Перейти до вмісту

Православна і Католицька церкви в Україні

Повідомлень в темі: 62

#61 TARAS.

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 173 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 16.10.2011 – 17:46

Перегляд дописуДруже Бобер (12.10.2011 21:55) писав:

Звичайна свята наївність, яка, до речі, є і в дописах, які виключив з цитати. От безпосередньо самі науковці твердять, що оригіналів тексту не збереглося, не можна зараз знайти і установити, наприклад, жодного листа, який був написаний рукою апостолів. Самий текст Біблії неодноразово переписувався. А на сьогоднішній день знайдено тексти книг Біблії, канонізованих церквами, більш повніші, більш об'ємніші. Чи ти чув про такі відкриття. Отже, можна припустити, що при переписуванні книг хтось не переписав всього тексту, а скоротив. І саме ненаписані слова дещо змінюють зміст, значення сказаного. Саме про це я і говорю.
Отже, немає єдиного оригіналу.
Хлопче, якщо ти будеш це все досліджувати, повір мені, знаю дуже добре, що пишу, ти заплутаєшся і скажеш: та ну його в баню.
Та наголошу на тому, що ці, більш змістовніші та трохи об'ємніші книги на даний час католицькою церквою офіційно не визнані, і не думаю, що скоро це може статися, якщо взагалі станеться.
Для визнання книг потрібно встановити їхню автентичність, а це потребує серйозної наукової роботи.
Та автентичність цих книг може і не підтвердитися.
Тож, якщо ти є віруючим, належиш до церкви якоїсь конфесії, то приймай науку церкви. Віра,в основі якої є дослідження і пошук оригіналу біблійних книг не буде стійкою і швидко ослабне.
А сектанти використовують тільки переклади, і навіть того не знають, про що я вище написав.
кажеш,що знаєш що пишеш,але не знаєш що знаю я і наскільки цим живу і досліджую....
А про інші книги,церква їх дуже охоче визнає,наприклад Септуагінта(переклад сімдесятьох) зберігся до тепер,був зроблений в першому століті і визнаний церквою...,або знахідки в Кумвранських печерах біля мертвого моря,знайдені зовсім нові рукописи,але вони нічим не перечать оригіналу Біблії...
а щодо сектантів,то не знаю чи можеш похвалитися тим щоб читати Святе Письмо на арамейській чи Койне діалекті грецької
  • 0

#62 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 16.10.2011 – 19:27

Перегляд дописуTARAS. (12.10.2011 19:03) писав:

промахи найлегше замічати
Промахи? Так ти називаєш систематичне ґвалтування дітей? Промахами? Ой, я тут промахнувся, перепрошую..
  • 0

#63 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1966 повідомлень

Відправлено 16.10.2011 – 20:03

Перегляд дописуTARAS. (16.10.2011 18:46) писав:

кажеш,що знаєш що пишеш,але не знаєш що знаю я і наскільки цим живу і досліджую....
А про інші книги,церква їх дуже охоче визнає,наприклад Септуагінта(переклад сімдесятьох) зберігся до тепер,був зроблений в першому століті і визнаний церквою...,або знахідки в Кумвранських печерах біля мертвого моря,знайдені зовсім нові рукописи,але вони нічим не перечать оригіналу Біблії...
а щодо сектантів,то не знаю чи можеш похвалитися тим щоб читати Святе Письмо на арамейській чи Койне діалекті грецької
Ти робиш підміну понять. Ти плутаєш те, що церква визнає і те, що церква канонізувала.
І знову ти за своє, а це що кажеш, то таке саме, як у городі бузина, а в Києві дядько.
До речі, стосується воно правда теми? Так? Пиши у відповідній, та менше з тим.
Так я зрозумів, що ти ніби науковець (?), оскільки кажеш, що досліджуєш.
Я не перечу визнання септуагінти та інших джерел церквою.
Але перепрошую, дай відповідь конкретно, чи ти чув про ці джерела, про які я говорив, чи ні? Тоді зможеш зробити висновок щодо змісту Біблії.
А віруючим певних конфесій слід довіряти науці своєї церкви, а вивчення цих мов і дослідження оригіналів, в тому числі і септуагінти, яка далеко не є єдиним першоджерелом, тебе тільки заплутає, якщо вивчатимеш усе. Якщо вже людина самостійно для себе прагне знайти першоджерела (а це не так просто, бо і треба навіть вивчити мови, в тому числі ті, що ти назвав) то це може бути ознакою недовіри церкві, навіть не залежно якої конфесії. Тож, якщо ти щось і знаєш про Біблію, то не думай, що ти знаєш усе і коли-небудь зрозумієш усе. Тож дай собі спокій з тими першоджерелами, а якщо вірний якійсь церкві, то прояви їй послух.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua