Перейти до вмісту

Шевченківські дні на Теревенях

Повідомлень в темі: 64

#41 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 16.02.2009 – 20:29

Svita це всього лише ваша суб"єктивна думка. Від того, що комусь не подобається Шевченко - я його любити не перестану:cool2:
  • 0

#42 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Звенигородка

Відправлено 16.02.2009 – 21:26

Перегляд дописуSvita (16.02.2009 10:39) писав:

Це ви зі шкільного твору десь списали, мабуть. Ним дійсно можна гордитися. Ось тільки мені цікаво - на яке почесне місце він вивів літературу України? Де саме це почесне місце??? В чому почесне?
Низько про мене думаєте. А чому почесне? І де воно? Хоч тому, що його знають в дуже багатьох країнах. Хоч тому, що на нього рівняються. Цього недостатньо?

Перегляд дописуЙа_ЯбЛуЧкО_XD (15.02.2009 20:11) писав:

Можете мене зневажати, але люди перебільшують із значенням Шевченка в українській літературі. Як на мене, в нашій літературі є багато постатей,які варті тієї ж слави,що і Шевченко.Той самий Франко чи Українка(яку я найбільше з поетес поважаю і яку вважаю своєю Музою) варті більшого. У Шевченка домінує громадянська лірика, а у мене вона асоціюється із совдепією( усякі там трактористи і доярки - вічні герої радянської громадянки).
Так, я розумію, що життя тоді було нелегким(коли воно легким бувало,га?), але варто перестати жити минулим,бо у незалежній Україні збулось те,що пророкував поет:
"...Як Україну злії люди
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять..."
Якщо ви любите так цього поета, чому не зробите так, щоби ми жили,так, як хотів він?Жити в достатку, в добрі, у вільній, багатій країні.Ми незалежні.А де решту??
Відмовтесь від ідеалів минулого і тоді збудуєте майбутнє.
Йа_ЯбЛуЧкО_XD, це через менталітет України. Наш народ мав такі періоди, що в нього виховався націоналім і у мистецтві. Громадянська поезія в Україні цінилася більше, ніж інша тільки через історичні обставини. Учіть історію і вмійте будувати висновки.
  • 0

#43 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 649 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:if.ua

Відправлено 16.02.2009 – 22:37

King Oni, а я її ненавиджу. Як і історію. Можете мене називати будь-ким. Але моя думка не похитна.
  • 0

#44 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень

Відправлено 18.02.2009 – 18:49

Перегляд дописуЙа_ЯбЛуЧкО_XD (16.02.2009 22:37) писав:

King Oni, а я її ненавиджу. Як і історію. Можете мене називати будь-ким. Але моя думка не похитна.
Громадянську поезію ? За які-такі гріхи? Значить, тобі можна Шевченка не читати. Крім деяких творів.
  • 0

#45 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • 649 повідомлень
  • Місто:if.ua

Відправлено 18.02.2009 – 21:44

бо вона для мене штучна,несправжня.
  • 0

#46 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 18.02.2009 – 22:45

Перегляд дописуPit (16.02.2009 19:16) писав:

Так звичайно, кожен має свою думку...
ти кажеш, шо подобається Франко... так, безперечно талановитий поет і державний діяч... але затятий бабій, який на старість мав солідний букетик вененричних хвороб... ПРАВДА, Є ДО КОГО РІВНЯТИСЯ І КИМ ЗАХОПЛЮВАТИСЬ!!!!
Я просто в шоці глибокому від цього допису... Особливо за те, що ти виділив темним. Я би за такі слова тебе прибила би власними руками. Таке може писати лише людина, яка окрім жовтої преси нічого більше не читає. Все ж пораджу (на майбутнє) перечитай Франка та дізнайся більше про життя цієї видатної людини, а тоді вже думай, чи маєш ти будь-яке право таку фігню писати.
  • 0

#47 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 19.02.2009 – 14:01

Перегляд дописуЛастiвочка (16.02.2009 20:29) писав:

Svita це всього лише ваша суб"єктивна думка. Від того, що комусь не подобається Шевченко - я його любити не перестану :ggggg:

Звичайно, що це моя думка. А ще думка Бузини, а ще - Яблучка... Звичайно, що мухи окремо - котлети окремо... Я також люблю його поезію, а, особливо, прозу. Але не вважаю, що ми повинні наших дітей вчити рівнятися на нього. Краще було би розказати дітям у школі його справжню біографію, вказавши цим, що людина - це людина з усіма її огріхами і що наркомани, алкоголики та іншим чином хворі чи обездолені, насправді не мусять бути однозначно поганими, що серед них можуть бути таланти. Так само, як і серед інвалідів та хворих на СНІД (чи різні венеричні хвороби).
Отож, пропонувала б познімати потрети Шевченка з чільного місця або ж всю чільну стіну завішати портретами видатних людей. А ще краще - усі стіни в класі по периметру. Я не проти Шевченка і не проти когось там. Я проти тупого ідеологізму союзу зі зміною облич, за вождизм, за ура-патріотизм і тупе виконання закликів та гасел.

Перегляд дописуKing Oni (16.02.2009 21:26) писав:

Низько про мене думаєте. А чому почесне? І де воно? Хоч тому, що його знають в дуже багатьох країнах. Хоч тому, що на нього рівняються. Цього недостатньо?

Можете ці багато країн назвати і хто саме у цих країнах на нього рівняється? Конкретно назвати.
Я можу вам з абсолютною впевненістю сказати, що в Німеччині, Швейцарії, Нідерландах та Бельгії, а ще в Італії та Іспанії, коли називаєш слово Україна, то неодмінно чуєш у відповідь "...а-а-а... Шевченко!" При цьому мають на увазі Андрія Шевченка-футболіста. І то добре. Але про поета Шевченка там не знають і не чули ніколи. Але погоджуся, що, можливо, в багатьох країнах колишнього Союзу його знають... Але і тут мене гризуть великі сумніви.
  • 0

#48 Lemon

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 437 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 27.02.2009 – 17:57

Таку ржаку нарив:
Зображення
:) :) :)
  • 0

#49 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 16.03.2009 – 11:04

Флуд видалено
  • 0

#50 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 16.03.2009 – 11:31

Перегляд дописуSvita (19.02.2009 14:01) писав:

Отож, пропонувала б познімати потрети Шевченка з чільного місця або ж всю чільну стіну завішати портретами видатних людей.
це знову ж таки ваша суб"єктивна думка:) сказав би мені це хтось у реалі зняти:) чи спробував би сказати моїй бабці одній і другій:) І неправда, що за кордоном не знають чи не читають Шевченка, а про футболіста? так є такі унікуми що у них Україна це Чорнобиль . Тому не варто ліпити усе в одну купу :)
  • 0

#51 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 17.03.2009 – 09:51

Перегляд дописуЛастiвочка (16.03.2009 11:31) писав:

це знову ж таки ваша суб"єктивна думка :) сказав би мені це хтось у реалі зняти :) чи спробував би сказати моїй бабці одній і другій :ggggg: І неправда, що за кордоном не знають чи не читають Шевченка, а про футболіста? так є такі унікуми що у них Україна це Чорнобиль . Тому не варто ліпити усе в одну купу :ggggg:

Я не пропоную знімати потрети вдома. У кожного мають бути свої смаки і кожен собі вдома може (і вішає) постери та портрети своїх улюбленців без обмежень. Але школа - це заклад дещо іншого ґатунку. Там ми виховуємо майбутніх представників нації. Тому обирати одного "вождя" вважаю недоцільним. Якщо хтось і може зайняти чільне і єдине поки що наявне місце над класними дошками, то це повинен бути лише Господь Бог. А висмикувати з цілого ряду достойних науковців та письменників одного гадаю просто недопустимим. Особливо, якщо взяти до уваги уроки минулого.

Ви мені так часто повторюєте, що це моя суб"єктивна думка, ніби боїтеся про це забути. :) Так я ж на іншу ніколи і не претендувала. Так само, як і думки інших форумчан не вважаю за абсолютну істину. І так і надалі всіх закликаю робити - слухайте, читайте, а висновки робіть СВОЇ, унікальні, відмінні від інших.

А ще я таки хотіла би запитати... Ви тут ветеран, Ластівочко... То для того плюсики і мінусики й існують, щоб без лишніх слів висловлювати свою позицію щодо поста в манері "подобається чиясь думка"/"не подобається чиясь думка"?
А то я, по своїй наівності, думала, що то як особлива аргументована оцінка має бути, а не як останній вагомий аргумент, коли немає чого сказати. Перепрошую, звичайно, і нагадую, що це - також моя особиста суб"єктивна думка початківця. Тому і питаю вас, ветерана з цього приводу. :)
  • 0

#52 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 17.03.2009 – 10:00

файно, що ви маєте почуття гумору і не сприймаєте дописи інших як образу:). З приводу репутації то це буде відхилення від теми :). З приводу чи знімати портрети у навчальних закладах? Не ми з Вами це вирішуємо. Для мене Шевченко - основоположник українського націоналізму, ви - його не сприймаєте...Тому кожен лишається при своїй думці:) А школа? освітяни? та нехай говорять за усіх достойних, але ж нема...на жаль...є лише галочка, програма...До речі, цьогорічне святкування Шевченкових днів не відзначалось так широко, як завжди...чи то їм грошей забракло, чи 8 березня переважило? Хто зна?
  • 0

#53 ivansstef

Генеральний писар

• Користувачі
  • 666 повідомлень

Відправлено 17.03.2009 – 10:38

Перегляд дописуЛастiвочка (17.03.2009 10:00) писав:

.До речі, цьогорічне святкування Шевченкових днів не відзначалось так широко, як завжди...чи то їм грошей забракло, чи 8 березня переважило? Хто зна?
культурні заходи фінансуються по залишковому принципу.. тому нема чого дивуватись.. чи б то Шевченко чи Франко чи Українка - фінансування в умовах тяжкого періоду буде недостатнім..

Чому Шевченко ОБРАЗ УКраїни ????

А чому би й ні ? :) незважаючи на купу достойників в історіїї України Шевченко самий нармальний дядько :)
  • 0

#54 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 18.03.2009 – 14:32

Перегляд дописуЛастiвочка (17.03.2009 10:00) писав:

З приводу чи знімати портрети у навчальних закладах? Не ми з Вами це вирішуємо.

А ось якраз і нам вирішувати. А кому ж іще як не нам, молодим? Якраз подібні обговорення створюють прецеденти, піднімають та розвивають ідею майбутнього України очима молодого покоління. Частково того, що поки ще не може нічого вирішувати (школярі), частково того покоління, що за 2-3 роки зможе щось вирішувати (студенти), а особливо того, що вже якраз може щось вирішувати. Дехто з моїх колишніх одно-...... зараз вже директорують, отож вже зараз мають вплив на це.

А щодо достойних, то я вже писала, що цілий ряд достойних у нас є, інша справа, що про них раніше ніхто не знав, бренду їхнього ніхто не розкручував, книг не перевидавав.... А навіть якщо і перевидавав та викладав - то надто однобоко і нецікаво. Та що я повторюватися буду - Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Леся Українка, Ольга Кобилянська та багато інших... Чи є Шевченко більшим за них усіх: більшим патріотом, більшим письменником? Як на мене - ні, просто іншим. Не меншим, наголошу, але і не більшим - іншим. Ось тому варто всіх вивісити, або всіх познімати. Я не проти Шевченка - я проти вождизму.
  • 0

#55 ivansstef

Генеральний писар

• Користувачі
  • 666 повідомлень

Відправлено 18.03.2009 – 15:16

Перегляд дописуSvita (18.03.2009 14:32) писав:

А щодо достойних, то я вже писала, що цілий ряд достойних у нас є, інша справа, що про них раніше ніхто не знав, бренду їхнього ніхто не розкручував, книг не перевидавав.... А навіть якщо і перевидавав та викладав - то надто однобоко і нецікаво. Та що я повторюватися буду - Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Леся Українка, Ольга Кобилянська та багато інших... Чи є Шевченко більшим за них усіх: більшим патріотом, більшим письменником? Як на мене - ні, просто іншим. Не меншим, наголошу, але і не більшим - іншим. Ось тому варто всіх вивісити, або всіх познімати. Я не проти Шевченка - я проти вождизму.

йопс... :D шо за брєд ???
я вважаю свою сусідку уособленням України.. давайте й її вивісимо... :ggggg:

Шевченко - бренд.. і що б не робили він таким і залишиться... значить на той час коли його робили брендом України інших кандидатур не було.. або вибирали не по тим категоріям по яким трактуєте Ви.
Давайте в аткому разі піднімемом питання про зміну Державного символу - тризубця.. як на мене він занадто гострий та колючий... :ggggg: :ggggg:
А Ваші літературні вподобання - це лише Ваші літературні вподобання.. Ніхто не заважає Вам вивісити портрети всіх достойників в себе в кімнаті..

З,І І ніхто не каже що творчість тих достойників яких Ви перечилили є гірша... аніж Шевченкова...
Просто не бачу СУТІ ( ЧОМУ??? треба зняти Шевченка ????)
  • 0

#56 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 19.03.2009 – 11:20

Перегляд дописуivansstef (18.03.2009 15:16) писав:

йопс... ;) шо за брєд ???
Шевченко - бренд.. і що б не робили він таким і залишиться... значить на той час коли його робили брендом України інших кандидатур не було.. або вибирали не по тим категоріям по яким трактуєте Ви.

От ви правильно кажете, що тоді, коли його робили брендом, вибирали не по тим категоріям.... Тому що брендом його робили совєти. Так треба було. Треба було вождя знайти людям. Якби ті люди раптом почали читати наукові та філософські праці Франка, або, не доведи господи, Грушевського - це ж був би повний капець ідеї совєтів. А Шевченко був, так би мовити, найменшим лихом з усіх - садок вишневий коло хати, давно забута Коліївщина, страждалець-кріпак і так далі. А освічений Франко зі своїм набором іноземних мов, високим та глобальним рівнем мислення був аж надто небезпечним. Сховати було тяжко, тому витягнули його чорновик кусками, по якому він написав геніальний твір, і видали за готовий твір та ще змусили всіх ту муть товкти в школі, а ось готовий твір - оброблений діамант - запхали подалі, щоб ніхто не знав і не бачив.
Ото і кажу, що не хочете знімати Шевченка - повісьте інших поряд. А не хочете інших - зніміть і Шевченка. У ШКОЛІ! Що ви та я, чи другий та третій вдома робимо - це особиста справа кожного.
А то так виглядає, що вам не вистачає вождя неосвіченого пролетаризму: Леніна зняли, місце виділяється, а насобачений на вождизм менталітет вимагає ідола. Як казав наш Шевченко: "Учітеся, читайте!!!", а я додам - і не вдавайтеся у безглузді крайнощі (яке відношення має Шевченко до тризубця? :rolleyes: )

Ще таке питання до усіх: чому у нас лише літераторів пошановують? Гуманітаріїв, так би мовити, якщо брати трішки ширше. Чому математиків наших чи фізиків, медиків не розвішують по стінах? Спортсмени також немало для України роблять.

Повідомлення відредагував Svita: 19.03.2009 – 11:25

• 0

#57 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 19.03.2009 – 11:28

Перегляд дописуSvita (19.03.2009 11:20) писав:

От ви правильно кажете, що тобі, коли його робили брендом, вибирали не по тим категоріям.... Тому що брендом його робили совєти. Так треба було. Треба було вождя знайти людям. Якби ті люди раптом почали читати наукові та філософські праці Франка, або, не доведи господи, Грушевського - це ж був би повний капець ідеї совєтів. А Шевченко був, так би мовити, найменшим лихом з усіх - садок вишневий коло хати, давно забута Коліївщина, страждалець-кріпак і так далі. А освічений Франко зі своїм набором іноземних мов, високим рівнем мислення був аж надто небезпечним. Сховати було тяжко, тому витягнули його чорновик кусками, по якому він написав геніальний твір, і видали за готовий твір та ще змусили всіх ту муть товкти в школі, а ось готовий твір - оброблений діамант - запхали подалі, щоб ніхто не знав і не бачив.
Ото і кажу, що не хочете знімати Шевченка - повісьте інших поряд. А не хочете інших - зніміть і Шевченка. У ШКОЛІ! Що ви та я, чи другий та третій вдома робимо - це особиста справа кожного.
А то так виглядає, що вам не вистачає вождя неосвіченого пролетаризму: Леніна зняли, місце виділяється, а насобачений на вождизм менталітет вимагає ідола. Як казав наш Шевченко: "Учітеся, читайте!!!", а я додам - і не вдавайтеся у безглузді крайнощі (яке відношення має Шевченко до тризубця? ;) )
Щось в тому, може, і є. Але не совєти "возвели" Шевченка, це точно.

Шевченко доступніший простому люду. Що не скажеш про Франка.
  • 0

#58 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 19.03.2009 – 11:35

От ви правильно кажете, що тоді, коли його робили брендом, вибирали не по тим категоріям.... Тому що брендом його робили совєти. Так треба було. Треба було вождя знайти людям. Якби ті люди раптом почали читати наукові та філософські праці Франка, або, не доведи господи, Грушевського - це ж був би повний капець ідеї совєтів. А Шевченко був, так би мовити, найменшим лихом з усіх - садок вишневий коло хати, давно забута Коліївщина, страждалець-кріпак і так далі. А освічений Франко зі своїм набором іноземних мов, високим та глобальним рівнем мислення був аж надто небезпечним. Сховати було тяжко, тому витягнули його чорновик кусками, по якому він написав геніальний твір, і видали за готовий твір та ще змусили всіх ту муть товкти в школі, а ось готовий твір - оброблений діамант - запхали подалі, щоб ніхто не знав і не бачив.
А то так виглядає, що вам не вистачає вождя неосвіченого пролетаризму: Леніна зняли, місце виділяється, а насобачений на вождизм менталітет вимагає ідола. Як казав наш Шевченко: "Учітеся, читайте!!!", а я додам - і не вдавайтеся у безглузді крайнощі (яке відношення має Шевченко до тризубця? ;) )

Ще таке питання до усіх: чому у нас лише літераторів пошановують? Гуманітаріїв, так би мовити, якщо брати трішки ширше. Чому математиків наших чи фізиків, медиків не розвішують по стінах? Спортсмени також немало для України роблять.
Не знаю, чомусь не бачу проблеми тут з Франком, бо в школі, і у виші ці два видатні українці займали на стінах аудиторій такі ж місця - не більше, і не менше.В кабінетах хімії висів Мєндєлєєв, у фізичному - Ньютон і Пулюй.а щодо того, що совєти зробили бренд Шевченка - то це, даруйте, маячня.Не треба плутати преркручування ідеологій , що було властиве радідеалізму, з осмисленням його таланту вповні.
  • 0

#59 Misercord

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 488 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 19.03.2009 – 11:40

Перегляд дописуОлеська (19.03.2009 11:28) писав:

Щось в тому, може, і є. Але не совєти "возвели" Шевченка, це точно.

Шевченко доступніший простому люду. Що не скажеш про Франка.
І взагалі, альтернативний розвиток історії - оце справжня муть. Ніхто не знає, що би було, якби всі люди читали Франка - можливо би на цьому ґрунті заклали підвалини другої нацистської Німеччини. Шевченко - хороший письменник. Закиди в його сторону - це те саме, якби англійці казали, що Шекспіра возвеличила династія, яка тоді прийшла до влади. Ми завжди готові всіх і все критикувати - такий вже наш менталітет і від нього більшість наших проблем.
  • 0

#60 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень

Відправлено 19.03.2009 – 11:51

1. Шевченко був проти царя та імперії. А совки прикривалися владою народу, тому ніби Шевченко тут ні до чого. НІБИ. Якби Шевченко був би при совєтії, його теж би засадили. Люди НЕ РОЗУМІЛИ сенсу віршів Шевченка. Люди не розуміли його в адаптації комуняк. А чому не Франка адаптовували? А чому не Грушевського?
З Франком важче. Він пізніший за Шевченка і він міг вже більш відверто висловлював думку, бо вже було очевидним послаблення влади царя. А Грушевського не можна було, бо люди пам*ятали УНР.
2.Більшість учених було при совєтії. А спортсмени... А де спротсменів на стінах вивішують? В якій-такій країні? В яких-таких установах? От наведіть приклад.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних