні, роботящі, а виродками їх роблять обставини. Але якщо ви так кажете, а ще таке ж повторять інші, то і я, певно, почну схилятися до такої ж думки. Поки що я нейтральна і таки вважаю, що таки завдяки Савику (хто б він не був) була розпочата тема "Видатні українці". А про євреїв - то мій скромний внесок в особі Ейнштейна, так що чекаю всезагальних помідорів за це :angry1:
  • 0

#57 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 22.11.2007 – 14:16

Трішки доповню
Анна Ярославна
Богомолець Олександр Олександрович
Вернадський Володимир Іванович
Глушков Віктор Михайлович
Довженко Олександр Петрович
Дорошенко Петро Дорофійович
Драгоманов Михайло Петрович
Заболотний Данило Кирилович
Заньковецька Марія Костянтинівна
Кавалерідзе Іван Петрович
Карпенко-Карий Іван Карпович
Корольов Сергій Павлович
Котляревський Іван Петрович
Коцюбинський Михайло Михайлович
Куліш Пантелеймон Олександрович
Могила Петро Симеонович
Наливайко Северин
Нарбут Григорій Іванович
Нечуй-Левицький Іван Семенович
Орлик Пилип
Патон Борис Євгенович
Патон Євген Оскарович
Рильський Максим Тадейович
Скоропадський Павло Петрович
Солов’яненко Анатолій Борисович
Стражеско Микола Дмитрович
Сухомлинський Василь Олександрович
Тичина Павло Григорович
Ужвій Наталія Михайлівна
Яворницький Дмитро Іванович
Як бачите - їх сотні і тисячі.

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 22.11.2007 – 14:18

• 0

#58 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 22.11.2007 – 17:29

Svita та я чудово розумію що ти маєш на увазі. В нас різне ставлення до Савіка Шустера, що й не дивно, бо всі ми різні люди і маємо право на різну точку зору.
Щодо виставки у Берні, то зрозуміло, що її організовували в тому числі і євреї. Кожна нація дбає про своїх видатних діячів......і ми теж повинні це робити. Брати найкращі приклади собі.
  • 0

#59 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 22.11.2007 – 19:00

я не приймаю участі в голосуванні, не знаю, це якесь міряння піпіськами… ще й чужими. даруйте за ці слова.

ну як з мільйонів можна вибрати тисячу, а з тисячі сотню? я не розумію такого. а скільки тих, про яких ми вже ніколи не дізнаємось?
є відомі українці — це так, і це можна вимірювати. позитив бачу лише один: можливість поговорити про це, і поговорити масово, дізнатись що були люди… наші люди. може, це зробить маловідомих більш відомими.
  • 0

#60 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 23.11.2007 – 00:29

Най буде мій список:
Анахарсіс (скит)
Богдан Гатило (Аттіла) - читайте Білика :angry1: