Перейти до вмісту

Великодній піст

Повідомлень в темі: 59

#41 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 882 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 02.03.2009 – 10:54

як каже моя бабця "не те, що входить, а те, що виходить з писка є гріхом"
а душу очищувати, я вважаю, треба протягом всього року, скоріше жити так, щоб не тре було що очищувати..
  • 0

#42 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 02.03.2009 – 11:13

Перегляд дописуLady Erato (2.03.2009 10:54) писав:

а душу очищувати, я вважаю, треба протягом всього року, скоріше жити так, щоб не тре було що очищувати..
якби ж то так і було....на жаль ніхто з нас не ідеальний і в кожного є проступки за які потім жалкуєш
  • 0

#43 saturnia in black

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 36 повідомлень

Відправлено 02.03.2009 – 11:23

Ластівочко повірте мені більшої дурні я ще й не писала)
я написала те що передбачають наші традиції
бити поклони це якщо хтось не знав те що треба робити цілий піст під час молитви
тіпа коли ми молимось ми хрестимось у звичайні дні а в піст б*ється поклони і все інше теж дурастіка)
так написала бо захтілось поіздіватись з атеїстів )) які вважають релігію вселенським злом)
  • 0

#44 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 02.03.2009 – 11:23

Перегляд дописуBlad (1.03.2009 23:40) писав:

піст є для того, щоб хоча б на деякий час приглушити в людині ті звички, які є ....ну скажемо зайвими. Це шанс стати "кращим".
Відмазка типу "я не буду постити, бо я до цього не готовий духовно/морально/.... і.т.д." не приймається з очевидних причин :happytwo:
це ж з яких таких очевидних?
  • 0

#45 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 02.03.2009 – 15:02

жеру мнясо)
  • 0

#46 saturnia in black

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 36 повідомлень

Відправлено 04.03.2009 – 16:23

мнєсо наше все) і піст не повід щоб вмерти від білкового голодування
  • 0

#47 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 04.03.2009 – 16:31

Перегляд дописуSergiy_K (2.03.2009 15:02) писав:

жеру мнясо)
так ми ж не про дієту говоримо:rolleyes:
  • 0

#48 Woman

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 543 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 04.03.2009 – 16:36

Піст, а особливо Великий піст - це час протягом якого людина очищує свої думки, тіло, душу від всього негативного. Вона ніби "чистою" входить в свято Божого воскресіння. Щодо моє точки зору, то вона не однозначна. З однієї сторони так, потрібно постити, потрібно менше вживати м'ясного, менше слухати музику, менше негативу. Але... Зараз, коли на дворі рання весна, організм ослаблений, потребує повноцінного харчування. Не дай зараз такому організмові м'ясних блюд, білку - це буде взагалі проблема. Грип на вулиці "ходить". Харчуватися треба нормально. Щодо музики - то якщо в мене вдома грає тихенько радіо, або мелодії, невже варто не слухати його, бо піст. Чим я "забруднюю" свою душу. І останнє - забороняється будь яка фізична близькість під час посту. Навіть "офіційно" закріплена шлюбом.
Не ті часи для постів! Головне думки очистити, посповідатися, старатися нікого не ображати і т.д. А матеріальні частини посту - це ще питання.
  • 0

#49 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 04.03.2009 – 17:02

Не знаю навіщо це все придумано. Очищаю тіло та душу, коли захочу. Тіло здорове, коли їсть нормально, а в здоровому тілі здоровий дух.
  • 1

#50 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 04.03.2009 – 21:58

Перегляд дописуМалюсінька (4.03.2009 16:36) писав:

З однієї сторони так, потрібно постити, потрібно менше вживати м'ясного, менше слухати музику, менше негативу. Але... Зараз, коли на дворі рання весна, організм ослаблений, потребує повноцінного харчування. Не дай зараз такому організмові м'ясних блюд, білку - це буде взагалі проблема. Грип на вулиці "ходить". Харчуватися треба нормально.
поговоримо про матеріальні частини:rolleyes:
перший день завжди важкувато, але капуснячок ситний з фасолькою, тушкована бараболя з цибулькою, морквою, білими грибами, помідори чи огріки завжди є...оселедець з смаженою картоплею...не сказала б що з голоду вмирали, навпаки))))з приводу грипу то знову ж таки: їсти лимона багато і не лише у піст, часничок до борщу чи дерунів, смородинове варення, гранат...і нащо вам ті колдрекси-грипекси? Я нікого не агітую, я просто кажу як у мене і це нормально...Перший і останній тиждень у нас вдома піст без мясного і молочного, а решта в середу і пятницю...Це не можна себе стримати? Не вірю! То просто відмазка, щоб заспокоїти свою слабість(це я до тих, хто тіпа хоче, але не може). Так само з приводу музики і телевізора: церква не забороняє ці речі, церква просить стримати себе у гульбищах. Якщо у пятницю рекомендується попостити то діскотєка ніяк не дозволяється :ggggg: От у нас на роботі святкують 8 марта, але оскільки припадає на вихідні то чоловіки хотіли вітати у пятницю, але у нас нарід віруючий то святкування самі у себе перенесли на вівторок...Ніхто нікого не заставляв, є думка більшості і все...Від посту звільняються лише вагітні, матері, що годують немовлят, хворі і ті, хто важко працює...це якщо на рах харчування. З приводу духовного - кожен вирішує сам для себе...так як і матерального...
  • 1

#51 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 25.11.2009 – 21:27

Сьогодні науковий керівник сказав ось таке: колись їжа була дорогою. І відмовляючись від ситної та смачної їжі, людина відмовлялася від чогось дорогого. Зараз ситно та смачно поїсти є не проблемою. А тепер питання: що є зараз найдорожчим? Зараз найдорожчим є час. Відповідно, "осучаснений" варіант посту - це не "не їсти скоромного", а пожертвувати своїм часом заради чогось чи когось.
  • 1

#52 Феєричний неук :)

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6152 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 27.11.2009 – 18:49

Цитата

… и ешьте его с поспешностью: это - Пасха Господня. (Исход 12:11)
тож треба довго мучити себе, обмежуючи себе в їжі, а потім накинутися з голодухи, і за один заход з'їсти все - ціле ягня на родину. бо що не буде з'їдене, мусить бути спалене.

Поль Брег проповідує своє "чудо голодування", каже що це корисно... але чи корисно після 40 днів голоду обжираця?
  • 0

#53 За межею

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 171 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 30.11.2009 – 08:18

Перегляд дописуГетьман (25.11.2009 21:27) писав:

Відповідно, "осучаснений" варіант посту - це не "не їсти скоромного", а пожертвувати своїм часом заради чогось чи когось.
щось робити, а в голові одналише думка:
їжа , їжа......от якби....то я б з*їв........
тоді і час довго тягнеться, і робота не так наділена увагою..і нащо то воно треба?
  • 0

#54 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 27.02.2012 – 13:14

Як правильно дотримуватися Великого посту та виходити з нього?

Цитата

Медики радять усім, хто дотримується посту, спочатку обов’язково проконсультуватися з дієтологом та визначити відповідно свій раціон з огляду на стан здоров’я. Проте і церква, і медики сходяться на тому, що кожна людина має свою власну міру стримання, яку може визначити лише вона, але таке обмеження необхідне для її здоров’я – фізичного та духовного.

• 1

#55 Онук Велеса

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 441 повідомлень

Відправлено 27.02.2012 – 14:05

Цікаво, невже хтось справді думає, що через піст можна очиститись духовно? Чомусь я не зустрічаю ні в неті, ні тут слів Єшуа Назарянина про те, що "не те чорнить людину, що в неї входить, а те, що з неї виходить".
Піст і голодування лише ослаблюють організм людини, особливо перед весною, коли день збільшується і підвищується витрата енергії.
Сьогодні прочитав вислів якогось церковника про те, що в піст потрібно мати чисті думки, не бажати зла і т.д. Цікаво, а в решту днів це що, допускається?
  • 0

#56 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6009 повідомлень

Відправлено 27.02.2012 – 16:01

Перегляд дописуLady Erato (02.03.2009 – 10:54) писав:

А я то чув від однієї талановитої мінєтчиці. Дуже двозначно звучало, але важко було не погодитися з нею... :)
  • 1

#57 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 24.03.2012 – 07:52

Піст - це не лише не їсти продукти тваринного походження. Це ще й обмежувати себе в інших речах. Ну і звісно, коли настане релігійне свято, то всі обмеження спадуть (власне для декого саме це і буде святом, а не сама релігійна ідея, адже більшість людей вже в курсі, що Христос Воскрес) і можна буде задовольнити свої потреби у повній мірі. А що є щастя як не перехід в більш приємний для тебе стан? Все як у Лема.
Питання у іншому, чи чините ви, як християни, християнські вчинки під час посту хоча б? Чи роздаєте ви майно бідним, чи цілуєте людей з проказою, чи допомагаєте ви людям? Хто з вас є християнином не по назві, а по справі?
  • 1

#58 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 402 повідомлень

Відправлено 26.03.2012 – 14:30

Перегляд дописуWеbеr (27.02.2012 – 16:01) писав:

А я то чув від однієї талановитої мінєтчиці. Дуже двозначно звучало, але важко було не погодитися з нею... :)
Пощастило тобі. Не досить того, що знайшов талановиту міньєтницю, так виявляється вона ще й любить пофілософствувати. До речі, коли вона тобі про це казала: в процесі чи вже по тому? І да, піст все-таки зараз, я розумію, що міньєт класна штука, але не надто зловживай ним.)
  • -1

#59 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 26.03.2012 – 14:37

в пост не їм тільки омарів, у інші дні також
  • 0

#60 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 05.04.2012 – 20:06

Церква каже:
"Піст тілесний без посту духовного нічим не корисний для спасіння душі. Без молитви і покаяння, без утримання від пристрастей і пороків, викорінювання недобрих справ, прощення образ, стриманості в подружньому житті, униканні розваг і видовищ — піст стає лише дієтою".

В продовження теми, чи повинен батюшка прощати в піст образу від свого сусіда?
http://www.rosbalt.r.../04/965691.html
  • 2

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних