Перейти до вмісту

Хрещена мати

Повідомлень в темі: 38

#21 Raven@

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 608 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:файна Юкрайна!

Відправлено 27.03.2008 – 12:15

Стільки нового дізналась в цій темі! :rolleyes:
І от про себе подумала... :D Що свою хрещену бачила ще зовсім маленькою......потім вона поїхала, кажуть на Кавказ.....там заміж вийшла....минулого року чули, що вона повернулась.....але от так сталось, що я і обличчя не пам"ятаю.
З хрещеним бачилась часто, коли була мала. Я з його дітьми в один садочок ходила.....А потім вони зникли...Просто раптом виїхали з квартири і, кажуть, переїхали до іншого міста......
Отакої. ;)

Сама вважаю за честь, якщо просять бути хрещеним! :wub:
  • 0

#22 Dana

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 475 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 27.03.2008 – 12:19

В мене таке питання , може хтось вкурсі. Чи можна бути хрещеною не однієї дитини , а мати декількох хресників?
  • 0

#23 Лука

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 170 повідомлень
  • Місто:Київщина

Відправлено 27.03.2008 – 12:37

Dana (27.03.2008 12:19) писав:

В мене таке питання , може хтось вкурсі. Чи можна бути хрещеною не однієї дитини , а мати декількох хресників?
У нас,наприклад,перший хрищеник повинен бути хлопчиком,а потім хрестників можна мати стільки,стільки пошле Бог.А ще говорять,старі люди,що не можна ставати жінці до Хреста,коли вона вагітна,в інших випадках від
цього відмовлятись гріх.
  • 0

#24 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 27.03.2008 – 14:21

Лука (27.03.2008 12:37) писав:

У нас,наприклад,перший хрищеник повинен бути хлопчиком,а потім хрестників можна мати стільки,стільки пошле Бог.А ще говорять,старі люди,що не можна ставати жінці до Хреста,коли вона вагітна,в інших випадках від
цього відмовлятись гріх.
З приводу тримати на лівій руці - мо" забобон, але сестра в мене лівша.
На рах чи можна перехрещувати? Я такої заборони не чула. В мене мама хрестила в сестри, а потім сестра в мами. Все нормально - всі живі і здорові.
Хресними батьками обов"язково повинні бути хрещені люди. Якщо хлопця беруть за кума, то бажано щоб першою похресницею була дівчинка, і навпаки в дівчини - перший похресник хлопчик. Можна бути хрещеною матір"ю декільком діткам, але хресна повинна усвідомлювати, що вона відповідає за тих діток. Головне, щоб дітки знали своїх хресних батьків, а не так як тут описано - навіть ніколи й не бачили :rolleyes: . Знаю ще таке: коли дитину вперше купають то воду після купелі слід виливати коли не стемніло і обов"язково під родюче дерево (щоб продовжувався рід). До купелі обов"язково клали трави.
Ось ще в тему, кому цікаво http://www.culturals...n.ua/kns3_3.php

Повідомлення відредагував Ластiвочка: 27.03.2008 – 14:22

• 0

#25 Гість_wednessa_*

• Гості

Відправлено 09.07.2009 – 12:33

Скажіть, будь ласка, чи обов'язково, щоб першим хрещенником (для жінки) був хлопчик? Мене хочуть взяти хрещеною матір'ю дівчинки, але я ще не хрестила хлопчика. Чи можу я її охрестити?
  • 0

#26 За межею

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 171 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 17.10.2009 – 15:28

Барбариска (3.02.2008 13:48) писав:

Є у мене подруга, народила вона нещодавно дівчаточко-янглоляточко. Запросила мене кумою. Я з радістю погодилася. А потім дізналася про те, що в них (вона з Хмельницького) такий звичай - брати в куми кілька пар. Я про таке вперше чую. Виходить в дівчинки буде дві хрещені матері. Я не розумію, як це... Я завжди вважала, що хрещена мати - наче друга рідна і вона має бути одна... Не знаю, що робити. Хочу відмовитись, а вже ж погодилась...
я б не погодилась і подругу відмовила паплюжити дитині життя чиеюсь релігіэю, хай коли дитина виросте якшо схоче сама похреститься,
а коли б був звичай каструвати чи членувати дитину ви теж би це робили без іі згоди, щоб вона все життя ненавиділа вас? :)
  • 0

#27 kompman

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 373 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Місто Кола

Відправлено 17.10.2009 – 15:32

Dana (27.03.2008 13:19) писав:

скільки завгодно

За межею (17.10.2009 16:28) писав:

я б не погодилась і подругу відмовила паплюжити дитині життя чиеюсь релігіэю, хай коли дитина виросте якшо схоче сама похреститься,
а коли б був звичай каструвати чи членувати дитину ви теж би це робили без іі згоди, щоб вона все життя ненавиділа вас? :)

Чому Ви так вороже до цього ставитесь, хрещення це ж не каліцтво чи знущання. По-моєму тут нема нічого страшного
  • 0

#28 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 17.10.2009 – 16:17

Флуд видалено. Справді,не відходьте від теми.Тема про хрещення немовлят вже була і вже успішно закрита,так що не варто ще тут дискусію розвивати.
  • 0

#29 Selena Gomes

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 3 повідомлень
  • Місто:Золочів

Відправлено 07.05.2012 – 20:22

Дівчата в мене проблема...
Мене моя тітка хоче взят за хресну до мого брата, моя баба каже шо неможна так, але ми є брат і сестра в третьому поколінні!Як ви думаєте, то можна мені йти за хресну чи ні?

Повідомлення відредагував Selena Gomes: 07.05.2012 – 20:25

• 0

#30 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 07.05.2012 – 20:41

Звичайно, що можна. Ти ж не є рідна мати, що традиції суперечить.
Утім з такими питаннями краще йти до священика. Якщо людина йде хрещеною матір'ю, чи хрещеним батьком, то вона на себе бере відповідальність за духовний розвиток людини, утім далеко не завжди хрещені батьки практично піклуються про духовний розвиток своїх похресників.
От пригадую собі твір Панаса Мирного "Хіба ревуть воли як ясла повні?". Там був епізод, коли через певні причини не можна було запропонувати комусь стати хрещеними батьками, то хресними батьками стала рідна бабуся (!) і москаль.
Та я раджу порадитися у таких питаннях зі священиком, якщо уже ведемо дитину до християнства, то і самому слід очистити сумління через сповідь і причастя.
  • 0

#31 Selena Gomes

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 3 повідомлень

Відправлено 07.05.2012 – 20:45

А сама інтересніше, шо мій батько - священик, і він каже шо можна йти!
  • 0

#32 Selena Gomes

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 3 повідомлень

Відправлено 07.05.2012 – 21:09

xTANATOSx (07.05.2012 – 21:04) писав:

Але знаєте мені так класно стало коли подзвонили і сказали шо я буду хрещеною мамою!
  • 0

#33 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 07.05.2012 – 21:11

Selena Gomes (07.05.2012 – 21:09) писав:

Але знаєте мені так класно стало коли подзвонили і сказали шо я буду хрещеною мамою!
І ще це ознака виявлення довіри.
  • 1

#34 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 07.05.2012 – 21:50

Так що по темі ніхто не хоче нічого говорити. Перетворили форум із каналізації на голуб'ятню. Тож хто кого хрестить, якщо так майбутніх кумів, чи хресних батьків вибирається?
  • 1

#35 Ranini

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 42 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 16.02.2015 – 20:26

В этом нету нечего плохого, но понимаю вашу обиду..
[ex]мова спілкування на форумі - українська[/ex]

Повідомлення відредагував Kassandra: 16.02.2015 – 20:30

• 0

#36 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 16.02.2015 – 20:45

почистила

• 0

#37 Ranini

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 42 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 10.05.2016 – 21:24

Мої хресні загубилися . І своїй дитині якось невдало підібрали хрещених батьків . Не щастить прямо .
Мої хресні загубилися . І своїй дитині якось невдало підібрали хрещених батьків . Не щастить прямо .
  • 0

#38 Робкая

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень

Відправлено 28.05.2016 – 11:11

А у нас взагалі незрозуміло, що вийшло. Вирішили хрестити сина. Хресною вибрали сестру чоловіка. Тому на той момент її не було в країні, тому хрестила сина бабуся чоловіка, але в свідоцтві хресною записана сестра. Бабуся і хрестик тут сама замовила, і ланцюжок сама купила, і в церкві на руках дитину тримала . Зараз сестра чоловіка - громадянка РФ. Після війни від нас усіх відмовилася, вже три роки про хрещеника і не пита . Мучить це мене. Може, піти перезаписати хресну на бабусю ? Адже, якщо так розібратися, то справжньою хрещеною є саме бабуся.
  • 0

#39 Generaluss

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 33 повідомлень

Відправлено 07.06.2016 – 13:16

Барбариска (03.02.2008 – 12:58) писав:

Воно то може і не погано - мати в кожному регіоні України хрещених батьків. Куди не приїдеш - є до кого голову прихилити. :) Але мене ще одне турбує. Як це ми хрестити її будемо? Одна пара хрестить, а друга дивиться? Чи по черзі? Але ж хрестять один раз...
Маю досвід бути одним із хрещених батьків в такій сім"ї де брали декілька пар. На самому обряді дитину просто передавали з рук в руки, коли священник казав, тай все.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua