Перейти до вмісту

Чи в грошах щастя?

Повідомлень в темі: 147

#41 vesnyanka

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 72 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Ірій (країна куди відлітають душі)

Відправлено 19.03.2008 – 19:53

Щастя не в грошах, але без них - нікуди. Як не крути, але у нашій країні все зводиться до проблеми наявності грошей.
  • 0

#42 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3010 повідомлень
  • Місто:Scorpio const.

Відправлено 19.03.2008 – 20:24

Перегляд дописуKellis (19.03.2008 17:26) писав:

щастя зовсім не в грошах. просто ситема, за якою живуть люди вимагає наявність грошей, як засобу обміну. Та система є штучним витвором людини і її можна знищити. Таким чином, кожен, хто живе у даній системі і приймає її правила повинен рахуватися з тим, що гроші є засобом обміну, а значить засобом отримання різних речей, які потенційно можуть приносити щастя. Але окрім знищення цієї системи з неї можна ще й вийти або змінити на іншу.
Логічний висновок: не в грошах щастя.
Гг, знищити систему, яка існує тисячі років неможливо і замінити теж. Хіба що еволюціонувати.
  • 0

#43 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 20.03.2008 – 11:02

Перегляд дописуKellis (19.03.2008 18:26) писав:

щастя зовсім не в грошах. просто ситема, за якою живуть люди вимагає наявність грошей, як засобу обміну. Та система є штучним витвором людини і її можна знищити. Таким чином, кожен, хто живе у даній системі і приймає її правила повинен рахуватися з тим, що гроші є засобом обміну, а значить засобом отримання різних речей, які потенційно можуть приносити щастя. Але окрім знищення цієї системи з неї можна ще й вийти або змінити на іншу.
Логічний висновок: не в грошах щастя.
Комунізм пропонуєте? чи рай на землі? На жаль, це навряд чи вийде.
Систему, власне, можна змінити. Але від цього проблема не зникне, адже людина повинна буде мати щось, аби жити, харчуватися тощо. І цього "щося" не в усіх буде однакова кількість. І ми все одно питатимемо себе, а чи у "щосі" щастя. :rolleyes:
  • 0

#44 ___

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 31 повідомлень

Відправлено 20.03.2008 – 11:09

Перегляд дописуБоБриК (19.03.2008 20:24) писав:

Гг, знищити систему, яка існує тисячі років неможливо і замінити теж. Хіба що еволюціонувати.
Можливо :rolleyes: Станьте призидентом, перебудуйте світ, почніть Третю світову, підірвіть все до бісової матері. Варіантів багато. Ви думаєте це нереально? Так думає більшість. А той невеликий відсоток, який вірить у власні сили стає президентами, генералами, ідеологами свого часу і передвісниками нової епохи в історії людства. Так що успіхів усім і віри в себе :ura:

варіант 2. якщо ламати систему не хочеться, але і жити так теж.
Поїдьте в Африку, почніть бомжувати, живіть собі в лісі або викеньтесь з даху багатоповіерхівки. Не виключено, що це принесе вам щастя.

замітка:
ідеал грошей, доброботу, кар"єр нам нав"язаний. От виросли б ви у джунглях, хіба б ви мріяли про кар"єру і гроші? ні! ви б хотіли сттаи хорошим мисливцем і вам би здавалося, що без навиків хорошого мисливця вам ніяк не стати щасливим. І тоді б ви ставили питання: "Чи можливо бути щасливим, якщо ти поганий мисливець?" :tryzub:

Перегляд дописуbulbashka_aero (20.03.2008 11:02) писав:

Комунізм пропонуєте? чи рай на землі? На жаль, це навряд чи вийде.
Пропоную ідею 1: не має нічого необхідного для щастя всім. У кожного своє щастя. Питання поставлене у темі некоректне, бо не вказано, чиє саме щастя мається на увазі.
Ідея 2: не має нічого неможливого (див. вище).

у цьому житті нема нічого обов"язкового окрім як померти.

Повідомлення відредагував Kellis: 20.03.2008 – 11:10

• 0

#45 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 20.03.2008 – 15:34

Перегляд дописуKellis (20.03.2008 12:09) писав:

Спершу обов’язково треба народитися...
  • 0

#46 Просто Катя

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 118 повідомлень

Відправлено 20.03.2008 – 16:34

Нє, щастя не в грошах. Воно в іншому - в дружбі, коханні, довірі. Можна мати купу бабулєсів і ридати з горя, а можна дзвеніти дріб"язком в кармані і бути щасливим. А чо не радіти: і день сьодні гарний, і сам живий-здоровий, і друзі не забувають...Є мільйон причин і приводів бути щасливим...Отак-то...
  • 0

#47 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень

Відправлено 21.03.2008 – 08:57

гг, шо мене дивує, якось у нас на Україні, коли йдеться про питання наявності щастя в грошах всі зразу уявляють товстопузих багатіїв, марнотратників, які викидають безтолку бабло направа і наліво. Певно то десь на рівні стереотипу глибоко вїлося в голову. У всьому має бути почуття міри. Зовсім без грошей щасливий не будеш однозначно. Ну можна, звичайно мати друзів, ходити до них їсти і жити в них)) Кохати і ходити з коханою людиної відпочивати за її рахунок і довіряти людям які будуть про тебе дбати. Казати - не в грошах(зовсім) щастя то прирікати себе на існування без матеріальних благ!

Перегляд дописуKellis (20.03.2008 11:09) писав:

Можливо :rolleyes: Станьте призидентом, перебудуйте світ, почніть Третю світову, підірвіть все до бісової матері. Варіантів багато. Ви думаєте це нереально? Так думає більшість.
варіант 2. якщо ламати систему не хочеться, але і жити так теж.
Поїдьте в Африку, почніть бомжувати, живіть собі в лісі або викеньтесь з даху багатоповіерхівки. Не виключено, що це принесе вам щастя.

замітка:
ідеал грошей, доброботу, кар"єр нам нав"язаний. От виросли б ви у джунглях, хіба б ви мріяли про кар"єру і гроші? ні! ви б хотіли сттаи хорошим мисливцем і вам би здавалося, що без навиків хорошого мисливця вам ніяк не стати щасливим. І тоді б ви ставили питання: "Чи можливо бути щасливим, якщо ти поганий мисливець?" :ura:

Пропоную ідею 1: не має нічого необхідного для щастя всім. У кожного своє щастя. Питання поставлене у темі некоректне, бо не вказано, чиє саме щастя мається на увазі.
Ідея 2: не має нічого неможливого (див. вище).
Цікаво який варіант вибрали ви, стати президентом галактики, переїхати в африку чи викинутися з вікна?
  • 0

#48 ___

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 31 повідомлень

Відправлено 21.03.2008 – 13:17

Цитата

Цікаво який варіант вибрали ви, стати президентом галактики, переїхати в африку чи викинутися з вікна?
Ми говоримо про абстрактне щастя, а не про моє особисте життя. Навіть якби моє життя напряму залежало чи не залежало від грошей - це б не могло бути показовим. Метод індукції має велику похибку, отож не раджу шукати відповіді на питання таким чином.
Щоб зрозуміти мою думку, дайте для себе визначення слова "щастя", а далі - слова "гроші", а тоді ви зрозумієте, що "гроші" не входять у дефініцію слова "щастя" і не пересікаються ніяким чином в абстрактній площині.

Можливо, 5% людей для щастя потрібні наркотики, 90% потрібні гроші, 70% потрібна сім"я, 3% потрібна наукова робота. Але жодна з перелічених потреб не може бути включена, як обов"язковий компонент щастя для всіх.

Цитата

Спершу обов’язково треба народитися...
:gryzin: атож

ЩАСТЯ, - Стан цілковитого задоволення життям, відчуття глибокого вдоволення та безмежної радості, яких зазнає хто-небудь.
http://www.slovnyk.n...%F9%E0%F1%F2%FF
ГРОШІ, - Металеві й паперові знаки, що є мірою вартості за купівлі та продажу.
http://www.slovnyk.n...%E3%F0%EE%F8%B3

Ну, що ж тут спільного? :angry1:
  • 0

#49 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень

Відправлено 21.03.2008 – 19:36

Перегляд дописуKellis (21.03.2008 13:17) писав:

Ми говоримо про абстрактне щастя, а не про моє особисте життя. Навіть якби моє життя напряму залежало чи не залежало від грошей - це б не могло бути показовим. Метод індукції має велику похибку, отож не раджу шукати відповіді на питання таким чином.
Щоб зрозуміти мою думку, дайте для себе визначення слова "щастя", а далі - слова "гроші", а тоді ви зрозумієте, що "гроші" не входять у дефініцію слова "щастя" і не пересікаються ніяким чином в абстрактній площині.

Можливо, 5% людей для щастя потрібні наркотики, 90% потрібні гроші, 70% потрібна сім"я, 3% потрібна наукова робота. Але жодна з перелічених потреб не може бути включена, як обов"язковий компонент щастя для всіх.

:gryzin: атож

ЩАСТЯ, - Стан цілковитого задоволення життям, відчуття глибокого вдоволення та безмежної радості, яких зазнає хто-небудь.
http://www.slovnyk.n...%F9%E0%F1%F2%FF
ГРОШІ, - Металеві й паперові знаки, що є мірою вартості за купівлі та продажу.
http://www.slovnyk.n...%E3%F0%EE%F8%B3
Ну, що ж тут спільного? :angry1:
Мене звати Вася а тебе Коля, шо в нас спільного? ))) Я не мав на увазі абсолютного щастя, а часткове. Безглуздо спорити що гроші частково не пожуть приносити щастя, нехай навіть вони є інструментом, але менше з тим. Не тре все ускладнювати.
  • 0

#50 ___

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 31 повідомлень

Відправлено 24.03.2008 – 14:59

Перегляд дописуБоБриК (21.03.2008 20:36) писав:

Мене звати Вася а тебе Коля, шо в нас спільного? ))) Я не мав на увазі абсолютного щастя, а часткове. Безглуздо спорити що гроші частково не пожуть приносити щастя, нехай навіть вони є інструментом, але менше з тим. Не тре все ускладнювати.
Не абсолютне щастя, а абстрактне, тобто без прив"язки до конкретних людей чи обставин.

Насправді все просто: аборигенові якогось племен в Південній Америці вони щастя не принесуть.

П.С.

Між Васьою і Кольою є спільне:
1. Вони люди
2. вони чоловіки
3. можна припускати, що належать до спільної культури (імена "вася" і "Коля" характерні для російської або зросійщиної укр. або білоруської культури) з усіма витікаючими звідти наслідками.
  • 0

#51 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень

Відправлено 25.03.2008 – 16:31

Перегляд дописуKellis (24.03.2008 14:59) писав:

Не абсолютне щастя, а абстрактне, тобто без прив"язки до конкретних людей чи обставин.

Насправді все просто: аборигенові якогось племен в Південній Америці вони щастя не принесуть.
А чо не принесуть? А чого не принесуть, можна купити їм харчів, ліків, курей, свиней і подарувати, що зробить їх щасливими))
Я надіюся шо ви не абориген, сумніваюся шо там є інтернет)) Відповідно в даній системі ви залежні від грошей, відповідно вони можуть частково задовільнити свої потреби і відчути себе певною мірою щасливим від задоволення своїх потреб.
  • 0

#52 ___

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 31 повідомлень

Відправлено 25.03.2008 – 17:36

Перегляд дописуБоБриК (25.03.2008 16:31) писав:

А чо не принесуть? А чого не принесуть, можна купити їм харчів, ліків, курей, свиней і подарувати, що зробить їх щасливими))
Я надіюся шо ви не абориген, сумніваюся шо там є інтернет)) Відповідно в даній системі ви залежні від грошей, відповідно вони можуть частково задовільнити свої потреби і відчути себе певною мірою щасливим від задоволення своїх потреб.
Все просто. Читайте Арістотелівську логіку. Є визначення "щастя", яке я вам вже наводила і є визначення "грошей", яке я вже теж наводила. намалюйте собі два кола і уявіть, що вони є абстрактним змістом поняття. Тоді ви зрозумієте. що вони не перетинаються! Це проста формальна логіка.
А те, що ви говорите прив"язане до певного часу, культури і цінностей, а отже це є суб"єктивним, а я вам про об"єктивне і абстрактне!
Що ж до індіанців, то між грошима і щастям так чи інакше ви самі малюєте ще як мінімум ще одне кільце в ланцюжку: харчі, кури, свині і т.д, що доводить що абстрактні поняття "гроші" і "щастя" не пересікаються безпосередньо.

думаю, тема вже себе вичерпала.

Повідомлення відредагував Kellis: 25.03.2008 – 17:38

• 0

#53 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 26.03.2008 – 14:22

На це питання відповіли вчені:

Цитата

Гроші можуть принести щастя, але лише в тому разі, якщо людина витрачає їх на інших. Такого висновку дійшла команда американських і канадських учених з Університету провінції Британська Колумбія та Школи бізнесу при Гарвардському університеті. Їхнє дослідження опубліковане в останньому номері авторитетного наукового журналу "Саєнс".

Під час опитування, у якому взяли участь понад 630 американців, вони розповіли, наскільки щасливими вони себе вважають, назвали свої доходи й щомісячні видатки, зокрема виплати за рахунками, доброчинність, подарунки для себе й для інших людей.

Як з'ясувалося, щасливішими почувалися ті, чиї щотижневі витрати на інших становлять хоча б 5 доларів

"Поза залежністю від статку опитаних, ті з них, хто витрачав гроші на інших людей, були значно щасливіщі за тих, хто витрачав гроші тільки на себе", - підбила підсумок психолог з Університету провінції Британська Колумбія Елізабет Данн.

http://ictv.ua/ukr/n...?news_id=110669

Отож годі ламати голову, все підтвердилося: людина створена щоб дарувати радість ближному і буде щастя.
  • 0

#54 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 26.03.2008 – 15:07

Багато грошей ще нікого не зробили по - справжньому щасливим. Грошей повинно бути стільки, щоб людина жила гідно, але не перетворювалася на автомат для їх заробляння. Однаково нещасною може почуватися людина, що дивиться на вас із вікна трамвая чи із вікна броньованого лімизину. Я чув, що тепер роблять домовини з кондиціонерами для особливо багатих - це, напевно, щоб хробакам було комфортніше. :rolleyes:
  • 0

#55 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 26.03.2008 – 21:18

Перегляд дописуKellis (25.03.2008 17:36) писав:

Все просто. Читайте Арістотелівську логіку. Є визначення "щастя", яке я вам вже наводила і є визначення "грошей", яке я вже теж наводила. намалюйте собі два кола і уявіть, що вони є абстрактним змістом поняття. Тоді ви зрозумієте. що вони не перетинаються! Це проста формальна логіка.
З часів Арістотеля логіка значно розвинулась. Зараз її предметом дедалі більше стає повсякденна мова, де не все можна однозначно експлікувати. Фразу "чи в грошах щастя?" слід розуміти не за принципом, що щастя лежить в межах грошей (як, наприклад, вода у відрі), а інакше: "чи існує позитивна залежність між кількістю грошей і відчуттям щастя?" або ж, простіше, "чи є гроші причиною щастя?". Тож в даному разі незбіжність буквального смислу понять "щастя" і "гроші" не буде вичерпною відповіддю.
  • 0

#56 Banderas

Місцевий

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 26.03.2008 – 21:31

Звичайно що ні!
  • 0

#57 golos

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 9 повідомлень

Відправлено 26.03.2008 – 21:52

Щастя від грошей і за гроші таке ж вичерпне як і самі гроші. Та все ж всі ми певною мірою нещасливі від їх нестачі, а коли вони є, то ми поступово стаєм нещасливі від того, що їх замало для повної реалізації. Чим більше ми прогресуєм, тим більше ми залежимо від грошей і деградуєм в плані відчуття щастя. Мені здається ні великі гроші, ані маленькі ніколи не робили і не зроблять людину щасливою на всі 100.
  • 0

#58 Aleg_@tor

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень
  • Місто:м. Дубно

Відправлено 28.03.2008 – 10:45

Щася - це гармонія внутрішнього і зовнішнього світу людини...
Самими грошима людина не буде щаслива, але вони відіграють складову роль щастя.
  • 0

#59 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень

Відправлено 28.03.2008 – 12:10

Перегляд дописуAleg_@tor (28.03.2008 10:45) писав:

Щася - це гармонія внутрішнього і зовнішнього світу людини...
Самими грошима людина не буде щаслива, але вони відіграють складову роль щастя.
Ну десь приблизно так))
  • 0

#60 Інквизитор

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень

Відправлено 31.03.2008 – 00:02

Не в грошах щастья. Повірте. Звичайно коли в людині є гроші вона може купити щось собі бажане. Але щастє мати здоров'я (це найголовніше), мати кохану, вірних друзів. Думаю оці речі і є щастя.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних