Перейти до вмісту

- - - - -

Linux. Який дистрибутив обрати?

Повідомлень в темі: 53

#21 Serhiy

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 17 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 08.04.2008 – 21:21

Linux - файна штука: вже хоча б за те, що говоре не російською, а по нашому <_< .
Якщо є жирний інтернет - рекомендую Gentoo (І повчитись трохи можна) Спочатку бажано трохи мани почитати. А ще краще перед установкою почитати якусь загальноосвітню літературу про юнікс взагалі, трішки побавитись лайфдиском і ставити.
  • 0

#22 phobos

Дивний незнайомець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2601 повідомлень
  • Місто:Павутина

Відправлено 10.04.2008 – 15:04

Флуд видалено. Наступного разу матимете попередження.
  • 0

#23 barmalini

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 9 повідомлень

Відправлено 10.04.2008 – 16:54

Лінюхи всі однакові, тобто, майже всі майже однакові.
Вибір треба робити між двох десктоп-менеджерів КДЕ чи Гном, і між системами дистрибуції пакетів теж дві основних
RTM та APT. Осторонь стоїть кілька дистрибутивів на зразок Генту, там програми розповсюджуються у вигляді вихідних кодів і потребують компіляції користувачем. Звісно, в Генту теж можна дістати готові двійкові пакети, але тоді втрачається основна перевага - винятково сильна оптимізація до заліза.
  • 0

#24 Івасик Телесик

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 305 повідомлень
  • Місто:kyiv/iv-frankivsk(kalush)

Відправлено 10.04.2008 – 17:15

Перегляд дописуDarkSun (8.04.2008 21:01) писав:

Та якось хочется не просто спробувати, спробувати я можу і на live-cd, хочется мати повноцінну встановлену систему. А операційка в операційці не дуж зручно. Якесь збочення працювати на linuxі під віндою :rolleyes:
Я спочатку так само думав як ти, але потім зрозумів свою непрактичність. Величезне різноманіття лінукс систум призволить до того шо не знаєш до чого взятися! І то хочу і то , а ше оце попробувати і т.д. Це було перше, а друге те, шо не завжди є змог виділити під нього партіцію в достатньому розмірі. А ідея полягає у тому шо я собі тринькаюсь у віртуалці, а коли доросту до відповідного рівня то поставлю собі уже нормально і то на десктоп бо на топі розташувався ліцензійний хр.

А щодо лайв-сд, то я з працював з Убонтю в такому режимі і то тільки через те шо у мене не було харда(милі рученьки поцупили). Це на сільки не практично і не зручно, шо режм віртуалізації з присутності нормального об"єму оперативної пам"яті мені здався просто казкою і класним виходом з такої ситуації!

Повідомлення відредагував Івасик Телесик: 10.04.2008 – 17:19

• 0

#25 barmalini

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 9 повідомлень

Відправлено 10.04.2008 – 17:23

Перегляд дописуІвасик Телесик (10.04.2008 17:15) писав:

А ідея полягає у тому шо я собі тринькаюсь у віртуалці, а коли доросту до відповідного рівня то поставлю собі уже нормально і то на десктоп бо на топі розташувався ліцензійний хр.
Бажаю тобі дорости хоч до якогось рівня якомога швидше.
  • 0

#26 Івасик Телесик

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 305 повідомлень

Відправлено 10.04.2008 – 17:29

Перегляд дописуbarmalini (10.04.2008 17:54) писав:

Вибір треба робити між двох десктоп-менеджерів КДЕ чи Гном, і між системами дистрибуції пакетів теж дві основних
RTM та APT. Осторонь стоїть кілька дистрибутивів на зразок Генту, там програми розповсюджуються у вигляді вихідних кодів і потребують компіляції користувачем. Звісно, в Генту теж можна дістати готові двійкові пакети, але тоді втрачається основна перевага - винятково сильна оптимізація до заліза.
Шось ти ту набрехав, шо відбилося у твоїй репутації!КДЕ чи ГНОМ це вже мабуть останнє про шо можна думати при вибор дистра, тому шо обидва графічних середовища є в майже усіх нинішніх лінуксах. те ж відноситься і до менеджерів пакетів. Мені подобається менеджер Мандріви, який є одним з найзручніших нині інуючих, це ж відноситься до Убунти, наголошую, шо менеджери тут різні. зважати треба на розмір репозиторію, мануалів і форумів мовою якою ви бажаєте ну і підтримка української мови теж не помішає, бо досі ше не у віх дистрах вона реалізована на належному рівні.

Перегляд дописуbarmalini (10.04.2008 18:23) писав:

Бажаю тобі дорости хоч до якогось рівня якомога швидше.
шоб знести вінду, форматнути розділи у екст і поставити лінукс розуму багато не треба
  • 0

#27 barmalini

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 9 повідомлень

Відправлено 10.04.2008 – 17:31

Перегляд дописуІвасик Телесик (10.04.2008 17:28) писав:

Шось ти ту набрехав, шо відбилося у твоїй репутації!КДЕ чи ГНОМ це вже мабуть останнє про шо можна думати при вибор дистра, тому шо обидва графічних середовища є в майже усіх нинішніх лінуксах. те ж відноситься і до менеджерів пакетів. Мені подобається менеджер Мандріви, який є одним з найзручніших нині інуючих, це ж відноситься до Убунти, наголошую, шо менеджери тут різні. зважати треба на розмір репозиторію, мануалів і форумів мовою якою ви бажаєте ну і підтримка української мови теж не помішає, бо досі ше не у віх дистрах вона реалізована на належному рівні.
В Мандріві RPM. Якщо в Ubuntu встановити KDE, то отримаєш Kubuntu, українська мова є у всіх дистрибуціях,
а ти недоук і я з тобою більше не розмовлятиму, йди вчися, замість перед людьми ганьбитися.

Порушення п.2.2. Правил форуму. Усне попередження!

Повідомлення відредагував phobos: 11.04.2008 – 14:40

• 0

#28 mim

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 680 повідомлень

Відправлено 10.04.2008 – 19:30

Перегляд дописуbarmalini (10.04.2008 16:54) писав:

ну, щоб все було правильно, слід говорити "RPM та DEB". apt - це сімейство програм, призначених для роботи з DEB-пакетами, але їх можна переробити, щоб завантажувати rpm. Саме так зроблено в ALT Linux - сам дистр використовує rpm-пакети, але завантажуються вони за допомогою apt-get.
Крім того, є ще досить багато слаквер-дистрибутивів, у кожного, як правило, своя система пакетів. Правда, чим відрізняються, не знаю.

Що ж до віконних середовищ, ну ніяк не можна не згадати XFCE, незамінний у деяких ситуаціях
  • 0

#29 Івасик Телесик

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 305 повідомлень

Відправлено 11.04.2008 – 18:23

Перегляд дописуbarmalini (10.04.2008 18:31) писав:

В Мандріві RPM. Якщо в Ubuntu встановити KDE, то отримаєш Kubuntu, українська мова є у всіх дистрибуціях,
а ти недоук і я з тобою більше не розмовлятиму, йди вчися, замість перед людьми ганьбитися.

Порушення п.2.2. Правил форуму. Усне попередження!
Ти вирішив проявити свою неграмотність та безтактовність -вельми прошу, тільки зваж на те шо крім мене і тебе ту є люди, які в даному питанні більш глибоко обізнані. Я від свого не відступлюсь, а тому RTFM і Вікі з Гуглом тобі в закладки!

Перегляд дописуmim (10.04.2008 20:30) писав:

ну, щоб все було правильно, слід говорити "RPM та DEB". apt - це сімейство програм, призначених для роботи з DEB-пакетами, але їх можна переробити, щоб завантажувати rpm. Саме так зроблено в ALT Linux - сам дистр використовує rpm-пакети, але завантажуються вони за допомогою apt-get.
Крім того, є ще досить багато слаквер-дистрибутивів, у кожного, як правило, своя система пакетів. Правда, чим відрізняються, не знаю.

Що ж до віконних середовищ, ну ніяк не можна не згадати XFCE, незамінний у деяких ситуаціях

Ну перше на сьогодні значної ролі не відіграє, бо сьогодні всі програми збираються як в deb так і в rpm. Про шо я і говорив. Тут теба попробувати, можливо послухати інших.
Не тільки Alt, PCLinuxOS теж.
На нишніх компах XFCE не є такою актуальною, але її достоїнства теж не варто забувати.
  • 0

#30 Pit

Генеральний писар

• Користувачі
  • 723 повідомлень

Відправлено 27.07.2008 – 12:28

Порадьте хороший лікукс дистрибутив під характеристики:
Комп на базі х86
Процесор x86 GenuineIntel 2406 МГц
Бажано шоб лінукс брав не більше ніж 180 в крайньому випадку 200 метрів оперативки
  • 0

#31 Ufoman

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 164 повідомлень
  • Місто:Нововолинськ

Відправлено 27.07.2008 – 12:35

Перегляд дописуPit (27.07.2008 13:28) писав:

Порадьте хороший лікукс дистрибутив під характеристики:
Комп на базі х86
Бажано шоб лінукс брав не більше ніж 180 в крайньому випадку 200 метрів оперативки
Ubuntu напевно буде найкраще.
  • 0

#32 Pit

Генеральний писар

• Користувачі
  • 723 повідомлень

Відправлено 27.07.2008 – 12:40

Перегляд дописуUfoman (27.07.2008 13:35) писав:

А яка версія, бо, наприклад Убунт 8.4 хоче десь в районі 256 ментрів оперативки?
  • 0

#33 @Zu

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 264 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 27.07.2008 – 13:59

а що таке дистрибутив?
  • 0

#34 Pit

Генеральний писар

• Користувачі
  • 723 повідомлень

Відправлено 27.07.2008 – 14:05

Перегляд допису@Zu (27.07.2008 14:59) писав:

а що таке дистрибутив?
Тут читай.
  • 0

#35 Flex

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 107 повідомлень

Відправлено 27.07.2008 – 20:17

Спробуй Mandriva ранні версії.
  • 0

#36 Pit

Генеральний писар

• Користувачі
  • 723 повідомлень

Відправлено 27.07.2008 – 20:20

Ні, не мандріва, там туго справи йдуть з нетом. Шось інше. Але шоб оперативки не брало більше ніж 180-200 Мб.
  • 0

#37 Pit

Генеральний писар

• Користувачі
  • 723 повідомлень

Відправлено 29.07.2008 – 12:31

Перегляд дописуUfoman (27.07.2008 13:35) писав:

А хіба убунт взагалі піде на такий комп?

Цитата

Комп на базі х86

Здається Убунту йде лише на 64 бітні проци. Чи ні?
  • 0

#38 Pit

Генеральний писар

• Користувачі
  • 723 повідомлень

Відправлено 29.07.2008 – 14:12

Ось тут є прикольний тест для вибору дистрибутива.
  • 0

#39 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3581 повідомлень

Відправлено 29.07.2008 – 14:21

Перегляд дописуPit (29.07.2008 13:31) писав:

А хіба убунт взагалі піде на такий комп?

Здається Убунту йде лише на 64 бітні проци. Чи ні?

З якої це радості тільки на 64-бітні? Нє, на всі інші також

Тест пройшов, получив те, чим в принципі зараз і користуюся - федя і мандріва, сюсю ше спробую колись, або кубунту
  • 0

#40 sovist

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 122 повідомлень

Відправлено 14.08.2008 – 08:03

gentoo crux arch slackware - гадаю що це буде для нью у лiнуксi саме то
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних