Перейти до вмісту

Україномовні друзі

Повідомлень в темі: 75

#21 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 11.03.2008 – 20:46

друзів (якщо то друзі, а не приятелі патриндєть) взагалі непросто знайти, будь-якомовних
  • 0

#22 Crazy Bobik

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 639 повідомлень
  • Місто:Львув

Відправлено 11.03.2008 – 21:34

Російську я розумію,а от висловити думка не дуже й можу!А от розмовляю виключно завжди по українськи!
  • 0

#23 Лука

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 170 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київщина

Відправлено 11.03.2008 – 21:46

Я думаю,головне в житті найти друзів як таких.А різниці нема на якій мові ви спілкуватиметесь,головне
щоб розуміли один одного.От подумайте самі,глухонімі люди,якої б національності вони не були,
розуміють один одного,от і ми повинні розуміти і поважати думку іншого,своїм прикладом показувати,
яка чудова українська мова,що в ній є безліч гарних неповторних слів,якими можна виразити свою думку.
  • 0

#24 Ромашечка

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 293 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 13.04.2008 – 13:06

Почитала, народ, ваші відповіді та й думаю тепер, чи цькуватимете мене. :D Я ж вдома російською в основному спілкуюся. Так уже історично склалося - мама має російське коріння. Але це мені абсолютно не заважає розмовляти українською поза межами будинку. :P :ggggg: І друзі у мене майже всі україномовні, а хто ще ні, то теж приєднується потроху. ;)
  • 0

#25 =MAVKA=

Я в серці маю те, що не вмирає...

• Користувачі
  • 1153 повідомлень
  • Місто:м. Київ

Відправлено 13.04.2008 – 13:21

А для мене питання мови - принципове!
Звісно, якщо хтось не розуміє української, то буду говорити російською, але як на мене, то краще вже англійською спілкуватися! :D
А взагалі, я обожнюю вивчати іноземні мови! Останнім часом вивчаю італійську, щоб краще з італійськими друзями спілкуватись!
А українська - найрідніша, наймилозвучніша і найкраща, і ще багато "най-най-най"! :ggggg:
  • 0

#26 Waldemar4eg

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 19 повідомлень

Відправлено 16.04.2008 – 20:51

Приємно спілкуватись на рідній мові,але прикро усвідомлювати, що скоро небуде з ким поговорити:angry12:(((( Чомусь молодь ще з шкільного віку розвиває в собі думку, що російська мова краща, хоча це зовсім не так!!!

Невелике спостереження стосовно мовного питання:
Коли турист приїхає в якусь країну (Америка, Німеччина, Франція,і.т.д...) то розмовляє на мові країни в яку приїхав.

Коли українаць приїхає в Росію то говорить по російськи (це в принципі нормально), АЛЕ
Коли росіянин приїхає в Україну то всі говорять з ним по російськи хоч насправді по логіці речей цей росіянин мав би говорити по українськи........

Порода меншає, причому стрімко:(((
  • 0

#27 Dana

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 475 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 16.04.2008 – 21:02

Людина сама формує своє середовище. Будь самим собою і поруч будуть ті з ким ти хочеш спілкуватись. Якщо ти глибокосвідома людина навряд чи серед твоїх друзів будуть ті хто говорить до тебе російською. Друг це перш за все духовна і душевна категорія, і як можна дружити з людиною якій байдужа твоя мова твоя душа твій біль.
  • 0

#28 Соловейко

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 35 повідомлень

Відправлено 16.04.2008 – 22:22

Не журіться шановна громадо!
Рідна мова впевнено простується і шириться Україною!
Я неодноразово чув від моїх російськомовних друзів, що при прийнятті Закону про російську державну, вони власне, куплять гвинтівку і приїдуть в Київ відстрілювати пацюків, що зроблять таку гидоту. Звучало все це на російський, проте щиро і без "понтів".
А наше, колись майже на 100% зрусифіковане, місто впевнено починає розмовляти рідною мовою.
Українською вже спілкуються не лише українці, але й татари та сожі на татарські народи, кавказці, звичайно поляки та німці, серед росіянців росте кількість україномовних :-))
І все це наше зукраїнізоване суспільство рано чи пізно виплескується в Київ.
Ми українізуємо рідну столицю. Якщо вже змогли українізувати себе. От побачите!
  • 0

#29 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 16.04.2008 – 23:04

Українці дуже легко переходять на українську за кордоном. Чим далі - тим більше. При чому це може відбуватися без будь-якого впливу: телебачення, радіо відсутні, поруч частіше можна почути хіба живу російську мову, близьке оточення, як правило, іншомовне. Але факт лишається фактом - ті, що виросли і вивчилися російською таки переходять самі по собі на українську у свої 30-40 - вік досить таки зрілий.
  • 0

#30 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 31.12.2008 – 14:22

Петлюро, як ваші успіхи в цій нелегкій справі?
  • 0

#31 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 31.12.2008 – 16:49

Перегляд допису_saljama_ (31.12.2008 14:22) писав:

Петлюро, як ваші успіхи в цій нелегкій справі?
Дай Боже та людина з якою я затоваришував вона україномовна.Ще можу сказати що як виявилось якщо людина відпочва бухаючі то мова на якій вона горлане дурість не є суттєвою
  • 0

#32 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 31.12.2008 – 16:53

Перегляд дописуПетлюра (31.12.2008 16:49) писав:

Дай Боже та людина з якою я затоваришував вона україномовна.Ще можу сказати що як виявилось якщо людина відпочва бухаючі то мова на якій вона горлане дурість не є суттєвою
так-так, якя вас розумію. подібні шукання зараз і у Дракона :D
  • 0

#33 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 31.12.2008 – 20:26

Перегляд допису_saljama_ (31.12.2008 16:53) писав:

так-так, якя вас розумію. подібні шукання зараз і у Дракона :)
він друзів загалом чи конкретно супутницю життя? :D
  • 0

#34 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 31.12.2008 – 20:30

Перегляд дописуПетлюра (31.12.2008 20:26) писав:

він друзів загалом чи конкретно супутницю життя? :D
почитайте тему - дізнаєтеся
  • 0

#35 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 01.01.2009 – 11:05

Насправді, складається враження, що проблема не в росіянах, а в етнічних українцях.
Підспудний генетичний страх, заставляє їх переходити на російську.

Західна Україна не пережила ситуації, коли для елементарного виживання - різними правдами і неправдами попадали в міста і вливатись в ряди будівників комунізму.
А далі вибір був невеликий - або відрікаєшся родоводу, або одне криве слово і їдеш до білих ведмедів.
Напевно звідси прислів"я: "Мовчи язичку-будеш їсти паланичку".

Така ситуація з мовою є типовою для пострадянської території.
Недавно спілкувався з дівчиною з м. Самарканд, то з її слів, узбецькою в їхньому місті спілкуються чуть не одні лише "чухани"!?
І це на батьківщині древньої обсерваторі Улугбека, АбуАлі ібн Сіна, мавзолею Тимура.

Трохи прояснило ситуацію те, що в члени її родини займали високі посади за часів СССР- звідси і відповідне виховання, адже була поставлена конкретна ціль на створення єдиного радянського народу.

Тому посилайте подальше "тварей бешених" перестрашених- тоді Вас будуть поважати.
Та на Теревенях, бачу інші і не живуть.

А сама мова не повинна бути предметом обструкції.
Як приміром перекласти неповторне:

На холмах Грузии лежит ночная мгла;
Шумит Арагва предо мною.
Мне грустно и легко; печаль моя светла;
Печаль моя полна тобою,
Тобой, одной тобой... Унынья моего
Ничто не мучит, не тревожит,
И сердце вновь горит и любит — оттого,
Что не любить оно не может.

Здається великий Гейне казав, що переводна поезія подібна до місячного світла в тумані.
  • 0

#36 Шошо

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 201 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 01.01.2009 – 18:31

Я трохи не розумів автора теми...Чим російськомовні друзі гірші за україномовних? Невже ти думаєш, що в україномовних більше патріотизму та любові до України? :D
  • 0

#37 hike

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 34 повідомлень
  • Місто:Звідки не вертаються...

Відправлено 01.01.2009 – 22:16

Перегляд дописуWaldemar4eg (16.04.2008 20:51) писав:

Невелике спостереження стосовно мовного питання:
Коли турист приїхає в якусь країну (Америка, Німеччина, Франція,і.т.д...) то розмовляє на мові країни в яку приїхав.

Коли українаць приїхає в Росію то говорить по російськи (це в принципі нормально), АЛЕ
Коли росіянин приїхає в Україну то всі говорять з ним по російськи хоч насправді по логіці речей цей росіянин мав би говорити по українськи........

це не завжди так, і більше залежить від самої людини - має вона власну думку чи слідує цим мовним стереотипам.
Ми маємо право розмовляти українською, а якщо людина (неукраїномовна :)) просто не хоче розуміти - то це вже її проблеми :D
  • 0

#38 Vidiy

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 17 повідомлень
  • Місто:3-тя планета сонячної системи

Відправлено 02.01.2009 – 00:56

Перегляд дописуDana (16.04.2008 21:02) писав:

Людина сама формує своє середовище. Будь самим собою і поруч будуть ті з ким ти хочеш спілкуватись. Якщо ти глибокосвідома людина навряд чи серед твоїх друзів будуть ті хто говорить до тебе російською. Друг це перш за все духовна і душевна категорія, і як можна дружити з людиною якій байдужа твоя мова твоя душа твій біль.
Вибачайте, але це не так! Хочеш сказати якщо людина говорить на російській, чи іншій мові то він не може зрозуміти "твою душу, твій біль" друг це та людина яка розуміє тебе навій без слів, байдуже на якій він мові говорить, чи якої він національності, чи кольору шкіри!!!
  • 0

#39 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень
  • Місто:дурки...

Відправлено 02.01.2009 – 01:20

Перегляд дописуVidiy (2.01.2009 01:56) писав:

Вибачайте, але це не так! Хочеш сказати якщо людина говорить на російській, чи іншій мові то він не може зрозуміти "твою душу, твій біль" друг це та людина яка розуміє тебе навій без слів, байдуже на якій він мові говорить, чи якої він національності, чи кольору шкіри!!!

Повністю погоджуюсь!
Маю друзів в Москві. Классні хлопці. І якщо вони говорять зі мною ТІЛЬКИ російською - вони від цього не стають гіршими, чи недругами.
А ще маю друга-француза. Багато з україномовних друзів мене так не зрозуміють як він, а він на українській знає лише "привіт" та й там робить помилки.

Dana, вибачай але ти шось брєдове написала..... :D
  • 0

#40 Син Перуна

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 229 повідомлень
  • Місто:Рівне-Львів

Відправлено 02.01.2009 – 01:25

мені приємніше, коли зі мною спілкуються українською мовою. а коли говорять російською, я всерівно відповідаю рідною мовою
на жаль, в мене є знайомі, які просто соромляться спілкуватися україською мовою... я цього не розумію. в нас гарна, чудова, милозвучна мова і цим потрібно пишатися
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних