Перейти до вмісту

Чорна археологія

Повідомлень в темі: 32

#21 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1905 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 22.02.2008 – 13:13

На городі! Де ж ще? Це на Луганщині...
У батьків була земельна ділянка за містом. Давали тоді в тимчасове користування під городи.
Місце це було розташоване як раз під лисичанською горою, де в роки війни засіли німці. А радянські війська йшли знизу, з під гори. Понад горою тече Сіверський Донець. Треба було спочатку форсувати річку, а потім дертися вгору, щоб вибити гітлерівців. Бої там йшли пів року. Звідти і залишилося стільки боєприпасів. Не було жодного відра картоплі на тому городі викопано, щоб при цьому не знайшлося щось з тих боїв.

Що цікаво...Земля перерита на штик лопати, перебрана та перетрушена руками, потім ще граблями...Начебто все вибрано...Самий пісок залишився...
А ні! Наступного року на тому ж самому місці знову все "заміновано"! Росте воно там, чи що?
Це ще в роки застою було. Ніякої техніки. Все перекопувалоя лопатою, руками... А сусід неподалік домовився за бутилку з трактористом, що той йому город перепаше. Ага, щас! Перепахав тільки сотки дві. А потім трактор підірвася на мині. Тракторист залишився живий. А ми восені разом з картоплею та патронами збирали ще й запчастини від того трактора.

Повідомлення відредагував Sotnik: 22.02.2008 – 13:25

• 0

#22 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1122 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 28.02.2008 – 20:28

А мені довелось бути свідком такої історії.
Після політеху я працював молодим спеціалістом на гідробудівництві.
Перед нами на трасі , де по проекту мав пройти великий канал, працювали на розкопці курганів археологи.
Розповідали , що вони шукають знаменитого золотого коня, котрого ніби заховав Батий і таке інше.
Інколи археологи брали у нас автоцистерну, щоб водою розмивати кургани.
І одного разу професор. котрий вів розкопки дав шоферові зуб, сказавши , що це йому подарунок за хорошу роботу-зуб людини, котра жила кілька тисяч років тому назад.
О, класно! я собі на шию його повішу як талісман-зрадів той.
Від*їзжає кілька сотень метрів і закипає на машині радіатор.
Шофер відкрив капот і коли відкрутив пробку на рідіаторі то вдарила струя перегрітого пару і обварила йому усе лице і шию.
Хоч я не схильний до містики, але стало якось не по собі - яким то потрібно бути безбашенним, щоб розорювати могили.
  • 0

#23 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 10.08.2008 – 20:10

Ото аж дивно які всі правильні стають... Я не підтримую "чорну археологію" заради отримання вигоди.
А тепер подивіться на "чорну" археологію з іншої сторони, "чорні" архи теж різні бувають... Є звичайно так звані "шакали", які можуть зняти медальку чи смертник з праху мертвого солдата, чи коронки вирвати... але багато людей цього не роблять, бо поважають мертвих.
Тут народ кричить що закордон вивозиться "наша історія", а про то що влада свідомо знищує "нашу історію" руйнуючи памятники радянського союзу ніхто не говорить. Тобото, наприклад, зруйнувати памятник Леніну (я б сам так зробив) - добре, а загнати закордон орден Леніна (і так я б теж зробив) - погано...
Тут вже зазначалося, що офіційна археологія практично не фінансується державою, а мідтримується хіба-що малими ініціативними групами типу "Пам'ять"... отже якщо якісь артифакти не будуть викопані "чорними" архами, то встигнуть зігнити поки до них добереться офіційна археологія.

Перегляд допису-=VJ=- (22.02.2008 10:30) писав:

До речі, цікаво було б дізнатись, хто що колись сам знаходив :happy1:

Приміром я у себе колись, коли копав картоплю, вирив із землі гільзу крупнокаліберного кулемета часів другої світової... На цьому знахідки вичерпуються :)
:ggggg:
Фрагменти гусениці радянських танків
сошки від німецького гранатомета
гільзи від патронів до ППШ і карабіна Мосіна
Штик-ніж СС (в жалюгідному стані)
радянську каску
Німецьку аптечку
гудзики рядянські
гільзи від танковиз снарядів
... ... ... ... ... ... ... ...
  • 0

#24 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 07.09.2008 – 09:31

от сьогодні бульбочку викопував, то по ходу справи ще й декілька гільз викопав... якщо хтось шарить в маркуванні гільз, то допоможіть розібратися:
з ліва від капсуля "19"
з верху від капсуля "ІХ"
з права від капсуля "14"
з низу від капсуля монограма "СR"
ось така ось справа....
  • 0

#25 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 21.09.2008 – 15:23

Можу навести приклад. мій викладач з релігієзнавства паралельно працює археологом. Ніого наче мужичок....а потім виявилося що він любить хильнути чарочку-другу.....І більшість того що вони експедицією знаходять на розкопках- він пропиває....(((
  • 0

#26 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 29.09.2008 – 17:35

То він офіційний археолог чи чорний арх?
  • 0

#27 Леся Українська

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 101 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Ode$$a

Відправлено 22.11.2010 – 22:09

Перегляд дописувіджей (10.02.2008 12:30) писав:

"чорні археологи" шукають конкретні речі на замовлення
Не обов"язково. То "білі" здебільшого на замовлення.
  • 0

#28 Scarlett

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 113 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 01.12.2010 – 16:00

Не знаю, але мені здається, що якщо якийсь хлопчина відкопає щось таке, на що наша убога археологія зовсім нездатна, то якось язик не повертається назвати це чорною археологією... Врешті, багато є ентузіастів, які просто не мають належного папірця на довзіл, але дбають про культуру та історію.
  • 0

#29 WTF?

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 939 повідомлень

Відправлено 01.12.2010 – 16:24

Перегляд дописуScarlett (1.12.2010 16:00) писав:

Не знаю, але мені здається, що якщо якийсь хлопчина відкопає щось таке, на що наша убога археологія зовсім нездатна, то якось язик не повертається назвати це чорною археологією... Врешті, багато є ентузіастів, які просто не мають належного папірця на довзіл, але дбають про культуру та історію.
якого?... ай, промовчу.
ви взагалі розумієте, що таке чорна археологія?

Перегляд дописуScarlett (1.12.2010 16:00) писав:

Не знаю, але мені здається, що якщо якийсь хлопчина відкопає

хлопчина не відкопає. бо не має потрібного спорядження та інструментів. а ще знань, сил та бажання.
щоби ви розуміли: аби розкопати палеолітичну стоянку, до прикладу, слід пройти вглиб землі до 10 м.

Цитата

на що наша убога археологія зовсім нездатна
вам, певно, невідомі ті важливі відкриття, що зробили українські археологи.
недостатньо коштів для проведення розкопок, тому археологам доводиться витрачати на це гроші зі своєї кишені. але так було завжди. кошти ж мають виділятися з бюджету країни. просто в нас убога країна. бо убогі "лідери". бо убогий народ. не весь, але більша його частина.

Цитата

Врешті, багато є ентузіастів, які просто не мають належного папірця на довзіл, але дбають про культуру та історію.
покажіть мені хоча б одного археолога-самоучку-ентузіаста, котрий би за свої кошти, без потрібних документів, знайшовши цінну річ, не продав би її на аукціоні за кордон. ну?
і, я сподіваюся, ви здогадуєтеся про те, що такий пан не отримає винагороди від держави за свої старання?

Повідомлення відредагував WTF?: 01.12.2010 – 16:30

• 0

#30 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 402 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 01.12.2010 – 20:35

Перегляд дописуОлеська (8.02.2008 14:53) писав:

Чимало матеріалу останнім часом дають в ЗМІ про так звану чорну археологію. Аматори з метою наживи розкопують ті історичні місця, на розкопки яких наша держава не виділяє достатньо коштів. В результаті наші історичні цінності опиняються в руках здебільшого іноземних колекціонерів. Тобто не просто стародавня і цінна (в сенсі коштів) річ вивозиться за кордон, - вивозиться наша історія.
Значно більшу шкоду наносить археологія підробна. Є купа "лавочок", які спеціалізуються на виготовленні різних фейків-артефактів. Ці структури мають своїх підкормлених "археологів", які видають підроблений артефакт за справжній і "дуже цінний". Марнославні колекціонери грошей не жаліють. Але, щонайгірше, на тих "знахідках" потім базуються історики.
  • 0

#31 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 02.12.2010 – 11:24

Перегляд дописушпіц (1.12.2010 20:35) писав:

Значно більшу шкоду наносить археологія підробна. Є купа "лавочок", які спеціалізуються на виготовленні різних фейків-артефактів. Ці структури мають своїх підкормлених "археологів", які видають підроблений артефакт за справжній і "дуже цінний". Марнославні колекціонери грошей не жаліють. Але, щонайгірше, на тих "знахідках" потім базуються історики.
Чому наносить більшу шкоду? Тобі шкода грошей колекціонерів?) Та й справжній колекціонер таки відрізнить (з допомогою експертів, звісно) підробку від артефакту.

А історія пишеться переможцями (в якійсь темі про це говорилось) так, як потрібно.)
  • 0

#32 Леся Українська

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 101 повідомлень
  • Місто:Ode$$a

Відправлено 02.12.2010 – 13:38

Цитата

Марнославні колекціонери грошей не жаліють.
"Марнославні" колекціонери також не жаліють грошей на експертів, які вміють відрізняти підробку від справжнього.
Чим відрізняються люди, в кого є гроші, від тих, у кого їх нема, а хто лише пустодзвонить - так це тим, що вміють вкладати свої гроші з розумом і примножувати їх (звісно, крім тих, на кого багатство звалилося зненацька і він не знає ціну грошам).
  • 0

#33 Small bonobo

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень
  • Місто:Kyiv

Відправлено 28.06.2011 – 15:57

"Чорні археологи", "білі археологи"... Є лише один тип - археологи-професіонали, з відповідною підготовкою, науковим ступенем, яких цікавить максимально точна фіксація матеріалу і наука. Всі інші - просто злодії. Пам'ятку, яку розкопали, вже не відновити. :D Треба ставитися відповідально до джерел, які можуть пролити світло на історію України.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних