Перейти до вмісту

Шевченківські дні на Теревенях

Повідомлень в темі: 64

#61 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 19.03.2009 – 17:55

Перегляд дописуSvita (18.03.2009 14:32) писав:

А ось якраз і нам вирішувати. А кому ж іще як не нам, молодим?
Бачите, я кажу: вивішувати і пропагувати, а ви - проти. Тому певно не ми з вами вирішуємо, а більшість...от навіть і в цій темі видно хто як ставиться до того чи іншого..
  • 0

#62 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 20.03.2009 – 08:46

В тему : а чи знаєте Ви, що перший памятник було відкрито не в Україні, а в сучасному Казахстані. На півострові Манглишлак, де поет відбував покарання, 1881 року на напівкруглому постаменті встановлено погруддя. у 1920 зруйновано і через 7 років відбудовано. А чи знаєте де на Україні був встановлено перше погруддя? Всупереч забороні царської влади у 1889р у Харкові! а в Ковелі(Волинь)в 2005 р. встановлено найвищий у світі памятник Шевченку - 7 метрів, вага бронзової скульптури - коло 200 тонн. Найвища місцевість де стоїть памятник - Кабардино-Балкарія. Цікавий факт відкриття памятника у Вашингтоні. встановлений за кошти емігрантів але до його відкриття причетні сім американських президентів;). А найкращим із нині існуючих вважається памятник у Харкові
  • 0

#63 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 20.03.2009 – 14:09

Перегляд дописуKing Oni (19.03.2009 11:51) писав:

А де спротсменів на стінах вивішують? В якій-такій країні? В яких-таких установах? От наведіть приклад.

Так і письменників ніде не вивішують. Принаймні, у Європі ніде. Ось минулого тижня буквально була у школі - там на стінах - витвори рук дітей, наочні навчальні матеріали, але жодного потрета. Точно так само у вестибюлі, та інших "чільних" місцях. Давайте не будемо про всі установи, я веду мову лише про навчальні заклади.

Перегляд дописуЛастiвочка (19.03.2009 17:55) писав:

Бачите, я кажу: вивішувати і пропагувати, а ви - проти. Тому певно не ми з вами вирішуємо, а більшість...от навіть і в цій темі видно хто як ставиться до того чи іншого..

Я спробую ще точніше висловитися, дуже сподіваюся, що ви мене нарешті цього разу зрозумієте.
Вивішувати і пропагувати - АБО ВСІХ, АБО НІКОГО. Я або за те, або за те, але аж ніяк не проти всього.
Або всіх, або нікого - але не одного з ряду.
Я не проти Шевченка, просто він зараз як приклад. Якби на його місці був мій улюблений Франко, то я точно так само би і про нього казала. ....І тобі б мене звинуватили, що я проти/очорнюю Франка :ggggg:

Повідомлення відредагував Svita: 20.03.2009 – 14:11

• 0

#64 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 08.04.2009 – 13:03

http://www.ukraine.cz/

Ось про добру справу, що в результаті може виявитися не такою доброю. Подивіться лише фільм і стане все зрозуміло (укр. титри). Чи то більше користі чи шкоди принесло встановлення пам"ятника? Чи можна було ще зачекати з ним, чи треба було як-небудь це робити на показуху і вже?
  • 0

#65 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6237 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 08.09.2011 – 21:28

Як відомо, Тарас Григорович заробляв собі на життя малюванням. його поезія не мала комерційного успіху. пізніше більшовики використали революційну частину поєзії Шевченка для пропаганди. Після 1991 року в Українських школах почали вивчати не лише революційну, а і іншу творчість Тараса Григоровича. хоча досі у нас стоясть похмурі памятники Шевченку-революціонеру, а не Шевченку-поету чи художнику. Ці памятники мало відрізняються від аналогічних памятників Леніну.

А от Якби Шевченко жив сьогодні??? І якби сьогодні він писав свої вірші з критикою сучасної влади? За ці вірші йому би платила опозиція, і розміщували б їх у своїх рекламних листівках... А як щодо романтичної лірики?
Чи сьогодні б хтось з нас захотів купити книгу з романтичними віршами нашого сучасника Тараса Григоровича Шевченка? Чи хтось би з нас купив квиток на виступ його? Якби його імя не згадували в школі, то чи була б його поезія комерційно успішною?

Варто зважити, що опозиція заплатить за політичні вірші тільки як інвестицію в очікуванні майбутніх прибутків, коли опозиція отримає владу. А сам то народ задля естетичного задоволення не стане купувати вірші з політичною лірикою, хоч провладною, хоч опозиційною. та і якщо виключити всю політичну лірику Шевченка, і скласти книгу без неї - то її ж навряд чи хто купить!

Тож в школі, що фінансується державою, викладають політичну лірику, що вигідна державі, і за яку держава заплатила. А якби цього не було? якби в школі не згадували імя Шевченка?
То навіщо тоді взагалі потрібна така поезія що не має комерційного успіху? І чи памятає хтось зображення картини Шевченка? от мені в школі не показували жодної картини шевченка... лише по ТВ якесь кіно було, де хлопчик на стайні вуглям намалював контури двох коней. ось і все.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних