Перейти до вмісту

Український правопис

Повідомлень в темі: 451

#361 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3933 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 25.03.2011 – 13:37

Перегляд дописуManfred (25.03.2011 13:34) писав:

І чому аж так не можна, що станеться?
Манфреде, ти мене все більше дивуєш своєю "залізною" логікою. Не можна.

Перегляд дописуManfred (25.03.2011 13:37) писав:

Для мене помилка саме варіант. І люди, які так пишуть просто байдужі до історії українського правопису.
Не байдужі. Вони послідовні. Відчутно різницю?
  • 0

#362 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 25.03.2011 – 13:38

Перегляд дописуManfred (25.03.2011 13:16) писав:

Чим же вона така сумнозвісна? Тим, що ім'я Ліза не вподобала, чи тим, що написала книжку про правопис? Щодо звинувачень, то давайте я вас у тому ж звинувачу, ви теж будете тоді "сумнозвісною"?

тим, що про партію регіонів напевно менше суперечок ніж про її "свободу".
ви почитайте тему про ВО Свобода, замість об.єднувати українців у них виходить хіба срачі розводити, навіть серед націоналістично налаштованих громадян. он тернополяни вже й самі не раді були що їх обрали.
але це інша тема, насправді.
  • 0

#363 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 13:40

Перегляд дописуManfred (25.03.2011 13:39) писав:

Щось заважає, може упередженість?
Ця заувага стосується теми про Правопис?
  • 0

#364 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:місто Київ

Відправлено 25.03.2011 – 13:45

Перегляд дописуМаківка (25.03.2011 13:32) писав:

Звісно. Адже слід керуватися чинними правилами. Написання "варіянт" - теж помилка.
Так-так, і "Ви" теж з чинних правил :)

Перегляд дописуМаківка (25.03.2011 13:37) писав:

Манфреде, ти мене все більше дивуєш своєю "залізною" логікою. Не можна.
Цікаво от, чому не можна, є обґрунтування, це ж не просто якась вигадка. А ви як не хочете, то можете не писати.
  • 0

#365 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 14:01

Перегляд дописуManfred (25.03.2011 14:38) писав:

Що цікавого ти у ній знайшла поділися із загалом?
Твої дописи мені нагадали "Ланку": та ж липова безапеляційність, море іронії і жодних аргументів. А глупоти - вагон, аж 40 сторінок. Тож даруй, тут ти чудово обійдешся без мене. :)

Цитата

Звичайно, бо у правописі надто багато упереджености.
Відповім словами професора Пономарева: "Новий український правопис не можуть затвердити через неузгодженість українських мовознавців". Не все відразу.

Перегляд дописуManfred (25.03.2011 13:44) писав:

Чим вас не влаштовує ставлення І. Фаріон до проблем правопису?
На одній Фаріон світ клином не зійшовся. ))

А наостанок скажу, що до Правопису слід ставитися, як до закону. Подобається вам це чи ні.

Повідомлення відредагував Маківка: 25.03.2011 – 14:06

• 0

#366 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 14:02

Перегляд дописуManfred (25.03.2011 13:44) писав:

Чим вас не влаштовує ставлення І. Фаріон до проблем правопису?

емм. читайте уважніше.
про фаріон я писала продовжуючи логіку світлоносного стосовно провокацій.
я мала на увазі, що якщо мої слова можна трактувати як антиукраїнську пропаганду, то керуючись тими самими міркуваннями можна звинуватити і фаріон та інших просувачів нового старого правопису в тому самому. не розводьте зайвої полеміки. до фаріон у мене не більше претензій ніж до інших активно стурбованих цим питанням (яку б позицію вони не займали)
  • 0

#367 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 14:05

Перегляд дописуМаківка (25.03.2011 14:01) писав:

А наостанок скажу, що до Правопису слід ставитися, як до закону. Подобається вам це чи ні.
Що я і намагався довести в сусідній темі, а ви вперто заперечували. Закон законом, а змінити його варто.
  • 0

#368 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 25.03.2011 – 15:25

Перегляд дописуМаківка (25.03.2011 14:01) писав:

Саме так і ставимося.
Коли люди бачать, що іх бажання ігноруються, влада навіть не ворушиться в тому напрямку, тоді люди самі беруть свої права, не зважаючи на формальність.

Закон, який не містить санкції в разі порушення громадяни виконують на свій розсуд.
Так і з правописом, ну що мені буде якщо я напишу "инакше"? Нічого. Якщо це диктант і мої знання оцінватимуть, то я сам можу вирішити чи згоден я за принциповість отримати нижчу оцінку. От і все.
Так що до правопису ставимося точно так я до законів.

Neorlandina, варто спершу ознайомитися з питанням, а потім заперечувати. Бо це смішно виглядає: не згодна, бо хочу бути лібералістичною і щоб "у нас було як у москалів". Давай ти спершу конкретно про кожне нововведення дізнаєшся і на чому вони ґрунтуються, може тоді тебе і не потрібно буде переконувати, бо розумна людина сама зрозуміє необхідність змін. Хибні висновки часто є результатом браку інормації.
  • 0

#369 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 15:30

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (25.03.2011 15:25) писав:

Neorlandina, варто спершу ознайомитися з питанням, а потім заперечувати. Бо це смішно виглядає: не згодна, бо хочу бути лібералістичною і щоб "у нас було як у москалів". Давай ти спершу конкретно про кожне нововведення дізнаєшся і на чому вони ґрунтуються, може тоді тебе і не потрібно буде переконувати, бо розумна людина сама зрозуміє необхідність змін. Хибні висновки часто є результатом браку інормації.

а хто заперечує? я щось сказала проти самого правопису? наче й не збиралася, бо ознайомлена поверхнево.
я проти фанатичного просування/заперечення старого/нового правописів. і все.
  • 0

#370 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 25.03.2011 – 16:22

Перегляд дописуNeorlandina (25.03.2011 15:30) писав:

а хто заперечує? я щось сказала проти самого правопису? наче й не збиралася, бо ознайомлена поверхнево.
Проти старого і проти нового,
проти просування і того і того.
Тобто проти правописа як такого.
Але разом з тим - нічого проти правописа не казала - Весело :)

Оце так взаємовиключні праграфи - детектед! :)

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 25.03.2011 – 16:23

• 0

#371 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 16:46

Перегляд дописуManfred (25.03.2011 16:19) писав:

Та я наче й так без тебе чудово обходжуся ;-)
Богу дякувати! ;-)

Цитата

А що вона одна підтримує історичний правопис?
Ні. Ще є безапеляційний Манфред. ))

Цитата

Во-во, спочатку "Не все відразу", а потім "до Правопису слід ставитися, як до закону. Подобається вам це чи ні", чудова маніпулятивна двоходівка, до речи ;-)
Маніпуляція - це тема "Ланка і т. д." А тут - серйозна дискусія із залізобетонними арґументами. :)

Перегляд дописуNeorlandina (25.03.2011 15:30) писав:

Підтримую. Без фанатизму.
  • 0

#372 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 18:25

Перегляд дописуManfred (25.03.2011 18:13) писав:

Ану наведи хоч один?
Не маю бажання - ти його відбив. ))
І, будь ласка, давай по темі. :)

Цитата

Що вкотре ілюструє твою "цікавість" до теми, Нео хоч правду каже, що не цікавилась.
"Український правопис" - найцікавіша тема цієї гілки. ))

Перегляд дописуOlexandr (25.03.2011 15:05) писав:

Що я і намагався довести в сусідній темі, а ви вперто заперечували. Закон законом, а змінити його варто.
Так-так. Як зміни будуть - тоді й поговоримо.

Перегляд дописуManfred (25.03.2011 18:13) писав:

Ану наведи хоч один?
Дик від тебе чекаю тих арґументів. ;-)

Повідомлення відредагував Маківка: 25.03.2011 – 18:36

• 0

#373 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 18:27

Перегляд дописуМаківка (25.03.2011 18:25) писав:

Так-так. Як зміни будуть - тоді й поговоримо.
Так-так. Щодо "Викання" змін нема і не передбачаються, та це не заважає вам звинувачувати в безграмотності людей, що керуються чинним правописом.
  • 0

#374 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 18:32

Перегляд дописуOlexandr (25.03.2011 19:27) писав:

Так-так. Щодо "Викання" змін нема і не передбачаються, та це не заважає вам звинувачувати в безграмотності людей, що керуються чинним правописом.
Про "Ви" ми поговоримо в Иншій темі, Олександре. І я таки задовольню Вашу примху. :) А де Ви бачите звинувачення, даруйте? )) Чинним керуються люди, які тверезо дивляться на реальні факти. Без транспорантів та безапеляційних доказів. ))

Повідомлення відредагував Маківка: 25.03.2011 – 18:35

• 0

#375 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 18:48

Перегляд дописуМаківка (25.03.2011 18:32) писав:

Чинним керуються люди, які тверезо дивляться на реальні факти. Без транспорантів та безапеляційних доказів. ))
То я ж і намагаюсь зрозуміти вашу позицію. Чому ви не дотримуєтесь чинного, а инших закликаєте?
  • 0

#376 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 19:23

Перегляд дописуOlexandr (25.03.2011 18:48) писав:

То я ж і намагаюсь зрозуміти вашу позицію. Чому ви не дотримуєтесь чинного, а инших закликаєте?
Саню, я тобі процитую одного мудрого чоловіка. :)

Цитата

Існує кілька об’єктивних причин, через які "Проєкт" не може бути застосований, а спроба його застосувати призведе до безладу, що лише погіршить якість ресурсу. Тому навіть якби я був найщирішим прихильником «Проєкту», я б все одно наполягав би на дотриманні чинного правопису, бо «Проєкт» - це, даруйте за тавтологію, лише проект, він не є легітимнішим за будь-які інші проекти. А їх може бути скільки завгодно. Існують же, наприклад, ентузіасти переведення української мови на латиницю. Вони теж можуть написати свій «Proekt» чи «Projekt». А далі «залізний» аргумент: «Kyrylycja moraljno zastarila, vona jak gerb URSR na budivli Verkhovnoji Rady nezalezhnoji Ukrajiny. Otozh panove konservatory (shhob ne skazaty girshe), dumajte shho pidtrymujete!»
Можливо, не всі прихильники «Проєкту» 1999 р. усвідомлюють, що більшість із них не знає на належному рівні запропонованих там нових правил. Для вивчення нових потрібен певний час (кому скільки — залежить від лінгвістичних здібностей). А для того, щоб засвоїти нові правила до автоматизму, потрібні місяці чи навіть роки. (Адже на вивчення старого правопису кожен з нас витратив 10-11 років). Отже, навіть прихильники «Проєкту» будуть часто змішувати новий та старий правопис. Як наслідок — бардак посилюватиметься.
Навіть той, хто добре вчився у школі, інколи змушений звертатись до орфографічного словника. Якщо дотримуватись чинного правопису, то ця проблема легко вирішується завдяки онлайновому словнику. А от «ортографічного» словника, який відповідав би «Проєкту» 1999 р., немає. Довелося б деякі слова писати на власний розсуд. А цей «розсуд» у кожного свій, тобто слова писатимуться по-різному. Знову червоні посилання, продубльовані статті і т. п.

Повідомлення відредагував Маківка: 25.03.2011 – 19:33

• 0

#377 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 26.03.2011 – 00:15

Перегляд дописуOlexandr (25.03.2011 13:32) писав:

Зараз проблема в тому, що такі речі не затверджені. От Манфред про це добре написав. Потрібно ці введення з проєкту правопису зробити нормою поряд з тим, що зараз і тоді все буде гаразд — кожен обере як йому краще.
Та звичайно ж, все просто. Для негуманітаріїв то не створить незручностей із написанням якогось щорічного звіту, який треба українською писати, а так, там англійська основна мова, навіть в українських журналах статті англомовні. Немає жодного сенсу писати якоюсь иншою мовою крім англійської вузькофахову статтю, яка у світі може осіб двадцять зацікавити.
Народ? Та народу чхати на будь-який правопис, і народ тут правий.
Єдине, історики, гуманітарії, літератори змогли б видавати книжки по правопису, який самі виберут. А там уже що виберут.
Як слушно тут було завважено, правопис то правопис, він не зобов’язує до якоїсь вимови. А власне чому тоді чути до СТБ претензій стільки? Адже диктори СТБ не можуть розмовляти за старим правописом, єдине в чому їх можна звинуватити, то що комусь їх вимова не подобається, чи якісь слова, але правопис тут до чого? А то цілі конспіративні теорії. :)
  • 0

#378 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 28.03.2011 – 10:12

Перегляд дописуManfred (28.03.2011 10:55) писав:

Чинним керуються люди, яким згрубша начхати на історію українського правопису.
Так. І чомусь тих людей - переважна більшість. А мовою "проєкту" спілкуються ті, що розповідають в ефірі про дратування шкіри дитини, відхилення у жіночій лозіці і телефонний дзвоник. Вже про наголоси у словах годі й казати.

Перегляд дописуManfred (28.03.2011 09:55) писав:

А ще докладніше, чим саме вона тобі так цікава?
Не зношу марнослів’я - надокучливо довгих і необдуманих промов.
Я завше запевняю: перш ніж списати те, що маємо, слід добре подумати, а чи є на що замінити.

Повідомлення відредагував Маківка: 28.03.2011 – 10:15

• 0

#379 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 28.03.2011 – 10:50

Перегляд дописуМаківка (25.03.2011 20:23) писав:

Саню, я тобі процитую одного мудрого чоловіка. :gryzin:
Я не знаю, хто цей "мудрець", але він дурню пише. Думки в нього... одна краще другої:

Цитата

Існує кілька об’єктивних причин, через які "Проєкт" не може бути застосований, а спроба його застосувати призведе до безладу, що лише погіршить якість ресурсу.
Цікаво, що це за ресурс такий? Сайт якийсь може, в якому доведеться переписати три слова чи що?
І як він може привести до безладу, коли правила стають логічними, а не алгоритм і логарифм, отут дійсно безлад.
Про латиницю навіть і коментувати нічого.

Цитата

Можливо, не всі прихильники «Проєкту» 1999 р. усвідомлюють, що більшість із них не знає на належному рівні запропонованих там нових правил.
Ага, а прихильники старого прямо таки всі знавці.

Цитата

Навіть той, хто добре вчився у школі, інколи змушений звертатись до орфографічного словника.
А це школи ніяк не стосується. Там все ніхто ніколи всього не вивчить і до словника таки доведеться заглядати, якщо є бажання грамотно писати, а не тільки вимахувати своїми знаннями: "а мене так навчили, то я так і писатиму, а з ваші правописи знати не хочу".

Цитата

А от «ортографічного» словника, який відповідав би «Проєкту» 1999 р., немає. Довелося б деякі слова писати на власний розсуд.
Немає — буде. Не велика біда, тим паче, якщо слова лише деякі, то з ними легко буде розібратись.

Цитата

Знову червоні посилання, продубльовані статті і т. п.
А оце взагалі комедія. Де це йому таке привиділось?
  • 0

#380 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 28.03.2011 – 11:08

Перегляд дописуManfred (28.03.2011 11:55) писав:

По-перше, ніхто не пропонує ніц списувати, а лише офіційно визнати, як альтернативну, по-друге, альтернатива давно і чітко сформульована, а коли комусь бракує снаги з нею ознайомитися, то його / її проблеми.
Для чого визнавати те, що й купи навіть не тримається? Та люди, почувши ваше міти і етери, взагалі не знатимуть, про що йдеться. Українська мова змінюється, збагачується новими словами, зворотами... Що ж ви так вчепилися за ті динозаврівські норми?

Перегляд дописуManfred (28.03.2011 11:55) писав:

Старі радянські кадри та їх учні, що ви хочете, вони бояться цих змін, а насправді — відновлень, бо це те, з чим вони та їх вчителі колись десятиліттями воювали, корчували у масовій свідомості і насилу ніби "перемогли" і навіть, поховали, аж гульк, а воно знову живе, от і сахаються від нього ;-)
І знову транспоранти. ;-)

Перегляд дописуOlexandr (28.03.2011 11:50) писав:

Цікаво, що це за ресурс такий? Сайт якийсь може, в якому доведеться переписати три слова чи що?
І як він може привести до безладу, коли правила стають логічними, а не алгоритм і логарифм, отут дійсно безлад.
Мене від одного тільки слова фільольогія коробить. :gryzin:

Перегляд дописуOlexandr (28.03.2011 11:50) писав:

Я не знаю, хто цей "мудрець", але він дурню пише. Думки в нього... одна краще другої:
Ага. А ця тема - одні арґументи. Залізобетонні. :ggggg:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних