Перейти до вмісту

Аскетизм

Повідомлень в темі: 48

#21 Lemon

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 437 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 05.03.2008 – 14:20

помоєму зациклюватись на духовному вдосконалені, і відкидати матеріальне - тупо.
  • 0

#22 Distance

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 270 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скажіть краще куди

Відправлено 08.03.2008 – 00:14

як виховання неприв`язаності - так, однозначно. але коли воно стає самоціллю....
  • 0

#23 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 10.03.2008 – 22:29

Перегляд дописуОлеська (2.03.2008 22:39) писав:

Обіцяла не створювати більше тем, але не стрималась...

Тему створюю в балачці, бо хотілося б поговорити про аскетизм не як релігійне подвижництво, а як життєвий принцип.

Чи змогли б Ви обмежись в земних благах задля досягнення морального самовдосконалення?

вся суть у свтосприйнятті :ggggg:
наприклад, звідки така впевненість, що це вдосконалює людину а не шкодить їй
і що мається на увазі під маскою “моральнго самовдосконалення”
??
  • 0

#24 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 10.03.2008 – 22:47

Перегляд дописуVepr (10.03.2008 22:29) писав:

вся суть у свтосприйнятті :ggggg:
наприклад, звідки така впевненість, що це вдосконалює людину а не шкодить їй
і що мається на увазі під маскою “моральнго самовдосконалення”
??
Ти сам відповів на своє питання:

Цитата

вся суть у свтосприйнятті :)
. Якщо людину примушувати до чогось, то ясно, що воно не піде на користь (хоча і це сумнівно).
  • 0

#25 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 11.03.2008 – 14:33

Перегляд дописуLemon (5.03.2008 14:20) писав:

помоєму зациклюватись на духовному вдосконалені, і відкидати матеріальне - тупо.
а що таке матеріальне вдосконалення? змінювати основні орбіти електронів навколо атомних ядер? :ggggg:

Аскети́зм (грец. ασκησις — вправа, грец. ασκεω — вправляюся) :)
  • 0

#26 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 14.03.2008 – 22:38

Олеська, цікава думка =)

а на мій погляд моральна досконалість – це не стати заздрісною тварюкою, у якої в голові тільки одне – ненажерство

а от обмежувати себе в земних благах задля морального вдосконалення – це мені навіщо?? я і так обмежений з усіх боків :angry1:
  • 0

#27 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 23.07.2008 – 09:10

Часом кажуть, що аскетизм є необхідною умовою для духовного самовдосконалення, але я з цим не погоджуюся. Кожна людина вирішує для себе, який шлях для самовдосконалення слід обрати і не може бути єдиного рецепту. Відмова від якихось матеріальних благ може призвести не стільки до самовдосконалення, як до боротьби над тим, щоб тими благами знову не почати користуватися. Головне - не прагнути зайвого, а виходити із своїх реальних можливостей. І ще я би виділив аспект служіння людям, наприклад, як священики, монахи - для них аскетизм є необхідною умовою, а для набуття знань людиною, що хоче самовдосконалюватися це не перепона. Головне - помірність, не хотіти чогось більшого, якщо задовільняє наявний матеріальний стан. Чув, що Хусейн був власником золотого унітазу, а закінчив життя на шибениці, після того, як його витягли з якоїсь ями.
  • 0

#28 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 23.07.2008 – 09:49

Перегляд дописуТемний ангел (23.07.2008 10:10) писав:

Часом кажуть, що аскетизм є необхідною умовою для духовного самовдосконалення, але я з цим не погоджуюся. Кожна людина вирішує для себе, який шлях для самовдосконалення слід обрати і не може бути єдиного рецепту. Відмова від якихось матеріальних благ може призвести не стільки до самовдосконалення, як до боротьби над тим, щоб тими благами знову не почати користуватися. Головне - не прагнути зайвого, а виходити із своїх реальних можливостей. І ще я би виділив аспект служіння людям, наприклад, як священики, монахи - для них аскетизм є необхідною умовою, а для набуття знань людиною, що хоче самовдосконалюватися це не перепона. Головне - помірність, не хотіти чогось більшого, якщо задовільняє наявний матеріальний стан. Чув, що Хусейн був власником золотого унітазу, а закінчив життя на шибениці, після того, як його витягли з якоїсь ями.
Часом аскетизм і є необхідною умовою - як крайність, до якої на певний час треба прибігнути. Для прикладу - після фізичної чи моральної зажерливості. У мене таке іноді буває, коли знаходжусь якийсь час в натовпі (в місцях, де надто багато людей), то хочеться заритись кудись на якийсь час і щоби ніхто тебе не зачіпав. Тоді я їду в ліс, або на вали (скіфські) і відпочиваю. Просто я морально, мабуть, ще не доросла до того, аби повністю від чогось відректись.
Щодо боротьби, то людина постійно з чимось бореться - такий сенс людського (і не тільки) життя. Чи маючи усі життєві блага, чи не маючи...
Щодо людських можливостей, то вони необмежені. Люди просто не вміють себе відкрити, побачити.
  • 0

#29 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 23.07.2008 – 10:03

Є така категорія людей в яких аскетизм присутній як духовна потреба. Вони себе свідомо обмежують в розвагах, тому що їм це не цікаво. Надають перевагу відпочинку з друзями десь на природі ніж в нічному клубі, не носять дорогих прикрас, не женуться за модою, не люблять дорогих речей, відчувають потребу в самотності і не "ведуться" на хлопців з дорогими машинами. Це можна назвати аскетизмом? Тоді я частково аскет :rolleyes:
  • 0

#30 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 23.07.2008 – 10:15

Перегляд дописуОлеська (23.07.2008 10:49) писав:

Щодо людських можливостей, то вони необмежені. Люди просто не вміють себе відкрити, побачити.
Я мав на увазі фінансові можливості, тобто не гнатися за вищою посадою, більшими грошима, якщо за наявного стану речей є все необхідне, а вища посада, чи надмірності будуть заважати еволюції духу, щодо можливостей в плані духовного розвитку, то повністю згоден. Щодо допису Amili, то такими аскетами :rolleyes: , як вона, я вважаю, повинна бути кожна тверезомисляча людина. Не потрібно гнатися за мішурою цього життя. Це все не більше, ніж порох у майбутньому, якщо свідомість після смерті не буде обнулена, а це не станеться, якщо не зациклюватися на матерії і не тільки це, сприяти своєму духовному "прозрінню".
  • 0

#31 конвалія

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 175 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 23.07.2008 – 11:43

Перегляд дописуAmili (23.07.2008 11:03) писав:

Є така категорія людей в яких аскетизм присутній як духовна потреба. Вони себе свідомо обмежують в розвагах, тому що їм це не цікаво. Надають перевагу відпочинку з друзями десь на природі ніж в нічному клубі, не носять дорогих прикрас, не женуться за модою, не люблять дорогих речей, відчувають потребу в самотності і не "ведуться" на хлопців з дорогими машинами. Це можна назвати аскетизмом? Тоді я частково аскет :rolleyes:

Я також частково аскет.
Вважаю, що аскетизм - це не зациклення на собі, а просто інший спосіб життя.
Зараз багато людей не мають власної думки, а тупо йдуть за модою, підчиняються загальносуспільній думці. Це стається через те, що вони просто не замислюються над тим "а що я думаю з цього приводу?".
Є люди, які можуть швидко приймати рішення, а іншим просто потрібен час для обдумування.
Це і є свого роду аскетизм, коли ти більше прислухаєшся до себе, ніж до інших.
  • 0

#32 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 24.07.2008 – 02:12

Перегляд дописуAmili (23.07.2008 11:03) писав:

ні це не аскетизм. це врівноваженість потреб. ті хто за чимось женуться намагаються скомпенсувати незадоволеність в чомусь одному надмірностями в іншому. при аскетизмі - часткова відмова від того, що раніше було для людини зовсім необхідним.
  • 0

#33 Вареник

banned

• Користувачі
  • 3089 повідомлень

Відправлено 21.12.2009 – 19:01

Перегляд дописуОлеська (2.03.2008 22:39) писав:

Чи змогли б Ви обмежись в земних благах задля досягнення морального самовдосконалення?
а нащо? що мені це дасть?
краще синиця в руці всьо такі, от
  • 0

#34 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 29.12.2009 – 13:56

самовдосконалення - онанізм, саморуйнування - ось що важливе (с)
  • 0

#35 Blackvistaspam

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 125 повідомлень

Відправлено 25.08.2010 – 13:01

Аскетизм - це коли ти намагаешся обмежити свої апетити щодо речей які ти любиш заради отримання сили духу та зменшення порогу щастя.
Як приклад можна взяти людину яка любить шоколад і їсть його в необмеженій кількості - з часом він вже не приносить ій такої насолоди або його потрібно ще більше щоб отриматі той самий результат ,якщо обмежити його споживану кількість то матиме місце такий ефект як "ломка" і від маленької долки шоколаду людина отримає аткий самий ефект як і від усієї плитки .
На це є прислів'я - долка апельсину такаж смачна як і весь апельсин.
В цілому аскетизм - це наука контролю своїх інкстинктів. Справжній аскет заради досягнення результату робить усе можливе, щоб його досягти.
  • 0

#36 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 25.08.2010 – 16:34

або носити взуття на два розміри менше. Щастя - це коли роззуваєшся.
  • 0

#37 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 25.08.2010 – 21:37

забув як називається той народ, що вважає красивою довгу шию. тому жінки надягають кільця на шию, і так витягують її. Он Одна аж на півметра витянула.
Аскетизм. самовдосконалення через страждання. Це ви вважаєте вдосконаленням?
Взагалі, таке означення аскетизму, як течії християнства, єретичне. Бо "людина створена богом по образу і подобі його" а отже не потребує вдосконалення. Чи аскети-християни вважаєть, що вдосконалення потребує сам бог?
  • 0

#38 Blackvistaspam

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 125 повідомлень

Відправлено 26.08.2010 – 00:43

Для аскета тіло -це храм для душі. Такщо 150 кілограмові люди з 1.5 росту - це точно не аскети.
В будь якій релігії є аскетизм - у вигляді постів.Сучульманська релігія досить аскетична в цьому плані ,суцільні ритуали.
Якщо ви вважаете що людину створив - тільки християнський Бог, то ви напевно помиляетесь ). Читайте знання Мельхисідеків(мельхісидеків у християнстві цінують більше ніж апостолів) і Дао може знайдете для себе більш правдиву відповідь на це питання .
Якби Іуда не зрадив Христа - то хто б прийняв усі гріхи спас людство ? Ще не зустрічав християнина ,який би преконав мене у чомусь,хоч сам і ціную ,по своєму, християнські цінності.
В світи існує мало людей які досягли чогось видатного без страждань.Взяти біографію відомих людей - суцільни стражданя ,втрата здоров'я,батків удитячому віці . Життя яке складаетсья з суцільного ланцюга невдач,з визнанням людини,як видатної після її смерті .
Якщо людина страждае і відцього нічого не отримує у вигляді сили,досвіду чи знань то це дурна людина і теж не аскет.
Бо аскетизм - це метод досягнення того чи іншого результату переважно надлюдського за рахунок доволі жорстких методів і самопожертви.

Щоб досягти більш приземлених благ і щастя існує багато інших легких і ефективних шляхів (створених суспільством).

Деякі люди купують взуття на розмір менше(бо моделі потрібного розміру немає),а потім його розношують . У радянські часи -це була досить поширена практика. Звісно якщо ви цінуете ніжність ваших ніг ,то такий вихід не для вас.
  • 0

#39 посміховисько

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 106 повідомлень

Відправлено 28.08.2010 – 16:43

Якийсь незрозумілий спосіб самовдосканалення, чому не гедонізм?
  • 0

#40 Blackvistaspam

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 125 повідомлень

Відправлено 28.08.2010 – 17:25

Ну наприклад взяти двох людей ,які за мету поставили ,наприклад, накачати пресс . Один за допомогою тяжкого фізичного труду,
інший за допомогою електростимуляторів м'язів .Отримуемо два однакових результата різними методами.
Але той ,хто робив це фізично - буде краще керувати своїм тілом і зможе напрягти свій пресс на повну ,щоб показати свій результат на 100 відсотків (некажучи вже що він крім прессу може натренувати силу волі для досягнення того чи іншого результату ,яка може пригодитись йому у іншій меті).
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних