Перейти до вмісту

ВЕЛИКІ УКРАЇНЦІ

Повідомлень в темі: 284

Опитування: На вашу думку, найвидатніший Українець (108 користувачів проголосувало)

голосування на форумі то не СМС, грошей не коштує.

1. Володимир Великий (9 голосів [2.50%])

Процент голосів: 2.50%

2. Ярослав Мудрий (15 голосів [4.17%])

Процент голосів: 4.17%

3. Данило Галицький (13 голосів [3.61%])

Процент голосів: 3.61%

4. Богдан Хмельницький (26 голосів [7.22%])

Процент голосів: 7.22%

5. Іван Мазепа (20 голосів [5.56%])

Процент голосів: 5.56%

6. Григорій Сковорода (18 голосів [5.00%])

Процент голосів: 5.00%

7. Іван Котляревський (12 голосів [3.33%])

Процент голосів: 3.33%

8. Тарас Шевченко (38 голосів [10.56%])

Процент голосів: 10.56%

9. Іван Франко (28 голосів [7.78%])

Процент голосів: 7.78%

10. Михайло Грушевський (14 голосів [3.89%])

Процент голосів: 3.89%

11. Симон Петлюра (16 голосів [4.44%])

Процент голосів: 4.44%

12. Нестор Махно (3 голосів [0.83%])

Процент голосів: 0.83%

13. Павло Скоропадський (7 голосів [1.94%])

Процент голосів: 1.94%

14. Олександр Довженко (12 голосів [3.33%])

Процент голосів: 3.33%

15. Степан Бандера (50 голосів [13.89%])

Процент голосів: 13.89%

16. Роман Шухевич (26 голосів [7.22%])

Процент голосів: 7.22%

17. Сергій Корольов (7 голосів [1.94%])

Процент голосів: 1.94%

18. Вячеслав Чорновіл (22 голосів [6.11%])

Процент голосів: 6.11%

19. Микола Амосов (6 голосів [1.67%])

Процент голосів: 1.67%

20. Леся Українка (18 голосів [5.00%])

Процент голосів: 5.00%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#261 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3581 повідомлень

Відправлено 18.05.2008 – 23:38

Перегляд допису_saljama_ (19.05.2008 00:27) писав:

Всі наїхали на Неймлеса, а я висловлюся у підтримку.
Амосова і Лобановського я би в десятку не включала.
Лобановський - великий футболіст, згодна. Геніальний футболіст, нехай так. Але з Україною він себе ніколи не ідентифікував.
Амосов - та ж само історія. Панове, давайте не будемо популістами. Операція на серці - це важливо, згодна, але не у контексті свтової історії. Він видатний лікар і вже за це не можна не схилити голови. А на фоні того ж Володимира Великого він для мене - просто пупсік. Не варто порівнювати слона і моську на великому полі історії.
*завіса

Та ніхто не наїзджав, просто поговорили трохи.
Амосов, Лобановський-так, мабуть в горилі історії в порівнянні з грандіозними історічними постаттями вони виглядають куцо. Просто прикол в тому, що для сучасників які голосували(або просто для тих жидів :rolleyes: , які голосування накручували) вони виглядають реальніше, ніж дядьки із книжок по історії, яких дехто вже і не памятає(це не моє імхо, просто така думка є).
А я взагалі з самого початку думав, і буду думати, що будь які дослідження\голосування по темі "Великі" ЗАВЖДИ будуть повязані із субєктивізмом думок, і навіть політичними махінаціями, чи навіть банальним фальшем. Хоч і не можу заперечити, що такі дослідження не потрібні, бо країна і нація повинна знати своїх героїв. Просто мабуть історію рідної країни треба викладати так, щоб не виникало питань, хто національний герой, а хто -міф.
Ось такі думки.
  • 0

#262 Трям

шопопало

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 683 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:планети КВН

Відправлено 19.05.2008 – 06:47

Перегляд допису_saljama_ (18.05.2008 23:27) писав:

Всі наїхали на Неймлеса, а я висловлюся у підтримку.
Амосова і Лобановського я би в десятку не включала.
Лобановський - великий футболіст, згодна. Геніальний футболіст, нехай так. Але з Україною він себе ніколи не ідентифікував.
Амосов - та ж само історія. Панове, давайте не будемо популістами. Операція на серці - це важливо, згодна, але не у контексті свтової історії. Він видатний лікар і вже за це не можна не схилити голови. А на фоні того ж Володимира Великого він для мене - просто пупсік. Не варто порівнювати слона і моську на великому полі історії.
*завіса
_saljama_ висловилася у підтримку Неймлеса, а я ще раз висловлюсь проти його думки і вже проти думки Салями:
1. Як я зррозумів з ваших постів, то велич у вашому розумінні вимірюється "контекстом світової історії". Тоді Лобановський і Амосов - великі. Лобановський змінив історію світового футболу, а Амосов - хірургії, тобто і один, і інший все-таки світові постаті.
2. Де ви вичитали про самоідентифікацію? Хоч одне інтерв"ю Лобановського чи Амосова, посилання на якісь джерела, а то просто популістські вислови і я можу використовувати. З таким же успіхом я можу сказати, що Лобановський очолював партію, яку сам створив, яка боролась за права українців, так? І ще одне, щодо самоідентифікації. Чому ж вони,якщо не ідентифікували себе українцями, у 91-му взяли в руки паспорти України, а не РФ, наприклад?

Повідомлення відредагував Мій_Травень: 19.05.2008 – 06:49

• 0

#263 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 19.05.2008 – 22:21

Перегляд дописуNomad (19.05.2008 00:38) писав:

Та ніхто не наїзджав, просто поговорили трохи.
Амосов, Лобановський-так, мабуть в горилі історії в порівнянні з грандіозними історічними постаттями вони виглядають куцо. Просто прикол в тому, що для сучасників які голосували(або просто для тих жидів , які голосування накручували) вони виглядають реальніше, ніж дядьки із книжок по історії, яких дехто вже і не памятає(це не моє імхо, просто така думка є).
А я взагалі з самого початку думав, і буду думати, що будь які дослідження\голосування по темі "Великі" ЗАВЖДИ будуть повязані із субєктивізмом думок, і навіть політичними махінаціями, чи навіть банальним фальшем. Хоч і не можу заперечити, що такі дослідження не потрібні, бо країна і нація повинна знати своїх героїв. Просто мабуть історію рідної країни треба викладати так, щоб не виникало питань, хто національний герой, а хто -міф.
Ось такі думки.
З усім згодна)

Перегляд дописуМій_Травень (19.05.2008 07:47) писав:

_saljama_ висловилася у підтримку Неймлеса, а я ще раз висловлюсь проти його думки і вже проти думки Салями:
1. Як я зррозумів з ваших постів, то велич у вашому розумінні вимірюється "контекстом світової історії". Тоді Лобановський і Амосов - великі. Лобановський змінив історію світового футболу, а Амосов - хірургії, тобто і один, і інший все-таки світові постаті.
2. Де ви вичитали про самоідентифікацію? Хоч одне інтерв"ю Лобановського чи Амосова, посилання на якісь джерела, а то просто популістські вислови і я можу використовувати. З таким же успіхом я можу сказати, що Лобановський очолював партію, яку сам створив, яка боролась за права українців, так? І ще одне, щодо самоідентифікації. Чому ж вони,якщо не ідентифікували себе українцями, у 91-му взяли в руки паспорти України, а не РФ, наприклад?
Мій_Травень, я за твоїми дописами слідкую довго і помітила одну характерну особливість. Так, ти маєш позицію і вона, без суміву, проукраїнська. Але, ітіть вашу маму, як же можна мислити так пафосно? Всі твої міркування і думки наскрізь пропахли популістськими висновками і закликами. Тобі показали 10 "великих" - то яка ж критика, ні... Амосов - Амосов... Лобановський - Лобановський... Таке враження, що ти "хаваєш" усі пафосні заклики ще ледве не з Букварика.
То було перше, особистісте.
А тепер друге. Я в тому, що кажу впевнена і просто викладаю свою позицію. Тебе в чомусь переконувати я не планувала, а якщо тобі потрібні якісь докази моєї неправоти (це я про самоідентифікацію), то це вже ти фо йоселф шукай, мені вкотре перечитувати інтерв"ю потреби немає. І знову повторюся: ти бачиш різницю між Великий Українець і Великий Футболіст? Конкурс суб"єктивний, тому я вважаю, що мало зробити щось для світу, аби бути достойним цього звання - варто ще і дотрмуватися другого слова у назві...
  • 0

#264 Dana

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 475 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 19.05.2008 – 22:33

Я до цього проекту фанатично не ставлюсь. Добре в ньому те, що пересічні українці дізнались більше імен, справжніх українців якими варто пишатись. Що втерли носа тим хто гнав на тогож Бандеру. Давно вже пора знати наших героїв, говорити про них, наша нація багата на видатних людей.

Повідомлення відредагував Dana: 19.05.2008 – 22:34

• 0

#265 Трям

шопопало

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 19.05.2008 – 22:37

Цитата

Мій_Травень, я за твоїми дописами слідкую довго і помітила одну характерну особливість. Так, ти маєш позицію і вона, без суміву, проукраїнська. Але, ітіть вашу маму, як же можна мислити так пафосно?
Ну, значить можна!

Цитата

Таке враження, що ти "хаваєш" усі пафосні заклики ще ледве не з Букварика.
То було перше, особистісте.
Ні-ні, тут помиляєшся. Я пишу тільки про те, що мені не одноднозначне. Пафос - то мій стиль, а, як кажуть:"Скільки людей, стільки і смаків,"- так само із стилем викладу думки. Я перш за все звертаюся до почуттів людей(саме за допомогою пафосу, і якихось гучних слів), але хочу, досягти балансу між холодною головою та гарячим серцем.

Цитата

Я в тому, що кажу впевнена і просто викладаю свою позицію. Тебе в чомусь переконувати я не планувала, а якщо тобі потрібні якісь докази моєї неправоти (це я про самоідентифікацію), то це вже ти фо йоселф шукай, мені вкотре перечитувати інтерв"ю потреби немає
Тобто, джерел нема? Давай не будемо писати про те, що ти нікому нічого не доказуєш,добре? Ми ведемо культутну дискусію. Тому хочу побачити докази твоєї правоти.

Цитата

І знову повторюся: ти бачиш різницю між Великий Українець і Великий Футболіст?
Тобто футболіст не може стати великим українцем, чи як?

Цитата

Конкурс суб"єктивний, тому я вважаю, що мало зробити щось для світу, аби бути достойним цього звання - варто ще і дотрмуватися другого слова у назві...
І ще раз попрошу надати факти, бо я НІКОЛИ НЕ ЧУВ, щоб Валерій Васильович дозволяв собі негативні відгуки у сторону своєї Батьківщини, або щоб він казав, що він не українець.
  • 0

#266 КаваНеПийПивоЇжБорщ...

Т Чарівне Гімно 2009

• Користувачі
  • 3018 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:мами

Відправлено 19.05.2008 – 22:41

так а я дупля шось ловлю, так а хто там ВЕЛИКИЙ (тупа назва) УКРАЇНЕЦЬ?
  • 0

#267 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 19.05.2008 – 23:30

Мій_Травень
_saljama_
Мабуть втручуся у Вашу дискусію. Салямо, я дуже Вас поважаю і частково підтримую Вашу критику на адресу Травня за зайвий патос. Але коли ми заперечуємо українськість Амосова чи Лобановського, то давайте визначимо критерії українства. Українці лише ті, хто є такими етнічно, по крові? Тоді, мабуть, нам доведеться відмовлятися вважати своїми усіх київських князів, бо їхня етнічність принаймні є спірною. А також Петра Могилу. А також Вячеслава Липинського... Чи не занадто ми звужуємо це поняття, зводячи все до крові? І зрештою чи так уже в нас багато "чистокровних" українців. От у мене по батьковій лінії прадід з Росії. Це означає, що я теж "не зовсім" українець? Абсурдний підхід, що веде в глухий кут. Моя думка така : якщо людина поважає цей народ, цю землю, є громадянином України (для останніх часів) і щось робить для зміцнення цієї держави - вона вже українець. І я впевнений, що "бути українцем" - це не конче рвати на собі сорочку і заливатися сльозами під національний гімн. Це насамперед добре і сумлінно виконувати свою роботу, приносячи таким чином користь Україні. В цьому сенсі і Амосов і Лобановський були українцями з Великої літери. Вони обоє могли спокійнісінько влаштуватися за кордоном, але лишилися тут і стали українськими громадянами. Заперечення є? Амосов врятував багато українців від смерті, а Лобановський прославив її у світі. Були часи, коли в Європі всі знали Україну лише через Чорнобиль і київське Динамо. Оце для мене головне. Мотиви, якими вони керувалися, - це вже деталі, бо нам з вами у їхні душі зазирати не дано. А патріотизм буває різний. У когось він гучний, а в когось - тихий і на перший погляд зовсім непомітний. Головне не в цьому, а в тому, щоб патріотизм підтверджувався ділами.
  • 0

#268 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 19.05.2008 – 23:44

Великі українці - це ті люди, кого наш народ буде з вдячністю добрим словом згадувати і через віки. І це найголовніший критерій.
А те, що ми зараз сперечаємось через наших сучасників - це деструктив. Хай їх наші внуки оцінять...
  • 0

#269 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 19.05.2008 – 23:46

Перегляд дописуМій_Травень (19.05.2008 23:37) писав:

Тобто, джерел нема? Давай не будемо писати про те, що ти нікому нічого не доказуєш,добре? Ми ведемо культутну дискусію. Тому хочу побачити докази твоєї правоти.
Тобі, очевидно, цікавіше говорити самому з собою Дискусію ведеш ти, а я одинично (!!!) виклала свою позицію. Я вже давно втратила інтерес у цьому житті щось комусь доводити, тим більше не бачу сенса це робити на Теревенях. Я думку виклала. Не подобається - не читай, а брати мене на понт не варто)
моя позиція виважена роками спостережень і аналізу, для мене цього достатньо, а чи достатньо цього для тебе - мене зовсім не цікавить. Тому, малята. плюйтеся одне на одного слною і далі) я прийшла і гордо йду, бо з вами тут можна погрузнути у цій купі.. варення:D
  • 0

#270 pinguiarium

Генеральний писар

• Користувачі
  • 538 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 20.05.2008 – 09:36

Цитата

І знову повторюся: ти бачиш різницю між Великий Українець і Великий Футболіст?

Офігіти! Так власне йдеться, що "Великий українець", а не "Великі політики та поети", як ви собі придумали.....
  • 0

#271 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 20.05.2008 – 10:06

Знов процитую Сергія і відповім йому.

Цитата

Цитата

Лобановський прославив її у світі. Були часи, коли в Європі всі знали Україну лише через Чорнобиль і київське Динамо. Оце для мене головне. Мотиви, якими вони керувалися, - це вже деталі, бо нам з вами у їхні душі зазирати не дано. А патріотизм буває різний. У когось він гучний, а в когось - тихий і на перший погляд зовсім непомітний. Головне не в цьому, а в тому, щоб патріотизм підтверджувався ділами.
буггг, кльовий лозунг. у випадку з Лобаном виглядає так, що "патріотизм" пробують екстраполювати з "діл". Всетаки це світогляд. Йому українська державність була до лампочки імхо. А в світі знали Київ, "рашн сіті, єс" Chornobil, Dinamo, звісно. :D А от тепер заднім числом можна його в українці записувати :ggggg:

Сергію, а що в такому разі ми можемо знати про внутрішні мотиви тих особистостей, велич яких не оспорюється? Ви, скажімо, впевнені, що Сковороді Україна не була до лампочки? Може, йому як філософу було байдуже, на якій землі він творить? І так само усім поетам, взагалі всім "Великим"? Правда полягає в тому, що ми сьогодні не знаємо, чим вони керувалися 100 - 200 років тому. Надто вже то тонка категорія - думки, почуття. Тому ми судемо про них за ділами. А щодо "рашн сіті", Ви зовсім не праві. А коли у 1999році Динамо дійшло до півфіналу ЛЧ і мало не побило там Баварію - це теж було "рашн сіті"? Я ніколи не забуду, як у 1997 році Динамо винесло Барсу на Ноу Камп 0:4. У той день я, десятирічний хлопчик, вперше відчув, що таке гордість за СВОЮ країну. У той день я став УКРАЇНСЬКИМ націоналістом.
  • 0

#272 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 20.05.2008 – 10:34

http://www.nameofrussia.ru/ - російський аналог Великих Українців :ggggg: .

Мона проголосуй за МАХНО і нехай "Матушка Русь" прозріє )) :D
  • 0

#273 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 21.05.2008 – 12:42

Теорія Великої змови виправдалася, чуло моє серце. Вахтанг Кіпіані заявив про масштабні підтасовки в голосуванні за Великого Українця. У Мережі зараз повно інформації про це, переповідати не буду.
Хочеться зазначити лише одне. Наші політики ще раз підтвердили свою вбогість і обмеженість. Будь-яке хороше починання чи то для однієї людини, чи для нації загалом вони готові звести нанівець. Впхати свої волохаті лапи. Це буде уроком для українців:хочете щось зробити, глядіть, щоб політиків не було поруч. Бо це люди без совісті, патріотизму і самоповаги.
  • 0

#274 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кременчук

Відправлено 21.05.2008 – 13:36

А я все одно проти, що до числа великих українців потрапили київські князі. Не тому, що вони не великі. А тому, що якби їх про національність спитали - вони навряд чи назвалися б українцями.
До речі, росіяни тих самих князів вважають росіянами. Прикольно виходить.
  • 0

#275 макарена

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Україна

Відправлено 22.05.2008 – 14:26

Перегляд дописуБогуслав (21.05.2008 13:42) писав:

Теорія Великої змови виправдалася, чуло моє серце. Вахтанг Кіпіані заявив про масштабні підтасовки в голосуванні за Великого Українця. У Мережі зараз повно інформації про це, переповідати не буду.
Хочеться зазначити лише одне. Наші політики ще раз підтвердили свою вбогість і обмеженість. Будь-яке хороше починання чи то для однієї людини, чи для нації загалом вони готові звести нанівець. Впхати свої волохаті лапи. Це буде уроком для українців:хочете щось зробити, глядіть, щоб політиків не було поруч. Бо це люди без совісті, патріотизму і самоповаги.
Ги-ги, щось воно і не дивно...Мій татко зразу сказав, що Бандера буде першим...Ну, що ж, бачу, він не помилився. :)
  • 0

#276 Трям

шопопало

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 22.05.2008 – 16:44

Пірова перемога Мудрого тут дуже хороша стаття, з приводу фальсифікації результатів.
З.І. Складається враження, що для України фальсифікація, як наркотик, без якого ніяк не можна обійтися!
  • 0

#277 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 22.05.2008 – 17:03

Перегляд дописуМій_Травень (22.05.2008 17:44) писав:

З.І. Складається враження, що для України фальсифікація, як наркотик, без якого ніяк не можна обійтися!
Це для пана Табачника фальсіфікація - наркотик. Ще з кучмівських часів.
Своїх Великих українці знають і без його підтасовок.
  • 0

#278 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 22.05.2008 – 17:42

Маючи комунікатор я зміг проголосувати біля 400 разів за Бандеру, всі мої знайомі голосували за Бандеру.
Поясню, чому більшість людей голосували таки за нього.

Тут ведеться дурна суперечка про великість, яку неможливо виміряти і визначити якимись об'єктивними критеріями. Я виходив з вимог СЬОГОДЕННЯ. Амосов, Шевченко - це беззаперечно видатні особистості, вони вже мають визнання. Натомість в столиці України нема пам'ятника борцям за її незалежність. Ця несправедливість існує СЬОГОДНІ, і якби цей конкурс проводився без фальсифікацій, ми б могли усунути цю несправедливість. Продемонструвати справжні патріотичні переконання українців. Але мафія при владі страшенно боїться цього, вона ховає нас від нас же самих. Навіюючи, що ми несвідомі, розпорошені, що нас мало. Що ми не визнаємо своїх героїв. Це не так.

Якщо ми не погоджуємося з результатами, то ми б могли розробити і замовити собі футболки з написом і фото такого змісту:

Великі українці: я голосував за Бандеру.
  • 0

#279 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 22.05.2008 – 19:32

Мене в цій правдолюбній позиції Кіпіані та його однодумців бентежить лише один момент. Той же Кіпіані розійшовся лише в понеділок. А чого ж він мовчав у студії, під час етеру, якщо знав про фальсифікації? Злякався? Не хотів здіймати скандал? Хотів спершу отримати гроші за проект? Якщо всі такі правильні і чесні, треба було це питання під час програми піднімати. Тоді був би вибух і реальні наслідки. А про те, що тепер в неті галас підняли, 99% глядачів навіть не здогадуються.
А в неті зараз багато аналітичних матеріалів на цю тему. Крім статті Кіпіані, лінк на яку дав Травень, хочу відзначити ще кілька статей, які раджу прочитати всім, хто серйозно цікавиться проблемою.

http://www.telekritika.ua/media-continent/...008-05-20/38496 - велика стаття головного редактора "Телекритики" Наталі Лігачової "Логика производства проекта «Великие украинцы»: рейтинг vs смысл" в якій дається грунтовний і фаховий аналіз проекту "Великі українці" від початків до фінального шоу.

http://www.telekriti...008-05-19/38447 - дуже критичний погляд на саму постать Ярослава Мудрого. Тягне на окрему дискусію. Рекомендую прочитати.

Для рівноваги і представлення різних точок зору http://www.telekritika.ua/media-continent/...008-05-22/38543 - "Слово на захист Ярослава Мудрого". Тут дається дуже позитивна оцінка перемоги цього князя у проекті "Великі Українці"

Нарешті хочу ще відзначити статтю відомого публіциста Михайла Бриниха "«Великі українці»- шоу «Нічого не змінилося» http://www.telekriti...008-05-19/38459
Отже, почитайте! Перша стаття російською, решта - українською.
  • 0

#280 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 23.05.2008 – 07:57

Перегляд дописуМій_Травень (22.05.2008 17:44) писав:

Пірова перемога Мудрого тут дуже хороша стаття, з приводу фальсифікації результатів.

Фальсифікація це метод управління демократичною країною (в нашому випадку псевдодемократичною) без участі народу. Що це значить? Це значить що "на горі" сидить купка людей, що маніпулюють державними процесами задля реалізації своїх меркантильних інтересів. А основна маса (народ) у цьому випадку виступає безмовною робочою силою, праця яких потрібна для досягнення поставлених цілей "тих що на горі". Нагадує відносини людини і худоби: худоба їсть, мовчить і працює на благо людини.
Вперше Україна дізналась що таке фальсифікація завдяки Ківалову-Підрахую. Тоді Ющенко розпинався, мовляв бандитам - тюрми. Наш недолугий Президент невтямив, що невиконавши цю обіцянку ще 10 раз пожаліє. А може він просто в них вчиться?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних