Перейти до вмісту

"Давай залишимось друзями"

Повідомлень в темі: 276

#21 Таха:)

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 18.03.2008 – 10:47

Вчора прочитала розумну думку по цій темі в одному з оповідань А. Аверченка: головний герой ніколи не пропонував жінкам замість кохання - дружбу, бо знав, що жінки на таке не погодяться. Натомість він питав: "Здається, ми охололи одне до одного?" І далі цитата: "У будь-якої жінки є власна професійна жіноча гідність. Вона майже ніколи не говорить: "Хто це ми? Я до тебе не охолола!" А нахилить голову, почекає хвилини три та скаже: "Так! Прощавайте!"

Повідомлення відредагував Таха:): 18.03.2008 – 10:48

• 0

#22 100000

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 350 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 18.03.2008 – 13:09

Перегляд дописуОлеська (17.03.2008 13:17) писав:

Напевно мало не кожен з нас в стосунках зіштовхувався із такою розв"язкою стосунків. Чи нам казали ту фразу, чи ми казали, - в результаті чомусь друзями одне одному не стаємо.
Неодноразово дивувалась агресивній реакції хлопців на ту фразу. І от мені цікаво стало: чи однаково реагують дівчата і хлопці на таку пропозицію?

Прошу ділитись "досвідом".

Якщо локалізувати дану проблему від її емоційного сприйняття, а також визначити чи хоча би поверхнево з'ясувати що являють собою поняття дружба і поняття почуття то ось до чого я дійшов:

Люди свідомо вступають у зв*язок тобто якісь спільні відносини лише тоді коли виникає певний інтерес до предмету цих відносин. Можливо я і помилюсь коли повторю чиїсь великі слова, що не існує вічної дружби існують вічні інтереси. Кожен із нас мабуть неодноразово мав можливість спостерігати як ламаються відносини, коли інтереси перестають співпадати. Це може відбуватись при розширенні світогляду людини, що в деякій мірі підтверджується ненадійністю ранніх шлюбів.

Однак чому існують просто друзі і справжні друзі? Можу помилятись, але можливо це пов*язано із системою цінностей кожної людини, як матеріальних так і духовних. Чим вищі цінності стоять в основі відносин тим надійнішими вони будуть. Кохання є ключем ло до активації дуже значущого символу у ієрархії цінностей людини, воно тісно пв'язано із системою якісної репродукції людини і для її активації з метою виживаття людини природа включина надійні захисні механізми. Коли цей захист зломано включається підсвідома сисема планування яка в кінці повинна як результат забезпечити досягнення певної мети або інакше кажучи суті життя чтобто прихід до світла у кінці тунелю.

Кому знаомі відчуття падіння глобальних планів чере почуття той розуміє місце почуттів у системі своїх цінностей, як і те що являє собою втрата світла в кінці тунелю... потрібно дати собі можливість перепланувати (ефект "час лікує").
Тобто коли іде мова про дружбу і кохання виникає спроба поєднати непоєднюване і осягнути неосяжне... такі відносини де іде принциповий розрив на рівні високих цінностей існують мінімально можливий час...

Важко сказати як назвати такі відностини... мені здається що терміну яким можна назвати дане якище у нашій мові не існує. Такі люди не можуть бути друзями оскільки інтереси їх завжди різні але ім важко бути ворогами...

Повідомлення відредагував 100000: 18.03.2008 – 13:13

• 0

#23 Тихий Крик

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 382 повідомлень
  • Місто:Львівська обл., Броди

Відправлено 18.03.2008 – 13:16

Не розумію, навіщо взагалі таке говорити.
Бо більш ніж впевнений, що після розриву стосунків, дружніх почуттів які були до цього - не буде....
  • 0

#24 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 18.03.2008 – 13:29

Оце, Сто-тисячний, ти прогнав! Треба ще раз перечитати... Якось комп"ютерно ти все пояснив: є система (кохання) і коли вона зависає (зникає кохання) на якомусь етапі, треба перезапустити або перепрограмувати її (на іншу стадію почуттів), а на це треба час, так? Можливо й так.

Патлатий, якщо дружні почуття були до цього, вони й зостануться.
  • 0

#25 Тихий Крик

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 382 повідомлень
  • Місто:Львівська обл., Броди

Відправлено 18.03.2008 – 13:42

Крім звичних:
- Привіт...
- Привіт...
- Як справи?
- Нормально. Бувай.

Зараз не доводиться чути нічого нового...
А ще більше ображає, коли після стосунків, людина тебе просто ігнорує....:)

Повідомлення відредагував Патлатий Придурок: 18.03.2008 – 13:42

• 0

#26 100000

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 350 повідомлень

Відправлено 18.03.2008 – 14:11

Перегляд дописуОлеська (18.03.2008 13:29) писав:

Оце, Сто-тисячний, ти прогнав! Треба ще раз перечитати... Якось комп"ютерно ти все пояснив: є система (кохання) і коли вона зависає (зникає кохання) на якомусь етапі, треба перезапустити або перепрограмувати її (на іншу стадію почуттів), а на це треба час, так? Можливо й так.

Я можу бути далекий від істини але при певних умовах вірним є те, що людина на всіх рівнях своєї організації або при наймі тих рівнях які я розглядав здатна до регенерації тобто відновлення.

В принципі можна маючи відповідні засоби спробувати свідомо регенерувати відносини, але якщо хтось із учасників займає недобросовісну позицію чи просто не зацікавлений із якихось інших мотивів то краще регенерувати тут систему, яка визвала активацію почуттів бо чим більше часу це затягується, чим більше різних виправдань тим пізнішими і важчими для сприйняття будуть результати.

Час потрібен для підсвідомої переоцінки цінностей і вилучення з планів досягнення життєвої мети невиправданих кроків... у більшості випадків людина, яка пройшла даний період і не втратила визнання почуттів має всі шанси повноцінно знову закохатись, така природа нашої свідомості чомусь вона підкоряється певним законам і то лише при певних умовах, що ускладнює можливість її правильного тлумачення.

Повідомлення відредагував 100000: 18.03.2008 – 14:13

• 0

#27 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 18.03.2008 – 14:25

Перегляд допису100000 (18.03.2008 14:11) писав:

Я можу бути далекий від істини але при певних умовах вірним є те, що людина на всіх рівнях своєї організації або при наймі тих рівнях які я розглядав здатна до регенерації тобто відновлення.

В принципі можна маючи відповідні засоби спробувати свідомо регенерувати відносини, але якщо хтось із учасників займає недобросовісну позицію чи просто не зацікавлений із якихось інших мотивів то краще регенерувати тут систему, яка визвала активацію почуттів бо чим більше часу це затягується, чим більше різних виправдань тим пізнішими і важчими для сприйняття будуть результати.

Час потрібен для підсвідомої переоцінки цінностей і вилучення з планів досягнення життєвої мети невиправданих кроків... у більшості випадків людина, яка пройшла даний період і не втратила визнання почуттів має всі шанси повноцінно знову закохатись, така природа нашої свідомості чомусь вона підкоряється певним законам і то лише при певних умовах, що ускладнює можливість її правильного тлумачення.
В такому контексті час - то відрізок у роки (може й десятки років), набуття певного досвіду. Відновлення стосунків можливе лише у випадку, коли люди цінували одне одного як особистість. Бо у випадку сліпої любові, ідеалізування партнера, - заперечується людський фактор.
  • 0

#28 100000

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 350 повідомлень

Відправлено 18.03.2008 – 16:13

Перегляд дописуОлеська (18.03.2008 14:25) писав:

В такому контексті час - то відрізок у роки (може й десятки років), набуття певного досвіду. Відновлення стосунків можливе лише у випадку, коли люди цінували одне одного як особистість. Бо у випадку сліпої любові, ідеалізування партнера, - заперечується людський фактор.
Роки чи не роки... тут важко сказати, оскільки в силу вступає залежність від умов у яких буде проходити даний процес. Дуже важливим є також коефіцієнт мобілізаційної здатності, тобто наскільки швидко людина здатна оцінити те чим вона володіє щоб більш-менш об’єктивно оцінити ситуацію і рухатись далі без необхідності опиратись на те чого вже не існує.

Досвід тут має значення але не менш важливим є духовний рівень розвитку людини і здатність відчувати ситуацію, а не діяти по чиїхось інструкціях ззовні.

Людина то є таке створіння, яке хоч і буває іноді злісним, однак воно забавне своєю унікальністю. Тому досить важливо розвивати в кожній людині щось притаманне лише їй навіть, якщо прийдеться жертвувати дорогою подібністю до всіх, а в окремих випадках зовсім позбуватись тієї сірої подібності, яка робить людину не цікавою.

Сліпа любов це окрема дуже велика тема... вона як наркотик, як вид залежності, вона іноді буває врятованою, коли перестає бути сліпою... Тут зачіпаються такі аспекти нашого життя, коли одна людина, котра не любить себе намагається подарувати свою любов комусь іншому, а чомусь так придуманий світ, що не можна віддати більше ніж маєш сам. Хоча чому люди перестають себе любити, чи може недооцінювати? Варіантів виявляється не так уже й багато...
  • 0

#29 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 18.03.2008 – 16:18

Ніхто не стає другом жінці, якщо може бути її коханцем. Оноре де Бальзак :)

Повідомлення відредагував Sotnik: 18.03.2008 – 16:31

• 0

#30 Crazy Bobik

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 639 повідомлень
  • Місто:Львув

Відправлено 18.03.2008 – 19:36

Також була схожа ситуація.Я спокійно підійшов і запитав.Сказали ні мені.Я нічого не кажучи обернувся і пішов нічого не кажучи-МЕНІ ЗДАЄТЬСЯ ЦЕ Є НАКРАЩИЙ ВИХІД.
  • 0

#31 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 18.03.2008 – 20:35

Вставлю і свої 5 копійок. Ця сабжова фраза є простою умовністю. Формальністю. Це просто спроба пом"якшити ситуацію. Типу всі ітак розуміють що вони забудуть один про одного і будуть старатись уникати один одного але роблять видимість тихого і мирного розставання. Це свого роду код. Замість того щоб довго пояснювати щось, просто кажуть 3 слова і всім все стало зрозуміло. Може легше сказати щось типу "Я більше не хочу тебе бачити", чи "нам треба розстатись". Але помоєму "давай залишимось друзями" якась набагато однозначніша і носить більшу смислову нагрузку :) А що до мене то я теж не прихильник повного роз"яснення ситуації, але принаймні не кажу лицемірно що хочу залишитись другом. Я прямо говорю тій людині що я, образно кажучи, кидаю її в ігнор(щось я забагато в асьці сиджу ост. часом :ggggg: )
  • 0

#32 Past

Генеральний писар

• Користувачі
  • 650 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 18.03.2008 – 21:18

розійшлись...згодом запропонував бути друзями: я завжди намагалась дати якісь поради, допомагати... а він постійно критикував всіх моїх просто друзів чоловічого роду і не втрачав нагоди розпускати свої руки...тому "дружба" тривала недовго :)

під тими враженнями намагаюсь просто обходитись привітами і стандартними смс на свята

Повідомлення відредагував FeMINIsto4ka: 18.03.2008 – 21:23

• 0

#33 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 19.03.2008 – 10:16

Олеська сказав:

Та фраза за звичай звучить у випадку, коли одна людина просто не бачить відсутність почуттів іншої і продовжує на щось надіятись. Тож тій людині не залишається лише такий вихід -залишатись друзями.
Ага, уяви для прикладу, що тебе дістали болі у спині й ти заходиш до аптеки, запитуєш якийсь гель. А тобі аптекар у відповідь: "Гель?.. для спини?.. так-так, звісно, є... А купіть краще мікстуру від запорів! Дуже хороший засіб, не пошкодуєтє! Ефективна, на травах, самі природні компоненти, ніякої хімії, жодних побічних ефектів блаблабла..." Ти йому пояснюєш, що тобі та мікстура й даром не потрібна, бо такого роду проблем у тебе не виникає, тебе зовсім інше хвилює, а він знай агітує мікстуру купити!

Олеська сказав:

А якщо людину цінуєш саме як людину, але не кохаєш? Втрачати таку людину не хочеться, але і продовжувати стосунки в такій площині теж немає як...
НМСД, таку людину як людину цінуватимеш недовго - рівно до того моменту, коли вистачить чесності самій собі відверто сказати, що та людина в твоїх очах є ДЕФЕКТНА.

Олеська сказав:

Мені подобається вислів одного з українських класиків: "Вміє розставатись той, хто вмів любить..."
Розлука як показник любові - це щось :rolleyes:
  • 0

#34 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 19.03.2008 – 20:13

Перегляд дописуАтеїст (19.03.2008 10:16) писав:

Ага, уяви для прикладу, що тебе дістали болі у спині й ти заходиш до аптеки, запитуєш якийсь гель. А тобі аптекар у відповідь: "Гель?.. для спини?.. так-так, звісно, є... А купіть краще мікстуру від запорів! Дуже хороший засіб, не пошкодуєтє! Ефективна, на травах, самі природні компоненти, ніякої хімії, жодних побічних ефектів блаблабла..." Ти йому пояснюєш, що тобі та мікстура й даром не потрібна, бо такого роду проблем у тебе не виникає, тебе зовсім інше хвилює, а він знай агітує мікстуру купити!

НМСД, таку людину як людину цінуватимеш недовго - рівно до того моменту, коли вистачить чесності самій собі відверто сказати, що та людина в твоїх очах є ДЕФЕКТНА.

Розлука як показник любові - це щось :rolleyes:
1. Якщо мене дістали болі в спині, то я не в аптеку піду, - а спробую зрозуміти, чому та ж спина в мене болить. Якщо та хвороба є, значить треба не заліковувати, а боротись з нею на ранніх стадіях, а головне: шукати першопричини її виникнення.

2. Виходить, що друг-чоловік для жінки теж дефектний, бо вона його не сприймає як чоловіка?

3. Суть не в розлуці, - а у тому, як люди розлучаються. Якщо людина справді кохала, - вона ніколи не дозволить собі її образити.
  • 0

#35 Трям

шопопало

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:планети КВН

Відправлено 19.03.2008 – 20:30

Цитата

Сам так колись казав? Якщо так, то ти атеїст реальний, бо тільки атеїст не визнає ніяких моральних меж. Сказати людині в обличчя, що вона "дефектна", то не є нормально, як я вважаю!

• 0

#36 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 19.03.2008 – 23:33

Олеська сказав:

1. Якщо мене дістали болі в спині, то я не в аптеку піду, - а спробую зрозуміти, чому та ж спина в мене болить. Якщо та хвороба є, значить треба не заліковувати, а боротись з нею на ранніх стадіях, а головне: шукати першопричини її виникнення.
2. Виходить, що друг-чоловік для жінки теж дефектний, бо вона його не сприймає як чоловіка?
3. Суть не в розлуці, - а у тому, як люди розлучаються. Якщо людина справді кохала, - вона ніколи не дозволить собі її образити.
1. Якщо так - гаразд, тоді уяви, що ти виявила хворобу на ранній стадії, знайшла причини появи, зробила висновки на майбутнє і для повного щастя залишилося вилікувати цю саму хворобу, доки вона з ранньої стадії не перейшла в тяжчу. Так чи інакше, тобі потрібен якийсь ефективний засіб, а замість потрібних ліків тобі наполегливо пропонують щось інше.
2. Ні, звісно ж, але саме у випадку "давай залишимося друзями" - так.
3. Ця образа може бути лише мимовільною реакцією на пропонований людині сурогат, умовно названий дружбою. Хоча, звісно, то й не виправдання...
До речі, як на твою думку: а друг може дозволити собі образити друга?

Мій_Травень сказав:

Сам так колись казав? Якщо так, то ти атеїст реальний, бо тільки атеїст не визнає ніяких моральних меж. Сказати людині в обличчя, що вона "дефектна", то не є нормально, як я вважаю!
Будь ласка, читай уважніше пости, на котрі відповідаєш. Ти не помітив, що я писав одне, а ти умудрився надати моїм словам зовсім іншого значення?

Про моральні межі атеїстів мені вже набридло сперечатися, нафіга постійно розжовувати комусь елементарні істини... до того ж це інший розділ... помиляйся собі на здоров'я далі.
  • 0

#37 Трям

шопопало

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:планети КВН

Відправлено 19.03.2008 – 23:36

Перегляд дописуАтеїст (19.03.2008 23:33) писав:

Будь ласка, читай уважніше пости, на котрі відповідаєш. Ти не помітив, що я писав одне, а ти умудрився надати моїм словам зовсім іншого значення?
Не помітив, як не дивно. Може поясниш, якщо я такий вже "нєпанятлівий"...
  • 0

#38 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 19.03.2008 – 23:52

Атеїсте, не маю ніякого бажання сперечатись - доста насперечались. Не треба нав"язувати свою думку. Кожна людина є особистістю, відповідно і думає (якщо має чим) по-своєму. В тебе своє світобачення, а в мене - своє. Я намагаюсь бути завжди толерантною в стосунках. Але на образи завжди відповідаю тим самим.

У випадку, коли стосунки перейшли в конфліктну стадію, - про дружбу й мови бути не може.

П.С. Я тему не створила, щоб когось образити, - просто цікавить ставлення людей до такого розв"язку стосунків.
  • 0

#39 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 20.03.2008 – 11:03

Олеська, давай залишимось друзями...
ха ха ха
  • 0

#40 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 20.03.2008 – 11:23

Я розумію про що Олеська каже: коли нема можливості бути коханими, бути разом, але людина цікава, хороша, в чомусь рідна і не хочеться загубитись десь у просторі, не хочеться втратити ту людину (але й бути не можна). Чому не можна залишатись хорошими товаришами? Чому обов"язково вороги? Бо сказано було відвертоі в очі? Бо людина очікувала чогось іншого і що тепер? Правильно сказано було - коханій людині не роблять боляче. Може бути боляче обом....Я товаришую з усіма хлопцями, з якими через певні обставини розійшлись, крім останнього ивпадку. Це для мене дорогі і рідні люди, їх небагато і це люди, яким я можу розповісти геть усі секрети. Дуже важливо перейти ту межу і не зсволочніти і не зненавидіти один одного, дуже важливо не обзивати один одного поганими словами, забуваючи, що недавно хотілось небо прихилити. Дуже важливо оцінити те, що вам сказали правду - можна було б і далі тягнути, обманювати, відмазуватись, переводити стрілки тощо...за правду, нехай і болючу для обох, теж тре цінити...якщо ви думаєте, що людина кажучи слова"давай будемо друзями" нічого не відчуває, що нічого їй не болить і їй пофік? То ви помиляєтесь! Бо якби було пофік то певно просто послала б...Я чогось так думаю...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних