Перейти до вмісту

Даєш Пауло Коельо українською!

Повідомлень в темі: 46

#41 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 13.03.2009 – 21:21

Перегляд дописуZhooook (13.03.2009 21:17) писав:

Обгрунтування, що Коельо поганий, бо він популярний - тупе, думаю доводити не треба.
ну раз ніхто таких аргументів не застосовував, то і доводити не треба)
  • 0

#42 Zhooook

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 167 повідомлень

Відправлено 14.03.2009 – 01:04

Перегляд дописуSergiy_K (13.03.2009 21:21) писав:

ну раз ніхто таких аргументів не застосовував, то і доводити не треба)
Якщо ви зможете довести, що гарний письменик і популярний речі несумісні, то решту доводити буде не треба. Коельо одразу стане поганим письменником. Але поки що вважається навпаки, що відомі письменники варті уваги.
  • 0

#43 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 14.03.2009 – 01:20

Перегляд дописуZhooook (14.03.2009 01:04) писав:

Якщо ви зможете довести, що гарний письменик і популярний речі несумісні, то решту доводити буде не треба. Коельо одразу стане поганим письменником. Але поки що вважається навпаки, що відомі письменники варті уваги.

питання не у вартості, а в кількості секунд, які будуть зайняті увагою до творів письменника
  • 0

#44 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кременчук

Відправлено 14.03.2009 – 01:27

Перегляд дописуZhooook (13.03.2009 22:17) писав:

Примітині, елементарні речі це синоніми. Я ж питаю в чому ця примітивність на конкретному прикладі. Ніхто досі не відповів. Значить кричимо по першій причині, бо всі кричать "Коельо - фігня". А свого розуму проаналізувати немає.
Думаю, якась частина тих, хто кричить "Коельо - фігня" кілька його творів таки прочитала. Відповідно і склали певну думку.
Та й кількість людей, котрі кажуть "Коельо - фігня" аж ніяк не перебільшує кількість тих, хто вважає його вартим уваги.

Особисто мені обгрунтовувати не хочеться, бо я вважаю, що то фігня і не варта паперу, на якому її надруковано. Як на мене це абсолютно очевидно.

А загалом - років за десять-двадцять можемо повернутися до цього питання. Думаю, тоді все стане трішки ясніше і очевидніше.

Перегляд дописуZhooook (14.03.2009 02:04) писав:

Та чого ж... Хороший і популярний письменник цілком можуть співіснувати в одній особі. Але окремо один від одного вони трапляються ой як нерідко.
А зважаючи на вплив реклами на свідомість сучасної людини - популярний письменник часто виявляється не стільки хорошим, скільки добре розрекламованим.
  • 0

#45 Zhooook

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 167 повідомлень

Відправлено 14.03.2009 – 01:45

Перегляд дописуbulbashka_aero (14.03.2009 01:27) писав:

Та чого ж... Хороший і популярний письменник цілком можуть співіснувати в одній особі. Але окремо один від одного вони трапляються ой як нерідко.
А зважаючи на вплив реклами на свідомість сучасної людини - популярний письменник часто виявляється не стільки хорошим, скільки добре розрекламованим.
Всяке буває, але якщо людина говорить, що письменник поганий через те, що популярний, то це свідчить лише про обмеженість і прытензією на обригінальність. Ви самі сказали, що популярний письменник може бути гарним. Якихось свідчень окрім популярности противники Коельо назвати не змогли.

Найпростіше повторити за всіма, як баран, що Коельйо - попса. Але коли тебе питають що ж тобі не подобається, а ти не можеш нічим це обґрунтувати, окрім:
ну попса - це ж те що популярне, гей, ви ж теж усі не любите попсу, давайте зі мною смерть попсі! Коельо - попса, Коельо - попса, беееее...

це свідчить лише про бажання обісрати щось, аби виглядати краще й оригінальніше.

Що часто призводить до протилежного результату, замість виділитися всі побачать твою шаблонність.

Повідомлення відредагував Zhooook: 14.03.2009 – 01:50

• 0

#46 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 14.03.2009 – 10:54

ого, пішла жара!

на захист нелюбителів Коельо.

Коельо дійсно примітивний. Що вже не кажіть, але так воно є.
Книжка Коельо пишеться просто і зовсім не важко зробити самому теж саме. Береться одна ідея. При чому ідея дуже загального роду. Наприклад "якшо воно вже так сталося, значить так воно і має бути". Чудова ідея, оскільки її може застосувати у своєму житті будь-хто. Вона універсальна. Майже як Біблія.
Доречі Біблія. Її треба згадувати через кожні 10 сторінок. Не напряму, бо в нас же читачі висококультурні! куди там. А просто наводити деякі натяки на неї. Ну там імена, деякі події. Це неважко. Навіть не важливо що цитується, чи на що натякається. Там і так все однакове.
Коли йдеться мова про головного персонажа, то він має робити те ж саме що і будь-яка людина. Щось трохи гріховне, або дуже гріховне, або зовсім навіть не гріховне, а так - нейтрально-незначущі щоденні вчинки. Так читач відчує, що книжка про нього! Саме про нього!!! Обожемій якжежвінздогадався цежкнижкасамепромене. Оооо, скаже читач, це велика людина написала.
Звичайно, це ж про нього самого. До того ж, в решті решт головний персонаж (читач) стане на шлях істинний, досягне духовної рівноваги, тихого і безмежного щастя та кохання чи шо там ще пропонується.
А як же він цього досягне? правильно, до нього нарешті дійде ота основна ідея, чи, вибачайте на слові, ІСТИНА. Та і як же не дійде, коли протягом 100 сторінок йому про це натякають, говорять прямим і не прямим текстом, контекстом, підтекстом і надтекстом.
За смаком додається трохи екзотики. Наприклад, хай все відбувається у середньовіччі. чи може ще давніше. історична достовірність неважлива. це ж філософський роман, йопта.

ІМХО одну книжку ще прочитати можна. для цікавості. Наступні вже просто не полізуть. я десь прочитала штуки три. а може то була одна, а я її три рази читала. чесно, дуже важко сказати. якось одне і те саме.

А от що дійсно варто прочитати, то це "Володар кілець". З нього я почала читати якісну літературу. Або "Ім.я троянди" Еко. (залежить від віку) Один із найкращих прикладів сполучення філософського роману та популярної літератури.
  • 0

#47 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 19.03.2009 – 14:49

Флуд видалено. Marichka - усне попередження.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних