Перейти до вмісту

Тернопіль - хто був? Які враження?

Повідомлень в темі: 131

#101 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3840 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 07.03.2011 – 17:07

Перегляд дописуSensssorika (7.03.2011 16:56) писав:

Ластівочко, а організуй нам місцеві сходини. я б залюбки відвідала ваше файне місто. та й не лише я )))

ох, пройшли вже ті часи, коли в тернополі були сходини...
мене зараз на ностальжі проб.є і я відшукаю фотки нашої з андроном поїздки.

проходили без ластівочки ясно шо.
  • 0

#102 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 09.03.2011 – 16:28

Перегляд дописуNeorlandina (7.03.2011 17:07) писав:

ох, пройшли вже ті часи, коли в тернополі були сходини...
мене зараз на ностальжі проб.є і я відшукаю фотки нашої з андроном поїздки.

проходили без ластівочки ясно шо.
от і не правда. там регулярно проходять сходини, в основному в травні)))
а з андроном страшно їхати в потязі, він б’ється подушкою у найнесподіваніші моменти)))
  • 0

#103 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 09.03.2011 – 18:37

Перегляд дописуЗимова Дівчина (9.03.2011 16:28) писав:

от і не правда. там регулярно проходять сходини, в основному в травні)))
а з андроном страшно їхати в потязі, він б’ється подушкою у найнесподіваніші моменти)))

та шось все рідше виходить.
минулого травня якраз в Тернополі була, але для сходин часу не було нажаль.
  • 0

#104 x-man

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 441 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 09.03.2011 – 19:12

Був якось там, класно дуже, раджу всім відвідати)
  • 0

#105 Монблан

Писар

• Користувачі
  • 442 повідомлень

Відправлено 09.03.2011 – 19:46

Десь півгодини була на тернопільському вокзалі кілька років тому.Якось там осудливо дивились,коли я почала бутерброд їсти
  • 0

#106 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 09.03.2011 – 19:55

Перегляд дописуNeorlandina (9.03.2011 18:37) писав:

та шось все рідше виходить.
минулого травня якраз в Тернополі була, але для сходин часу не було нажаль.
то у вас рідше, а в мене регулярно)))
отжеж егоїстка, наче ото без вас і сходини не сходини)))

Перегляд дописуМонблан (9.03.2011 19:46) писав:

Десь півгодини була на тернопільському вокзалі кілька років тому.Якось там осудливо дивились,коли я почала бутерброд їсти
може то під час посту було : )?
  • 0

#107 Монблан

Писар

• Користувачі
  • 442 повідомлень

Відправлено 09.03.2011 – 19:57

Перегляд дописуЗимова Дівчина (9.03.2011 19:55) писав:

може то під час посту було : )?
та я вже й не пам'ятаю.але тепер,коли треба перекусити на вокзалі,завжди згадую тернопільчан)
  • 0

#108 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 09.03.2011 – 19:58

Перегляд дописуЗимова Дівчина (9.03.2011 19:55) писав:

то у вас рідше, а в мене регулярно)))
отжеж егоїстка, наче ото без вас і сходини не сходини)))

нє, ну я ж мала на увазі сходини більше ніж вдвох. вам з одміном вдвох легше в цьому плані.
а тут андрона спробуй витягни, ага.
  • 0

#109 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 09.03.2011 – 23:44

Перегляд дописуМонблан (9.03.2011 19:57) писав:

та я вже й не пам'ятаю.але тепер,коли треба перекусити на вокзалі,завжди згадую тернопільчан)
тре спитати братика))))
не знаю ми спокійно снідали на вокзалі і нічо, поряд такі самі сиділи з їдлом та кавою

Перегляд дописуNeorlandina (9.03.2011 19:58) писав:

нє, ну я ж мала на увазі сходини більше ніж вдвох. вам з одміном вдвох легше в цьому плані.
а тут андрона спробуй витягни, ага.
я туди якби і без одміна їздила. і не обов’язкого андрона перти, в Тернополі і так людей багацько живе))

все в мене тепер почнеться ломка за файним містом і я не зможу спокійно спати.
  • 0

#110 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 10.03.2011 – 00:36

Перегляд дописуЗимова Дівчина (9.03.2011 23:44) писав:

я туди якби і без одміна їздила. і не обов’язкого андрона перти, в Тернополі і так людей багацько живе))

все в мене тепер почнеться ломка за файним містом і я не зможу спокійно спати.

та я теж сама їздила.
але ж так не цікаво. а перти ще когось з собою - то наче й нема кого. чоловік он працює, його сильно не потащиш.
я теж хочу в Тернопіль(((

я чомусь не постила тут ці фоти.

одна з моїх найулюбленіших речей в Тернополі - супермега-гірка для дуже хоробрих дітей.
Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
  • 0

#111 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 10.03.2011 – 23:48

Та, ця гірка мене завжди лякала. А того дядька з вудкою, то бачила часто і подобався він мені, якийсь такий харизматичний.

Літом буду там, десь місяць липень. Так шо можна буде знайтися в Тернополі.
  • 0

#112 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 11.03.2011 – 18:51

Зображення зима в Тернополі

Легенда про походження назви міста.

Отож, давним-давно, в старій хаті над Серетом, в невеликому поселенні в бідній сім’ї народилася двічинка.

- Красунею буде, - сказала батькам стара баба-ворожка, яка приймала роди. – Тільки не на добро піде та краса. Принесе вона велику біду.

Сказала отаке стара тай пішла собі. Батьки то якось повз вуха пропустили, бо дуже тішилися в той час малою красунею. Особливо заворожували батьків великі темно-сині очі маляти. Саме за ці сині-тернові очі новонароджену і назвали Тарнавкою, Тарною.

» Натисніть, щоб показати спойлер - натисніть ще раз, щоб приховати... «
Дівчина скоро росла, перетворювалася з маляти на дівчисько, а далі і на красиву паняночку. Мала Тарна довгі чорні коси, чорні брови, ледь рум’яне личко та невеликі, правильної форби, ніби налиті калиною уста. Та найбільше серед усього, виділялися, як і в дитинстві – великі тернові очі.
Проїжджав якось через поселення, де жила Тарнавка місцевий княжич зі своїми друзями, тай зійшов з коня води попити. Пішов до сільської криниці, та попрохав дівчат, що стояли поруч набрати води. Дівчата напоїли княжича та почали розмову з ним. Княжич мав добру вроду, до того ж був багатий, тож звик до уваги дівчат. Балакати з ними йому було просто, однак не надто цікаво. Цього разу розмову він не закінчував, бо мав трохи часу і вирішив тут таки перепочити від довгої дороги – попереду його чекала також ще не одна верста путі. Отож розмова затягнулася, підійшли поздороватися до княжича і місцеві хлопці. Привіталися, перекинулися жартами, тай давай розхвалювати своїх дівчат.
-Ну як княжиче, сподобалися тобі наші красуні, - питав один легінь. – Чи не вибрав ти серед їх і собі до серця якої.

Княжич відказав, що всі дівчата гарні як рожі, однак в серце йому не проникла жодна.
-А ти просто, княжича, не бачив нашої Тарнавки, що так кажеш - розповідав далі місцевий юнак. – Та будь-кому до серця припаде.
Молодий князь лиш усміхнувся на це.
-Я вже багато красунь бачив, - відказав. – Але жодна не була достойна бути рівнею мені.

Сказав це князь, і різко обернувся – бо почув спів нечуваної мелодійності, що лунав від ріки. Там, спершись на вербу співала, обернувшись до води, гарного стану дівчина. Нікого вже не чуючи з гурту, княжич, мов заворожений, пішов до дівчини.

- Добридень Тарнавко, - привітався княжич догадавшись, що саме про цю красуню розказував легінь.

- Добридень, княжиче, - дівчина зрозуміла хто стоїть перед нею, по пишних шатах.

- Красивішої за тебе Тарнавко, в цілім світі немає, - запевнив княжич. – Та й бачу розумом ти метка. А чи не хотіла б ти княгинею стати. Заміж за мене вийти?

Тарнавка зітхнула, бо вже не один легінь говорив їй про заміжжя. Однак не хотіла вона ні багатства, ні слави – заміж хотіла вийти по коханню, тому і княжичу змушена була відмовити.

- Ні княжиче, - не можу я бути з тобою не люблячи тебе.

Княжичу сподобалась гоноровість Тарнавки. Однак не звик він до відмов.

- Любов прийде з часом, - переконував він. – Та й не гоже княжичу відмовляти. Сама ж знаєш, я, якщо захочу – то силою тебе заберу.

- Силою любий не будеш, - почув княжич сильний, і водночас спокійний голос позад себе, і міцна рука опустилася йому на плече.

За княжичем стояв могутній блакитноокий легінь в простому сільському вбранні. Одна дивився на княжича юнак так впевнено та суворо, що навіть той не став йому перечити. Тим більше що хлопців з села тут було багато, а князь був тільки з кількома друзями.

Після появи високого хлопця очі Тарнавки засвітилися любов’ю. Князь скочив в сідло, і швидко поскакав з селища, а дівчина кинулася в обійми легіня.

- Ах ти ж мій Полю, Апполінарію, - пестячи його чуприну шептала Тарна. – І не страшно тобі отак з князем говорити?

Поль, коханий Тарнавки, тільки махнув рукою на це.

Після приїзду княжича Поль і Тарна жили в мирі і коханні кілька тижнів. Якось під вечір вибралися вони за село в поле гуляти. Тарна розглядала грона недостиглої калини, на одинокій деревинці, а Поль відлучився зібрати дівчині квітів. Саме повертався легінь до дівчини з букетом, коли почули обоє тупіт копит здалека. За кілька хвилин зза-горизонту з’явилося десяток вершників. Попереду їхав княжич – завдяки пишній сутані його було видно здалека.

- Тікаймо, - вигукнула Тарнавка і голос її зірвався.

Тікати було нікуди. Окрім одинокої калини інших дерев в полі не росло. Поруч тільки починалися зарослі терену, куди і кинулися закохані.

Бігти серд кущів було важко, і подолавши кількадесят метрів обоє вже відчували, що вершники скоро наздоженуть їх. Тарнавка біжить босою, і ноги її покриваються кров’ю.

- Я візьму тебе на руки, - викрикує Поль, обертаючись до дівчини.

Тільки підняв хлопець Тарну, як тут же відчув в повітрі тонкий свист, легкий поштовх – і тіло дівчини обмякло в руках.

Пущена кимось з вершників стріла потрапила їй просто в серце.

Розплакався Поль та кинувся голіруч з криком до княжича з вояками, та пробіг тільки три кроки. Наступна стріла зупинила життя і йому.

Першим до померлих закоханих під’їхав княжич. Спочатку злість переповнювала його, бо не досяг він того що хотів, і відмову отримав від дівчини, в яку закохався безтямно. Однак скоро злість вступила місце тузі. Заплакав князь, зрозумів що наробив.

Наказав слугам мечами викопати шлибоку могилу, і тут же на полі, врочисто поховав разом закоханих. Від того часу князь так і не найшов своєї долі. Не припала жодна дівчина йому до серця, і так він і помер не одружений. І рід княжий на ньому зупинився.
Місцина, ж де жили Тарна і Поль від того часу, за наказом князя, зветься Тарнополем.
  • 0

#113 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 11.03.2011 – 18:52

була. була. не вражає
  • 0

#114 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 11.03.2011 – 19:00

а ще такий Тернопіль взимку

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  1297884094.jpg   31.52К   4 Кількість завантажень:

• 0

#115 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 11.03.2011 – 19:04

ги, згадалося як ми з чоловіком в Тернополі піймали маршрутку, кудись там поспішали. точно не знали чи їде вона туди, куди треба. питаємо - їдете туди-то? водій каже, що так, ми сідаємо.
водій дивиться на нас як на ідіотів - це ж дві зупинки всього. ми розуміємо що тут нам треба відчувати себе ідіотами, бо хай навіть одна зупинка, ми ж поспішаємо, йолкі.

іншим разом викликаємо таксі, кажемо куди їхати, звідки. після цього у Києві операторка сказала б скільки це коштує (наразі мінімум 29-30 грн) і чекайте на таку машинку. тобто можна сказати - ні це задорого і подзвонити до іншої служби.
тут тьотя каже, яка машина, коли буде і все. перепитуємо скільки коштуватиме. вона так здивовано - ну як вийде... ми теж здивовані, але в надії що там на 50 грн не наїздиш ну ніяк, погоджуємося.
подиву не було меж, коли виявилося що там стоять лічильники. востаннє таке бачила в Китаї. або в глибокому дитинстві.
  • 0

#116 phobos

Дивний незнайомець

• Користувачі
  • 2601 повідомлень
  • Місто:Павутина

Відправлено 11.03.2011 – 19:10

Перегляд дописуSensssorika (7.03.2011 16:56) писав:

Ластівочко, а організуй нам місцеві сходини. я б залюбки відвідала ваше файне місто. та й не лише я )))
А де ж оті бажаючі були в 2009-му?)

З.І. Як учора було.

Перегляд дописуМонблан (9.03.2011 19:46) писав:

Ділитись потрібно :rolleyes:

Повідомлення відредагував phobos: 11.03.2011 – 19:11

• 0

#117 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 11.03.2011 – 19:14

i 

Планування форумівки виокремила в тему

• 0

#118 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 11.03.2011 – 19:16

Перегляд дописуNeorlandina (11.03.2011 19:04) писав:

ги, згадалося як ми з чоловіком в Тернополі піймали маршрутку, кудись там поспішали. точно не знали чи їде вона туди, куди треба. питаємо - їдете туди-то? водій каже, що так, ми сідаємо.
водій дивиться на нас як на ідіотів - це ж дві зупинки всього. ми розуміємо що тут нам треба відчувати себе ідіотами, бо хай навіть одна зупинка, ми ж поспішаємо, йолкі.

іншим разом викликаємо таксі, кажемо куди їхати, звідки. після цього у Києві операторка сказала б скільки це коштує (наразі мінімум 29-30 грн) і чекайте на таку машинку. тобто можна сказати - ні це задорого і подзвонити до іншої служби.
тут тьотя каже, яка машина, коли буде і все. перепитуємо скільки коштуватиме. вона так здивовано - ну як вийде... ми теж здивовані, але в надії що там на 50 грн не наїздиш ну ніяк, погоджуємося.
подиву не було меж, коли виявилося що там стоять лічильники. востаннє таке бачила в Китаї. або в глибокому дитинстві.
мене негативно жодного разу ціна не збивувала. особливо ціна на таксі. і не знаю як ви, а нам завжди наперед казали скільки то буде коштувати при замовленні.
а на таксі лише з Подолян їздили, бо стрьомно. а так скрізь пішки. карта завжди з собою нашо ті маршрутки.
  • 0

#119 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 04.04.2011 – 14:49

був в суботу) цілий день гуляли.. приїхали електричкою в 12 , поїхали Експресом в 20 .. часу хватило повністю) озеро бомбове) набережна парк і все таке.. центр симпатичний) бачили Пушкіна))) памятники Шеві, Крушельницькій, Франкові, лелеки прикольні - памятничок)) фактично пройшлись майжевсюди де було щось цікаве) затишне файне місто, нема львівської метушні) сподобалось
  • 0

#120 Forever Autumn

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 26 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 03.06.2011 – 11:29

Як сказав колись покійний Кузьма на виступі у Росії "А зараз ми заграємо вам пісню ФАЙНЕ МІСТО ТЕРНОПІЛЬ, что на русском значит ТЕРНОПОЛЬ - ГОРОД НЕШТЯК"
:)

Оскільки мій тато родом з Тернопільщини, то бувала у цьому місті частенько з самого дитинства.
Потім приїздила часто до коліжанки з академії.
А останнім часом - це концерти (відвідування, організація) і т.п.

Зображення

Подобається як саме місто (вулички, переходи, безліч парків, озеро, катер, річка, пам'ятки архітектури, заклади із серії Старого Млина та КОЗИ), так і жителі :yes:

Ми навіть умудрялися в Тернополі аскати (майже рік тому). Люди охоче зупинялися, аплодували, слухали.
Зображення
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних