Перейти до вмісту

Що краще?

Повідомлень в темі: 54

Опитування: Що краще? (44 користувачів проголосувало)

На вашу думку, що краще?

1. Ненависть (10 голосів [22.22%])

Процент голосів: 22.22%

2. Байдужість (21 голосів [46.67%])

Процент голосів: 46.67%

3. Залежить від ситуації (14 голосів [31.11%])

Процент голосів: 31.11%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#21 100000

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 350 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 21.03.2008 – 15:43

Перегляд дописуLady AD (21.03.2008 15:27) писав:

Перш за все згадалась цитата з "Проклятих королів" Мориса Дрюона "Взаимная ненависть связывает двух людей столь же крепкими узами, как и разделенная любовь, и когда исчезает с лица земли враг, против которого вы долгие годы строили козни, в сердце вашем остается пустота, совсем такая же, как если уходит из него великая страсть."

Ненависть не краща за байдужість лише тому, що ненавидячи ми самі себе пожираєм зсередини..і притягуєм до себе весь негатив... Але на противагу байдужості вона забезпечує саму потребу людини (особливо деяких типів людей) відчувати...

Як на мене, зараз вчуся байдужості..
....чомусь мені здається, що у даному випадку ми залишили місце для темної конячки... коли пробував в'їхати у суть питання склалось враження ніби намагаюсь поєднати щось непоєднуване, оскільки дані поняття мабуть все ж впливають із різних категорій.

....якщо говорити про байдужість і ненависть у плані почуттів то хотів би відмітити, що є випадки, коли ця байдужісь просто морально вбиває того до кого вона проявляється оскільки не дає можливості йому об'єктивно оцінити ситуацію, в той час як агресивний прояв ненависті іноді може дуже наглядно проілюструвати стан речей. Разом із тим вважаю що не варто опускатись до таких примітивних способів вирішення проблем оскільки вони можуть погано впливати як на дзоров'я так і на репутацію.
  • 0

#22 BOLERO

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 355 повідомлень
  • Місто:Славетний Львів

Відправлено 27.03.2008 – 00:32

Перегляд дописуБлискавиця (18.03.2008 17:36) писав:

Блискавиця : на прохання додала опитування
Що краще: ненависть чи байдужість?
це питання я написав сюди, через те, що "строчив" с\р з етики і в мене не було варіантів відповідей.... і тим більше викладач би мені їх не дав...

до речі цікаво читати тут думки...
PS: багато людей відповіли так, як і я.
  • 0

#23 Мельпомена

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 16.08.2008 – 15:07

" Не бійся друзів - у гіршому випадку вони можуть зрадити. Не бійся ворогів - у гіршому випадку, вони можуть вбити. Бійся байдужих - вони і не вб'ють і не зрадять, але лише з їхньої мовчазної згоди існують на землі зради та вбивства"
  • 0

#24 oksdemidova@rambler.ru

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 554 повідомлень

Відправлено 17.08.2008 – 20:49

Ненависть краще,байдужість найгірше з рис
  • 0

#25 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 17.08.2008 – 21:31

Перегляд дописуLady AD (21.03.2008 16:27) писав:

Перш за все згадалась цитата з "Проклятих королів" Мориса Дрюона "Взаимная ненависть связывает двух людей столь же крепкими узами, как и разделенная любовь, и когда исчезает с лица земли враг, против которого вы долгие годы строили козни, в сердце вашем остается пустота, совсем такая же, как если уходит из него великая страсть."

Так, дійсно. (якось упустила я той момент в перечитанні "королів")

Цитата

Ненависть не краща за байдужість лише тому, що ненавидячи ми самі себе пожираєм зсередини..і притягуєм до себе весь негатив... Але на противагу байдужості вона забезпечує саму потребу людини (особливо деяких типів людей) відчувати...

Розумна думка. Погоджуюсь. Ненависть з"їдає людину. Теж пробую бути байдужою. Не виходить...
  • 0

#26 Saturnia

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень
  • Місто:села

Відправлено 18.08.2008 – 12:22

питання посталвене абсолютно невірно
воно має звучати: що ГІРШЕ ненависть чи байдужість?
і не кажіть мені будьласка що це одне й те саме
я дуже добре відчула за життя своє хоч і коротке і те і друге я знаю що кращого тут нема
є тільки мінуси
ці поняття можна сказати від*ємні отже плюсів у них нема і не може бути
отже кращого нема
і я навіть не можук відповісти що для мене гірше
коли тетбе відкрито ненавидять то у відповідь з*являється і ненависть і байдужість
а коли до тебе всі байдужі то виникає і байдужість і ненависть
і я б не сказала що ненависть не можен співіснувати з байдужість
бо коли лдюдина когось ненавидить то їй байдуже що з ним буде
а коли вона хоче зробити йому гірше що значить що вона не байдуже то це вже не ненависть а підступність і жорстокість
  • 0

#27 fdskjfsdkj

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 216 повідомлень

Відправлено 18.08.2008 – 12:32

Ненависть куди краще за байдужість. Адже людина створена так, що коли їй немає кого чи що ненавидіти, вона починає ненавидіти себе. Неможливо бути добрим та у хорошому настрої, коли ти сам себе дратуєш.
  • 0

#28 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 18.08.2008 – 13:30

До всіх людей можна знайти підхід, з усіма можна знаходити спільну мову. Розумній людині можна показати логічні аргументи, порядній - закон і моральний аспект, жадібного можна купити, боягуза - налякати, самолюбця - улестити... І тільки байдужому все до лампочки - логіка, закон, гроші... Відповідно з байдужими людьми спільної мови не знайдеш, принаймі я не знаю, як то зробити. Тому й не уявляю щось гірше за байдужість. Коли хтось ненавидить, мусить бути причина ненависті, від якої можна відштовхуватися. Навіть якщо ця ненависть умовно вважається сліпою, вона все рівно такою не є: "пика не сподобалася" - це теж причина, хоч і не зовсім розумна. Отже, ненависть завжди має якусь "зачіпку", котра дозволяє при правильному підході цій ненависті покласти край. З байдужістю гірше...
  • 0

#29 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 19.08.2008 – 09:02

Байдужість гірша ненависті. Ненависть спрямовує і штовхає на певні дія, розумію. що ці дії можуть нести зло об'єкту ненависті. але дія є. А байдужість може дійти навіть до байдужості відносно себе самого, це глибока прірва, з якої дуже важко вибратися.
  • 0

#30 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 19.08.2008 – 09:41

Перегляд дописуBOLERO (15.03.2008 01:52) писав:

Що краще(гірше): ненависть чи байдужість? і чому ви так вважаєте?
Оскільки творець теми не конкретизує відносно чого треба визначати кращість і гіршість, то виходячи із загальних принципів, кращим є байдужість: краще коли всі будуть байдужими, аніж ненавидітимуть усіх і кожного.
p.s. Крім того, почуття - рушійна сила, котра часто рухає людину не в найкращий бік.

Повідомлення відредагував zav: 19.08.2008 – 09:42

• 0

#31 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 19.08.2008 – 10:55

Кращого немає...і ненависть, і байдужість веде до деградації, розпаду особистості і того на кого спрямовані ці почуття. Краще - любов до всіх, вона може принести умиротворення і спокій душі.
  • 0

#32 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 19.08.2008 – 11:12

Перегляд дописударинка (18.08.2008 13:32) писав:

Ненависть куди краще за байдужість. Адже людина створена так, що коли їй немає кого чи що ненавидіти, вона починає ненавидіти себе. Неможливо бути добрим та у хорошому настрої, коли ти сам себе дратуєш.
шокуюча заява!
мабуть, я збоченка - але чомусь нікого не ненавиджу і нормально почуваюся...

Зрештою, байдужість може бути просто штучно створеним/надбаним способом життя.
Пам’ятаєте буддійські "заповіді"? щоб досягти нірвани треба якомога менше хотіти і якомога менше емоцій відчувати... абсолютний спокій схожий не байдужість...

Недоречно вирішувати, що тут краще...
Краще не ненавидіти і не бути зовсім вже байдужим.
  • 0

#33 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 19.08.2008 – 11:40

Перегляд дописуbulbashka_aero (19.08.2008 12:12) писав:

Зрештою, байдужість може бути просто штучно створеним/надбаним способом життя.
Пам’ятаєте буддійські "заповіді"? щоб досягти нірвани треба якомога менше хотіти і якомога менше емоцій відчувати... абсолютний спокій схожий не байдужість...
Не зовсім правильно. У випадку буддизму спокій є шляхом до самовдосконалення і просвітлення. Це не є байдужість. Людина може бути байдужою відносно когось, чогось, а тут є подолання тілесного, задля духовного розвитку. А в даній темі байдужість слід розуміти, я так думаю, як один з механізмів, який знімає відповідальність і спричиняє повну пасивність.

Повідомлення відредагував Темний ангел: 19.08.2008 – 11:42

• 0

#34 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 19.08.2008 – 15:26

Перегляд дописуТемний ангел (19.08.2008 12:40) писав:

Не зовсім правильно. У випадку буддизму спокій є шляхом до самовдосконалення і просвітлення. Це не є байдужість. Людина може бути байдужою відносно когось, чогось, а тут є подолання тілесного, задля духовного розвитку. А в даній темі байдужість слід розуміти, я так думаю, як один з механізмів, який знімає відповідальність і спричиняє повну пасивність.
Цілком можливо. Але автор не уточнює, тому можна усіляко трактувати.
  • 0

#35 Saturnia

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень
  • Місто:села

Відправлено 19.08.2008 – 16:00

Перегляд дописуAmili (19.08.2008 11:55) писав:

Кращого немає...і ненависть, і байдужість веде до деградації, розпаду особистості і того на кого спрямовані ці почуття. Краще - любов до всіх, вона може принести умиротворення і спокій душі.
отож
Блискавиця: усне попередження за пунктом правил 2.5.1.
  • 0

#36 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 19.08.2008 – 16:28

Для людини характерно любити або ненавидіти те, що є у ній самій (у тому числі у латентній формі). Решта, переважно, є байдужим.

Ненависть - кайдани. Байдужість - свобода.

Для чого тратити силу на ненависть? Краще потрати їх зробивши наступний крок до свободи.

Що дає ненависть? Тверезість? Раціональне використання ресурсів? Прогрес? Адекватну розстановку пріоритетів?

Вона може лише пожирати ресурси нашої свідомомті. А для них завжди можна знайти краще застосування.

Я обираю байдужість (між ненавистю та байдужістю).

Повідомлення відредагував Aleph: 19.08.2008 – 16:29

• 0

#37 Ангелочок

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 13 повідомлень
  • Місто:Рівне

Відправлено 17.01.2009 – 21:29

Найркще: це знати що саме до тебе відчувають...якщо це кохана людина...то краще вже ненависть, ніж байдужість...це завдає більше болю....взалі-то від ситуації...конкретної...але взагалі...обидва почутття анітрішки не краще одне від одного....як чоботи: лівий і правий, одне без одного не можуть, але якщо тиснуть, то обидва...і великі теж обидва....
  • 0

#38 SCREAMO

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 44 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 13:16

Мені байдуже, що краще....

Байдужість і ненависть - один болт.
  • 0

#39 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 13:24

Пригадалося з Рильського: "Не бійся друзів своїх - в найгіршому випадку вони можуть тільки зрадити тебе. Не бійся ворогів своїх - в найгіршому випадку вони можуть тільки вбити тебе. Бійся байдужих - з їх мовчазної згоди існують такі страшні речі, як зрада і вбивство".

Байдужість завдає більше болю. А ненависть... Від неї один крок до любові:ggggg:

Ненависть - почуття, яке з'їдає тебе зсередини. Краще не ненавидіти, якщо можеш. А байдужість певною мірою притаманна всім нам.
  • 0

#40 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 18.01.2009 – 13:30

ненавидіти, вдаючи байдужість, тобто гірше

Повідомлення відредагував Sergiy_K: 18.01.2009 – 13:32

• 0