Перейти до вмісту

- - - - -

Linux. Який дистрибутив обрати?

Повідомлень в темі: 53

#41 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 597 повідомлень

Відправлено 22.09.2008 – 23:49

BackTrack 3 Stable, незамінна штука для взлому інтернет мереж, і ще для всяких не дуже хороших дій. :prapor3:
  • 0

#42 coloback

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 42 повідомлень

Відправлено 23.09.2008 – 10:06

Я використовую Debian. Дуже задоволений. Стабільний універсальний дистрибутив. Можна використовувати і як настільний дистр і для побудови різних серверів. Має купу софта в дистрі (5 DVD у версії Lenny) і багато офіційних та неофіційних пакетів в інеті. Українізація (як і купа інших -ацій) дуже добра. Проблем не маю. Раніше пробував SuSE, Ubuntu, Vector, DeepStyle, Knoppix. Зараз на флешці-брелоку 1Гб маю 4 дистри Лінукс для різних потреб: Avira - антивірус для вінди, SystemRescueCD та Slax - для проведення різних рятувально-винищувальних операцій в комп*ютері, Slax та Puppy - для повзання по мережі, прослуховування музики та перегляду відео на будь-якому компі без інсталяції. При тому у мене ще майже півфлешки вільні.
  • 0

#43 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 23.09.2008 – 15:56

Цитата

Я використовую Debian.
Вибір справді добрий, але тут мова йде про кінцевого користувача(end-user). Саме тому я рекомендую Ubuntu (похідну від Дебіан з інтерфейсом Гном), в якому програмісти Canonical виправили всі мілкі недоробки Дебіана. Для користувача все максимально просто, особливо на ламерській стадії розвитку.
  • 0

#44 Strange_V

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень

Відправлено 23.09.2008 – 21:53

Всеодно що сперечатися про улюблений колір..
  • 0

#45 Денис :)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 585 повідомлень
  • Місто:Столиця

Відправлено 24.09.2008 – 01:45

Перегляд дописуStrange_V (23.09.2008 22:53) писав:

Всеодно що сперечатися про улюблений колір..
Це точно (:
Ставив багацько усілякого софта, намагався знайти альтернативу остогидлій ХР - найбільше до вподоби стала убунту, особливо як інет халявний з"явився (;
  • 0

#46 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 24.09.2008 – 05:55

Цитата

особливо як інет халявний з"явився
Дуже правильно сказано. Без хорошого інета Лінукса можна і не ставити.
  • 0

#47 coloback

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 42 повідомлень

Відправлено 24.09.2008 – 08:01

Oops... я не хотів сказати, що немає Лінукса окрім Дебіана. Я мав на увазі, що в Лінуксі є, з чого вибирати. Ніхто тебе не випихає зі звичного середовища на інше, ніхто не вимагає, щоб ти міняв свій старенький недорогий комп на 16-процесорний суперкомп*ютер і т.д. І інет - не проблема. На Лінукс я сів ще тоді, коли у мене був ще синюшний діалап і я міг закачати з нету хіба що драйвери. Диски можна купити в інеті або отримати взагалі безкоштовно, як Убунту. Тому можна ставити і без інета :) Хоча, звісно, з ним краще...
  • 0

#48 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 24.09.2008 – 11:55

Перегляд дописуFT232BM (24.09.2008 06:55) писав:

Дуже правильно сказано. Без хорошого інета Лінукса можна і не ставити.
Та чого, хороші дистри йдуть з купою прог, які можна ставити з диска, мандріва 2008 наприклад.
Хоча якшо треба якусь специфічну прогу, тоді без інета не обійтися.
  • 0

#49 mim

Генеральний писар

• Користувачі
  • 680 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 24.09.2008 – 19:21

Перегляд дописуNomad (24.09.2008 12:55) писав:

Та чого, хороші дистри йдуть з купою прог, які можна ставити з диска, мандріва 2008 наприклад.
Хоча якшо треба якусь специфічну прогу, тоді без інета не обійтися.
а оновлюватись як? крім того, вирішувати проблеми встановлення з інетом набагато простіше
  • 0

#50 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 24.09.2008 – 19:54

Перегляд дописуmim (24.09.2008 20:21) писав:

а оновлюватись як? крім того, вирішувати проблеми встановлення з інетом набагато простіше
Оновлюватися можна записом нового диску :)
Я ж не кажу шо без інету можна взагалі обійтися))
  • 0

#51 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 03.10.2008 – 19:35

Наразі спробував 3 дистрибутиви.
Все відносно, все пізнається порівнянні.

В Ubuntu 8.04 нормальне людське обличчя інтерфейсу (тавтологія :happy1:), все одразу зрозуміло. Новий Gnome interface, набагато простіший за KDE спосіб організувати інтерфейс на інтуїтивному рівні . Все що потрібно - є, а додаткове просто встановити.
Але проблеми виникли з налаштуванням мережі. Бився 4 дні, але так і не зміг роздати інтернет і створити локалку. На форумах підтримки відкрив окрему тему, мені дали конфігурацію, яка мусила працювати, все ретельно звіряли, між машинами мусив бути зв'язок, але вони не бачили одна одну. Невдачі я зписував на свою зеленість, але зараз більше схильний пояснювати це недопрацюваннями дистрибутиву.
По-перше, коли я встановив на приймаючому інтернет компі Мандріву, то інтренет пішов сам, без написань скриптів, редагувань interfaces та инших танців з бубном. А це вже про щось говорить.
По-друге, на англомовному форумі я знайшов тему, яку відкрила людина, яка запевняла, що має досвід у налаштуванні мереж в різних системах, від Епла до ОпенСЮЗ але в Убунті в нього це не виходить, (його підтримали з десятка людей зі схожою проблемою).
По-третє, був експеримент з встановленням firestarter, який спершу почав роздавати інтет. Але через 15 хвилин раптово перестав. При чому біля комп'ютера в той час нікого не було, і налаштування ніхто не міняв.
Було ще багато глюків з самовільним перейменуванням eth1 в eth3, або eth1_rename і прописуванням самовільної конфігурації.
Все це говорить, що локальна мережа в Убунті - це слабка сторона. Адже основною стратегією компанії є: все для людей, все повинно працювати "з коробки",
дружній для користувача інтерфес. Сильна сторона - це локалізація і український переклад. Найпростіше вирішення проблеми - це графічний редактор завантаження, який я знайшов у дистрибутиві Мандріви весна 2008 :brovy:

Ще один вельми неприємний глюк, але досі невідомо на чий рахунок його записувати, чи Убунту чи GRUB.
Якщо ви забули у вашому СіДі-приводі диск, і вирішили перезавантажитися, але згадали про це тільки коли почули, що СД почав розкручуватися, то не можна його виймати. Це призводить до падіння всього boot запису GRUB. Якщо в цей час вийняти СД, то машина виснутиме, або постійно буде сама перезавантажуватися, після того як видасть напис GRUB. Доведеться редагувати запис GRUB вручну, але для новачків простіше буде перевстановити систему. Недопомогло навіть завантаження з GRUB- відновлювального СД, знайомство з його жахливим заплутаним і антилогічним меню я б порадив тільки ворогові.
Глюк проявлявся на обох компах. Інтел зібраний у 2002, АМД у 2007, так що якесь співпадіння включається :ggggg:.

Спробував OpenSUSE з інтерфейсом гнома. Обличчя опенСЮСівського гнома страшне і шизофренічне. Пункти меню організовані жахливо! Окрім клонування, більшість пунктів мавпують одне одного, даючи вхід до однакових програм, але з невеличким відмінностями у назві. Інтерфейс - це лабіринт. Який неможливо розплутати! Простого способу редагувати меню я не знайшов, все що доступно - сховати - показати пункти. Але навіщо мені це робити, чому розробник раніше не подбав, щоб у меню не було два посилання на теки Система з різним вмістом.
Встановлення програм глючить і повідомляє про конфлікт пакетів, який просить вирішити користувача. Типу оновлення Multipulti вимагає встановлення codek13 пакет codec11 буде застарілим, що робити? Це добре, якщо ви встановлюєте оновлення для калькулятора, вас спитають один раз. Але якщо це пакет кодеків то... після 26го разу мене замахало сидіти і тицяти на ок.
Одним словом - це королевство кривих дзеркал! Не знаю, можливо з інтерфейсом КДЕ у опенСЮЗЕ краще, бо таке враження, що гнома вони нормально не прикрутили а тупо поставили його зверху. Хоча, стосовно KDE4 на форумі багато незадоволених відгуків, KDE3 визнано стабільнішим.

Инша справа Mandriva. Всі основні дії винесено на робочу панель, через що вона неавіть здається перенавантаженою. Коли пробіжишся по основним пунктам меню, то просто дивуєшся як доцільно і раціонально все впорядковано! Великим подивом для мене було те, що Мандріва сама підключилася до роздаючого інтернет компа! Два попередніх дистрибутиви цього не вміли, можливо, причина у гномі й КДЕ, а не самому дистрибутиві. КДЕ, виявився не таким зручним. Великим недоліком є локалізація. України там навіть нема серед місць, хоча є Крістмас айленд і Дез айленд.

Прошу зважити на те, що я оцінював дистрибутив з погляду звичайного користувача. Для мене головне, щоб дистрибутив просто працював, з можливістю редагувати файли з документами, записувати і слухати музику, дивитися фільми, спілкуватися у балачках, безпечно відвідувати сайти, встановлювати програми і завантажувати терабайти порнухи.
  • 0

#52 mim

Генеральний писар

• Користувачі
  • 680 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 03.10.2008 – 20:18

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (3.10.2008 20:35) писав:

...
Ще один вельми неприємний глюк, але досі невідомо на чий рахунок його записувати, чи Убунту чи GRUB.
Якщо ви забули у вашому СіДі-приводі диск, ...
глюк особливість роботи ядра... Не можна видаляти фізичний носій (флешку, диск, дискету), поки не відмонтовано файлову систему. Взагалі, дивно, як вам вдалося його витягти. Зазвичай, система не дає вийняти CD, коли ви, скажімо оглягадаєте його вміст у Трунарі. Просто тиснете кнопку на cd-ромі, а диск не вилазить :happy1:
З дисководами такого не було, вони механічно дискети випльовують. Розповідали якісь страшні історії про те, що так, вийнявши дискету, можна було запросто падіння системи викликати. Сам, правда, не перевіряв
  • 0

#53 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 03.10.2008 – 21:06

Захопився FreeBSD

Лінукс фе ггг :happy1:

Зображення