Перейти до вмісту

Пофігізм

Повідомлень в темі: 99

#41 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 21.11.2010 – 13:58

i 

Флуд видалено.

• 0

#42 Мервей

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 83 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 17.07.2012 – 08:39

Перегляд допису:-) (19.02.2008 – 23:05) писав:

Але пофігізм - річ просто необхідна у сучасному світі - скрізь війни, терористи, економічна криза, курячий грип... Це ж можна параноїком стати. А так пофіг і все. І маєш чистий спокій.
В сучасній Україні - життєвонеобхідна річ. І взагалі, мені здається, що ми - нація пофігістів і пофігізм - найпопулярніша релігія українців. Недарма наше найулюбленіше прислів'я: моя хата скраю - нічого не знаю.
  • 2

#43 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Місто:Софія

Відправлено 17.07.2012 – 12:34

Перегляд дописуМервей (17.07.2012 – 08:39) писав:

В сучасній Україні - життєвонеобхідна річ. І взагалі, мені здається, що ми - нація пофігістів і пофігізм - найпопулярніша релігія українців. Недарма наше найулюбленіше прислів'я: моя хата скраю - нічого не знаю.

Це не пофігізм, а недовіра владі. Влада - це паразит, довіряти їй не треба. Краще жити без влади...
  • 0

#44 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 17.07.2012 – 15:42

найулюбленіше прислів'я: моя хата скраю - нічого не знаю.
В оригіналі ця приказка звучала так: моя хата скраю - першим ворога стрічаю. Виникла, мабуть вона за часів козаччини, на краю поселення січі жили найсміливіші і найсильніші козаки, які мали в разі нападу ворога першими прийняти на себе удар.
  • 0

#45 Мервей

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 83 повідомлень

Відправлено 17.07.2012 – 18:35

Ато. Але ж ми про козаків не говоримо! Ми говоримо про українців! Якщо в перших яскравою рисою була сміливість, то в других - пофігізм. Метаморфоза приказки - яскраве підтведження тому.
  • 1

#46 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 17.07.2012 – 19:27

Перегляд дописуМервей (17.07.2012 – 18:35) писав:

Ато. Але ж ми про козаків не говоримо! Ми говоримо про українців! Якщо в перших яскравою рисою була сміливість, то в других - пофігізм. Метаморфоза приказки - яскраве підтведження тому.

Я не думаю, що характерною рисою українців є пофігізм. Це якийсь наклеп.
  • 0

#47 Мервей

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 83 повідомлень

Відправлено 17.07.2012 – 19:58

Перегляд дописуВасиль (17.07.2012 – 19:27) писав:

Я не думаю, що характерною рисою українців є пофігізм. Це якийсь наклеп.
Більшість мовчить - значить погоджується. Ви ж в Болгарії маєте знати, що ключову роль відіграє думка більшости, а точка зору меншости до уваги не береться, бо демократія.
  • 0

#48 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 17.07.2012 – 20:06

Перегляд дописуМервей (17.07.2012 – 18:35) писав:

Е, ні, приказка пішла від козацької. А козаки і належали до української нації. А про те, що моя хата скарю, я нікого не знаю - то типове москвське перекручування. Якщо говорити про українців, то треба врахувати усе.
А українці уже не такі пофігісти, як здається.

Перегляд дописуМервей (17.07.2012 – 19:58) писав:

Більшість мовчить - значить погоджується. Ви ж в Болгарії маєте знати, що ключову роль відіграє думка більшости, а точка зору меншости до уваги не береться, бо демократія.
Та невже? Меншість довбає більшість і відстоює свої права і свободи. І тільки так захищаються права людини.
  • 0

#49 Мервей

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 83 повідомлень

Відправлено 17.07.2012 – 20:15

Перегляд дописуДруг Бобер (17.07.2012 – 20:06) писав:

Е, ні, приказка пішла від козацької. А козаки і належали до української нації. А про те, що моя хата скарю, я нікого не знаю - то типове москвське перекручування. Якщо говорити про українців, то треба врахувати усе.
А українці уже не такі пофігісти, як здається.
Байдуже, чи перекручування чи ні, сам факт її існування і доводить, що українці - пофігісти. В іншому разі викинули б її на смітник, а не активно користувалися.

Цитата

Та невже? Меншість довбає більшість і відстоює свої права і свободи.
А те що меншість довбає більшість, це правда, і відстоює свої власні права та свободи, а не більшості.

Цитата

І тільки так захищаються права людини
ну от і захисти своє власне право на існування оригінального звучання приказки і заборону неправильного, альтернативного :rolleyes:
  • 0

#50 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 17.07.2012 – 20:18

Перегляд дописуМервей (17.07.2012 – 19:58) писав:

Болгарія - це не приклад демократії, хоч події в Україні мені чимсь нагадують болгарські з запізненням 10 років. Але до чого тут пофігізм?
  • 0

#51 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 17.07.2012 – 20:26

Перегляд дописуМервей (17.07.2012 – 20:15) писав:

Байдуже, чи перекручування чи ні, сам факт її існування і доводить, що українці - пофігісти. В іншому разі викинули б її на смітник, а не активно користувалися.
А українці активно і одною і другою формою користуються. Вони існують незалежно одна від одної. Люди є різні, і то добре, що є різні думки. Якщо люди усі одинакові, одинаково думають, то уже вони раби.

Цитата

А те що меншість довбає більшість, це правда, і відстоює свої власні права та свободи, а не більшості.
Звичайно, що так. І не обов'язково довбає, може просто мирно переконувати, нав'язувати, тиснути якось тощо.

Цитата

ну от і захисти своє власне право на існування оригінального звучання приказки і заборону неправильного, альтернативного :rolleyes:
А його ніхто не ущемляє, навіть ти.
  • 0

#52 MqM

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 620 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 18.07.2012 – 18:26

не потрібна річ, ми настільки пофігістичні що вратачамо країну, і скільки всього вже втратили...
пофігізм передсмертний стан любого явища
  • 0

#53 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1735 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 19.07.2012 – 05:07

Перегляд дописуДруг Бобер (17.07.2012 – 15:42) писав:

В оригіналі ця приказка звучала так: моя хата скраю - першим ворога стрічаю. Виникла, мабуть вона за часів козаччини, на краю поселення січі жили найсміливіші і найсильніші козаки, які мали в разі нападу ворога першими прийняти на себе удар.
ну звчайно, першим стрічаю... :D Ми грудью дарогу праложим... Це ж наївно. Не треба уявляти українців чи взагалі будь який інший народ такою собі масою самих героїв завзятих і таких шо нікого й нічого не бояться і таке інше. Так не буває. Моя хата скраю нічого не знаю - правдоподібніше бо справді, хата скраю - це хата не в центрі, не в центрі й якихсь подій. А от про ворога якось непереконливо. Татари як дуже довготривалі перші вороги які налітали на якісь населені пункти були не тими ворогами які похатно нападали. Врятуватись від них можна було лише дуже здалеку їх побаичвши. Коротше, бобре, не треба цієї наївної фігні. Сама по собі приказка ще не свідчення характеру народу, думаю подібні приказки суть і в інших народів; свідченням характеру скоріш є частота її (приказки) використання.) Ну от в нас є ще й така: і я не я і жінка не моя і ... там можна продовжувати, це тут що, теж про незламність і героїчність?) Типу: нічого не скажу (тобі вражий сину). :D Героїзм людей це дуже круто і слава всім героям. Але життя (і всього народу теж) - це не сама героїка, а народ сам не самі герої.

ЗІ. А про шо взагалі ця тема?

Повідомлення відредагував _Ex: 19.07.2012 – 05:10

• 0

#54 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 19.07.2012 – 06:17

Перегляд допису_Ex (19.07.2012 – 05:07) писав:

ну звчайно, першим стрічаю... :D Ми грудью дарогу праложим... Це ж наївно. Не треба уявляти українців чи взагалі будь який інший народ такою собі масою самих героїв завзятих і таких шо нікого й нічого не бояться і таке інше. Так не буває. Моя хата скраю нічого не знаю - правдоподібніше бо справді, хата скраю - це хата не в центрі, не в центрі й якихсь подій. А от про ворога якось непереконливо. Татари як дуже довготривалі перші вороги які налітали на якісь населені пункти були не тими ворогами які похатно нападали. Врятуватись від них можна було лише дуже здалеку їх побаичвши. Коротше, бобре, не треба цієї наївної фігні. Сама по собі приказка ще не свідчення характеру народу, думаю подібні приказки суть і в інших народів; свідченням характеру скоріш є частота її (приказки) використання.) Ну от в нас є ще й така: і я не я і жінка не моя і ... там можна продовжувати, це тут що, теж про незламність і героїчність?) Типу: нічого не скажу (тобі вражий сину). :D Героїзм людей це дуже круто і слава всім героям. Але життя (і всього народу теж) - це не сама героїка, а народ сам не самі герої.

ЗІ. А про шо взагалі ця тема?
Мабуть, ти прочитав не уважно або просто не зрозумів, що я хочу сказати. Приказка має прив'язку до козацьких поселень, а не до всього народу. Як гадаєш, наскільки великими вони були?
А козаки жили життям, коли постійно були у битвах, на відміну від нас. Навіть серед військових, які їдуть у гарячу точку, такого життя сьогодні немає. Отже, якщо у січ тільки людина потрапила, то уже чоловік мусив мати якийсь дух, чогось прагнув, мусив мати бійцівський характер, інакше не сидів би у тій січі без жінок, це було би просто не для нього. Якраз існування приказки "моя хата скраю - першим ворога стрічаю" говорить про вшанування народом своїх героїв, а не про героїзм народу.
Ті що жили на краю поселення повинні були бути такими, що вчасно побачити, що наближається ворог і прийняти швидко рішення, що робити, адже хтось мав сповістити усім в середині січі про наближення ворога, а хтось мав прийняти на себе перший удар.
Ті що жили на краю січі, також були в центрі усіх подій, оскільки не могла ж людина жити сама, не для цього січ створювалася. Центр ніколи би не знав про те, що наближається ворог, якщо на краю жили б недолугі, оскільки ті могли просто повтікати і все, або спли би міцним сном і навіть не думали, що уже не прокинуться, бо будуть вбиті ворогом.
Про те, що про народ говорить не сама приказка, а частота її використання повністю погоджуюся.
Мені пригадався уривок з роману Володимира Малика "Фірман султана" "Побоїще в січі". Цікавий твір, вартує почитати. Там розповідається, як уже немолодий, але сміливий чоловік, який якраз на краю жив, врятував січ, що сповістив про напад усю січ. Саме і цього немолодого чоловіка козаки потім і шанували за те, що сповістив про ворога.

Ну а тема про пофігізм. От якраз існування такого варіанту приказки, який я навів говорить, що не такий уже пофігістичний народ був за всю історію. Та й зараз далеко не всі є пофігістами.
  • 0

#55 Мервей

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 83 повідомлень

Відправлено 19.07.2012 – 12:54

Перегляд дописуВасиль (17.07.2012 – 20:18) писав:

Болгарія - це не приклад демократії, хоч події в Україні мені чимсь нагадують болгарські з запізненням 10 років. Але до чого тут пофігізм?
Чому ж? За західними оцінками звичайнісінька демократична країна. Оскільки єдиний критерій демократичності за словами та ділами заходу - чесні та прозорі вибори. Чи чесними та прозорими вони були - визначає сам захід. Але це позатема.

Перегляд дописуДруг Бобер (17.07.2012 – 20:26) писав:

А українці активно і одною і другою формою користуються.
Ні. Вони користуються живучою версією, твоя версія - мертва, нею хібащо ти користуєшся.

Цитата

Звичайно, що так. І не обов'язково довбає, може просто мирно переконувати, нав'язувати, тиснути якось тощо.
Ти не зрозумів мого сарказму, про яку саме меншість йшлося.

Цитата

А його ніхто не ущемляє, навіть ти.
Читай другу частину ще раз.

Перегляд дописуMqM (18.07.2012 – 18:26) писав:

не потрібна річ, ми настільки пофігістичні що вратачамо країну, і скільки всього вже втратили...
пофігізм передсмертний стан любого явища
Взагалі-то, мова не про Україну, а про пофігізм, як явище в повсякденному житті. Країна, безумовно, втрачена, непофігісти - яким небайдужа власна доля та майбутнє їхніх дітей - виїзджають звідси, залишаються пофігісти, якими панівній верхівці дуже зручно управляти, бо тим все пофіг; мізерна купка небайдужих активістів нічого не вирішує, нінащо не впливає - зростаюча корупція тому яскравий доказ.
  • 0

#56 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 19.07.2012 – 13:03

Перегляд дописуМервей (19.07.2012 – 12:54) писав:

Ні. Вони користуються живучою версією, твоя версія - мертва, нею хібащо ти користуєшся.
Ні, друже. До речі, що таке версія? Але менше з тим. То не моя версія. Я це з пальця не висмоктав, а чую у живій розмові.

Цитата

Ти не зрозумів мого сарказму, про яку саме меншість йшлося.
Ну й нехай. Тобі просто смішно з того, що є правдою. Я тобі ще палець покажу - посмійся.
Зображення
  • 0

#57 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 19.07.2012 – 13:05

Чому ж? За західними оцінками звичайнісінька демократична країна. Оскільки єдиний критерій демократичності за словами та ділами заходу - чесні та прозорі вибори. Чи чесними та прозорими вони були - визначає сам захід. Але це позатема.

Хибні уявлення. Демократія не зводиться до процедури виборів. Якщо дивитись на вибори, то в Болгарії така ж демократія, як і в Україні. А от що таке пофігізм з точки зору демократії?
  • 1

#58 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 19.07.2012 – 13:06

Читай другу частину ще раз.
І що ти у ній побачив? :rolleyes:

Перегляд дописуВасиль (19.07.2012 – 13:05) писав:

Хибні уявлення. Демократія не зводиться до процедури виборів. Якщо дивитись на вибори, то в Болгарії така ж демократія, як і в Україні. А от що таке пофігізм з точки зору демократії?
Що тролю доказувати?
  • 0

#59 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 19.07.2012 – 13:14

Взагалі-то, мова не про Україну, а про пофігізм, як явище в повсякденному житті. Країна, безумовно, втрачена, непофігісти - яким небайдужа власна доля та майбутнє їхніх дітей - виїзджають звідси, залишаються пофігісти, якими панівній верхівці дуже зручно управляти, бо тим все пофіг; мізерна купка небайдужих активістів нічого не вирішує, нінащо не впливає - зростаюча корупція тому яскравий доказ.

Справа не в тім, що українці є пофігістами, а в тім, що в Україні немає правової держави, й звичайна людина є беззахисною проти свавілля влади. Тому справа не в українцях, а в системі влади.
  • 0

#60 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 19.07.2012 – 13:16

Бачив же я дошкільнят, які сильніше тролили.

Перегляд дописуВасиль (19.07.2012 – 13:14) писав:

Справа не в тім, що українці є пофігістами, а в тім, що в Україні немає правової держави, й звичайна людина є беззахисною проти свавілля влади. Тому справа не в українцях, а в системі влади.
Ну всіх собак на владу не вартує вішати. Народ же цю владу вибрав і терпить. Не завалив же її поки що.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних