Перейти до вмісту

Шевченківські дні на Теревенях

Повідомлень в темі: 64

#21 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 512 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 18.03.2008 – 01:11

Цитата(Weber @ 10.03.2008 10:44)
Він просто створив Українську модерну Націю.
ПЕС. Кобзар, а не кобзарь...

Перегляд дописуAntrenne Diourivelle (16.03.2008 09:08) писав:

я ізвіняюсь,
а толку?...

Та нічого, звичайнісінький кацапізм :)
  • 0

#22 Antrenne Diourivelle

Генеральний писар

• Користувачі
  • 522 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Uupernavik

Відправлено 18.03.2008 – 09:14

Народе без пуття, без честі і поваги,
Без правди у завітах предків диких,
Ти, що постав з безумної одваги
Гірких п'яниць та розбешак великих!

Пантелеймон куліш

Аничка, яку націю? - про що ви говорите?....
  • 0

#23 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень

Відправлено 19.03.2008 – 00:24

Перегляд дописуAntrenne Diourivelle (18.03.2008 09:14) писав:

Народе без пуття, без честі і поваги,
Без правди у завітах предків диких,
Ти, що постав з безумної одваги
Гірких п'яниць та розбешак великих!

Пантелеймон куліш

Аничка, яку націю? - про що ви говорите?....

Святослав Хоробрий, що розбив Хазарський Каганат, не був "п'яницею та розбешакою", й носив чуба!
Ми - нащадки Святослава. Про яких п'яниць Ви говорите?
Хто свого часу, та й зараз споює цілий народ, відомо прекрасно.
  • 0

#24 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1905 повідомлень

Відправлено 19.03.2008 – 00:27

Та то ж про москалів віршик. А може ще про якихось тундрюків.
Те, що не про мій народ - це точно!

Повідомлення відредагував Sotnik: 19.03.2008 – 00:30

• 0

#25 Antrenne Diourivelle

Генеральний писар

• Користувачі
  • 522 повідомлень

Відправлено 19.03.2008 – 07:26

Аничка, звичайно відомо - ТМ "Оболонь" ...

зачіска "оселедець" була атрибутом ще у варяг - тобто вікінгів - тобто скандинавів - тобто шведів, фінів, норвежців початку тисячоліття....
це "трохи" раніше 15-16 ст.
чуб носили також і турки

"Повість врємєнних літ", за думкою деяких істориків - звичайнісінький пригодницько-історичний блокбастер на подобі "Войни і мір" Толстого, де є також свої Наполєони, Кутузови..
так от Нестор Літописець писав свій роман в два столітті потому часу, який він очевидить...
першоджерелом, з якого списував Нестор, вважають "Перший Новгородський літопис", який за своєю формою викладення і змістом є більш стриманим, офіційним, і дійсно літописним...
Навіть в несторівському літописі нема ані слова про взяття Святославом Ітилю - столиці Хазарії...Вперше цю качку підпустив Лєв Гумільов лише в ХХст.
В літописі чудово зображена війна, але подібні походи були не чим іншим як збором "харчової бази" у хазар...Аналогічними були і походи в землю вятичів на Оку до верхів'я Волги..

Хазарію переміг не стільки Святослав, як сама хазарська знать, коли вона прийняла іуадїзм, і стала ворожою власним підданим. Релігійні війни і розкол ослабили цю країну. Святослав же лише прийшов на попелище, і поласував хазарською спадщиною....

Повідомлення відредагував Antrenne Diourivelle: 19.03.2008 – 07:27

• 0

#26 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 19.03.2008 – 13:53

Те, що літопис Нестора - це відцензуроване перевидання більш ранніх літописів, відомо. Це приблизно те ж, що і Історія СРСР. Висвітлюється і звеличується тільки те, що вигідно. Що не вигідно - замовчується. Але не вигадується те, чого не було зовсім. Факт залишається фактом: до похода Святослава Хазарський каганат був, після похода його не стало. Якщо Святославу вдалося здійснити свій похід в той момент, коли хазари гризлися між собою, це тільки примножує його полководницький талант. А якщо і здобич взяв чималу - так зовсім молодець! Зараз це зветься контрибуцією.
А чуб в ті часи був відзнакою лицарського вишкілу. Те, що його носили вікінги, відомі на весь світ вояки, це підтверджує. (Фіни якщо серед них і зустрічалися, то вкрай рідко. Чухня не були варягами.) Пастухи та орачі оселедця не носили. А те, що "віночерпії" у нас завжди мали певну національність - відомо з давніх давен. Хто тримав всі шинки та винокурні? Чи не нащадки тих хазарських недобитків?
Але це вже суцільний оффтоп пішов в цій темі. Тут обговорюється творчість Шевченка, а не Пантелеймона Куліша.
  • 0

#27 Antrenne Diourivelle

Генеральний писар

• Користувачі
  • 522 повідомлень

Відправлено 19.03.2008 – 15:22

та так...пробачаюсь...

а Шевченкові повага - на прикладі допомагає відрізниту красиве мистецтво від Національного...
от тіки іконки з кобзарем я б все таки поприбирав би з класів середньо-освітніх шкіл - бо це якийсь свідомий обскурантизм...
інакше в нас так і буде продовдувати плодитися вищезгадувана "модернова нація"...
  • 0

#28 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 20.03.2008 – 14:03

Перегляд дописуOlex (10.03.2008 10:17) писав:

Для мене Шевченко перш зав все людина з сталевою волею та характером, геній. У ті часи вирватися з рабства, навчитися так чудово малювати, писати такі пророчі вірші, тільки хоча б за це тре поважати та шанувати цю людину. Це один з тих людей які примусили прокинутися українство, прокинутися українському духу.
Одне не дуже подобається у його творчості - це сум, негатив("...пошкандибала Івана сина годувать....", ..."я бачив пекло..там неволя, робота тяжкая...". Хоча на тогочасній Україні так і було, але мало позитивних віршів на мій погляд, життя у Тараса Григоровича було тяжке.
Найбільше подобається такі рядки з "Заповіту":
"...І мене в сем’ї великій,

В сем’ї вольній, новій,

Не забудьте пом’янути

Незлим тихим словом...."

То незабуваймо хто ми є.

Розумію, що про мертвих - або добре, або нічого, і все ж.... про сталеву волю і характер ти трохи того - загнув. У людини були значна алкогольна залежність, що і спричинила до смерті, навіть дата це підтверджує. Крім того - розпусник добрячий. Але геній - факт. Геній його і вивів його в люди. За чуба витягнув можна сказати. Просто його помітили і зробили все для того, щоб талант міг розвиватися. Хоча в першу чергу він був все-таки художником. Видатного поета і тільки з нього зробили за часів радянської епохи. Та й багато його поетичних творів, власне, були написані за мотивами картин, а не картини - як ілюстрація до поем, як часто думають.
Згідна, що не варто з нього робити ідола і ікону, затикаючи невицвіле місце на шкільних стінах після портрету Леніна.
Він був видатним майстром - факт, але стальну волю віддайте Стусу, вибачте.
  • 0

#29 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень

Відправлено 23.03.2008 – 02:26

Перегляд дописуSvita (20.03.2008 14:03) писав:

... Видатного поета і тільки з нього зробили за часів радянської епохи. ...
Згідна, що не варто з нього робити ідола і ікону, затикаючи невицвіле місце на шкільних стінах після портрету Леніна...

Поменше читайте Бузину та йому подібних. Ось - один з аргументів http://prosto-vit.li...l.com/7403.html

Його портрет був у кожній українській хаті - особливо по селах - ДО СОВДЕПІЇ !!! За його портрет у хаті за Совдепії вже розстрілювали ...
Щодо Бланка (Лєніна), то нема чого їх порівнювати навіть таким чином. Портрет Бланка насадили силою і кровопролиттям по всій Совдепії, і то в офіційних закладах. У квартирі, а тим більше в українській хаті у селі його точно люди не вішали.

Повідомлення відредагував Аничка: 23.03.2008 – 02:27

• 0

#30 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень
  • Місто:Звенигородка

Відправлено 15.02.2009 – 19:28

Не розумію, як можна паплюжити таку людину? Шевченко - один з тих, хто вивів літературу України на почесне місце, обдарований художник, і таке про нього писати? Я - його земляк і горжусь цим! Велика людина! А сумна творчість - вихідна того історичного періоду.
  • 0

#31 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • 649 повідомлень
  • Місто:if.ua

Відправлено 15.02.2009 – 20:11

Можете мене зневажати, але люди перебільшують із значенням Шевченка в українській літературі. Як на мене, в нашій літературі є багато постатей,які варті тієї ж слави,що і Шевченко.Той самий Франко чи Українка(яку я найбільше з поетес поважаю і яку вважаю своєю Музою) варті більшого. У Шевченка домінує громадянська лірика, а у мене вона асоціюється із совдепією( усякі там трактористи і доярки - вічні герої радянської громадянки).
Так, я розумію, що життя тоді було нелегким(коли воно легким бувало,га?), але варто перестати жити минулим,бо у незалежній Україні збулось те,що пророкував поет:
"...Як Україну злії люди
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять..."
Якщо ви любите так цього поета, чому не зробите так, щоби ми жили,так, як хотів він?Жити в достатку, в добрі, у вільній, багатій країні.Ми незалежні.А де решту??
Відмовтесь від ідеалів минулого і тоді збудуєте майбутнє.
  • 0

#32 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 15.02.2009 – 20:28

А чому ж ти Яблучко не зробиш так, як хотіла Леся чи Франко?:cool2: Вони ж теж хотіла добра і всього решту)))Для мене Шевченко - ідеолог укр.націоналізму, його вірші легко читаються і запам"ятовуються з першого разу...навіть ті ж самі совєти побоялись заборонити Шевченка в часи свого панування, це про щось говорить? У нас на Галичині в кожній хаті є портрет Шевченка і , Колбзар чи збірничок віршів...портрети його вишивались....це можна було насадити силою? В мене дома також є портрет Шевченка, висить на видному місці, а у вас є портрет Лесі чи Франка?
  • 0

#33 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • 649 повідомлень

Відправлено 15.02.2009 – 21:21

на мою думку, вішати портрети - то фанатизм.пора би навчитись відрізняти людям фанатизм від поваги.
  • 0

#34 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • 2067 повідомлень
  • Місто:Україна,саме дно

Відправлено 15.02.2009 – 21:26

Перегляд дописуЙа_ЯбЛуЧкО_XD (15.02.2009 22:21) писав:

на мою думку, вішати портрети - то фанатизм.пора би навчитись відрізняти людям фанатизм від поваги.
а може знак шани і поваги? чи просто звичка:cool2:
  • 0

#35 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • 649 повідомлень

Відправлено 15.02.2009 – 22:36

нє, то фанатизм. поважати треба в душі.
  • 0

#36 Pit

Генеральний писар

• Користувачі
  • 723 повідомлень

Відправлено 15.02.2009 – 22:38

Перегляд дописуЙа_ЯбЛуЧкО_XD (15.02.2009 21:11) писав:

Можете мене зневажати, але люди перебільшують із значенням Шевченка в українській літературі. Як на мене, в нашій літературі є багато постатей,які варті тієї ж слави,що і Шевченко.Той самий Франко чи Українка(яку я найбільше з поетес поважаю і яку вважаю своєю Музою) варті більшого. У Шевченка домінує громадянська лірика, а у мене вона асоціюється із совдепією( усякі там трактористи і доярки - вічні герої радянської громадянки).
Так, я розумію, що життя тоді було нелегким(коли воно легким бувало,га?), але варто перестати жити минулим,бо у незалежній Україні збулось те,що пророкував поет:
"...Як Україну злії люди
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять..."
Якщо ви любите так цього поета, чому не зробите так, щоби ми жили,так, як хотів він?Жити в достатку, в добрі, у вільній, багатій країні.Ми незалежні.А де решту??
1. Шевченко ніколи не прославляв владу! (і ніяких радянських громадянок тоді ще не було.СРСР утворився пізніше)
2. Так, він передбачив...тепер це збувається, але ми,як і він нічого суттєвого змінити не можем. Чи ти маєш план як нам засісти в Верховній Раді?
Шевченко своєю творчістю відроджував національну свідомість принаймі за це його б ти мала поважати... от сама спробуй... поїдь на Схід і агітуй там за Яценюка як майбутнього президента....
  • 0

#37 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • 649 повідомлень

Відправлено 15.02.2009 – 23:19

Pit
1. Громадянська лірика - то не тільки прославляння влади.
2. ні,оскільки політика мене не цікавить.
3. я маю свою думку,чому вона повинна підпорядковуватись загальній думці?ніхто мене не зобовязує захоплюватись тією чи іншою особою,як і творчістю
  • 0

#38 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 16.02.2009 – 10:39

Перегляд дописуSvita (20.03.2008 14:03) писав:

Розумію, що про мертвих - або добре, або нічого, і все ж.... про сталеву волю і характер ти трохи того - загнув. У людини були значна алкогольна залежність, що і спричинила до смерті, навіть дата це підтверджує. Крім того - розпусник добрячий. Але геній - факт. Геній його і вивів його в люди. За чуба витягнув можна сказати. Просто його помітили і зробили все для того, щоб талант міг розвиватися. Хоча в першу чергу він був все-таки художником. Видатного поета і тільки з нього зробили за часів радянської епохи. Та й багато його поетичних творів, власне, були написані за мотивами картин, а не картини - як ілюстрація до поем, як часто думають.
Згідна, що не варто з нього робити ідола і ікону, затикаючи невицвіле місце на шкільних стінах після портрету Леніна.
Він був видатним майстром - факт, але стальну волю віддайте Стусу, вибачте.

Все, що я написала, а особливо - підкреслила зараз - це факти його біографії. Щодо розпусник - можу додати, що жінок у нього було багато, але не був одружений жодного разу. Остання його girlfriend була повією. З нею (при ній) він і помер. Якщо співставити дати - просто перепив.
Це факти його біографії і не більше. АЛЕ! Біографія Шевченка, котру викладають у шкільному курсі літератури настільки "підчищена", що тяжко впізнати. Вірю, що усіх філологів, котрі потім ще раз проходять його біографію в універі, трафляє легкий шок.

Перегляд дописуАничка (23.03.2008 02:26) писав:

Поменше читайте Бузину та йому подібних. Ось - один з аргументів http://prosto-vit.li...l.com/7403.html

Його портрет був у кожній українській хаті - особливо по селах - ДО СОВДЕПІЇ !!! За його портрет у хаті за Совдепії вже розстрілювали ...
Щодо Бланка (Лєніна), то нема чого їх порівнювати навіть таким чином. Портрет Бланка насадили силою і кровопролиттям по всій Совдепії, і то в офіційних закладах. У квартирі, а тим більше в українській хаті у селі його точно люди не вішали.

Будете дуже сміятися, але Бузини я ще взагалі не читала. Викладені вище думки (котрі, до речі, слово у слово співзвучні з думками яблучка) були сформовані мною особисто ще років так з 10 тому, коли я поглиблено вивчила біографію та творчість Шевченка (і не тільки, також Франка, Лесі Українки...), а також УСІ його твори, включаючи російські повісті та "Щоденник". Бузина тоді ще десь за партою сидів (чи школярською чи студентською) - мабуть і він тоді ж склав подібну думку, якщо ви мені закидаєте його цитування.
Яблучко ось стало третім, значить, хто висловив подібну думку. Здається мені, що совдепівська пропаганда починає таки відмирати... :cool2:
Саме совдепія зробила з ХУДОЖНИКА Шевченка (геніального художника, між іншим) ПОЕТА Шевченка (також геніального поета, але не настільки розвинутого і сформованого, як художника).
А ще - дали у шкільну програму для вивчення "Борислав сміється" Франка, котрого переписали... з чорновика. Тому дітям так спротивлюється Франко у школі, бо дають на вивчення їм ескіз, записки нашвидкуруч, а не сформований твір, вмаячню, котру сам Франко вважав своїм найгіршим творінням і взяв потім за основу, щоб створити інший свій геніальний витвір - "Боа констріктор" - котрий чомусь не увійшов до шкільної літератури за совка.
Про портрети у кожній хаті і особливо за те, що за нього розстрілювали - ви теж зі шкільного курсу історії десь підчепили? Малюнки мали люди, репродукції картин - включаючи автопортрети. Але чи були ці портрети - як плакати Бон Джові для сучасної молоді - дуже сумніваюся.
Особливо смішно, що совдепія побоялася заборонити Шевченка. :D Совдепія не боялася НІЧОГО. Навіть оточити військами і замордувати голодом третину країни. Люди, ну.... ну нема слів більше, пардон.

Перегляд дописуKing Oni (15.02.2009 19:28) писав:

Не розумію, як можна паплюжити таку людину? Шевченко - один з тих, хто вивів літературу України на почесне місце, обдарований художник, і таке про нього писати? Я - його земляк і горжусь цим! Велика людина! А сумна творчість - вихідна того історичного періоду.

Це ви зі шкільного твору десь списали, мабуть. Ним дійсно можна гордитися. Ось тільки мені цікаво - на яке почесне місце він вивів літературу України? Де саме це почесне місце??? В чому почесне?

Перегляд дописуЛастiвочка (15.02.2009 20:28) писав:

А чому ж ти Яблучко не зробиш так, як хотіла Леся чи Франко? :rolleyes: Вони ж теж хотіла добра і всього решту)))Для мене Шевченко - ідеолог укр.націоналізму, його вірші легко читаються і запам"ятовуються з першого разу...навіть ті ж самі совєти побоялись заборонити Шевченка в часи свого панування, це про щось говорить? У нас на Галичині в кожній хаті є портрет Шевченка і , Колбзар чи збірничок віршів...портрети його вишивались....це можна було насадити силою? В мене дома також є портрет Шевченка, висить на видному місці, а у вас є портрет Лесі чи Франка?

Про легко читаються - однозначно!! Я завжди казала, що він був єдиним вартісним протиставленням (краще сказати співставленням) Пушкіну у шкільній програмі укр.літ. Про совєтів я вже раніше написала. Зараз ще додам. Ластівко, можливі мотиви не лише не заборонити, але, власне, витягнути і зробити його одним з центральних фігур в літературі. По-перше, на поверхні лежить те, що він був кріпаком (кто біл нікем, тот станет всем - Шевченко як ілюстрація більшовицьких закликів), але копнути можна і глибше. Як можна краще дискредитувати українську інтелігенцію і потім доводити, що її взагалі не існувало ніколи в природі, як зробити алкоголика та розпусника ідеологом нації? Люди матимуть чим тішитися (ті, що ніяк не вгамуються з національною ідеєю), а якщо хтось на щось захоче претендувати, то історичними фактами можна буде просто заткнути рота - вашому Шевченку повезло лише через Росію (вчився в Санкт-Петербурзі) і через своїх російських друзів, що викупили його (Брюллов намалював і продав картину на аукціоні), а взагалі йому пощастило народитися генієм - це випадковість, а не правило. Шевченко єдиний геній України, а у нас в Рассеи....
Зрозумійте правильно, точніше.... почніть нарешті думати своєю головою ("ДУМАЙТЕ, ЧИТАЙТЕ..."), а не переказуйте того, чому вас МарІванна в школі вчила по підручниках ще тої ж совдепії.

Перегляд дописуPit (15.02.2009 22:38) писав:

1. Шевченко ніколи не прославляв владу! (і ніяких радянських громадянок тоді ще не було.СРСР утворився пізніше)

Перегляд дописуЙа_ЯбЛуЧкО_XD (15.02.2009 20:11) писав:

У Шевченка домінує громадянська лірика, а у мене вона асоціюється із совдепією( усякі там трактористи і доярки - вічні герої радянської громадянки).

Що значить "Вам біле, мені - зелене"
  • 0

#39 Pit

Генеральний писар

• Користувачі
  • 723 повідомлень

Відправлено 16.02.2009 – 19:16

Перегляд дописуЙа_ЯбЛуЧкО_XD (16.02.2009 00:19) писав:

Pit
3. я маю свою думку,чому вона повинна підпорядковуватись загальній думці?ніхто мене не зобовязує захоплюватись тією чи іншою особою,як і творчістю
Так звичайно, кожен має свою думку...
ти кажеш, шо подобається Франко... так, безперечно талановитий поет і державний діяч... але затятий бабій, який на старість мав солідний букетик вененричних хвороб... ПРАВДА, Є ДО КОГО РІВНЯТИСЯ І КИМ ЗАХОПЛЮВАТИСЬ!!!!
  • 0

#40 Dana

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 475 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 16.02.2009 – 19:57

Перегляд дописуPit (16.02.2009 19:16) писав:

Так звичайно, кожен має свою думку...
ти кажеш, шо подобається Франко... так, безперечно талановитий поет і державний діяч... але затятий бабій, який на старість мав солідний букетик вененричних хвороб... ПРАВДА, Є ДО КОГО РІВНЯТИСЯ І КИМ ЗАХОПЛЮВАТИСЬ!!!!

Люди , та ви що? До чого ви опускаєтесь, порпаючись у чужій білизні? І навіщо тут виводити факти особистого життя і принижувати людей, це все схоже на "жовту пресу". Важливо те, що ці всі люди зробили своєю творчістю. І вони люди, а люди не бездоганні. Візьміть життя будь якої людини і ви знайдете купу недоліків, а життя талановитих і геніальних людей часто є набагато складнійшим.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних