←  Історія

Теревені

»

Фатерланд як нереалізована можливість Укра...

 світлина Wеbеr 10.03.2008

Є така книга "Фатерланд"
http://www.fictionbo...bert/faterland/

Там пише про німецькі плани щодо України...
До 1994 р. повинна була завершитися європеїзація Московії і України на основі формування транспортних коридорів. Автобан сполучав Одесу і Крим з Берліном і Гамбургом. Інший автобан Санкт-Петербург - Київ - Вінниця - Одеса відроджував шлях «з варяг в греки». Не випадково, на перетині цих транспортних коридорів захід - схід і північ - південь в районі Вінниці під час Другої світової війни було здійснено будівництво головного командного пункту на східному фронті — ставки Гітлера «Вервольф» (Вовче лігво).
У цьому проекті Українському причорномор'ю відводилася роль хлібної житниці, а Чорному і Азовському морям - головного рибоного «цеху» Європи, Крим перетворювався на один з європейських курортів.
Ось яка картина описана у відомому на Заході романі англійського письменника Роберта Харріса «Фатерланд», де мова йде про німецьку наддержаву, створену на основі нацистських планів «перевлаштування» Європи і СССР.

...В кінці трудового тижня жителі Одеси і Теодоріхсхафена (колишнього Севастополя) спрямовуються на екскурсії до Берліна. З берегів Чорного моря в нічну подорож відправляються залізничні експреси з комфортабельними ширококолійними двоповерховими вагонами. Місцеві фермери вважають за краще подорожувати по шестирядному першокласному автобану, де «фольксваген» може тримати постійну швидкість 60 миль в годину.
Дійсність є суттєво іншою. Про хлібну житницю Європи і найбільш рибопродуктивне в світі Азовське морі говорять в минулому часі, місцевий ринок насичений другорядними товарами з Ближнього Сходу, а Крим нагадує Сіцілію з голлівудських фільмів. Відсутні сучасні швидкісні магістралі.
Цитую з
http://dergachev.ru/data/197/?n=16

То хто кого переміг у Другій Світовій?
Відповісти

 світлина Sotnik 10.03.2008

Хто кого переміг - то залишається великим філософським питанням.
Можна констатувати лише одне - всі народи програли.
Однією з найбільших втрат було майже забуття одного з можливих устроїв суспільства - солідаризма, альтернативи американському лібералізму і європейському демократизму, що встиг зарекомендувати себе як найпродуктивніший та ефективніший для розвитку нації.
Відповісти

 світлина Трям 10.03.2008

Вебер, ну ні! Тут ти вже погарячкувався, як на мене! "У війні нема переможців!"- це правда. Але я даю 100%, що то так добре, що війну нацисти не виграли. Якби виграли, то нічого б цього не було б. Україна була б колонією. Українці - рабами. Нацисти не вважали нас за націю, яка заслуговує на повноцінне існування. В них навіть були "рейтинги" націй!
По цим магістралям не проїхав би жоден українець. Наші предки зробили величезний подвиг, коли загнали нацистів далеко у дупу! Гадаю, що в даній ситуації не треба казати: "А що якби..."
Однозначно, що у другій світові перемогла велика українська нація!
Слава українцям, які спасли нашу землю від зажерливого ворога! Низький їм уклін і вічна пам"ять!
Слава Україні!

Повідомлення відредагував Мій_Травень: 10.03.2008 – 21:48
Відповісти

 світлина Wеbеr 10.03.2008

Перегляд дописуМій_Травень (10.03.2008 20:47) писав:

Вебер, ну ні! Тут ти вже погарячкувався, як на мене! "У війні нема переможців!"- це правда. Але я даю 100%, що то так добре, що війну нацисти не виграли. Якби виграли, то нічого б цього не було б. Україна була б колонією. Українці - рабами. Нацисти не вважали нас за націю, яка заслуговує на повноцінне існування. В них навіть були "рейтинги" націй!
По цим магістралям не проїхав би жоден українець. Наші предки зробили величезний подвиг, коли загнали нацистів далеко у дупу! Гадаю, що в даній ситуації не треба казати: "А що якби..."
Однозначно, що у другій світові перемогла велика українська нація!
Слава українцям, які спасли нашу землю від зажерливого ворога! Низький їм уклін і вічна пам"ять!
Слава Україні!
1. Рейтинги націй є в усіх держав - просто про це не заведено казати.
2. Велика Українська нація найбільше потерпіла у цій війні... Ще більше, ніж ще одна Велика нація - Єврейська.
3. А може це би була одна нормальна держава Європа як оце тепер ЄС.
4. Я не думаю, що німецькі нацисти то щось гірше за московських комуністів.
5. Не будучи за одних та інших, пропоную просто дискутувати як можливий варіант... Та і текст зрештою не мій початковий, а за лінком...
:ggggg:
Відповісти

 світлина Олеська 10.03.2008

Трохи повторюсь (вже писала була про те в іншій темі).

Цитата

Мало хто з прихильників комунізму, Сталіна і т.п. знають про справжню причину виникнення війни між Німеччиною і СРСР. А почалось все з зацікавленості Саліном румунською нафтою - саме це і злякало Гітлера. З 35-го року почалась побудова так-званої сталінки (лінія Сталіна) від Балтики до Чорного моря. Дорога йшла через Вінниччину (через Могилів-Подільський) до Молдавії. На роботах були задіяні військовополонені і лише один екскаватор в підмогу. Ночували робітники в бараках, працювали голодні і холодні, гинули масово. Радянська влада не переймалась їх похованням - де впав, там і закидали землею. Хто на кого нападе перший - рахунок йшов на дні. Сталінка не була завершена, як Гітлер напав...
Тож, Сталін теж мав плани на Європу.

А щодо перемоги, то за гучною славою - Рядянська влада перемогла, а за кількістю жертв під час Другої світової - однозначно програли. Та і не важливо, хто програв, а хто виграв, - Україна програла однозначно!
Відповісти

 світлина Sotnik 10.03.2008

Перегляд дописуМій_Травень (10.03.2008 21:47) писав:

....Але я даю 100%, що то так добре, що війну нацисти не виграли. Якби виграли, то нічого б цього не було б. Україна була б колонією. Українці - рабами. Нацисти не вважали нас за націю, яка заслуговує на повноцінне існування. В них навіть були "рейтинги" націй!
По цим магістралям не проїхав би жоден українець.....
А на чому построєна Ваша 100% впевненість? Де Ви отримали такі "глибокі" історичні знання? Ви читали першоджерела, чи лише радянські коментарі до них?
Відповісти

 світлина Marcos 10.03.2008

Та взагалі, якби нацисти перемогли Сталіна, Україна б була багатою і вільною....іншого й не чекав в цій темі))


в історію
Відповісти

 світлина Трям 10.03.2008

Сотнику, гадаю що ви добре обізнані в цьому питанні, а тому повинні знати отакий от факт:
в 1941 році у Львові війська ОУН проголосили незалежність Української держави. На чолі новоствореної держави стояв прем"єр-міністр Ярослав Стецько. Пам"ятаєте, що було зроблено з цією державою?
Як писав Ганс фон Герварт, «Гітлер бачив Україну, як і інші окуповані території Радянського Союзу, виключно як об’єкт колоніальної експлуатації».
З.І. В мене є мільярди причин, за які я ненавиджу СРСР та всіх комуністів, але тут я кажу:"Краще витримати 70 років "під комуністами", аніж бути згнобленими німецькими нацистами на невідомо скільки часу!"
Відповісти

 світлина Sotnik 10.03.2008

Україна в Радянському Союзі і була об'єктом колоніальної експлуатації. Можна довго розписувати, але я наведу лише два плакати тих часів. Коментарі тут зайві. Такою Україну бачив Сталін.
Прикріплений файл  20060726204420195_1.jpg (51.61К)
Кількість завантажень:: 29Прикріплений файл  20060727182005343_1.jpg (96.52К)
Кількість завантажень:: 27jpg]
Про те ж, якою Україну бачив Гітлер ми майже нічого не знаємо. Лише коментарі комуністичних ідеологів, яким віри ні на гріш...
В усякому разі в першоджерелах що виходили в Рейху (в тих що я читав), нічого колонізаторського на адресу України нема.
Для порівняння... Гітлер бачив Україну такою, саме в таких кордонах, що на німецькому плакаті тих часів.

Прикріплений файл  _______.jpg (70.25К)
Кількість завантажень:: 22
Відповісти

 світлина Трям 10.03.2008

Цитата

Україна в Радянському Союзі і була об'єктом колоніальної експлуатації
А хіба я кажу що це не так? Просто після смерті Сталіна в україни,як самостійної держави, з"явився шанс! А потім він і був реалізований! Хто впевнений у тому, що після смерті Гітлера у нас був би такий шанс?
Щодо картинок. На малюнку з Німецької газети зображені тільки кордони України і все! Де написано, що він хотів давати нам незалежність чи щось подібне!
Ось ще із статті:
"Стецько проголосив формально як Акт відновлення Української Держави 30 червня 1941 року.

Акт був негайно прочитаний по радіо і викликав великий ентузіазм серед населення Західної України. Наступного дня митрополит Андрей Шептицький видав пастирський лист, благословляючи цю історичну подію та висловлюючи надію, що новий уряд під керівництвом Ярослава Стецька задовольнить «потреби й добро всіх замешкуючих наш край громадян, без огляду на те, до якого віросповідання, народности й суспільної верстви належить». Заохочений народною підтримкою проголошення незалежності, митрополит Шептицький 7 липня написав листа Андрієві Мельнику, закликаючи його порозумітися з Бандерою, що принесло б користь українському народові. Це прохання так і залишилося нереалізованим.

Берлін не був готовий до такого вчинку ОУН(б). Тому негайно вирішив покласти край самій ідеї самоврядування, не кажучи вже про проголошення суверенної незалежної держави. У своєму листі до Альфреда Розенберґа Еріх Кох заявив, що проголошене у Львові 30 червня суперечило «Гітлеровому запланованому колоніалізмові на Сході і натомість підвищило принцип самовизначення народів». Німецька служба безпеки розуміла значення подій у Львові. У своєму звіті 3 липня 1941 р. вона інформувала Берлін, що проголошенням Української Держави та утворенням міліції бандерівське керівництво намагається «поставити німецьку владу перед доконаним фактом». Німецька позиція окреслилася під час розмови між Степаном Бандерою, доктором Горбовим, Мудрим, доктором Шухевичем і Андрієвським з одного боку, та заступником державного секретаря Ернстом Кундтом, доктором Фюлем, суддею фон Бюловом і полковником Бізанцом — з другого.

Кундт сказав, що в будь-якій дискусії між німцями та українцями лише німецька позиція є вирішальною. Бандера ж пояснив, що боротьба, яку ведуть українці, — це боротьба за вільну й незалежну Україну. Кундт наполягав, що тільки німецька влада має право на політичні рішення в Україні. Бандера відповів, що «базою повної співпраці з німецькими установами була мета встановити незалежну Українську Державу...». Жереб кинуто — обидві сторони визначили свої позиції чітко й безповоротно. Німецькі плани щодо Східної Європи виключали можливість встановлення незалежної Української Держави, а ОУН не могла йти на компроміс у цій справі — це була б утрата основної мети її існування."

Просто поясніть мені, що третій рейх нам зробив кращого за СРСР?
Відповісти

 світлина Marcos 10.03.2008

пан Sotnik
А може ви поясните чим погані ті радянські плакати ?
Відповісти

 світлина Sotnik 10.03.2008

Перегляд дописуMarcos (10.03.2008 23:06) писав:

пан Sotnik
А може ви поясните чим погані ті радянські плакати ?
Я хіба сказав, що погані плакати? Класні плакати! Наочно продемонстровано кровопивницьке ставлення з боку "старшого брата". Особливо перший плакат вдався на славу...


Перегляд дописуМій_Травень (10.03.2008 23:04) писав:

Просто поясніть мені, що третій рейх нам зробив кращого за СРСР?
Хіба я таке казав?
Я казав, що колоніальні наміри Германії щодо України нічим не підтверджені, крім комуністичної пропаганди.
Навпаки, в пропагандистській літературі що видавалася в Німеччині, український народ розглядався як арійський народ, на відміну від скажімо російського.
Звісно, що то була пропаганда, але і явних намірів робити з українців рабів ні в яких планах не простежується.

ПеС. Вважаю, що невизнання Гітлером проголошеної Української Держави було його найголовнішою помилкою, яка коштувала йому в кінцевому результаті перемоги.
Повідомлення відредагував Sotnik: 10.03.2008 – 23:45
Відповісти

 світлина Marcos 11.03.2008

Перегляд дописуSotnik (10.03.2008 22:32) писав:

Я хіба сказав, що погані плакати? Класні плакати! Наочно продемонстровано кровопивницьке ставлення з боку "старшого брата". Особливо перший плакат вдався на славу...
Пан Сотник ви знайомі з такими дисципліти як " Економіка України", " Розміщення продуктивних сил України" ? Або ви не знайомі, або у вас дуже гарна уява, або і те й інше
Так от пояснюю.

Там написнао " Донбас". Мається на увазі забезпеченням вугіллям, металургіїною продукції всього СРСР саме продукцією що виробляється на Донбасі і саме цим плакатом підкреслюється важливість цього регіону. Що ви там побачили, для мене залишається загодкою.
До вашого відома такий плакат можна намалювати і зараз, враховуючи той факт що продукція металургійного комплкексу теж направляється до Росії.
Так що ви там бачите те що хочете бачити, тому краще шукайте свої фашистські плакати, та вигадуйте "минуле майбутнє" під тварюкою Гітлером.
Відповісти

 світлина bamik 11.03.2008

То фсьо файно Маркос, тільки якого дітька там гіганськими літерами пише Донбас - серце Росії, а не СРСР??
Відповісти

 світлина Marcos 11.03.2008

Перегляд дописуbamik (10.03.2008 23:08) писав:

То фсьо файно Маркос, тільки якого дітька там гіганськими літерами пише Донбас - серце Росії, а не СРСР??
а якого дітька німці знищили стільки українців, а тут підіймається тема як би було гарно жити при німцях ? Чи для вас Україна то лише Львів ?
Відповісти

 світлина bamik 11.03.2008

Перегляд дописуMarcos (11.03.2008 00:12) писав:

а якого дітька німці знищили стільки українців, а тут підіймається тема як би було гарно жити при німцях ? Чи для вас Україна то лише Львів ?

Від Сяну до Дону наша земля. І відберемо своє колись)) Фашизм = Комунізм. Окупантів стріляти потрібно всіх без виключення ))
Відповісти

 світлина Marcos 11.03.2008

Перегляд дописуbamik (10.03.2008 23:33) писав:

Від Сяну до Дону наша земля. І відберемо своє колись)) Фашизм = Комунізм. Окупантів стріляти потрібно всіх без виключення ))
так отож. А що ж тоді в цій темі з німцями ледь не цьомкаються ?:ggggg:
Відповісти

 світлина Sotnik 11.03.2008

Перегляд дописуMarcos (11.03.2008 00:00) писав:

Пан Сотник ви знайомі з такими дисципліти як " Економіка України", " Розміщення продуктивних сил України" ? Або ви не знайомі, або у вас дуже гарна уява, або і те й інше
Так от пояснюю.

Там написнао " Донбас". Мається на увазі забезпеченням вугіллям, металургіїною продукції всього СРСР саме продукцією що виробляється на Донбасі і саме цим плакатом підкреслюється важливість цього регіону. Що ви там побачили, для мене залишається загодкою.
До вашого відома такий плакат можна намалювати і зараз, враховуючи той факт що продукція металургійного комплкексу теж направляється до Росії.
Так що ви там бачите те що хочете бачити, тому краще шукайте свої фашистські плакати, та вигадуйте "минуле майбутнє" під тварюкою Гітлером.
Дякую, пане Marcos, за пояснення. Але воно для мене занадто спрощене, бо маю вищу економічну освіту і 15 років стажу на керівних господарських посадах. До того ж народився і виріс в Донбасі, так що про "важливість" цього регіону знаю не з Ваших слів. Пан bamik точно підмітив те, що я хотів показати цими малюнками. На другому плакаті не видно, але це плакат 1932 року випуску. Мене в ньому зачепив ракурс малюнку... Як в 32-33му роках добивалися "сытой и обильной жизни" відомо...
Якимось упередженим мені здається Ваш випад на мою адресу з приводу "моїх" фашистських плакатів... Чому це вони мої? Ці плакати зараз належать історії. Саме з цієї точки зору я і цікавлюся інформацією про ті часи, і не тільки ті...
Історія не сприймає "сослагательного наклонения". Тому вигадувати якесь "минуле майбутьнє" не має практичного сенсу. Але й дивитись на історичні події з заангажованим прокомуністичним підходом вважаю пережитком минулого. Сприймаю лише об'єктивно обгрунтований підхід.

Перегляд дописуbamik (11.03.2008 00:33) писав:

Від Сяну до Дону наша земля. І відберемо своє колись)) Фашизм = Комунізм. Окупантів стріляти потрібно всіх без виключення ))
Повністю підтримую цю позицію!

Перегляд дописуMarcos (11.03.2008 00:39) писав:

так отож. А що ж тоді в цій темі з німцями ледь не цьомкаються ?:ggggg:
Хто сказав?
Хіба десь кимось сказано, що німці "класні хлопці"? Вам бачиться те, що Вам хочеться побачити...
Але і брудом їх обливати незаслужено теж не слід. Я за об'єктивний історичний підхід, а не с точки зору радянської пропаганди.
Відповісти

 світлина Marcos 11.03.2008

Перегляд дописуSotnik (11.03.2008 01:01) писав:

Хто сказав?
Хіба десь кимось сказано, що німці "класні хлопці"? Вам бачиться те, що Вам хочеться побачити...
Але і брудом їх обливати незаслужено теж не слід. Я за об'єктивний історичний підхід, а не с точки зору радянської пропаганди.
А українців вони не знищували ? Бідні німці так погано до них ставляться...
А у вас не націоналістична пропаганда хіба ?

Цитата

На другому плакаті не видно, але це плакат 1932 року випуску. Мене в ньому зачепив ракурс малюнку... Як в 32-33му роках добивалися "сытой и обильной жизни" відомо...
а при чому тут 33-ий ? Тема ніби-то не про Голодомор. Чи вам а би з ким, тільки не з совєтами ?
Відповісти