Перейти до вмісту

Український правопис

Повідомлень в темі: 451

#181 Aswer

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 16.02.2009 – 21:48

Нібито Нью=) Не знаю як де, але в нас, у ЛЬвові у Львівській політехніці вже викладають за новим правописом.
  • 0

#182 Дядько Панас

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 90 повідомлень

Відправлено 17.02.2009 – 19:01

новий правопис - дибілізм.
  • 0

#183 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1258 повідомлень

Відправлено 17.02.2009 – 19:34

-=VJ=- (25.11.2008 16:52) писав:

Старослов"янська є предком усіх слов"янських мов, якщо говорити саме про "протомову".
Українська - її прямий нащадок.
Російська первинна колись теж була її нащадком, але в результаті реформ Петра та його послідовників, російська зазнала надзвичайного впливу "київської школи", себто української мови, через що оригінальна російська мова наразі практично втрачена, якщо не враховувати її залишки в Сибіру.
НЄЄЄЄ!!!
Старослов*янською називають саме мову, яка прийшла від Кирила та Мефодія. Вона предок лише македонської і болгарської мови. А також, через дуже дивний лінгвогенез, - російської. Фіноугорці перемішалися з білорусами, асимілювалися книжною старослов*янською мовою у київській редакції, - от і вийшла росмова.
Якщо мати на увазі узагальнено таку дещо теоретичну спільну мову - то її називають праслов*янською. Хоча в ті часи не було у слов*ян писемности, і якоїсь спільної літературної мови не було.
Власне Білий Дракон все дуже точно тут написав, можна було б і не додавати, ТУТ я з ним погоджуюсь.
Стосовно ж нового правопису, то він абсолютно необхідний. Нашу мову кацапи "нахиляли", і це дуже її попортило. Зараз треба - доручивши це мовознавцям, і довірившись їм - почистити її, і прийняти наш правопис.
А ви, дядьку Панасе, як в тій радійній бувальщині, коли дядько Панас у прямому ефірі каже: "Оттака х... кхкх справа, малята" - не подобається вам новий правопис і все. Мабуть все дуже укрАінскає.
  • 0

#184 Дядько Панас

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 90 повідомлень

Відправлено 18.02.2009 – 09:59

GhulbeddinHekmatiar (17.02.2009 19:34) писав:

НЄЄЄЄ!!!
Старослов*янською називають саме мову, яка прийшла від Кирила та Мефодія. Вона предок лише македонської і болгарської мови. А також, через дуже дивний лінгвогенез, - російської. Фіноугорці перемішалися з білорусами, асимілювалися книжною старослов*янською мовою у київській редакції, - от і вийшла росмова.
Якщо мати на увазі узагальнено таку дещо теоретичну спільну мову - то її називають праслов*янською. Хоча в ті часи не було у слов*ян писемности, і якоїсь спільної літературної мови не було.
Власне Білий Дракон все дуже точно тут написав, можна було б і не додавати, ТУТ я з ним погоджуюсь.
Стосовно ж нового правопису, то він абсолютно необхідний. Нашу мову кацапи "нахиляли", і це дуже її попортило. Зараз треба - доручивши це мовознавцям, і довірившись їм - почистити її, і прийняти наш правопис.
А ви, дядьку Панасе, як в тій радійній бувальщині, коли дядько Панас у прямому ефірі каже: "Оттака х... кхкх справа, малята" - не подобається вам новий правопис і все. Мабуть все дуже укрАінскає.
Мені подобається все українське, але коли кажуть "Еуропа, каТедра і еТер" - це жахливо.

[Manfred: Вилучено спробу образити иншого користвача]
  • 0

#185 Дядько Панас

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 90 повідомлень

Відправлено 18.02.2009 – 11:49

Manfred (18.02.2009 11:17) писав:

Далеко не все звичне, що лишилося нам у спадок від совка — українське, швидше — совкове.

Добре, чекаю на перелік творів українських авторів, які пишуть еУропа, каТедра, еТер...
Місцевих вуйко, які шпрехають на львівській гварі разом з угорським.

Я щось таких слів не зустрічав навіть у Франко.
  • 0

#186 Panikovskiy

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень
  • Місто:Іберійський пів-острів

Відправлено 18.02.2009 – 11:53

Дідько! Я ледь дочитав ті 10 сторінок. Незрозумів, яким діалектом пише пан Петлюра, повтрачав якісь літери, інші замінив. Незнаю, чи потрібні такі радикальні зміни в мові. Краще викорчовувати той суржик і діалекти, можливо і хтось закине, що воно для того і впроваджується щоб знати де суржик, незнаю. Щось мене "напружує" заміна і на и. Якось діалектом звучить инший, иржа. Літера Ф вже теж якась така звична. Начебто б"ю себе в груди і кажу що я Українець, але такі зміни в правописі мене лякають. А з іншомовними словами, та дідько з ним. Я завжди задумувався, чому ми вимовляєм назви міст, нетак як як вони звучать мовою оригіналу Рим-Рома, Париж-Паріс і т д.
  • 0

#187 Дядько Панас

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 90 повідомлень

Відправлено 18.02.2009 – 13:28

Manfred (18.02.2009 12:55) писав:

Франко Іван ПО СЕЛАХСлова "відповідж" в українській мові немає, а у Франка є. Як Ви це пояснюєте?

А як Вам українська у Гната Хоткевича у "Камінній душі"? Або візьміть перше видання Кобзаря і порівняйте його мову з сучасною? Або візьміть оригінальну мову Енеїди, там взгалі "ынчій", а це підґрунтя сучасної укрлітнорми.

Франко писав на діалекті, в тих же його "Перехресних стежках" є купа іншомовних слів. Хіба нам на це треба орієнтуватися?
І якщо ми будемо казати "відповідж", то наша мова стане не співоча, а чимось подібним до мкртчянської балачки.
  • 0

#188 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 18.02.2009 – 13:34

Дядько Панас (17.02.2009 19:01) писав:

новий правопис - дибілізм.

Аргументована позиція, нічого не скажеш. Автор очевидно проводив глибоке дослідження нового проєкту уркаїнського правопису.

Panikovskiy (18.02.2009 11:53) писав:

Я завжди задумувався, чому ми вимовляєм назви міст, нетак як як вони звучать мовою оригіналу Рим-Рома, Париж-Паріс і т д.

Якщо мовою оригіналу, то Париж був би не Паріс, а Парі)))
  • 0

#189 Дядько Панас

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 90 повідомлень

Відправлено 18.02.2009 – 14:23

Manfred (18.02.2009 13:30) писав:

Тоді до чого було писати оце:

Де логіка?

Логіка в тому, що нам НЕ треба орієнтуватись на незвичні нам слова. У Франко я зустрічав купу різних слів, а ой Еуропу - тількі на СТБ та від наших "правописантів"

Повідомлення відредагував Дядько Панас: 18.02.2009 – 14:24

• 0

#190 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 18.02.2009 – 14:26

Дядько Панас (18.02.2009 14:23) писав:

Логіка в тому, що нам НЕ треба орієнтуватись на незвичні нам слова. У Франко я зустрічав купу різних слів, а ой Еуропу - тількі на СТБ та від наших "правописантів"
Якщо ти бачив по СТБ слово Еуропа, то ти якесь власне СТБ дивився.
  • 0

#191 Дядько Панас

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 90 повідомлень

Відправлено 18.02.2009 – 15:57

Перегляд дописуБілий Дракон (18.02.2009 14:26) писав:

Якщо ти бачив по СТБ слово Еуропа, то ти якесь власне СТБ дивився.

На СТБ завжди кажуть Европа, Европейський і т д

Перегляд дописуManfred (18.02.2009 15:08) писав:

А на совкових прописантів нам навіщо треба орієнтуватись?

А що вам в стандартному правописі не так?
  • 0

#192 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 18.02.2009 – 22:34

Перегляд дописуДядько Панас (18.02.2009 09:59) писав:

Мені подобається все українське, але коли кажуть "Еуропа, каТедра і еТер" - це жахливо.
Та насправді, шановний дядьку Панасе, це більше схоже не на жах а на невігластво, бо як тут уже наводили попередні дописувачі, зокрема Білий Дракон, передавати міжзубний фрикативний звук -th- у мовах, де він відсутній, і традиційно прийнято, і доречніше на слух як -т- (так роблять зокрема усі європейські мови крім англійської і, мабуть ісландської, де ці звуки є), а не -ф-. І що вже точно необхідно, так це послідовність. Її немає (послідовности) у рос. мові, та то її справа, нам це нащо? Катедра для вас жах. А теорія (theoria) здогадуюсь вас нас не злякає. Тому що у рос. мові теж "теорія". Але у цьому ж слові той же звук. А ви кажіть феорія, афлетика, рифм тощо. До речі, є таке слово Euthanasia. Чому б тоді не читати Євфаназія (та ж приставка eu-, той же звук -th-)? Адже так буде не "жах", якщо Еуропа - "жах". Та прикладів тут вистачить. Просто тут і так все ясно - ви у справах української мови орієнтуєтесь на рос. мову, все порівнюєте з нею. І "жах" для вас те, що не збігається з російськими нормами. Але "жах" насправді - це тоді, коли, як буде одній мові, вирішують закидаючи правила іншої в цю мову, замість орієнтуватися на свої, а також спиратися на якусь очевидну в тій галузі логіку.
  • 0

#193 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 18.02.2009 – 22:49

В РФ також готують новий проєкт правопису. Буде смішно, коли вони раніше перейжуть на «етир» та «катедра».
  • 0

#194 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 18.02.2009 – 23:04

Перегляд дописуБілий Дракон (18.02.2009 22:49) писав:

В РФ також готують новий проєкт правопису. Буде смішно, коли вони раніше перейжуть на «етир» та «катедра».
Тоді у нас новий правопис будуть відстоювати не буржуазния націоналісти, а прогресивні п*ятиколонщики. Дамбас
буде за, внатурі.
  • 0

#195 Дядько Панас

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 90 повідомлень

Відправлено 20.02.2009 – 16:41

А навіщо нам новий правопис? Щоб 1% населення був грамотний, а інші - ні?

Я не орієнтуюсь на російську мову, я орієнтуюся на здоровий глузд. Наприклад, я за те, щоб в Україні всі цифри писати лише у двійковому/шестнадцятиричному форматі. Він мені зручний. Хто проти?
  • 0

#196 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 20.02.2009 – 19:15

Перегляд дописуДядько Панас (20.02.2009 16:41) писав:

А навіщо нам новий правопис? Щоб 1% населення був грамотний, а інші - ні?

Я не орієнтуюсь на російську мову, я орієнтуюся на здоровий глузд. Наприклад, я за те, щоб в Україні всі цифри писати лише у двійковому/шестнадцятиричному форматі. Він мені зручний. Хто проти?
Це перекручування. Це такий здоровий глузд як у наркомана: йому теж не зрозуміло - чому не треба колотися, адже він колеться, і так йому треба. Якщо увесь час ходити задки, - це теж здаватиметься здоровим глуздом, а передом - ні. Та справа в тому, що є люди, в цій галузі досвідченіші за нас (українські філологи), які знають, що наш нинішній правопис - це "ходіння задки" якщо дивитися з боку української мови. Ну а якщо - з боку "здорового глузду" - то, звісно, всьо харашо, всьо удобна. А стосовно відсотків, то тут можна сказати таке: по-перше у цій справі відсотки не мають хвилювати, ми не на змаганнях, а по-друге, у нас народ прагматичний, якщо побаче необхідність навчитися - навчиться. І Бог йому в поміч. Тільки б от владоможці з введенням правопису не прогальмили, як завжди в них це виходить.
  • 0

#197 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 20.02.2009 – 20:09

Фу, я й так українську гірше всіх інших мов знаю, так ще з цим правописом взагалі одні помилки робитиму :happytwo:
так він чинний чи ні, правопис той? бо мені ше екзамени письмові здавати доведеться.... :8:
  • 0

#198 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 20.02.2009 – 20:19

Перегляд дописуSensssorika (20.02.2009 20:09) писав:

Фу, я й так українську гірше всіх інших мов знаю, так ще з цим правописом взагалі одні помилки робитиму :happytwo:
так він чинний чи ні, правопис той? бо мені ше екзамени письмові здавати доведеться.... :8:

Не чинний. І дивно, що знаючи стільки мов, ти не маєш бажання краще вивчити українську, щоб, наприклад, складати екзамени, а не здавати.
  • 0

#199 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 20.02.2009 – 20:19

Перегляд дописуSensssorika (20.02.2009 20:09) писав:

Офіційно ні. Неофіційно вже вживається. Щодо екзамену, то тобі спочатку треба спитатися своїх викладачів. У різних ВУЗах по різному до нього ставляться.
  • 0

#200 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 20.02.2009 – 20:49

Перегляд дописуTwinkle (20.02.2009 20:19) писав:

Не чинний. І дивно, що знаючи стільки мов, ти не маєш бажання краще вивчити українську, щоб, наприклад, складати екзамени, а не здавати.
Я кожен день спілкуюся кількома мовами,бо цього вимагають(!) обставини. А де і з ким спілкуватися українською? Живу на півдні,тут звісно,є україномовні,але їх самих виправляти можна- раз,всі вони страшні зануди- два. мама з татом не рахуються)) По ТБ я лише новини дивлюся,але це ніяк мою мову не покращить. Я навіть фонетично не говорю українською. В принципі російською теж.
Цікаво,якшо цей правопис прийняти, то українські письменники,які до цього казали "еФір" і т.д будуть передруковувати свої книжки? щас! робити їм більше нічого. ну да,автор має право писати власною мовою. В такому випадку цей правопис провальний.
Хто з політиків дотримується правопису? Для мене відмінювання слова "метро" "кіно" і т.д- збочення.

Перегляд дописуБілий Дракон (20.02.2009 20:19) писав:

Офіційно ні. Неофіційно вже вживається. Щодо екзамену, то тобі спочатку треба спитатися своїх викладачів. У різних ВУЗах по різному до нього ставляться.
10х )) та мені не у ВУЗі його "складати" .ЗНО ,щоб отримувати другу спеціальність.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних