Перейти до вмісту

Міжнародний фестиваль “Великдень у Космачі

Повідомлень в темі: 36

#21 kosmach

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 10 повідомлень

Відправлено 23.04.2008 – 09:41

В програмі фестивалю є багато нових колективів, переважно фольклорних, з карпатського регіону.
А от рок гуртів поменшало. Раджу почитати оновлену програму перед тим, як їхати.
  • 0

#22 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 23.04.2008 – 18:21

Дорогі брати-гуцули, шо там погода каже?
На фестиваль, як і минулого року, збирається їхати з своїми вишиванками і патріотичними футболками, націоналістичною літературою і символікою "Свій до свого по своє" (http://www.svij.com.ua/). Маю надію, що гуцули добре прийматимуть:rolleyes:
  • 0

#23 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 08.05.2008 – 09:10

І які враження, хто був?
Ось прочитала таку статейку, наводить на роздуми
http://news.1plus1.ua/analitika/poki-yushc...vishivanki.html

ділимось думками
  • 0

#24 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Галичина

Відправлено 08.05.2008 – 11:03

Перекопав усю інфу, що знайшов, висновок однозначний: провокація. Визначальна риса кожної статті про негативи фестивалю в Космачі це одна і та ж цитата невідомого автора, осьо вона:

Цитата

Вчора повернувся з вашого фестивалю. Ліпше б туди не їхав. Організації ніякої. Дії організаторів не зкординовані з діями правоохоронних органів. Місцеве населення приходить з бейзбольними битами і б'є приїжжих учасників. Ще по вашому нормально!?
Перелом руки і 2 струси мозку. От результат поїздки моїх друзів на цей фестиваль!

Виходить на те що фестиваль несподобався якомусь журналюзі от і наробив вереску.

Кажуть якусь тернополянку згвалтували (наче 3 рази), а вона нехоче заяву подавати, не дивно?
Увесь тезис побудований на одній цитаті, жодного фото, відео, свідчення інших очевидців. Плюс негативний образ домальовується високими цінами на житло та поганою організацією. Знайшли чим здивувати.
Негатив створюють навіть з того, що напередодні розбився гвинтокрил на буровій і наче Ющенко привіз на фестиваль цю погану новину. Примітивізм до неможливого.
Єдина з позитивних рис нашого Президента це шанування традицій, хто до нього це робив? Звичайно його візит створив певні незручності учасникам та гостям фестивалю, але президенти нічого просто так не роблять, кожне їх слово, дія, жест щось символізує, до чогось спонукає. Візит Ющенка у Космач говорить нам про те що це важливе і необхідне дійство.
  • 0

#25 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 08.05.2008 – 13:58

З розповіді очевидців: Свято було як завжди. Було багато народу і більше як минулого року. Сцена теж була краща ніж торік. Правда цього року було менше майстрів, але сорочки були відносно дешеві. Чоловіча сорочка на льоні коштувала 180 грн і вище..Шкода, що на перший день припав траур і концертів не було, так само не було відомих гуртів, хоча відомі гурти їдуть працювати за гроші й немалі. Завжди дивувало це. Одне діло коли на столичній сцені чи в обласному центрі гроші дерти, а інше коли в далекому селі...але то таке...то моя думка особиста. На рахунок гвалтування - теж маю сумніви...хоча хто зна. Журналіст написав своє фе, але чогось ніц не сказав що ті гості завжди лишають після себе, який свинюшник, яку понищену природу. Звинувачення в адресу Ющенка теж дурнуваті якісь...Космач - село велике, чистеньке і голова сільради на місці - свій чоловік, член КУНу здається.
Ось пару фоток з цього річного фестивалю
1.трембітарі
2. традиційні гуцульські "сирні коники"
3. а слабо таку вишивку вишити?
4 пиво там теж було:happy1:

Прикріплені файли

• 0

#26 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2252 повідомлень

Відправлено 09.05.2008 – 22:04

Мдаааа, добре всетаки що мій одногрупник захворів і ми не поїхали в Космач. Ото читаю тепер відгуки і думаю чому ж я таке везуче падло. Хоча якщо подумати то махач то природня річ. Мало який фест чи інше міроприємство без цього обходиться. Як правило в Франику під час кожного сейшну на вулицях купки гопів стоять і чекають коли нєфори будуть вертатись на хату) А що до Космача то тут хз хто перший все почав і що взагалі там було. Мені принаймні розказували що місцеві розфігачили наметове містечко, побили всіх, поламали палатки і порозкидали речі. Причому серед місцевих були і дорослі дядьки а не лише пацанчеги. Але проблема в тому шо забагато чуток а офіційно ніхто нічо не каже. Приходиться вірити лише тим хто туда їхав. Сумно про згвалтування. Навіть мені. Хоча я якось пофігістично ставлюсь до таких повідомлень, бо вони для мене просто статистика. Але чомусь цей випадок я аж надто реалістично уявив. Добрію блін.
  • 0

#27 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 10.05.2008 – 09:27

Перегляд дописуNameless One (9.05.2008 23:04) писав:

Мдаааа, добре всетаки що мій одногрупник захворів і ми не поїхали в Космач. Ото читаю тепер відгуки і думаю чому ж я таке везуче падло. Хоча якщо подумати то махач то природня річ. Мало який фест чи інше міроприємство без цього обходиться. Як правило в Франику під час кожного сейшну на вулицях купки гопів стоять і чекають коли нєфори будуть вертатись на хату) А що до Космача то тут хз хто перший все почав і що взагалі там було. Мені принаймні розказували що місцеві розфігачили наметове містечко, побили всіх, поламали палатки і порозкидали речі. Причому серед місцевих були і дорослі дядьки а не лише пацанчеги. Але проблема в тому шо забагато чуток а офіційно ніхто нічо не каже. Приходиться вірити лише тим хто туда їхав. Сумно про згвалтування. Навіть мені. Хоча я якось пофігістично ставлюсь до таких повідомлень, бо вони для мене просто статистика. Але чомусь цей випадок я аж надто реалістично уявив. Добрію блін.
Як на мене стаття однобока, журналіст написав лише своє бачення. Тре в Якобза питатись - він там був, ну ше в кума спитаюсь - тож там був. А фоти і розповідь взагалі від людей, авторитет яких у мене - незаперечний
  • 0

#28 Archon-ua

Літають тут всякі...

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 998 повідомлень
  • Місто:Земля і біля неї...

Відправлено 10.05.2008 – 11:23

раджу почитати... відгуки тих хто там був...

http://vkontakte.ru/club2679814

читайте на офіційному форумі Космачівського Фесту -
http://my-kosmach.co...topic.php?t=353
http://my-kosmach.co...topic.php?t=330
http://my-kosmach.co...topic.php?t=339
http://my-kosmach.co...ewforum.php?f=5
  • 0

#29 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 10.05.2008 – 11:55

Та читала ті плітки. Хотілось би почути може від когось з наших хто там був. Мої батьки були, їм сподобалось. Напевно треба вміти відпочивати і ніяка погода не зашкодить, а на рах биків? Не знаю...а можливо й серед приїзжих були бики?. Хоча Космач давно славиться забіяцьким норовом
  • 0

#30 isenvalda

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 58 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 12.05.2008 – 21:52

Загалом, все. що написав журналіст-правда. Була моя одногрупниця, котра розповіла майже те ж саме. А критика на адресу Ющенка абсоютно справедлива. шанути традиції - це добре, але нехай би займався важливими глобальними проблемами, а він то на танку проїдеться, то вишиванку прикупить...
  • 0

#31 kosmach

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 10 повідомлень

Відправлено 13.05.2008 – 22:08

У мене враження, що це якась провокація. На фестивалі був, нічого подібного не бачив.
  • 0

#32 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • 2067 повідомлень
  • Місто:Україна,саме дно

Відправлено 15.05.2008 – 10:11

ии, не знаю шо там є правда, а шо брехня) Першу ніч я там взагалі не мав коли спати, бродили по селі, ніяких сутичок не спостерігав. мало того нас було двоє, бачили купу п.яних місцевих. ніхто не чіплявся. На другий день познайомився з аборигенами, ніби нормальні люди. хату взяли всього за 25 грн в ніч, хазяйка була досить гостинна, пригостила голубцями, холодцем))
Були звичайно і недуже привітні люди,але то таке, світ не без них.
Правда битки продавалися на кожному кроці, один продавець сказав, шо після 23 вони згодяться :D
Сам фест організований надзвичайно погано. в програмі для себе цікавого нічо не знайшов, та й взагалі здається шо програми взагалі не було! Найцікавішими виявилися тусовки в Народному домі. )))
  • 0

#33 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • 2067 повідомлень

Відправлено 14.04.2009 – 08:40

Цитата

Фестиваль відбудеться 1-3 травня 2009 року під патронатом президента України Віктора Ющенка
В рамках фестивалю - V Міжнародний З’їзд Писанкарів
Наукова конференція на тему: «Роль Космача в розвитку туризму на Гуцульщині»,
перфоманс «Як намалювати птаха ?»
Другий Міжнародний симпозіум з гончарства.

Організатори фестивалю:

ЛОГО «Разом»
Всеукраїнська Координаційна Рада з вивчення і відродження писанкарства
Космацька сільська рада
Громада села Космач

1 – 3 травня 2009 року в гуцульському селі Космач на Івано-Франківщині відбудеться Третій Міжнародний Фестиваль «Великдень у Космачі», П`ятий Міжнародний З`їзд Писанкарів. В рамках фестивалю буде проводитись Другий Міжнародний Симпозіум з гончарства та наукова конференція, присвячена 151 річниці розвитку туризму в Космачі .
До участі в роботі З`їзду Писанкарів, Симпозіумі з гончарства та фестивалі планується запросити науковців та колективи художньої самодіяльності і офіційні делегації з Італії, Росії, США, Канади, Франції, Литви, Польщі, Австралії, Німеччини, Румунії та з усіх областей України.
Лінгвісти розшифровують слово Космач як « Келія Сонця». Якщо поглянути на Космач із гори Стеришора, то центр села нагадує великий сонячний диск, а його 32 присілки – сонячні промені. Тут надзвичайно позитивна енергетика, чарівна природа, цілюще повітря, самобутні звичаї та обряди, унікальне народне мистецтво. Космач називають «Українським Барбізоном», «Українською Швайцарією», «Серцем Гуцульщини». Космач був місцем побуту і відпочинку Оскара Кольберга, Раймунда Кайндля, Олекси Новаківського, Філарета Колесси, Михайла Мороза, Григорія Смольського, Святослава Гординського, Митрополита Іларіона, Ірини Вільде, Олеся Гончара, Івана Гончара, Сергія Параджанова, Івана Миколайчука, Володимира Івасюка, Назарія Яремчука, лауреатів Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка Ліни Костенко, Романа Іваничука, Дмитра Павличка, Степана Пушика, Василя Герасим’юка… У Космачі народилися блаженний Омелян Ковч, письменник Михайло Петрушевич…
Територія Космача складає 84 кв. км., населення понад 6 тисяч жителів. Віддаль від Івано-Франківська до Космача становить 102 км, від Коломиї - 32…
Космач тісно пов'язаний з іменем легендарного ватажка опришків Олекси Довбуша. В роки другої світової війни в Космачі було проголошено військами УПА Космацьку Самостійну Республіку.
Вчені відкрили в Космачі на горі Лисина, присілку Завояли, горі Грегіт святилища, які не мають аналогів у Європі. Славиться село і мінеральними водами та лікувальною синьою глиною.
В Космачі на сьогоднішній день плідно працюють близько 3 тисяч народних майстрів, зокрема писанкарі, ткачі, вишивальниці, боднарі, зодчі, різьбярі, а також мистці, які виготовляють народні музичні інструменти, народне вбрання, вироби з бісеру, дитячу іграшку та іграшку з сиру, вироби з шкіри, рогу, металу, ліщини…

Головні завдання фестивалю:

1. Створення на ґрунті автентичної, традиційної української культури, творчого простору для сучасних музикантів, художників, майстрів, модельєрів, письменників, журналістів, представників інших мистецьких напрямків.
2. Сприяння розвиткові зеленого туризму в с. Космач через заходи , організовані фестивалем.
3. Відкрити сучасним українцям їхню традиційну культуру та мистецтво зі всіма її надбаннями. Показати важливість її збереження та розвитку.
4. Створення попиту на українську традиційну культуру.
5. Формування нової генерації – високосвідомої, духовної, культурноосвіченої та патріотичної. Пізнати себе через пізнання свого народу, його історії, культури, традицій, звичаїв.
6. Відновлення традиції передачі народними майстрами знань від батька до сина.

Програма фестивалю:

• Наукова конференція, присвячена 151 річниці розвитку туризму в Космачі;
• Презентація виставки-ярмарку традиційної народної культури Гуцульщини, а також майстрів декоративно-прикладного мистецтва з усієї України та зарубіжних держав.
• Традиційна гуцульська та українська кухня;
• Сходження на гору Лисина, де знаходяться жертовники, священні камені та сонячний годинник;
• П`ятий Міжнародний З’їзд Писанкарів та Другий Міжнародний Симпозіум з гончарства, в яких братимуть участь писанкарі та гончарі з України, Франції, Великобританії, Німеччини, Польщі, Росії, США, Канади, Бразилії, Венесуели, Словаччини, Румунії, Австралії, Австрії, Італії та інших держав;
• Майстер-класи Оксани Білоус, Марії Дзвінчук, Ганни Бодруг з писанкарства;
• Майстер- клас Оксани Каменецької-Диоглу з бісероплетіння;
• Майстер-клас Валентини Бердник з виготовлення народної ляльки;
• Майстер -клас Василя Кравчука з ковальства;
• Майстер-клас Явдохи Дзвінчук з ліщиноплетіння;
• Майстер-клас Тараса Чіпа з народного танцю;
• Майстер-клас Олени Кравчук з виготовлення сирної іграшки;
• Майстер-клас з вишивки;
• Міжнародна конференція ”Писанка єднає українців”;
• Виступи автентичних гуртів, музик та танцювальних колективів з України та зарубіжних держав;
• Виступи українських та закордонних world music та фолк-рок команд;
• Показ українських фільмів;

НА ФЕСТИВАЛЬ ЗАПРОСИЛИ:

Меморіальну Дошку на честь Олександра Довженка буде відкривати лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Роман Іваничук
Меморіальну Дошку на честь В’ячеслава Чорновола буде відкривати Богдан Горинь

Народних майстрів з України та зарубіжних держав:
Ладу Громову (Харків), Заслуженого майстра народної творчості України Таню Осадцу, Миколу Коваля, Роксану Ліст, Параскевію Зенюк (США), заслуженого майстра народної творчості України Надію Никонович (покутська кераміка), Оксану Ярош (Канада), Заслужених майстрів народної творчості України Оксану Білоус та Зою Старук (писанкарство), Ольгу Шинкаренко (Київ), Анджелу Драч (Умань), Валентину Бердник (Київ) (народна лялька), Миколу Огородника (соломоплетіння) (Здолбунів), заслуженого майстра народної творчості України Василину Сумаряк (писанкарство) (смт Усть-Путила), Віру Манько, Марію Іванишин, Роксоляну Загайську, Зоряну Грегорійчук (писанкарство) (Львів), Олександра Опарія (писанкарство)(Суми), Тетяну Коновал (писанкарство)(Свердловськ), Ганну Гавриляк, Олега Кіращука, Світлану Стадник (Коломия), Василя Копчука (Яворів) (ткацтво), Анну Дзвінчук, Анну Коб’юк, Марію Багрійчук, Анну Плиторак, Анну Линдюк (писанкарство), Юрія Семчука (різьбярство), Миколу Дзвінчука (різьбярство), Дмитра Левицького (народні музичні інструменти), Андрія Івасюка (бондарство), Олену Кравчук (Космач) (сирна іграшка), заслуженого майстра народної творчості України Фрозину Гулей (Буковина) (вишивка), Наталю Бабенко (Запоріжжя)(декоровані яйця), Марію Чулак (П’ядики) (бісероплетіння), Галину Гайдук, Світлану Коб`юк (Коломия), Івана Лавриновича (Битків), Моніку Волянську, Олю Рузу (Польща), Сергія Лісовського, Євгенію Скоз (Ярмолинці) Ніколаєву Вікторію Володимирівну(Вінниця), Філінську Людмилу Леонтіївну(Вінниця) , Міллер Олену, Бурачек Антоніну, Міллер Оксану, Бурачека Віктора, Оксану Каменецьку-Диоглу (Чернівці), заслуженого майстра народної творчості України Богдана Ходана (різьба по дереву)…
Козія Григорія - карбувача медалей, Михайла Нечая– гуцульського мольфара, Іванусіва Олега (Канада) – книговидавця, Лончину Роксоляну (США) – фотомистця, Кирила Горішнього (Франція) - фотомистця, Карпову Ольгу та Гавришину Валентину – науковців Російського етнографічного музею(м. Санкт-Петербург), Мар`яна Покропека – директора Варшавського музею народного мистецтва та заслуженого майстра народної творчості України Михайла Трушика (кераміка).

Автентичні фольклорні ансамблі:
Народний етнографічний колектив «Брикса» м. Вінниця, ансамбль народної музики міста Брачано регіону Лаціо (Італія), гурт автентичного співу «ДоСхідСонця» м. Львів, Ансамбль етнічної карпатської музики «Відимо» м. Сянок республіка Польща, Народний аматорський ансамбль танцю «Дана» м. Іллічівськ, тріо бандуристок «Мальви» м. Ходорів, дитячий танцювальний ансамбль «Цвіт роду нашого» с. Прокурава, фольклорний колектив с. Буковець, Фольклорний гурт «Березунки», оркестр гуцульських народних інструментів Верховинського Народного Дому, «Вишиванка» - народний аматорський фольклорний колектив с. Старий Вовчинець Чернівецької області, трембітарі з с. Брустори, с. Шепіт, с. Річка, с. Яворів ...

Вторинні фольклорні ансамблі:
«Царанкуца» - румунський народний аматорський фольклорний колектив с.Петричанка , Космацький народний ансамбль пісні і танцю, »Подільські музики» м.Вінниця, муніципальний оркестр народних інструментів «Трембіта» м. Коломия, «Роксоланія» (м. Київ), «Вербиченька»( селище міського типу Нова Водолаза Харківської обл.), ансамбль дримбарів с. Верхній Ясенів, Чоловіча хорова капела «Галичина» (м. Івано-Франківськ), Народний фольклорний ансамбль «Осіннє золото» ( м. Косів),..

World music гурти:
«Писанка» (м. Чернівці)
Електро-фольковий гурт "Стелсі" м. Чернівці, Бард Маріус Гундер (м.Камайя Литовська Республіка), «SЮR» м.Київ, «Paparazzi» (м. Тернопіль), «Контрабас» м. Полтава.,

Фолк-рок гурти:
«Верлібена» м. Сімферополь; гурт «Три божі внуці» м. Полтава
Взято звідси
ги, швидко ж рік минув... Хто буде?
  • 0

#34 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 14.04.2009 – 12:33

назву змінено
  • 0

#35 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 28.04.2009 – 08:55

Хто їде на фест?
  • 0

#36 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • 2067 повідомлень

Відправлено 28.04.2009 – 09:29

Я)
  • 0

#37 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 28.04.2009 – 09:41

jakobz
маю надію, що пиво передадуть(читай довезуть)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних