Перейти до вмісту

Благодатний вогонь

Повідомлень в темі: 37

#21 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 01.04.2008 – 18:50

Olexandr (1.04.2008 12:03) писав:

Ви краще скажіть, хто його перевіряє?
Віруючій людині не тре перевіряти:prapor3: Я вірю і цього досить
  • 0

#22 kwiat

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 79 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:м.Чернівці

Відправлено 01.04.2008 – 19:51

Olexandr (1.04.2008 12:03) писав:

Ви краще скажіть, хто його перевіряє?

Перевіряють представники інших вір, тіж сам католики, вірмено-католики
  • 0

#23 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 01.04.2008 – 22:04

Ластiвочка (1.04.2008 19:50) писав:

Віруючій людині не тре перевіряти:cool1: Я вірю і цього досить

Теж саме і спеціалісти в теології кажуть:

«Ми ж можемо погодитися з поясненням митрополита Віфлєємського Діонісія, що вогонь, що запалюється на Гробі Господньому від прихованої лампади, все-таки є вогонь священний, отримуваний з місця священного, і до цих слів намісника єрусалимського патріарха додати від себе, що для нас цей вогонь є, був і буде священним ще і тому, що в нім зберігається старохристиянська і вселенська традиція»(с)професор Ленінградської Духовної Академії, Успенський Н. Д.

Одним словом - ви собі вірте, а ми будемо запалювати.

Метелик (1.04.2008 20:51) писав:

Перевіряють представники інших вір, тіж сам католики, вірмено-католики

І коли ж це було?
Пригадую, що мусульмани хотіли перевірити, так їх не пустили і зізнались, що запалюють. Хто ще?
  • 0

#24 Aleg_@tor

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень
  • Місто:м. Дубно

Відправлено 02.04.2008 – 11:03

Учені до цих пір не можуть пояснити природу сполохів і свічень, під час знімання церемонії Сходження Вогню

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  19463.jpg   17.83К   16 Кількість завантажень:

• 0

#25 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 02.04.2008 – 12:46

Aleg_@tor (2.04.2008 12:03) писав:

Учені до цих пір не можуть пояснити природу сполохів і свічень, під час знімання церемонії Сходження Вогню
Які саме вчені? Може то такі "вчені"?
Достатньо звичайної бригади криміналістів-експертів з обладнанням...
  • 0

#26 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 02.04.2008 – 13:40

Sotnik (2.04.2008 13:46) писав:

Які саме вчені? Може то такі "вчені"?
Достатньо звичайної бригади криміналістів-експертів з обладнанням...
невже Ви вірите у те, що за стільки років їх ще там ні разу не було?
  • 0

#27 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 02.04.2008 – 13:49

Думаю, що не було. Хто ж їх туди пустить? Та й вони не самовбивці... Адже, роздерти толпа може...
А, власне, яка різниця? Божий той вогонь чи звичайний? Для когось це святиня. Хай так і буде.
Для когось трюк. Ну і хай буде собі фокус... Коли виступає якийсь коперфільд, то секрети фокусів не розголошують...
Хай буде і далі ШОУ! Без цього стане не цікаво...
  • 0

#28 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 02.04.2008 – 14:29

Мені теж нема різниці. Бо сказав хтось ще, що якщо той вогонь погасне, то буде ознака початку кінця світу. Якщо він вже й погас (і це підробка) то початок кінця світу вже на лице й без того. Сліпі не бачать тільки...
А як не погас, то ще погасне...
  • 0

#29 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 02.04.2008 – 20:27

Limit Maximum (2.04.2008 15:29) писав:

Мені теж нема різниці. Бо сказав хтось ще, що якщо той вогонь погасне, то буде ознака початку кінця світу. Якщо він вже й погас (і це підробка) то початок кінця світу вже на лице й без того. Сліпі не бачать тільки...
А як не погас, то ще погасне...
А ти шо вже зібрався на страшний суд? Я б ще троха пожила б...маю ше купу планів, тому вогонь нехай горить
  • 0

#30 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 02.04.2008 – 20:39

Aleg_@tor (2.04.2008 12:03) писав:

Я великою витримкою такі самі елементарно можу зробити.
  • 0

#31 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 02.04.2008 – 20:42

Критики використовують наступні доводи:

Цитата

1) Наличие горящей свечи в кувуклии (запись в дневнике Епископа Порфирия Успенского о том, как паша хотел проверить чудо схождения).

2) Скрытое занесение свечи (записи священников армян).

3) Самовозгорание свечи, которая состоит из особых элементов: «Благодатный огонь» нисходит на свечу, фитиль которой пропитан раствором белого фосфора в бензоле, за 2,5−3 минуты. Замена растворителя на менее вредный увеличивает время возжжения до 10 минут и снижает надёжность чуда.

В сучасності перші два доводи відкидаються.
1 Кууклія перед входом патріарха перевіряться, чи немає там сірників чи чогось схожого.

2 Патріарха перед входом також обшукують.

Отже, залишається третій варіант, котрий також сумнівний. Ніби противників християнства вистачає, ба навіть православ’я та щось ніхто до грунтовного дослідження не береться. Чому не влаштують експеремент? Всім влом?
  • 0

#32 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 02.04.2008 – 21:03

Ластiвочка (2.04.2008 21:27) писав:

А ти шо вже зібрався на страшний суд? Я б ще троха пожила б...маю ше купу планів, тому вогонь нехай горить
Я готовий визнати свої провини на суді і свої слабкості, тому не думаю що він буде для мене страшним.
А щодо пожити, то так, я теж маю ще деякі плани на період очікування, але плани господні перед усе. :cool1:
  • 0

#33 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 02.04.2008 – 21:03

bamik (2.04.2008 21:42) писав:

..... Чому не влаштують експеремент? Всім влом?
Влаштують такий експерімент...Вогонь не загориться... І що далі? Згідно теорії настане кінець світу.
Сьогодні в новинах передали про тих пензенських підземних жителів, що замурувалися в очікуванні апокаліпсису (вже вилазять потроху).
Уявіть собі, скільки таких випадків почнеться по всьому світу! А скільки нервових розладів почнеться... Це може набути характеру епідемії.
А раптом такий емоціонально неврівноважений опиниться за пультом якоїсь ядерної установки і натисне кнопку, щоб "допомогти" Господу?
І справжній кінець світу може настати... Хай вже запалюється краще той вогонь... Хоч від сірників, хоч від ефіру, хоч від Бога...
Аби це приносило користь... І тим хто в нього вірить, і тим хто ні...
  • 0

#34 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 02.04.2008 – 22:04

Ластiвочка (1.04.2008 19:50) писав:

Віруючій людині не тре перевіряти:cool1: Я вірю і цього досить
Хе, то навіщо тоді дискусії розводити?)) Я не кажу саме про тебе, а взагалі. Бо дехто теж вірить, але при цьому намагається довести, що все саме так, а не инакше.

Критики використовують наступні доводи:
[...]
А ви далі ту статтю на Вікіпедії почитайте, там є свідчення ігумена, який каже, що його попередньо запалюють і ще багато чого.
  • 0

#35 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 02.04.2008 – 22:31

Olexandr (2.04.2008 23:04) писав:

Хе, то навіщо тоді дискусії розводити?)) Я не кажу саме про тебе, а взагалі. Бо дехто теж вірить, але при цьому намагається довести, що все саме так, а не инакше.
Не розвожу - констатую просто. Розводять дискусії самі з собою лише хто не вірить, хто вірить то мовчать, бо навіщо воювати з вітряками? Віра є і це головне...і факт є...а коли хтось заперечує - це його справа, але почитати цікаво:cool1:
  • 0

#36 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 02.04.2008 – 23:16

В сучасності перші два доводи відкидаються.
1 Кууклія перед входом патріарха перевіряться, чи немає там сірників чи чогось схожого.
2 Патріарха перед входом також обшукують.

Під час дива присутня охорона. Зараз вона вдає із себе групу ізраїльських поліцейських, а раніше це був загін турецьких військ. Бачивши присутність під час дива озброєних невірних багатьом уявляється, що вони спеціально прийшли для викриття дива, і це породжує масу домислів, які підтримують священики. Але насправді ці солдати підтримують порядок. Дуже часто в храмі відбувалися і навіть відбуваються тепер сутички на меконфессиональному грунті. І коли б не солдати, християни давно б перебили одне одного.
Християни в своїх свідоцтвах указують, що митрополита обшукують. Але по-перше до 13 століття всередину Кувуклії ніхто не входив, а по-друге, на відео ясно видно, що митрополита роздягають священики і ця процедура схожа на ритуал очищення. Але якщо навіть митрополита, обшукують, окрім нього всередину Кувуклії входить священик, що приносить спеціальну лампаду, входить вірменський представник і при цьому ніяких свідоцтв про їх обшук ми не зустрічаємо.

• 0

#37 Степовий Дух

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень

Відправлено 03.04.2008 – 07:02

Метелик (1.04.2008 10:46) писав:

і от чому вогонь дається тільки молитвами православного? Чи не говорить це про силу нашої віри? я думаю так! :cool1:
Не православного, а християнина східного обряду. Так тільки у нас називають цю церкву ( здаєцця назву свиснули у древньої релігії слов'ян, шоб легше було навернути ) Між православною церквою і грецьким обрядом є якась єдність лише на словах, а так... Уж точно, шо наша віра тут має таке ж значення, як і віра католиків, бо невідомо хто ближий до церкви східного обряду - ми чі католики.
  • 0

#38 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 03.04.2008 – 07:34

Степовий Дух (3.04.2008 08:02) писав:

здаєцця назву свиснули у древньої релігії слов'ян, шоб легше було навернути

Не здається, а так і є. Для всього світу вона Eastern Orthodox Church