Перейти до вмісту

ВЕЛИКІ УКРАЇНЦІ

Повідомлень в темі: 284

Опитування: На вашу думку, найвидатніший Українець (108 користувачів проголосувало)

голосування на форумі то не СМС, грошей не коштує.

1. Володимир Великий (9 голосів [2.50%])

Процент голосів: 2.50%

2. Ярослав Мудрий (15 голосів [4.17%])

Процент голосів: 4.17%

3. Данило Галицький (13 голосів [3.61%])

Процент голосів: 3.61%

4. Богдан Хмельницький (26 голосів [7.22%])

Процент голосів: 7.22%

5. Іван Мазепа (20 голосів [5.56%])

Процент голосів: 5.56%

6. Григорій Сковорода (18 голосів [5.00%])

Процент голосів: 5.00%

7. Іван Котляревський (12 голосів [3.33%])

Процент голосів: 3.33%

8. Тарас Шевченко (38 голосів [10.56%])

Процент голосів: 10.56%

9. Іван Франко (28 голосів [7.78%])

Процент голосів: 7.78%

10. Михайло Грушевський (14 голосів [3.89%])

Процент голосів: 3.89%

11. Симон Петлюра (16 голосів [4.44%])

Процент голосів: 4.44%

12. Нестор Махно (3 голосів [0.83%])

Процент голосів: 0.83%

13. Павло Скоропадський (7 голосів [1.94%])

Процент голосів: 1.94%

14. Олександр Довженко (12 голосів [3.33%])

Процент голосів: 3.33%

15. Степан Бандера (50 голосів [13.89%])

Процент голосів: 13.89%

16. Роман Шухевич (26 голосів [7.22%])

Процент голосів: 7.22%

17. Сергій Корольов (7 голосів [1.94%])

Процент голосів: 1.94%

18. Вячеслав Чорновіл (22 голосів [6.11%])

Процент голосів: 6.11%

19. Микола Амосов (6 голосів [1.67%])

Процент голосів: 1.67%

20. Леся Українка (18 голосів [5.00%])

Процент голосів: 5.00%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#101 Sweet Caroline

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 71 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 25.03.2008 – 16:52

патон,та амосов) видатні люди :rolleyes:
  • 0

#102 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1905 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 25.03.2008 – 18:39

Перегляд дописуАничка (24.03.2008 19:12) писав:

Сотнику! Впевнена, що Ви це читали. Я помилилася?
Саме ці посилання не читав, але читав їхніх братів-близнюків. Дякую, тепер і з цими ознайомлений.
І все ж таки буду заперечувати, хоча мені ідея про те, що українці є породженням двох древніх великих рас, особисто до душі...
Український народ утворився в горнилі повстання Богдана Хмельницького, який є безперечно тільки за це Веиким українцем. Крицевим стрижнем, навколо якого згуртувався народ були козаки. Але козаками були представники багатьох національностей - вихідці з Русі, Литви, Польщі, з земель майбутьної Московії, з Криму та Валахії, з Порти... Навіть жиди-вихрісти серед козаків зустрічалися! Отже, з самого початку українці не були всі етнічно однорідні. Тут була адська суміш всіх народів та часів. І тільки древня, генетично притаманна нашій землі культра та ментальність зробила з цієї суміші єдиний народ.
Якщо простежити подальшу історію, то слід згадати масові переселення Катериною ІІ сербів в землі сучасних Кіровоградської та Луганської областей, масові переселення з ближніх земель Московщини на терени тодішньої Малоросії...Це сотні тисяч, а може і мільйони переселенців. Всі ці люди асімілювалися і влилися в український народ. Якби не сталінська індустріалізація, то питання про єдність народу і не виникло б. Всі попереодружувалися, понароджували українців, змішалися, прийняли мову, культуру, традиції...
Але ж всі ці переселенці були представниками не тільки двох древніх рас? Чи тільки двох? Щоб відповісти однозначно на це питання не вистачить цілого життя на досліди.
Тому то я і не є прихильником расового підходу до визначення приналежності до українського народу. Думаю, що культура, традиції, мова, ментальність - більш вдалі показники на сьогодні. А головним індикатором я б назвав самоідентифікацію людини. Згадаймо Сергія Корольова. Він наполегливо в усіх анкетах писав тоді, що він українець, хоча прізвище дозволяло йому написати "русский". І ні в кого б не виникло жодних питань. Але Корольов самоідентифікував себе українцем, хоч і мав із-за цього неабиякі неприємності... Сергій Корольов - Великий українець.
  • 0

#103 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 512 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 25.03.2008 – 19:40

Перегляд дописуSotnik (25.03.2008 18:39) писав:

...Згадаймо Сергія Корольова. Він наполегливо в усіх анкетах писав тоді, що він українець, хоча прізвище дозволяло йому написати "русский". І ні в кого б не виникло жодних питань. Але Корольов самоідентифікував себе українцем, хоч і мав із-за цього неабиякі неприємності... Сергій Корольов - Великий українець.

Згадаймо й ІВАНА ПІДДУБНОГО!

Цитата

Піддубний Іван Нар.8.10.1871 Богодухівка, Золотонош., Черкас. Той самий П., за БСЭ "русский профессиональный борец" 1942 був прийнятий в ОУН в Єйську членами пох. групи. Помер 8.8.1949 Єйськ, Краснодар.
Див. сюди

Цитата

Похідні групи ОУН: Мета - організувати укр. самоуправу на окупованих нім. армією теренах, розбудувати мережу ОУН, творити військо.
Див. сюди

Цитата

Один фельдшер розповідав, що ставив Піддубному банки і побачив, що спина в нього була в страшних рубцях від опіків. На запитання про їх походження мовчазний урівноважений богатир відповів: “Це мене Єнгельс вчив лєнізму (лєнінізму він не вимовляв). Як з’ясувалося, Івана Максимовича запроторили в 1937 р. до в’язниці Ростовського управлінн НКВД на вулиці Єнгельса, де катували електропаяльником, вимагаючи назвати номери рахунків і адреси іноземних банків, в яких він міг тримати заощадження. За рік його таки випустили на “волю”. Він казав, що його ув’язнили за “язик” і за “пашпорт”. За “язик” означало його розповіді про життя людей в інших країнах. А з пашпортом вийшло таке. Піддубного записали “русским” і літеру “і” в прізвищі замінили на “О”. Міліція на його заяву обміняти пашпорт відмовила. Тоді він сам виправив в прізвищі літеру, закреслив слово “русский” і написав “українець”. Тоді його “загребли”.
І ще сюди!
  • 0

#104 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 25.03.2008 – 20:01

Так. Саме це, подібні випадки, які є масовим явищем я й мав на увазі, коли згадав про Корольова. Просто вчора дивився про нього передачу, тому й в голову прийшов в першу чергу випадок з ним.
  • 0

#105 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6671 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 12.04.2008 – 09:10

а так як в цій темі зовсім не таке голосування, то можна я тему створю, з голосуванням за особистості?
  • 0

#106 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6671 повідомлень

Відправлено 12.04.2008 – 09:28

Подібна тема вже є, але в цій темі інакше голосування. Всіх я звичайно не запишу, але кого згадаю, інших додавайте в тексті. Я навмисне не включив до голосування Вікторів, і включив Подервянського, адже поети минулого в голосуванні є, то нехай буде і сучасник.

Повідомлення відредагував DarkLordVillis: 12.04.2008 – 09:31

• 0

#107 Лено4к@

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень
  • Місто:UA

Відправлено 12.04.2008 – 09:52

На мою думку Віктор Янукович яж ніяк не заслуговує 62 містя. Йому і соте важко дати. Він нічим не заслужив щоб бути великим українцем. :rolleyes:
  • 0

#108 Руда_миша

Генеральний писар

• Користувачі
  • 547 повідомлень
  • Місто:Центру та окраїн Львова

Відправлено 12.04.2008 – 10:10

Якось мій батько розповідав про свого приятеля, котрий приїхав в Україну ще в ТІ чарівні часи...Я не пам"ятаю, хто він насправді був за національністю, однак він був мусульманин...Натомість він настільки захопився усім українським і національною ідеєю, що завжди принципово і всюди вказував свої національність і громадянство як українські, і говорив виключно українською...
Можна бути чистокровним українцем за походженням, однак самосвідомість буде зовсім не українська...

• 0

#109 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 12.04.2008 – 10:20

З погляду на той список, то не "великі українці", - то "відомі українці для сучасників".
Є люди, які багато реально зробили для України, але тут вони забуті.
А є такі, що своєю гавкотнею з трибуни ВР лише нерви псують...
  • 0

#110 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 12.04.2008 – 11:14

Перегляд дописуОлеська (12.04.2008 11:20) писав:

З погляду на той список, то не "великі українці", - то "відомі українці для сучасників".
Є люди, які багато реально зробили для України, але тут вони забуті.
А є такі, що своєю гавкотнею з трибуни ВР лише нерви псують...

повністю підтримую, сучасне покоління знає тих, кого їм показують по дибілятору, та тих кого просто гріх не знати-Шевченко, Українка і т.д
  • 0

#111 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 12.04.2008 – 11:15

Подеревянський поет?О_о ого, буду знати
  • 0

#112 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 12.04.2008 – 11:28

Голосувала за Бандеру (реально теж і благо шо є безлімітний телефон :rolleyes:)
  • 0

#113 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6671 повідомлень

Відправлено 12.04.2008 – 19:42

Дивно, і тут Бандера лідирує. Люди чи ви подуріли? Я, звісно, не проти Бандери, але не вважаю, що він най-най з великих, і що він для України зробив найбільше користі. От Петлюра, значно вдаліше воював і з комуняками і з іншими. нажаль і він не без гріха - з антантою домовлявся, але від тих домовленостей Україні не було ніякої шкоди (ну майже). Зате хоч півтора року була справді незалежна Україна, значно незалежніша і самостійніша ніж зараз. І порядок встановлювавсь, і добросусідські відносини, і відбудова певна, і все це заслуга Петлюри, і аж ніяк не Грушевського.
  • 0

#114 Karleone

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень

Відправлено 12.04.2008 – 20:15

:rolleyes: Я за ТАРАСА Шевченка :D Я думаю що він один із найвідомиших і the most greater poet of all ukrainian time and peoples. А хто ввійшов в десятку?
  • 0

#115 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 12.04.2008 – 21:54

Перегляд дописуDarkLordVillis (12.04.2008 20:42) писав:

Дивно, і тут Бандера лідирує. Люди чи ви подуріли?
Шановний, Ваші слова сприймаю як образу. Ваше опитування для вільного висловлювання думок. Якщо мої думки не сходяться з Вашими то чи означає це дурість? Тому рекомендую вибачитись...
Я б теж проголосувала б за Шевченка(Тараса), якби тут можна було дві кнопочки тицьнути, а так....
  • 0

#116 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 12.04.2008 – 22:22

Тут голосував за Шухевича. В першому турі "Інтера" теж за нього голосував, але там Шухевич зайняв 12 місце...
Тому в фіналі телевізійного конкурса проголосував вже за Степана Бандеру.
Як на мій суб'єктивний погляд, то постать Романа Шухевича в історії більш значуща. Це ніяким чином не принижує величі Степана Бандери,
але є мої деякі ідеологічні міркування які діють на користь Шухевича. Спробую коротко пояснити...
Якщо ознайомитись з довоєнними першоджерелами, теоретичними працями, статтями С. Бандери спрямованими на розбудову української незалежності, то можна відслідкувати досить чітку ідею тоталітарного принципу побудови держави. Можна засуджувати, критикувати, можна виправдовувати... Але цьому є одне незаперечне пояснення - такий був час. Які часи - такі і ідеї.
В роботах Романа Шухевича, які він писав будучи на чолі УГВР, головною ідеєю побудови української держави є принципи демократизму і поваги до особистості. Саме на таких засадах ми намагаємося будувати Україну зараз. І це Шухевич писав в час, коли навкруги рвалися снаряди і свистіли кулі. Я дивуюсь, як йому таке в голову тоді в тих умовах могло прийти? На скільки ж він випередив свій час! Про такі речі як мир, дружба, братерство, демократія, справедливість, права особистості добре розмірковувати в теплі та тиші, за філіжанкою кави або келихом пива. Але не під час страшної війни в партизанській криївці... А він зміг відсторонитися від ненависті і залишити нащадкам свої настанови добра і справедливості.
Це моє суб'єктивне бачення... Можна насмикати цитат з праць С.Бандери і Р.Шухевича, і не залишити від моїх міркувань камня на камені. Але після того, як я прочитав роботи одного і другого політичних діячів, в мене залишилось таке загальне враження, яке я виклав тут...

Повідомлення відредагував Sotnik: 12.04.2008 – 22:23

• 0

#117 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 12.04.2008 – 22:25

Перегляд дописуDarkLordVillis (12.04.2008 20:42) писав:

Дивно, і тут Бандера лідирує. Люди чи ви подуріли? ...
От Петлюра, значно вдаліше воював і з комуняками і з іншими. нажаль і він не без гріха - з антантою домовлявся, але від тих домовленостей Україні не було ніякої шкоди (ну майже).

Бандера - потужний ідеологічний орієнтир. Приклад стійкості й незламності. Я обрала саме його.
Був би Святослав Хоробрий - він би був першим! За ту ж саму стійкість і незламність!

Ви, шановний, десь там згадували за варягів. Так от, це все - наклеп і перекручування нашої історії для применшення ваги нашої нації в цій історії.
Варяги були найманцями й не більше. Князі до варягів жодного стосунку не мають.
  • 0

#118 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6671 повідомлень

Відправлено 13.04.2008 – 10:11

стосовно рекомендацій - вибачаюсь, але я не ображав, а запитував.
стосовно варягів - я мав на увазі, що за всю нашу тисячолітню історію, ми ніяк не можемо стати самостійними. це внутрішня критика, тому що я вважаю, що досить вже шукати допомоги в чужинців, треба вже справді ставати самостійними. а то добре українцям живеться тільки тоді, коли володарює нами чужак. ДОСИТЬ! свого часу князі між собою воювали, половців на допомогу кликали, поки монголів не накликали. В історії пишуть, що комусь там добре жилося при литовському князівстві, а як там справді було, як знати? У визвольну війну взагалі що творилося - то турків звали, то татар. москалів накликали, то знов поляків на поміч звали. Шведів знову-ж... і всі ці чужоземні війська топтали нашу землю, а яка користь з того?
В минулому столітті часто німців на допомогу кликали, дуже вони нам допомогли... Тепер ось знову НАТО на допомогу кличуть. моя думка - ДОСИТЬ! пора вже навчитися на власних помилках! Тому для мене найвеличнішими в українській історії є ті хто обходився без чужої допомоги - Данило Галицький і Симон Петлюра.
А Степан Бандера - популярний модний символ, як Че Гевара, потрібно його портрети на футболках малювати, а не вважати його найвеличнішим Українцем.

Повідомлення відредагував DarkLordVillis: 13.04.2008 – 10:13

• 0

#119 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 13.04.2008 – 12:11

Перегляд дописуDarkLordVillis (13.04.2008 11:11) писав:

А Степан Бандера - популярний модний символ, як Че Гевара, потрібно його портрети на футболках малювати, а не вважати його найвеличнішим Українцем.
Так. Степан Бандера - це символ. Але символ чого? Чи не того, що Ви виклали в своєму дописі?

Повідомлення відредагував Sotnik: 13.04.2008 – 12:12

• 0

#120 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6671 повідомлень

Відправлено 13.04.2008 – 20:19

можливо, але ви мене вибачте, бо в мене складається враження, що нажаль в Україні дуже низький рівень освіти. Мені здається, що люди просто не вчили історію, і більш нікого не знають. Почули по телевізору, прочитали в газетах, та й усе... Хоча сам я, наприклад, не знаю, що такого корисного для України зробив Григорій Сковорода, чому за нього голосують, поясніть?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних