Перейти до вмісту

Український правопис

Повідомлень в темі: 451

#141 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6666 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 09.07.2008 – 12:52

я теж не підтримую правило написання "и" на початку слова. деякі слова взагалі важко вимовити, деякі втрачають українську милозвучність, мелодичність.

на мою думку, це політичний крок, щоб поступово видалити з українського алфавіту букву "і", - це мотод поступового зросійщення.
  • 0

#142 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 09.07.2008 – 13:11

Перегляд дописуDarkLordVillis (9.07.2008 13:52) писав:

я теж не підтримую правило написання "и" на початку слова. деякі слова взагалі важко вимовити, деякі втрачають українську милозвучність, мелодичність.

на мою думку, це політичний крок, щоб поступово видалити з українського алфавіту букву "і", - це мотод поступового зросійщення.

Це метод "аби не так, як у москаля". На мою думку, він такий же недолугий і штучний, як і "сближение языков". Зворотній бік однієї медалі, бо робити демонстративно не так, як у російській, означає орієнтуватися на російську.
  • 0

#143 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 27.07.2008 – 14:18

На мою думку метод позбавлення штучного москальського впливу на мову виправданий і природний. Якщо довгий час мова штучно зближувалася, то буде цілком нормально спершу позбавитися цих штучних насильницько введених елементів. Мова очищується самими мовцями. Японія може похвалитися, що за довгі роки окупації до їх мови потрапив лише 1% китайських слів. Це свідоме очищення чужого впливу.
  • 0

#144 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • 774 повідомлень
  • Місто:свій внутрішній світ...

Відправлено 10.10.2008 – 17:50

Тема правопису в "Українському тижні"
  • 0

#145 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 10.10.2008 – 22:51

Перегляд дописуҐвинтик (10.10.2008 18:50) писав:

Я не зрозумів цю статю.
  • 0

#146 Gregor Samsa

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 2 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 11.10.2008 – 04:50

Нам треба відновити автентичну українську мову. І в літері "и" на початку слова немає нічого поганого. Якби не перешкодила Друга світова війна, то українську мову ще більше штучно зблизили б з російською, і якщо зараз намагаються відновити заборонений загальноукраїнський правопис 1929 року, то це добре. А то маємо такі покручі як хелоуін, Хемінгуей, Уальд, Фауст, Мефодій, орфографія і тому подібне...
  • 0

#147 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • 774 повідомлень
  • Місто:свій внутрішній світ...

Відправлено 11.10.2008 – 09:24

Перегляд дописуGregor Samsa (11.10.2008 05:50) писав:

Нам треба відновити автентичну українську мову. І в літері "и" на початку слова немає нічого поганого. Якби не перешкодила Друга світова війна, то українську мову ще більше штучно зблизили б з російською, і якщо зараз намагаються відновити заборонений загальноукраїнський правопис 1929 року, то це добре. А то маємо такі покручі як хелоуін, Хемінгуей, Уальд, Фауст, Мефодій, орфографія і тому подібне...
Щодо "и" повністю згоден. Єдине що, раз не завжди буде "и" перед "н" та "р" то треба виробити такі правила, щоб якнайменше було винятків. Але правило дійсно треба, бо слово "ірій" звучить дико!

Перегляд дописуБілий Дракон (10.10.2008 23:51) писав:

Я не зрозумів цю статю.
Дивись нижче "Анархія літер", "Одноразова двомовність", і "Спорожнілий кошик". Але в ел. варіанті немає "Відсутність присутности", "Скрипникові принципи" та "И" на початок слова". Так що шуруй до кіоску за тижневиком.
  • 0

#148 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 21.11.2008 – 22:07

Перегляд дописуFreelancer (13.02.2006 20:02) писав:

Все просто:
Ви за Український правопис чи за Радянський?
Зовс не просто.Я за єдність мови і проти того щоб у нас був такий розкол як у білорусів коли зі ста білорусів рідною спілкуються 2 людини і кожна з них вживає свій варіант мови і люто ненавидить опонента.Тут справа тка уявіть іде війна і жорстока в цій війні є два союн з них нападає на іншого під гаслом що може побороти ворога краще.Як резултат обидва союзники розбиті а перемагає ворог.В нашому випадку конфлікт між правописами призведе лише до повторенн Україні білопруської ситуації коли у боротьбі правопису 1993 і 1999рр переможе правопис російський.Висновок от заговорять усі етнічні українці українськоюїнська мова так само шанована як польска в Полщі наприклад тоді і думати про зміни у правописі поки ж ми воюємо проти русифікаторів будь-які зміни будуть лише на шкоду які б ці зміни не були самі по собі.

Перегляд дописуFreelancer (14.04.2006 12:08) писав:

--
я ж просто нічого поганого в тому, що кафедра стане катедрою, а парафія лишиться парафією не бачу. от і все. будуть і чіткі правила, і буква ф ніде не дінеться.
Навіщо клепати чергову різницю між вимовою і написанням?

Повідомлення відредагував Петлюра: 21.11.2008 – 22:08

• 0

#149 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень

Відправлено 21.11.2008 – 22:58

Перегляд дописуFreelancer (14.10.2006 18:21) писав:

сучасний правопис погоджували мовознавці (поставлені комуністами)
Перепрошую а у 1928-1929рр хто був при владі?за походження Харківський правопис такий самий радянський

Перегляд дописуZmi (5.04.2007 19:13) писав:

Цей правопис намагаються наблизити до української артикуляційної бази, повернути більш українські норми і таке інше... Незвично, але позитивно... :)
Якщо УКРАЇНЦЮ незвично то знаить баа не українська

Перегляд дописуManfred (1.06.2007 14:55) писав:

Саме той, коли українську ще не придушили остаточно комуняцькими правописними комісіями.
А до того її душили влада російської імперії а ще раніше поляки.То що повертатись до тієї мови що була за Князя Володимира ? :unsure:

Перегляд дописуManfred (4.06.2007 14:30) писав:

А де Ви там почули українську, цікаво?
особисто я чув українську наприклад від однєї своєї знайомої.Дівчині 18 років вона з народження спілкується українською корінна полтавка і навідміну від багатьох зокрема і від мене з російської чи суржика не перевчалась.Тож не треба казати що таких людей за межами західних регіонів нема

Повідомлення відредагував Петлюра: 21.11.2008 – 22:42

• 0

#150 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень

Відправлено 21.11.2008 – 23:39

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (27.07.2008 14:18) писав:

Японія може похвалитися, що за довгі роки окупації до їх мови потрапив лише 1% китайських слів. Це свідоме очищення чужого впливу.
Господь з вами ніколи Японію Китай не окуповував
  • 0

#151 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 22.11.2008 – 15:46

Перегляд дописуПетлюра (21.11.2008 22:58) писав:

Перепрошую а у 1928-1929рр хто був при владі?за походження Харківський правопис такий самий радянський

Якщо УКРАЇНЦЮ незвично то знаить баа не українська

А до того її душили влада російської імперії а ще раніше поляки.То що повертатись до тієї мови що була за Князя Володимира ? :)

особисто я чув українську наприклад від однєї своєї знайомої.Дівчині 18 років вона з народження спілкується українською корінна полтавка і навідміну від багатьох зокрема і від мене з російської чи суржика не перевчалась.Тож не треба казати що таких людей за межами західних регіонів нема
По перше, не можу зрозуміти, яким правописом ти користуєшся :unsure:

Ні поляки, ні Російська імперія не душили наш правопис. По простій причині. Тоді у нас туго було з освітою й не було причин щось душити.
  • 0

#152 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень

Відправлено 22.11.2008 – 22:55

Перегляд дописуБілий Дракон (22.11.2008 15:46) писав:

По перше, не можу зрозуміти, яким правописом ти користуєшся ;)

Ні поляки, ні Російська імперія не душили наш правопис. По простій причині. Тоді у нас туго було з освітою й не було причин щось душити.
Перепрошую за помилки при швидкому друкові.Мова йде про те що російська імперія а до неї Польща душили нашу мову і в результаті цього вона сприйняла цілий ряд русизмів.Тож в мене питання може будемо мотати далі і позбавлятись не лише впливу радянського періоду але і тих впливів що були до того і повернімось до староукраїнської книжної мови 16ст?Я сам є переконаним ворогом більшовизму але ж не варто робити комедію зі спроб виправити помилки зроблені мало не тисячу років тому коли і Росії ще не було(це я зокремо поро Афіни і Марафон).Взагалі треба взяти і глянути фахово на кожну пропозицію і розбирати їх окремо бо пропозиції щодо реформи є напрочуд різні.А не робити так само як це робили більшовики наш правопис святий і божий а всі його опоненти виродки і покручі.
Доречі прохання до пана Світловолосого навести аргументацію своєї позиції а не просто розставляти мінуси як йому довподоби
  • 0

#153 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 22.11.2008 – 23:12

Наведи приклади душіння нашої мови Польшею і Російською імперіею.

По друге. Якраз фахово ці питання і розглядають. Збирать там усілякі поважні комісії. Проєкт правопису 1999 року і є їх результат. Я з ним ознайомився і мені він припав до смаку.
  • 0

#154 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень

Відправлено 22.11.2008 – 23:48

Перегляд дописуБілий Дракон (22.11.2008 23:12) писав:

Наведи приклади душіння нашої мови Польшею і Російською імперіею.

По друге. Якраз фахово ці питання і розглядають. Збирать там усілякі поважні комісії. Проєкт правопису 1999 року і є їх результат. Я з ним ознайомився і мені він припав до смаку.
Не безвідомий Емський указ та і взагалі в росій1ській імперії українську мову навіть не визнавали окремою від російською.Про полонізацію шляхти в часу Жечі Посолитої наприклад про той же рід Вишнивецьких відомо багато.
Щодо фаговості то я казав не про авторів нового проекту а про їх прихальників що нажаль часто у кращих більшовицьких традиціях оголошують всіх людей із іншими поглядами ворогами народу.
Щодо самих пропонованих змін то де що я можу підтримати а де що ні.наприклад аргументи типу за царя гороха писалося проєкт та ще і у не нашій мові я не сприймаю явно.Так що нам мову під усі правписи світу підлаштовувати?і для слова Віндовс записаного кирилицею теж окрему від літери В літеру придумувати?а китайські імена відповідно до звучання окремизх ієрогліфів.?Є те звучання слова що є зараз в українській мові зокрема бюро і проект без звука й тому тут чипати не варто. Матеріальний дійсно більшість вимовляє з йа а от геніальний явно без.
  • 0

#155 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 23.11.2008 – 00:13

Перегляд дописуПетлюра (22.11.2008 23:48) писав:

Не безвідомий Емський указ та і взагалі в росій1ській імперії українську мову навіть не визнавали окремою від російською.Про полонізацію шляхти в часу Жечі Посолитої наприклад про той же рід Вишнивецьких відомо багато.
Як саме Емський указ русифікував? Як невизнання русифікувало? Як полонізація шляхти полонізувала українську мову? Шляхта сама вибирала польську для себе, їх не змушували.

Перегляд дописуПетлюра (22.11.2008 23:48) писав:

Щодо фаговості то я казав не про авторів нового проекту а про їх прихальників що нажаль часто у кращих більшовицьких традиціях оголошують всіх людей із іншими поглядами ворогами народу.
Щодо самих пропонованих змін то де що я можу підтримати а де що ні.наприклад аргументи типу за царя гороха писалося проєкт та ще і у не нашій мові я не сприймаю явно.Так що нам мову під усі правписи світу підлаштовувати?і для слова Віндовс записаного кирилицею теж окрему від літери В літеру придумувати?а китайські імена відповідно до звучання окремизх ієрогліфів.?Є те звучання слова що є зараз в українській мові зокрема бюро і проект без звука й тому тут чипати не варто. Матеріальний дійсно більшість вимовляє з йа а от геніальний явно без.
Бачу що правопис не читав, бо такі питання виникають ;)
  • 0

#156 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень

Відправлено 23.11.2008 – 00:34

Перегляд дописуБілий Дракон (23.11.2008 00:13) писав:

Як саме Емський указ русифікував? Як невизнання русифікувало? Як полонізація шляхти полонізувала українську мову? Шляхта сама вибирала польську для себе, їх не змушували.

Бачу що правопис не читав, бо такі питання виникають ;)
Русифікували не мову а людей що були ї носіями ну і природно що прицьому і у мову україномовних потрапляли певні характерні елементи російської.
Щодо таких питань то я скажу одне я пишу українською і мені абсолютно всеодно як звуть свою столицю греки чи як давні римляни вимовляли слово проект.Вкінці кінців не пишуть же англійською назву України як Ukrayina і так само греки навірядчи напишуть щось назразок Кийив то чому жд ми маємо кромсати усталені написання грецьких і латинських слів що з"явилися(написання з"явилися тобто) тоді коли Росії ще і у проекті не було(ну крім Новгорода)
  • 0

#157 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 23.11.2008 – 01:31

Перегляд дописуПетлюра (23.11.2008 00:34) писав:

Русифікували не мову а людей що були ї носіями ну і природно що прицьому і у мову україномовних потрапляли певні характерні елементи російської.
Щодо таких питань то я скажу одне я пишу українською і мені абсолютно всеодно як звуть свою столицю греки чи як давні римляни вимовляли слово проект.Вкінці кінців не пишуть же англійською назву України як Ukrayina і так само греки навірядчи напишуть щось назразок Кийив то чому жд ми маємо кромсати усталені написання грецьких і латинських слів що з"явилися(написання з"явилися тобто) тоді коли Росії ще і у проекті не було(ну крім Новгорода)
Ти не зрозумів причини створення правопису. Він покликаний узагальнити правила, в тому числі й вживання іноземних слів.
Замість того, щоб вчити кожне слово окремо, а потім пригадувати як воно пишиться, будуть введені загальні правила. Також у діючому правописі є багато аспектів, які не записані у правилах.

Простий приклад:
injection — ін’єкція
object — об’єк
project — проект

Я здогадуюсь. Тобі подобається, що в російській мові виключення на виключенні. Тож ти хочеш те саме і в українській.

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 23.11.2008 – 01:32

• 0

#158 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень

Відправлено 23.11.2008 – 02:08

Перегляд дописуБілий Дракон (23.11.2008 01:31) писав:

Замість того, щоб вчити кожне слово окремо, а потім пригадувати як воно пишиться, будуть введені загальні правила. Також у діючому правописі є багато аспектів, які не записані у правилах.

Простий приклад:
injection — ін’єкція
object — об’єк
project — проект
От те саме що я і казав шановний яка мені в біса різниця як ці слова писались в оригіналі?Факт у їх ТЕПЕРІШНІЙ ВИМОВІ.Немає у слові проект звуку й.Тож немає і сенсу окремо вчити його написання.Навпаки якщо людині не пояснити вона сама написати проект з літерою є не здогадається

Перегляд дописуБілий Дракон (23.11.2008 01:31) писав:

Я здогадуюсь. Тобі подобається, що в російській мові виключення на виключенні. Тож ти хочеш те саме і в українській.
Бог з тобою сердешний.Я російською взагалі не користуюсь.Тобто пасивно читаю матеріали але сам нею не пишу і не говорю крім рідкісних випадків коли є говорю з людьми з далекого закордну які українську не розуміють.Таких може пару людей знайдеться.Тож чому це мені має щось подобатись чи неподобатись у російській мові я не розумію.
Факт полягає в тому що як я вже казав у словах Марафон.Афіни і т п є звук ф так само в проекті нема звуку й то якого біса плодити різницю між написанням і прочитанням?
  • 0

#159 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 23.11.2008 – 06:08

Мене обурює, коли людина перекручує логіку і застосовує софізми.
Найбільше ось це:

"Перепрошую а у 1928-1929рр хто був при владі?за походження Харківський правопис такий самий радянський"

З таким ходом думок, можна стерджувати, що твори Шевченка були московсько-імперілістичними, бо "а хто ж тоді був при владі".
Щоб вам заперечити, доводеться відволікатися й пояснювати елементарні речі, що про явище можна судити по його суті, по наслідкам і по взаємозв’язкам. По тим взаємозв’язкам, які наприклад склалися між правописом і совєтською владою.
Але це переливанняз пустого в порожнє, яке не стосується теми.

Я не побачив жодного МОВОЗНАВЧОГО обґрунтовання проти якогось конкретного нововведення. Тобто сказати, ЩО конкретно з нововведень вас не влаштовує в новому правописі ви не можете. Протое застосовуєте софізми і абстрактні порівняння на зразок (а давайте повернемо мову Руси). З однією метою, заперечити і розкритикувати правопис.

Аргументи "ну так ніхто не пише і не каже". З тієї ж серії. Бо якщо брати як основний аргумент до уваги те, як говорять і пишуть люди під впливом совєтського рпавопису, то ні про які зміни й відродження взагалі мови не буде.

До того ж ваш нік. Наступного разу назвіться "Бандера" аби більше втертися в довіру. ;)
  • 0

#160 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 23.11.2008 – 16:08

Дивився фільм про голодомор
Україна ХХ Технологія геноциду
http://www.hurtom.co...opic.php?t=1747

В деяких епізодах фільму можна почути, як бабці говорять "соли", "инший".
Совєти нищили все українське, не тілько фізично, але й культурно. Ви хочете їм допомогти?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних