Перейти до вмісту

Бути собою

Повідомлень в темі: 110

#81 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1458 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 27.12.2008 – 12:03

Бути собою розумію в значенні бути щирим у почуттях, думках, розмові, по відношенню до інших. Звичайно, що не завжди вдається. Всі одягають маски і грають свою роль. В тій чи іншій мірі. хтось хоче підвищити свій авторитет серед однолітків, друзів, хтось грає, щоб здобути владу над людьми. Ще люди грають свої ролі, бо бояться відкритися комусь, щоб не зробили боляче, не бути залежним.
В мене теж є ролі. Тільки намагаюся привносити в них більше дійсності, справжньості свого "я", тому і здаюся інколи дивною, наївною чи просто дурою. (зі слів інших). Людина яка не є собою - виходить за межі певних правил чи норм людської поведінки, чим викликає осуд чи захоплення оточуючих. Бути собою важко в світі наших умовностей та принципів, моди та стереотипів.
Кожна людина оригінальна і цікава по-своєму, власне, коли ми граємося в рольові ігри ми стаємо чимось цілим, підстроюємося під загал. Навіть якщо внутрішньо це викликає дискомфорт. Ми індивідуальні, в кожного є свої особливості, тільки оте "небуття собою" нівелює всі відмінності і якісні ознаки кожного.
  • 0

#82 Траяна

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 20 повідомлень

Відправлено 13.01.2009 – 16:20

Перш за все хочу подякувати за важливу тему. Багато думок висловлено щодо різних її аспектів. Що ж скажу я? А скажу, що бути собою може той, кому вдасться себе пізнати, тобто якраз виділити з свого внутрішнього світу те, що нанесене системою, суспільством (маю на увазі стереотипи, а не весь процес соціалізації), знайти те, що зробить душу кращою, досягнути внутрішньої гармонії (як тут уже було сказано). Це складний і довгий процес, але так можна знайти сенс життя.

Перегляд дописуAmili (27.12.2008 12:03) писав:

Бути собою розумію в значенні бути щирим у почуттях, думках, розмові, по відношенню до інших. Звичайно, що не завжди вдається. Всі одягають маски і грають свою роль. В тій чи іншій мірі. хтось хоче підвищити свій авторитет серед однолітків, друзів, хтось грає, щоб здобути владу над людьми. Ще люди грають свої ролі, бо бояться відкритися комусь, щоб не зробили боляче, не бути залежним.
В мене теж є ролі. Тільки намагаюся привносити в них більше дійсності, справжньості свого "я", тому і здаюся інколи дивною, наївною чи просто дурою. (зі слів інших). Людина яка не є собою - виходить за межі певних правил чи норм людської поведінки, чим викликає осуд чи захоплення оточуючих. Бути собою важко в світі наших умовностей та принципів, моди та стереотипів.
Кожна людина оригінальна і цікава по-своєму, власне, коли ми граємося в рольові ігри ми стаємо чимось цілим, підстроюємося під загал. Навіть якщо внутрішньо це викликає дискомфорт. Ми індивідуальні, в кожного є свої особливості, тільки оте "небуття собою" нівелює всі відмінності і якісні ознаки кожного.
Ви гарно відчули тему. Мені близькі Ваші почуття. Саме тоді коли ми стикаємося з нерозумінням оточення виникає те болюче запитання :"Що означає бути собою?" "Що означає бути як всі?" Всі ми різні й водночас здатні до співпереживання і порозуміння. Той хто дозволяє іншому бути собою, той і сам збагачується.
  • 0

#83 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 15.01.2009 – 21:01

Перегляд дописуТраяна (13.01.2009 16:20) писав:

бути собою може той, кому вдасться себе пізнати, тобто якраз виділити з свого внутрішнього світу те, що нанесене системою, суспільством (маю на увазі стереотипи, а не весь процес соціалізації), знайти те, що зробить душу кращою, досягнути внутрішньої гармонії (як тут уже було сказано). Це складний і довгий процес, але так можна знайти сенс життя.
всі наші знання (в попсовому розумінні цього слова) це стереотипи більшої чи меншої корисності, ти пропонуєш відмовитись? круто
  • 0

#84 Invictus

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 320 повідомлень
  • Місто:зиготи

Відправлено 18.01.2009 – 22:25

Тут вже писав, напишу ще раз, бо думка дещо змінилась.
Де-факто, ми є собою лише до того моменту, коли ми почнемо розуміти елементарні жести чи слова дорослих. Після того все - капець! Ми ковтаємо чужі думки, світогляди, слова, фрази, переконання. Це буття собою в прямому значенні.
Та є ще небуквальне значення, котре сформулювала Amili (може і хтось до неї це робив, та, pardon, я далі 5 сторінки не зазирав), значення, у котрому ми сприймаємо цей вислів як фразеологізм.
Одна справа, якщо ти хапаєшся за першу-ліпшу думку і потім на її основі будуєш своє світобачення. Тоді ти справді підвладний чужому впливові, тоді ти не є собою.
А зовсім інша - коли ти можеш поглянути на щось із різних сторін, всебічно аналізувати отриману інформацію, а потім знайти свій закуток у вирі буття. Тоді ти є собою.
Та все ж : "Увесь світ - сцена, і всі люди - то всього лишень актори. У кожного свої є виходи і входи, й одна людина грає декілька ролей." Воістину правду казав Шекспір. Так чи інакше, ми іноді покидаємо цей закуток і ліземо до інших, немов у казкову "рукавичку", навіть якщо ця рукавичка для нас затісна.
  • 0

#85 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 22:41

Перегляд дописуInvictus (18.01.2009 22:25) писав:

Одна справа, якщо ти хапаєшся за першу-ліпшу думку і потім на її основі будуєш своє світобачення. Тоді ти справді підвладний чужому впливові, тоді ти не є собою.
А зовсім інша - коли ти можеш поглянути на щось із різних сторін, всебічно аналізувати отриману інформацію, а потім знайти свій закуток у вирі буття. Тоді ти є собою.
якщо гносеологічно, то немає суперечності, багаторазово підпадаємо під "чужі впливи", а далі засвоєні ментальні структури та, вужче, інтелектуальні прийоми складають наш, якісний чи ні, інструментарій пізнання дійсності. а "свій закуток у вирі буття" - це скоріше до психічної рівноваги, грубо кажучи "як не випасти на ізмєну") мабуть для цього тема і створювалась
  • 0

#86 Invictus

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 320 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 22:53

Перегляд дописуSergiy_K (18.01.2009 22:41) писав:

якщо гносеологічно, то немає суперечності, багаторазово підпадаємо під "чужі впливи", а далі засвоєні ментальні структури та, вужче, інтелектуальні прийоми складають наш, якісний чи ні, інструментарій пізнання дійсності.

Я про це теж думав, коли дописував. Зрозуміло, що абсолютно "невплинутої" дорослої людини немає і не може бути. Але ж чим більше думок ти сприймаєш - тим точніше знаходиш середнє арифметичне, не ідеальне, та все ж більш точне, аніж будь-яке окремо взяте число.

Повідомлення відредагував Invictus: 18.01.2009 – 22:54

• 0

#87 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 18.01.2009 – 22:56

Бути собою це жити а не грати у спектаклі під назвою "життя".
  • 0

#88 Invictus

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 320 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 23:04

Перегляд дописуКрихітка (18.01.2009 22:56) писав:

Тоді ти граєш роль того, хто живе, а не грає у спектаклі під назвою "життя". :ggggg:
  • 0

#89 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 23:08

Перегляд дописуКрихітка (18.01.2009 22:56) писав:

кльово сказано (хоча навряд ти придумала)), тільки 5коп. - грати інколи теж можна, аби вміти переключатись
  • 0

#90 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 23:14

Перегляд дописуSergiy_K (18.01.2009 22:08) писав:

кльово сказано (хоча навряд ти придумала)), тільки 5коп. - грати інколи теж можна, аби вміти переключатись
нуу...взагалі-то якраз я...не вважаєш мене здатною навіть на вигадування пафосних фраз? :ggggg:
дівчата цим мистецтвом володіють майже досконало(я про "переключання"))

Перегляд дописуInvictus (18.01.2009 22:04) писав:

Тоді ти граєш роль того, хто живе, а не грає у спектаклі під назвою "життя". :angry12:
А що тоді є,власне,жити?

Повідомлення відредагував Крихітка: 18.01.2009 – 23:14

• 0

#91 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 23:23

Перегляд дописуКрихітка (18.01.2009 23:14) писав:

нуу...взагалі-то якраз я...не вважаєш мене здатною навіть на вигадування пафосних фраз? :ggggg:
не будем сперечатись, культурне середовище і тепе))

дівчата цим мистецтвом володіють майже досконало(я про "переключання"))
навпаки, жінки органічніші, їм важче, мова ж не про лише видимість, і тим більше не про паралелізм роботи мозку :angry12:

Перегляд дописуInvictus (18.01.2009 23:04) писав:

Тоді ти граєш роль того, хто живе, а не грає у спектаклі під назвою "життя". :prapor3:
ситуація внутрішнього спектаклю, оце саме трудне
  • 0

#92 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 23:27

Перегляд дописуSergiy_K (18.01.2009 22:23) писав:

не будем сперечатись, культурне середовище і тепе))

навпаки, жінки органічніші, їм важче, мова ж не про лише видимість, і тим більше не про паралелізм роботи мозку :ggggg:
я обідилась((( капєц,невже я дійсно схожа на нездару.мене вже не сприймають такою як я є.
може ти жіночу психологію погано знаєш? будь-яка жінка може бути такою як вона захоче тоді коли їй це треба.я,наприклад,"перестроююсь на інший режим" за долю секунди.
  • 0

#93 Invictus

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 320 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 23:34

Перегляд дописуSergiy_K (18.01.2009 23:23) писав:

ситуація внутрішнього спектаклю, оце саме трудне

його в тому числі я і мав на увазі, хоча взаємодію з іншими індивідуумами вважаю рівноцінною внутрішнім процесам, бо соціум і мікрокосм окремої людини все ж, як не як здійснюють взаємовплив, до того ж рівний взаємовплив один на одного.

А що тоді є,власне,жити?

Я підозрював, що тема все ж вляпається у Вічне Філософське Питання. Думай, як знаєш, не хочу нав'язати тобі своєї думки, але жити, імхо, - значить грати. Погано, добре, але грати. Яку саме роль - оце питання.
  • 0

#94 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 23:35

Перегляд дописуКрихітка (18.01.2009 23:27) писав:

може ти жіночу психологію погано знаєш? будь-яка жінка може бути такою як вона захоче тоді коли їй це треба.я,наприклад,"перестроююсь на інший режим" за долю секунди.
нагадала прикол про знайомство з дівчиною. який на форум постив хтось :ggggg:

Перегляд дописуКрихітка (18.01.2009 23:27) писав:

я обідилась((( капєц,невже я дійсно схожа на нездару.мене вже не сприймають такою як я є.
ти часом з Олеською в асі не спілкуєшся? :angry12:
  • 0

#95 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 23:41

Перегляд дописуSergiy_K (18.01.2009 22:35) писав:

ти часом з Олеською в асі не спілкуєшся? :ggggg:
нажаль,ні.а що?
  • 0

#96 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 23:50

Перегляд дописуКрихітка (18.01.2009 23:41) писав:

нажаль,ні.а що?

нічого, :ggggg: собою)
  • 0

#97 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 29.01.2009 – 23:54

Бути самим собою, це в першу чергу, знати власні риси і особливості, і ними користуватися; розуміти, що немає ні хорошого, ні поганого - є лише оцінка, яку ми даємо собі самі, або яку сприймаємо і беремо собі від інших.
  • 0

#98 indigo_tut

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 19 повідомлень

Відправлено 02.02.2009 – 14:36

Бути собою - значить бути вільним, а асолютна воля - це абсолютна самотність...
  • 0

#99 Теж пасічник...

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 332 повідомлень
  • Місто:краще не знати:)

Відправлено 08.02.2009 – 21:18

Перегляд дописучорно-біла (4.04.2008 18:17) писав:

Дуже часто доводиться стикатись з цією фразою . Ці два слова нерідко служать порадою . "Будь собою"- звучить, як запорука успіху)). Але от що ж воно значить насправді? Чи можливо бути собою, дійсно собою, і чи ми взагалі знаєм як це?

Ппочатку дай відповідь на питання: а хто Я?

(щоб собою бути - треба себе добре знати :) )
  • 0

#100 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 08.02.2009 – 21:49

Багато хто так і каже - що в цьому ключ до успіху, але насправді нам дуже часто доводиться приховувати себе справжнього/ню, щоб досягти того, що ми хочемо.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних