Перейти до вмісту

Колонізаційний вплив Росії на Україну

Повідомлень в темі: 107

#21 А_н_д_р_і_й

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 62 повідомлень

Відправлено 12.03.2008 – 20:53

Перегляд дописуinozemets (12.03.2008 20:29) писав:

...Моя думка з цього приводу: литвини й білоруси - то різні етноси...
Не варто плутати жемайтів (тепер держава Литва) й литвинів-білорусів. Але Білорусь сучасна дійсно з двох частин складена - з Русі Чорної й Литви. Жемайтія скористалася назвою й має за столицю Вільно - історичний центр Литви й малу частину території. Щось подібне тому, як Москва Росією стала.
  • 0

#22 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 13.03.2008 – 03:35

Пристрасть до національного мазохізму просто вражає. Навіщо була створена ця тема? Для того, щоб вкотре поплакатись над нещасною долею?
Щоб не вводило в оману твердження про факти, слід зазначити, що в історії є безліч фактів, однак деякі історики вибирають з них лише ті, які дозволяють ілюструвати якусь думку. Ця підбірка є однобічною. Наївний читач міг би поцікавитись, чому серед переліку фактів не згадано, наприклад, такі знакові факти, як видання "Енеїди" чи "Кобзаря", праці Яворницького та Грушевського, діяльність дисидентів і т.п. Історія показує, що будь-яка епоха поставала як сукупність протидіючих тенденцій (причому іноді доля цього протиборства висіла на волосинці). Однак в даному переліку враховано лише негативні явища. Виникає питання: для чого? Мабуть, від переліку утисків, які зазнавав наш народ, дехто відчуває прямо-таки мазохістське задоволення. І від цього мені стає сумно.
У вітчизняній історіографії існує тенденція до самоприниження - всіляко намагаються підкреслити, які ми бідні й нещасні. Іноді психологічно легше взяти на себе роль жертви - це дозволяє виправдати принижене становище, адже від жертви не вимагають якихось досягнень. Але в кінцевому підсумку це психологія бідності і злиденності. Якщо ми справді "найстражденніший народ" (на щастя, це не так!), тоді нам годі сподіватись на успіх чи міжнародну повагу. Нас жалітимуть, але не поважатимуть (аналогія: можна співчувати нещасним бомжам, які неабияк страждають, але все одно, на них дивляться як на нижчих). Нещастя - ознака слабкості. І доки ми акцентуватимо на поразках, годі сподіватись на перемоги.
У нас надміру плекається образ жертви, причому часто цей образ однобічний. Так, українці не раз зазнавали поразок. Але акцентувати увагу лише на них було б несправедливо. Історія постає як постійна боротьба про- і антиукраїнських сил, боротьба з різним успіхом в різні періоди, тож найдоречніше змальовувати не просто перелік утисків, а й аналізувати протидію, яку вони викликали. Це складніше, ніж просто насмикати фактів, але й значно об'єктивніше.
Отже, висновок. Підбірка фактів, безсумнівно, цікава, але однобічна. Особливо прикро, коли українці навмисно акцентують на власних приниженнях, немов отримуючи від цього мазохістське задоволення. Зображення своєї нації в ролі жертви не веде до її успіху. Успішна нація не плаче над минулим, а творить майбутнє.
  • 0

#23 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6047 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 13.03.2008 – 08:35

Цитата

І доки ми акцентуватимо на поразках, годі сподіватись на перемоги.
Ні шановна панно - тут йдеться про те, що історія вчить... А вчить вона того, що на півночі маємо історичного ворога. І саме на цьому акцентує увагу ця добірка. А знатимемо це - то і до подальших перемого недалеко. :cool2: :cool1:
  • 0

#24 inozemets

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 38 повідомлень
  • Місто:Одеса (реальна), Стрий (бажана)

Відправлено 13.03.2008 – 09:27

Перегляд дописуEmika (13.03.2008 03:35) писав:

Отже, висновок. Підбірка фактів, безсумнівно, цікава, але однобічна. Особливо прикро, коли українці навмисно акцентують на власних приниженнях, немов отримуючи від цього мазохістське задоволення. Зображення своєї нації в ролі жертви не веде до її успіху. Успішна нація не плаче над минулим, а творить майбутнє.
Повністю з Вами згоден - підбірка цікава, але однобічна. Однак я не бачу в цій підбірці ніякого "плач за минулим". Бо плач передбачає плач (прокльони, обіцянки помсти,скарги на свою лиху долю). В запропонованій підбірці подані тільки факти. Дати, цифри, події. Для інформування, а не самомазохізму.
Те, що тема "болюча" для українців - це одне. Але її висвітлення, вважаю, за стримано-констатуюче. Просто подумав, що є люди, яким будуть цікаві ці факти.
  • 0

#25 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 13.03.2008 – 09:35

А одночасно це і тест... Я і прогнозував, що на питомому Українському форумі почнуться певні заперечення, бо "історична любов до північного сусіда" ну вже надто вїлася у свідомість багатьох Українців...
  • 0

#26 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 13.03.2008 – 09:52

Перегляд дописуEmika (13.03.2008 03:35) писав:

Пристрасть до національного мазохізму просто вражає............................... Успішна нація не плаче над минулим, а творить майбутнє.
Є в історії нація, яку всі завжди вважали бідними-нещасними, а вони на цьому мають непоганий гешефт. Виття та причитання цієї нації з приводу своєї лихої долі проявляються скрізь, в усіх країнах, на всіх континентах, в усіх сферах життя. Це стало їхньою своєрідною релігією, алгоритмом мислення та способом життя. Як з'ясовується, ця соціальна мімікрія досить рентабельна річ...
Сьогоднішня потворна українська влада використовує запозичений в цієї нації досвід в своїй політиці. Щоправда не дуже вдало, але старається...
Результати є. Дехто на це ведеться. Сприймає це як приниження та мазохізм...Ледь сльози не пускає, або починає шукати шляхи виправдовування.
Сумно мені на це дивитися...
Нормальною здоровою реакцією на подібну інформацію вважаю щільніше сціплені зуби та міцніше стиснута долоня на руків'ї меча, а не вселенську скорботу. Честь та гордість, а не приниження та сльози. Розповсюджувати цю інформацію слід якнайширше. Щоб пам'ятати, щоб не забути, щоб припам'ятати, щоб відплатити...
  • 0

#27 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 13.03.2008 – 09:57

Перегляд дописуSotnik (13.03.2008 08:52) писав:

Нормальною здоровою реакцією на подібну інформацію вважаю щільніше сціплені зуби та міцніше стиснута долоня на руків'ї меча, а не вселенську скорботу. Честь та гордість, а не приниження та сльози. Розповсюджувати цю інформацію слід якнайширше. Щоб пам'ятати, щоб не забути, щоб припам'ятати, щоб відплатити...
Саме так!!! Хай на своїх помилках, але все-таки вчитися. Той хто дивиться у минуле і не вчиться - то плаче, але той хто дивиться у майбутнє - вчиться на історичних фактах!!! :cool1:
  • 0

#28 Запроданець

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень

Відправлено 13.03.2008 – 18:19

Перегляд дописуОлеська (12.03.2008 17:56) писав:

Так що ж ти сидиш в "жалюгідному" українському форумі, спілкуєшся з "жалюгідними" українцями, ще й пишеш "жалюгідною" українською мовою??? Чи ти не є сам жалюгідною істотою, яка окрім обс..ти свою націю, ні на що більш не спроможна??? Ти не сидиш в про-російських форумах, і не в російських, - бо ти там сам жалюгідний, ти там нікому не потрібний. Ти сидиш саме тут, бо на тебе ПОКИ ЩО тут звертають увагу. ПОКИ ЩО.
Шановна, я пишу переважно на російських форумах, а сюди заходжу, щоб посміятись з вашої наївності. На російських форумах до мене ставляться доброзичливо, бо я не поливаю брудом росіян, адже українцям краще дружити з росіянами, а не боротись з ними. Російська мова мені подобається більше, ніж українська, але українську я знаю краще, ніж багато "свідомих". Мені смішить ваша недалекість. З цієї теми випливає, що рахунок Росія-Україна 173:0. Але для вас це, мабуть, предмет гордості - подивіться, люди добрі, як нам діставалось від росіян! Тож хай вам і надалі дістається ще більше, якщо ви так смакуєте ваші нещастя. Мені ж подобаються перемоги, які у нас були, коли ми виступали союзниками, а не ворогами росіян. Перед воїнами українських фронтів, які воювали в радянській армії, тремтіла вся Європа. А за часів незалежної України багато западенців їдуть в Європу на заробітки, де плазують перед всіма. Краще й не скажеш, чого українці варті без Росії.
  • 0

#29 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 13.03.2008 – 18:52

Тут трохи справа в іншому.
1. Нещасть ніхто не смакує, але про них хоче памятати, щоб робити відповідні висновки на майбутнє.
2. Спільних перемог не було - якщо і були чиїсь перемоги - то Московітської імперії у формі СССР. Українці були лише гарматним мясом.
3. І що з того тремтіння?
ПЕС. Далі буде.

Повідомлення відредагував Weber: 13.03.2008 – 18:53

• 0

#30 inozemets

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 38 повідомлень

Відправлено 13.03.2008 – 19:16

Перегляд дописуЗапроданець (13.03.2008 18:19) писав:

Мені смішить ваша недалекість... Мені ж подобаються перемоги, які у нас були, коли ми виступали союзниками, а не ворогами росіян. Перед воїнами українських фронтів, які воювали в радянській армії, тремтіла вся Європа. А за часів незалежної України багато западенців їдуть в Європу на заробітки, де плазують перед всіма. Краще й не скажеш, чого українці варті без Росії.
Було колись в Україні ревіли гармати,
Було колись запорожці вміли панувати
Панували, здобували і славу і волю,
Минулося... Зосталися - могили по полю...

Пане Запроданцю, зацитував я тут Шевченка (до якого навіть росіяни ставляться з повагою), щоб показати: українці й без росіян перемоги великі здобували. Якщо ви скептично ставитеся до нас, "свідомих українців", то хоч йому на слово повірте. Він такі речі на голому місці не писав.
Що стосується перемог українців разом з росіянами - так, вони були. Але передовсім від цих перемог вигравали росіяни. Колонізація Сибіру донським козаком Єрмаком, захоплення північних земель Османської імперії козацькими загонами (російсько-турецькі війни), відбиття атаки Наполеона Бонапарта (тоді козаки, яких поспішно відновили після скасування Січі, становили добру частину легкої царської кавалерії), та ж Друга світова була виграна українцями й росіянами для укріплення позицій Москви у світі. Як на мене, Росія впродовж історії просто використовувала українську силу, підмінюючи українські національні інтереси начебто спільними.
А що ви, пане Запроданцю, знаєте про перемоги українців без росіян? Чи знаєте ви, що Петро Конашевич Сагайдачний разом з турками підійшов до Москви і повернувся, взявши викуп? Чи що потім його похід майже повторив Іван Виговський, розбивши московське військо під Конотопом (Москва залишилася незахищеною, однак турки далі не пішли)? А Богдан Хмельницький, чи за допомогою росіян утвердив свою Козацьку державу? Що ви знаєте про генерала Болбочана, який в 1918 році, під час революції захопив українськими загонами Кримський півострів? Чи про полковника Січових Стрільців Вільгельма Габсбурга-Лотрінгена, нащадка Австрійського престолу, який до 1948 року стримував натиск НКВС на Західній Україні? Що ви скажете про тих же 360 студентів, загиблих під Крутами, які спинили армію Муравйова? Вміли ми воювати, пане Запроданцю, і без росіян.
І взагалі: ви замислювалися над тим, що таке Росія? Я - так. І зацитую тут французького мандрівника де Кюстина, який в своїх мемуарах згадав про розмову з російським царем Миколою І: “Ви думаєте, що ви знаходитесь серед москвинів, – сказав цар, показуючи на оточення. - Ви помиляєтесь: ось цей – німець, цей – поляк, цей – грузин, той – фінляндець, цей – татарин... І всі разом це й є Росія”.
Як на мене, Росія є вселенською мішаниною і нічим конкретним. Чому мерами Одеси були французи де Рибас, Рішельє, Маразлі? Чому прапор Росії так нагадує прапор Голандії, фанатом якої був Петро І (прапор Московії, пане Запроданцю, - то не прапор Росії)? І чи можуть в однаковій мірі звати себе росіянами чукчі, москвини, осетини та камські булгари?
Росія - то є сукупність етносів, пов'язаних спільними програшами та спільною владою. І все. Україна, на щастя, вже має свою владу. Ставлення до цієї влади різне, але ми маємо своє. Тепер з Росією - тільки дружні паритетні відносини.
  • 0

#31 Запроданець

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень

Відправлено 13.03.2008 – 20:50

Перегляд дописуWeber (13.03.2008 18:52) писав:

Тут трохи справа в іншому.
1. Нещасть ніхто не смакує, але про них хоче памятати, щоб робити відповідні висновки на майбутнє.
2. Спільних перемог не було - якщо і були чиїсь перемоги - то Московітської імперії у формі СССР. Українці були лише гарматним мясом.
3. І що з того тремтіння?
ПЕС. Далі буде.
Краще разом з росіянами давати в морду іншим, ніж, будучи незалежним, отримувати від інших по морді. А висновки на майбутнє слід робити: росіяни завжди перемагали українців (див. перше повідомлення), і надалі перемагатимуть! Так що краще жити з ними мирно. А западенці на заробітках хай і далі моляться на свою неньку-Україну, де вони не можуть знайти роботи. Хотіли незалежності, так хай тепер працюють на чорних роботах в Європі, де до них ставляться як до бидла, як цього й заслуговують громадяни неньки-України :angry1:

Перегляд дописуinozemets (13.03.2008 19:16) писав:

Було колись в Україні ревіли гармати,
Було колись запорожці вміли панувати
Панували, здобували і славу і волю,
Минулося... Зосталися - могили по полю...

Пане Запроданцю, зацитував я тут Шевченка (до якого навіть росіяни ставляться з повагою), щоб показати: українці й без росіян перемоги великі здобували. Якщо ви скептично ставитеся до нас, "свідомих українців", то хоч йому на слово повірте. Він такі речі на голому місці не писав.
Що стосується перемог українців разом з росіянами - так, вони були. Але передовсім від цих перемог вигравали росіяни. Колонізація Сибіру донським козаком Єрмаком, захоплення північних земель Османської імперії козацькими загонами (російсько-турецькі війни), відбиття атаки Наполеона Бонапарта (тоді козаки, яких поспішно відновили після скасування Січі, становили добру частину легкої царської кавалерії), та ж Друга світова була виграна українцями й росіянами для укріплення позицій Москви у світі. Як на мене, Росія впродовж історії просто використовувала українську силу, підмінюючи українські національні інтереси начебто спільними.
А що ви, пане Запроданцю, знаєте про перемоги українців без росіян? Чи знаєте ви, що Петро Конашевич Сагайдачний разом з турками підійшов до Москви і повернувся, взявши викуп? Чи що потім його похід майже повторив Іван Виговський, розбивши московське військо під Конотопом (Москва залишилася незахищеною, однак турки далі не пішли)? А Богдан Хмельницький, чи за допомогою росіян утвердив свою Козацьку державу? Що ви знаєте про генерала Болбочана, який в 1918 році, під час революції захопив українськими загонами Кримський півострів? Чи про полковника Січових Стрільців Вільгельма Габсбурга-Лотрінгена, нащадка Австрійського престолу, який до 1948 року стримував натиск НКВС на Західній Україні? Що ви скажете про тих же 360 студентів, загиблих під Крутами, які спинили армію Муравйова? Вміли ми воювати, пане Запроданцю, і без росіян.
І взагалі: ви замислювалися над тим, що таке Росія? Я - так. І зацитую тут французького мандрівника де Кюстина, який в своїх мемуарах згадав про розмову з російським царем Миколою І: ”Ви думаєте, що ви знаходитесь серед москвинів, – сказав цар, показуючи на оточення. - Ви помиляєтесь: ось цей – німець, цей – поляк, цей – грузин, той – фінляндець, цей – татарин... І всі разом це й є Росія”.
Як на мене, Росія є вселенською мішаниною і нічим конкретним. Чому мерами Одеси були французи де Рибас, Рішельє, Маразлі? Чому прапор Росії так нагадує прапор Голандії, фанатом якої був Петро І (прапор Московії, пане Запроданцю, - то не прапор Росії)? І чи можуть в однаковій мірі звати себе росіянами чукчі, москвини, осетини та камські булгари?
Росія - то є сукупність етносів, пов'язаних спільними програшами та спільною владою. І все. Україна, на щастя, вже має свою владу. Ставлення до цієї влади різне, але ми маємо своє. Тепер з Росією - тільки дружні паритетні відносини.
А я пригадую в Шевченка дещо інше
Раби, підніжки, грязь Москви,
Варшавське сміття - ваші пани,
Ясновельможнії гетьмани.

Іноді він писав правду про нашу історію. А ваші "перемоги" це взагалі сміх. Хмельницький попросився під покровительство російського царя, бо знав, що пропав би без нього. Сибір колонізували українці, яких туди засилали як злочинців. цвіт нації, одним словом :ggggg: А Січ козаки здали без бою, мабуть, через надмірну сміливість :( Під Крутами боролась купка сопляків, і це, до речі, закінчилось їхньою поразкою.
А Росія сильна держава. Коли я за кордоном казав, що я з України, мене перепитували "де це"? А коли сказав, що з Росії, то питання відпали. Краще бути під крилом Росії.
Про прапор не смішіть. Сказали б краще, що український і гімн, і герб крадені. Гімн - з польської, а тризуб був ще в Посейдона (дивіться тут). До речі, задовго до князів. Греки колись колонізували побережжя Чорного моря, от місцеві дикуни у них взяли символ для своїх князів. Смішно, що роздуваєтесь як жаба, а самі "свідомі" не змогли навіть гімну написати, списали в поляків.

bamik: ПОПЕРЕДЖЕННЯ(за пунктом правил 4.7.3).
  • -1

#32 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 13.03.2008 – 20:52

Перегляд дописуЗапроданець (13.03.2008 20:35) писав:

Краще разом з росіянами давати в морду іншим, ніж, будучи незалежним, отримувати від інших по морді. А висновки на майбутнє слід робити: росіяни завжди перемагали українців (див. перше повідомлення), і надалі перемагатимуть! Так що краще жити з ними мирно. А западенці на заробітках хай і далі моляться на свою неньку-Україну, де вони не можуть знайти роботи. Хотіли незалежності, так хай тепер працюють на чорних роботах в Європі, де до них ставляться як до бидла, як цього й заслуговують громадяни неньки-України :angry1:

Уважніше з добором слів, бо отримаєте попередження. Спростування прошу, що ставляться як до бидла??

Ось деяка інфа для осмислення
http://rpl.net.ua/2007/10/23/grosh_zarobtc...msce_v_svt.html
http://www.dt.ua/2000/2020/59146/
  • 0

#33 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 13.03.2008 – 20:52

1. Краще в морду все-таки нікому не давати... Московіти через те бажання і живуть так аби як...
2. Ніколи не кажи ніколи... Українці може нарешті побачать, що то за "друг" такий, що завжди перемагав. І чогось навчаться.
3. Нічого, колись ціла Італія та Іспанія на заробітках сиділа. Привезли додому гроші та кваліфікацію. І в нас так поволі складається... А що ж Ви хотіли - після стількох років московитського панування...
  • 0

#34 inozemets

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 38 повідомлень

Відправлено 13.03.2008 – 20:56

Краще разом з росіянами давати в морду іншим, ніж, будучи незалежним, отримувати від інших по морді.
І кому це ви разом з росіянами вирішили в мирний час "давати по морді"? Бачу, довге спілкування на проросійських форумах розвинуло у вас надмірну агресивність. І від кого (окрім російських шовіністів) зараз по морд отримують українці?

А висновки на майбутнє слід робити: росіяни завжди перемагали українців (див. перше повідомлення), і надалі перемагатимуть! Так що краще жити з ними мирно.
А ніхто й не каже йти на росіян війною )))
Щодо росіян, які завжди перемагали українців: назвіть, будь-ласка, бодай кілька перемог (окрім Полтави 1710-го).

А западенці на заробітках хай і далі моляться на свою неньку-Україну, де вони не можуть знайти роботи. Хотіли незалежності, так хай тепер працюють на чорних роботах в Європі, де до них ставляться як до бидла, як цього й заслуговують громадяни неньки-України :angry1:
Якщо ви хвалитеся, що так добре володієте українською, то мали б знати, що в українській немає слова "западенці" на позначення жителів Західної України. Це так, між іншим.
Що стосується чорних робіт в Європі. Так, багато хто з українців там працює. І пошук праці за кордоном є їх свідомим вибором. Так само багато хто з росіян працює в Європі. Хе, навіть поляки, наскільки я знаю, разом з турками будують хмарочоси в Німеччині. Німці створюють бізнес у Великій Британії.
Вибір "працювати / не працювати за кордоном" завжди є є свідомим. Для всіх. Навіть для ваших любих росіян. І не бачу нічого поганого в тому, що люди реалізують себе через добровільно обрану працю за кордоном.
  • 0

#35 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 повідомлень

Відправлено 13.03.2008 – 20:57

Перегляд дописуЗапроданець (13.03.2008 20:50) писав:

Ясновельможнії гетьмани.

Іноді він писав правду про нашу історію. А ваші "перемоги" це взагалі сміх. Хмельницький попросився під покровительство російського царя, бо знав, що пропав би без нього. Сибір колонізували українці, яких туди засилали як злочинців. цвіт нації, одним словом :ggggg: А Січ козаки здали без бою, мабуть, через надмірну сміливість :( Під Крутами боролась купка сопляків, і це, до речі, закінчилось їхньою поразкою.
А Росія сильна держава. Коли я за кордоном казав, що я з України, мене перепитували "де це"? А коли сказав, що з Росії, то питання відпали. Краще бути під крилом Росії.
Про прапор не смішіть. Сказали б краще, що український і гімн, і герб крадені. Гімн - з польської, а тризуб був ще в Посейдона (дивіться тут). До речі, задовго до князів. Греки колись колонізували побережжя Чорного моря, от місцеві дикуни у них взяли символ для своїх князів. Смішно, що роздуваєтесь як жаба, а самі "свідомі" не змогли навіть гімну написати, списали в поляків.
Це слова слабака, раба та тюхтія. Якщо ви українець - мені соромно за вас. Запам'ятай - РАБИ НІКОЛИ Б НЕ МАЛИ ВЛАСНОЇ ДЕРЖАВИ!
Все те багно яке написано вами вище через славбкість вашого запроданського духу.
Про символіку - не ганьбіться, почитайте який був гімн у поляків і не скрекотіть тут. Початок схожий - далі все по-різному.
Тризуб - княжий знак, з глибоким корінням, доркладніше у вікіпедії читайте, чи ви взагалі читаєте? Бо таку дурню несете.

Повідомлення відредагував Olex: 13.03.2008 – 20:59

• 1

#36 inozemets

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 38 повідомлень

Відправлено 13.03.2008 – 21:18

Перегляд дописуЗапроданець (13.03.2008 20:50) писав:

Ясновельможнії гетьмани.

Іноді він писав правду про нашу історію. А ваші "перемоги" це взагалі сміх. Хмельницький попросився під покровительство російського царя, бо знав, що пропав би без нього. Сибір колонізували українці, яких туди засилали як злочинців. цвіт нації, одним словом :angry1: А Січ козаки здали без бою, мабуть, через надмірну сміливість :ggggg: Під Крутами боролась купка сопляків, і це, до речі, закінчилось їхньою поразкою.

Нуууу, щодо Шевченка і його, начебто, антиукраїнських висловів... Ці слова слід розглядати в контексті. По-перше, в час життя і творчості Шевченка в Європі панувала доба романтизму, стильовою ознакою якої було опонування до загальноприйнятих думок, постійний виклик соціуму. Тому, як кажуть певні дослідники, в "Гайдамаках" так багато крові. По-друге, біографічний момент: цікаво, що би написали ви, якби через поразки предків вас відправили на заслання? Коли би вам не дозволяли говорити, думати та писати як би ви цього хотіли? Звідси й агресія до "ясновельможних гетьманів", які не втримали владу.
Зрештою, не один Шевченко виступав з критикою України як своєї Батьківщини. Класика російської поезії - Пушкіна - також відправляли на заслання. Через зв'язки з революціонерами і його вірші. Тільки заслання в нього було не на Кос-Арал, а в Одесу.
Щодо Хмельницького. Він під покровительство не просився - він підписав союз (хоча ви цього можете й не визнавати). Такий самий союз він міг підписати зі Шведами, але тоді ослаблена Козацька держава повинна була б стримувати напади і з Польщі і з Московії. В Хмельницького, як кажуть історики (Гурко-Кряжин, Щербаківський), був цікавий геополітичний план. За допомогою Московії здобути певне затишшя в регіоні і в цей же час одружити сина Тимоша на дочці валахського господаря. Цей шлюб був ключовим - внуки Хмельницького визнавались би правителями Європи як рівні собі, бо у внуках текла б королівська кров. Московія була тимчасовим щитом. Єдине що - плани Хмельницького не здійснилися: Тимоша вбили, а сам гетьман Богдан помер в 1957-му, коли початі ним інтриги були в розпалі.
Щодо "Сибір колонізували українці, яких туди засилали як злочинців" - то, вибачте, повна маячня. Ще до російської колонізації на Сибірі жили люди. Там була сильна культура, яку не треба було колонізовувати. Тільки завоювати. Що й здійснив Єрмак. А засилати на Сибір почали тільки з 18 століття. При чому самі сибіряки, етнічні жителі, були цим дуже незадоволені.
Про гімн. Російський "Боже, царя храни". Британський: "God, save the King". Різниця є, але невелика. Не помічаєте?
Про прапор. Синьо-жовте полотнище з'явилося ще за часів Київської Русі. Разом з тризубом, воно було відзнакою князя Володимира. Назва "Україна" також з'явилася в той час (вперше згадується в 1118 році на позначення територій на північний схід від Києва).
Червоно-чорний прапор, прапор Галичини, з'явився в 1210 році як наслідок того, що Київ впав під монголами. Бо тоді, як каже літописець "небо нам почорніло, а земля налилася кров'ю". І синьо-жовте (синє небо, пшеничне поле) змінилося на червоно-чорне (чорне небо, червона земля). Це діялося в той час, коли Москві як містові було менше 100 років.
А Росія - сильна держава, без сумніву.
  • 0

#37 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 13.03.2008 – 21:48

Після Петра 1 і Єлизавети - царі в Росії і крупні чиновники були німці, або з німецьким корінням.
Знать росіська розмовляла не на російській мові, бо рахувала російську-мовою черні.
В наш час щось змінилось?
З нормальними росіянами ми і так в нормальних відносинах, а от об*єднуватись знову в відстійний колгосп, то абсурд!?
  • 0

#38 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 13.03.2008 – 22:18

Перегляд дописуЗапроданець (13.03.2008 18:19) писав:

Шановна, я пишу переважно на російських форумах, а сюди заходжу, щоб посміятись з вашої наївності. На російських форумах до мене ставляться доброзичливо, бо я не поливаю брудом росіян, адже українцям краще дружити з росіянами, а не боротись з ними. Російська мова мені подобається більше, ніж українська, але українську я знаю краще, ніж багато "свідомих". Мені смішить ваша недалекість. З цієї теми випливає, що рахунок Росія-Україна 173:0. Але для вас це, мабуть, предмет гордості - подивіться, люди добрі, як нам діставалось від росіян! Тож хай вам і надалі дістається ще більше, якщо ви так смакуєте ваші нещастя. Мені ж подобаються перемоги, які у нас були, коли ми виступали союзниками, а не ворогами росіян. Перед воїнами українських фронтів, які воювали в радянській армії, тремтіла вся Європа. А за часів незалежної України багато западенців їдуть в Європу на заробітки, де плазують перед всіма. Краще й не скажеш, чого українці варті без Росії.
Суперова логіка! Ти сам себе чуєш?

Цитата

На російських форумах до мене ставляться доброзичливо, бо я не поливаю брудом росіян
А на українських форумах ти поливаєш брудом українців - звідси і відповідна реакція. Правильно, хлопче, продовжуй цілувати кацапів в дупу, а вони нехай з тебе-хохла посміються, бо своє поливати брудом, а чужим милуватись може дійсно хіба запроданець!
І про які перемоги ти говориш? Чиї перемоги? Тішитись, що ворог тебе здолав може тільки дурень. Даааа... ти без Росії (наголошу: не "матушки", бо матушкою вона тобі не буде ніколи) дійсно ніщо, але січи: ти і з нею (і для неї) ніщо.
  • 0

#39 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 16.03.2008 – 12:17

Те, що Запроданець ходить укр.форумами попровокувати - факт, але захотілось відповісти.
"Чуєш, брате мiй, як перельотне, зальотне, огнiжджене на нашiй землi чорне птаство картавить над нашою долею? То ми сякi, то ми такі, а то ми зовсiм нiкудишнi. Не здатнi свою державу мати. Не можемо самi собою керувати.

Наша ментальнiсть. Люде мiй славний! Як тебе затуркали! Як тебе забили! Як тебе задебілили!..

А що, якби ми хоч на коротюсiнький часовий вiдтинок стали такими, якимй усяка шушваль нас вимальовує? "Лiнивi"? Добре - ми лiнивi. Тож ви, "працьовитi", злiзьте з нашої "лiнивої" слини. I чалапкайте. Своїми клишоногими. Далеко-далеко. Звідки прийшли. Хто - за Червоне море, хто - за Уральськi гори. А хто - в ажтуди. "Мой aдрес и не дом, и не улица". У вiчний мiраж. Або ж, коли живете на нашiй землi - працюйте на нас. А ми будемо їхати на вас... Помiняємося ролями... Не подобається? Правда?
Хамовi нiколи не подобається, коли в людинi людська гіднiсть прокидається. Хам любить хребет зiгнутий. По ньому легше вилiзти на голову. А випрямлений хребет вiн уже називає "националистическим", "антисемитским", "антирусским" i ще казна-яким "анти"... Лише не антихамським... I вже спрацьовує хамська логіка. Не ти герой, мiй побратиме, що піднявся з рабських колiн. А вiн, хам. Який знову хоче тебе на колiна гюставити.

I ти, мiй добрий i пктинний народе, просякнутий надувiчливiстю i надделiкатнiстю, починаєш доводити хамовi. Де, мовляв, логіка? Серед "найкровожаднішого народу-антисеміта" у найзлачніших куточках його землі упродовж століть проживало й проживає стільки євреїв? І хамська логіка відповість. Що це не завдяки гостинності і доброті українців. А завдяки "самопожертвi євреїв"... Де ж, мовляв, логіка? На землi народу, який "зоологически ненавидит русских", живе стiльки росiян? І той триклятий "хохол-руссконенавистник" уже й сам став "русскоязычником". Аби його краще розуміли. І хамська логіка, по-хамськи, зауважить: "Эго не благодаря гостеприимству и доброте украинцев. Это благодаря вечной самопожертве русских делать других счастливее..."

Де, мовляв, логіка? У новоутворенiй своїй державi ми в першу чергу вiдкрили школи еврейські, польськi, чеськi, угорськi, румунськi. Не закрили жодної з насаджених нам росiйських. І не вiдкрили жодної української, там, де конче їх треба вiкрити. Для своїх "незрячих гречкосiїв"? .. А хамська логіка репетує про "насильственную украинизацию" i "ущемление национальных прав русских..." Де, мовляв, логіка? У столицi незалежної України не побачиш в продажу нi української книжки, нi українського часопису? I хамська логiка "ухмыльнется": "Нет спроса..." Де, мовляв, логіка? У самостійнiй Українськiй державi упослідженi тi, хто страждав за цю державу по Соловках i Сибiрах. Хто гнив по криївках i тюрмах. А ті, бандюги, що за одне слово про самостiйнiсть стріляли нам у потилицю, хто садив нас у неволю i мордував нас по катiвнях, - ходять у кроях, отримують престижнi пенсії. Та ще й на нас покрикують, що ми "бандити"?
І хамська логіка просичить "о кровожадности бендеровцев и оуновцев"...

Отакi ми, брате мiй українцю, "жорстокi". Отакi "невдячнi". Отака наша "человеконенавистническая" ментальнiсть. Отакі ми лiнивцi й тугодуми...

А те, що українська Києво-Могилянська акaдемiя просвiщала "немытую Россию"?.. А те, що доньки київських князiв учили грамоти неосвiчених монархiв Європи?.. А те, що американцi за ескiзами українського вченого полетіли на Мiсяць?.. А те, що наш селянин навчив Канаду сiяти й орати?.. А те, що "русскую славу" здобували українськi матроси-Кішки? А те, що в "непобедимой и легендарной" кращими вояками були українці?.. А те, що ми - найспівучіший народ у світі? Бо навіть той, хто вже дар рідної мови втратив, не втратив пісні... А те, що ми найгумористичнiший народ у свiтi? Бо хто iнший дозволив би насмiхатися над собою, ще й самому iз себе кепкувати?..

I навiть те, що українцi - найтерпеливiший народ у свiтi? Бо який ще інший народ змiг би стерпiти у своїй хатi отаке хамство? "/Євген Дудар/
даруйте за великий допис, але варто було його зацитувати увесь
  • 0

#40 Запроданець

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень

Відправлено 16.03.2008 – 17:28

Перегляд дописуbamik (13.03.2008 20:52) писав:

Уважніше з добором слів, бо отримаєте попередження. Спростування прошу, що ставляться як до бидла??

Ось деяка інфа для осмислення
http://rpl.net.ua/2007/10/23/grosh_zarobtc...msce_v_svt.html
http://www.dt.ua/2000/2020/59146/
Дякую! Виявляється, що 2 мільйони українців вважають за краще працювати в клятій Московії, ніж в рідній неньці-Україні! Потрібні ще докази?
Якщо вірити статті, то 5 млн. українців працюючи за кордоном, забезпечують 1/4 прибутку, а 40 млн. наших громадян (майже вдесятеро більше) спроможні забезпечити інші 3/4. Висновок: праця за кордоном дає втричі більші прибутки, ніж в незалежній Україні. Так що не треба дивуватись, що українці масово вибирають чорні роботи за кордоном, бо більше платять на чужині (в тому числі в Росії), ніж в рідній країні. От до чого довела незалежність!

Перегляд дописуinozemets (13.03.2008 20:56) писав:

Щодо росіян, які завжди перемагали українців: назвіть, будь-ласка, бодай кілька перемог (окрім Полтави 1710-го).
Подивіться перший допис в цій темі. Рахунок Росія:Україна - 173:0. Якщо назвете 173 українські перемоги над Росією, продовжимо суперечку, а поки що перемога на боці Росії. Тільки називайте справжні перемоги, а не таке посміховисько, як під Крутами: виступила купка сопляків (мабуть, на інших оборонців український народ не спромігся), і в результаті була розгромлена росіянами. Типово в українському стилі :happytwo:

Перегляд дописуЛастiвочка (16.03.2008 12:17) писав:

А що, якби ми хоч на коротюсiнький часовий вiдтинок стали такими, якимй усяка шушваль нас вимальовує? "Лiнивi"? Добре - ми лiнивi. Тож ви, "працьовитi", злiзьте з нашої "лiнивої" слини. I чалапкайте. Своїми клишоногими. Далеко-далеко. Звідки прийшли. Хто - за Червоне море, хто - за Уральськi гори. А хто - в ажтуди. "Мой aдрес и не дом, и не улица". У вiчний мiраж. Або ж, коли живете на нашiй землi - працюйте на нас. А ми будемо їхати на вас... Помiняємося ролями... Не подобається? Правда?
Хамовi нiколи не подобається, коли в людинi людська гіднiсть прокидається. Хам любить хребет зiгнутий. По ньому легше вилiзти на голову. А випрямлений хребет вiн уже називає "националистическим", "антисемитским", "антирусским" i ще казна-яким "анти"... Лише не антихамським... I вже спрацьовує хамська логіка. Не ти герой, мiй побратиме, що піднявся з рабських колiн. А вiн, хам. Який знову хоче тебе на колiна гюставити.
То спробуйте поставити нас на коліна! Я здогадуюсь, що нічого у вас не вийде. А росіяни вас поставили на коліна 173 рази і поставлять ще не раз!

Де, мовляв, логіка? У новоутворенiй своїй державi ми в першу чергу вiдкрили школи еврейські, польськi, чеськi, угорськi, румунськi. Не закрили жодної з насаджених нам росiйських. І не вiдкрили жодної української, там, де конче їх треба вiкрити. Для своїх "незрячих гречкосiїв"? .. А хамська логіка репетує про "насильственную украинизацию" i "ущемление национальных прав русских..." Де, мовляв, логіка? У столицi незалежної України не побачиш в продажу нi української книжки, нi українського часопису? I хамська логiка "ухмыльнется": "Нет спроса..." Де, мовляв, логіка? У самостійнiй Українськiй державi упослідженi тi, хто страждав за цю державу по Соловках i Сибiрах. Хто гнив по криївках i тюрмах. А ті, бандюги, що за одне слово про самостiйнiсть стріляли нам у потилицю, хто садив нас у неволю i мордував нас по катiвнях, - ходять у кроях, отримують престижнi пенсії. Та ще й на нас покрикують, що ми "бандити"?
І хамська логіка просичить "о кровожадности бендеровцев и оуновцев"...
Та нікому ваша мова не треба. Всі купують російські книги, бо вони кращі. Ринок скоро все одно поставить українську мову на місце.

А те, що українська Києво-Могилянська акaдемiя просвiщала "немытую Россию"?.. А те, що доньки київських князiв учили грамоти неосвiчених монархiв Європи?.. А те, що американцi за ескiзами українського вченого полетіли на Мiсяць?.. А те, що наш селянин навчив Канаду сiяти й орати?.. А те, що "русскую славу" здобували українськi матроси-Кішки? А те, що в "непобедимой и легендарной" кращими вояками були українці?.. А те, що ми - найспівучіший народ у світі? Бо навіть той, хто вже дар рідної мови втратив, не втратив пісні... А те, що ми найгумористичнiший народ у свiтi? Бо хто iнший дозволив би насмiхатися над собою, ще й самому iз себе кепкувати?..
Давно так не сміявся :ggggg: А чого ж ніхто й не писнув на захист Києво-Могилянської академії, коли її закрили? "Неосвічені монархи Європи" підтримували університети (які існували в Європі з 12 ст.) На Русі (проіснувала до середини 13 ст, коли в Європі вже було кілька університетів) ніколи не було жодного університету, жодної установи, яка могла б рівнятись із європейськими. І Києво-Могилянська академія не дотягувала до рівня тодішніх університетів. А зараз жоден український університет не входить навіть до сотні найкращих університетів світу.
Американці полетіли на Місяць, бо українці це були неспроможні зробити.
Скажіть канадцю "Наш селянин навчив Канаду сіяти й орати", то він відповість, щоб ми сіяли й орали в себе, а не рвались на нелегальні заробітки в Канаду. Зараз багато наших заробітчан туди нелегально преться, хоч ніхто їх не запрошує.
Ми найспівучіший народ у світі, бо нічого іншого робити не вміємо. Навіть про співучість брехня. Найвидатнішими композиторами і співаками традиційно були італійці, французи й німці, а наші "найспівучіші" оперні співаки ладні на колінах повзти у найкращі театри Європи, але більшість з них там не потрібні.

навiть те, що українцi - найтерпеливiший народ у свiтi? Бо який ще інший народ змiг би стерпiти у своїй хатi отаке хамство?
А ви спробуйте не стерпіти. Вас швидко поставлять на місце. Терплячість - це не ваша заслуга. Той, кого б"ють сильніші, змушений терпіти, бо розуміє, що якщо він спробує дати здачі, то його взагалі приб"ють. Так і ви: вас били і битимуть, а ви все терпітимете, бо не здатні щось зробити у відповідь.

Повідомлення відредагував Запроданець: 16.03.2008 – 17:49

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних