Перейти до вмісту

Забобони


Повідомлень в темі: 117

Опитування: Чи вірите в забобони? (107 користувачів проголосувало)

Чи вірите в забобони?

 1. сіль не розсипаю, пт 13 ненавиджу, чорних котів стріляю :) (3 голосів [2.78%])

  Процент голосів: 2.78%

 2. ну може деякі і є правдиві (54 голосів [50.00%])

  Процент голосів: 50.00%

 3. на мене це не діє (14 голосів [12.96%])

  Процент голосів: 12.96%

 4. забавки дитячі ці забобони (37 голосів [34.26%])

  Процент голосів: 34.26%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#1 Lady Of The Flowers

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 952 повідомлень

Відправлено 27.01.2006 – 21:43

 • 117
Забобони річ досить поширена і кумедна...

от я знаю, що:
треба сидіти на дорогу...
не йти далі, як чорний кіт дорогу перейшов
не крутитись голою перед дзеркалом, бо любити не будуть :)
розсипати сіль - це на сварку
пятниця тринадцяте, звичайно :wub:
не виносити сміття перед довгою поїздкою (я вже 100 раз вмерти мала ;) )

я особливо в це не вірю... я взагалі скептично ставлюсь до таких речей, але думаю одне-два - правда. Це ж народ віками складав...

а які забобони знаєте ви і як вони впливають на вас? :D

#2 Tiny

  Абориген

 • Користувачі
 • PipPipPipPip
 • 78 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 27.01.2006 – 21:46

я щось одне добавлю..обожнюю коли мені котики переходять дорогу..а особливу такі чорні..ммм..люблю їх...
 • 0

#3 Tiny

  Абориген

 • Користувачі
 • PipPipPipPip
 • 78 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 27.01.2006 – 21:48

соррі..це на мою думку не забавка для тих хто вірить..а ті що невірять це просто ніщо..неіснуюче
 • 0

#4 Іван Хелсінг

  Частий гість

 • Користувачі
 • PipPipPip
 • 30 повідомлень
 • Місто:Київ

Відправлено 28.01.2006 – 11:09

Це все брехня! А що до п'ятниці 13-го, то це мій щясливий день. Мені вже багато чєрних котів дорогу переходило але неодне піанино на голову не впало! :rolleyes:
 • 0

#5 DEADMAN

  Частий гість

 • Користувачі
 • PipPipPip
 • 44 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Рівне

Відправлено 28.01.2006 – 13:48

Я проголосував за те, що деякі може і є правдивими. Вже розповідав у темі п"ятниця 13.
 • 0

#6 Бісенятко

  Профі

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 353 повідомлень

Відправлено 28.01.2006 – 21:07

Усі забобони-повна маячня!!!! Ні в шо таке не вірю.
 • 0

#7 Kleo

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 232 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:замку Іф

Відправлено 29.01.2006 – 19:27

Частково вірю. Хоча можу сказати коли людина невірить в усяке таке то і нічого з нею нестанеться. :rolleyes:
 • 0

#8 Сварус

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3815 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Вінниця

Відправлено 03.04.2006 – 04:48

Прикмети, повір'я і марновірства оточують людину з народження і до смерті. У всіх народів світу існує безліч прикмет, деякі з них спільні для багатьох країн. Слов'янські народи залишаються вельми марновірними. На всі випадки і явища життя є свої прикмети. Наші предки надавали величезне значення явищам світу, примічали всі події і на цій основі зростали прикмети і повір'я. Протягом багатьох тисячоліть наш народ додавав в свій список нові прикмети, запозичував їх у сусідніх народів. І до сучасного моменту весь список слов'янських прикмет став величезний. І природно хотілося б розібратися, яка прикмета несе в собі значення, а яка є марновірством. Отож надаю на розсуд шановного товариства деякі повір’я та прикмети з їх сучасним тлумаченням що до їх правильності (оригінал даних матеріалу знаходиться на сайті "Язичєство славян. Енциклопедія словянской релігії" російською мовою. Переклад здійснив я :8: )


Вагітній перед пологами стригти волосся не можна: дитина може народитися мертвою - Вважалося, що саме у волоссі прихована життєва сила людини. З волоссям пов'язано велике число заборон: їх не можна, вичесавши, кидати на вітер; стригти, мити і розчісувати волосся дозволялося тільки в певні, строго обумовлені дні. Дитину до року категорично не рекомендувалося навіть
причісувати - не тільки стригти. Розлучитися з волоссям - зменшити свої життєві сили, укоротити своє життя або, найменше, позбавити себе достатку. В деяких місцях вважається, що якщо дитину до семирічного віку стрижуть, то йому "розум вистригають". З волоссям пов'язані і всі основні обряди: весілля (коса нареченої), поховання (розпускання волосся вдовою) і т.д. Волосся сприймалося як частина людини, здатна його "замістити". Тобто, маючи при собі чиєсь волосся, можна впливати на цю людину. Тому нерідко матері носять на грудях в особливому медальйоні локони своїх дітей, рівно як і кохані - волосся своїх половин. Ефектом "заміщення" пояснюється і віра в те, що будь-який чаклун, маючи волосся людини, зможе нашкодити йому. Тому не рекомендується обстрижене волосся залишати на вигляді (що, до речі, і для чистоти добре). Що стосується заборони стригти волосся вагітної, то він може йти своїми коренями в глибоку старовину, коли волосся частково рятувало від холоду.

Не можна замальовувати вигляд вагітної (а значить, і фотографуватися): дитина може мертвою народитися. - Це марновірство навряд чи має під собою реальні підстави. З'явилося воно, найімовірніше, під впливом "ефекту двійників": мовляв, якщо дитина відображена ще до народження, значить, її розвиток зупинився, як на портреті (на знімку).

Вагітна не повинна нічого шити, різати і латати, особливо під час Святок, а то у дитини або "родинка" на щоці буде, або йому шлях в цей світ буде "зашитий". - Як бачимо, йдеться про гострі предмети - ножі, ножиці, голки. Якщо, не дай Бог, вагітна уколеться або поранить себе, вона, природно, переживе почуття переляку і страху, а це позначається на стані дитини. Не виключений і зв'язок між шкірою матері і шкірою плоду.Не треба підкидати дитини після заходу сонця: вона погано спатиме. - Логічне спостереження, оскільки дитину, що розігралася, не укласти, а захід сонця і час відходу дітей до сну стоять майже поряд. Батьки, як правило, самі ще молоді і жваві, і ця прикмета - їм в повчання.

Не можна хлопцеві на порозі сидіти - ніхто за нього заміж не піде. - З містичної точки зору це повір'я пояснюється так само, як і інші, пов'язані з порогом. Поріг - місце сакральне, символізуюче розмежування світів. Під ним нехрещених немовлят ховали. Він - границя між будинком і зовнішнім світом. В той же час поріг - несприятливе для здоров'я місце: тут легко і простудитися. Із всіх цих причин ні вітати один одного через поріг, ні стояти на ньому не можна (наречену
через поріг переносять, щоб вона на нього не наступила).

Скільки зморшок між бровами, стільки разів одружуватися (або заміж виходити). - Швидше за все, прикмета носить жартівливий характер, застерігаючи від похмурого нахмурення брів. Але фізіономісти можуть пояснити її по-іншому: стародавня наука про особу грунтується на своїх спостереженнях.

Не свисти в будинку - грошей не буде. Не можна свистіти в будинку, а то він спустіє - До свисту в народі взагалі відношення негативне. Свист - забава ледарів. До того ж, різко свиснувши, можна налякати дитину, вагітну жінку, так що ця забава і небезпечна. А містично це асоціюється з свистом вітру, який може понести з дому гроші, добро. Але ближче всього в даному випадку побутове
пояснення: хіба може подобатися всій решті домочадців, коли один з них постійно насвистує? Ось і дають вони йому зрозуміти: свистітимеш - на всіх нещастя накличеш, у тому числі і на самого себе.

Вітатися і прощатися на порозі - до сварки - Значення цього повір'я сходить до особливої ролі порогу в будинку (як і печі) - містичної межі між зовнішнім світом і житлом (про що ми вже говорили). Але і побутове значення достатньо ясне: негоже починати вітання, ще не запросивши людину ввійти, або продовжувати розмову, коли гість вже йде. Тобто йдеться про правила пристойності, ввічливості.

Не починай будувати будинок на старості літ, а то швидше помреш - Є і інший варіант цього повір'я: купувати новий одяг на старості літ - до смерті. Багато хто, на жаль, вірить в це і позбавляє себе маленьких людських радощів. Хоча, якщо вдуматися, в основі повір'я - всього лише звичайний закон: на старості літ не знаєш, чи добудуєш ти будинок, чи довго тобі носити новий одяг.

Їсти з тріснутого, розбитого посуду - до нещастя, до "тріснутого життя". - Розбитий посуд завжди символізував збитковість, нещастя - за винятком тих випадків, коли його били навмисно (наприклад, на весіллі). Суть цієї прикмети в психологічному плані така: тріснутий посуд тримає господиню в напрузі, примушує згадувати про ситуацію, в якій її зіпсували. Природно, що це лише додає засмучень. Але ще важливіше інше: посудина з тріщиною може розбитися у будь-який момент - і ви можете обшпаритись кип'ятком, супом і т.п.

Витиратися удвох одним рушником - незабаром посваритися. - В основі - заборона на використовування однієї і тієї ж речі двома людьми. Не можна від одного шматка удвох відкушувати (за винятком чоловіка і дружини); не можна пити з одного стакана. Цьому ж присвячено немало прислів'їв (наприклад, про двох ведмедів, які в одній барлозі не уживаються). Причина - в неподільності особового простору, того, що близько стикається з людиною і немов би приймає на
себе частину його енергії, духу, думок. З побутової точки зору йдеться, звичайно, про дотримання елементарних гігієнічних правил.

Перед дальньою дорогою треба сісти і помовчати. Це - до вдалого шляху. - Цілком логічно, тому що саме в ці хвилини людина ще раз інтенсивно прокручує в голові: чи все вона узяла з собою? Чи не забув документи, квиток, ключі? Чи в порядку залишив будинок - воду, газ, світло? А мовчання допомагає зосередитися.

Якщо хворому в маренні увижається дорога - значить, він скоро помре. - Безумовно, суть прикмети заснована на простій асоціації дороги і "останнього шляху", про який думає або який передчуває хворий.

Не взнаєш знайомої людини - бути йому багатою. - Це повір'я відноситься до числа так званих "обманних". Одуритися при зустрічі знайомого -значить
символічно зустріти не одного, а немов би двох, і тому подвоїти його багатство.


Ось ще кілька "обманних" повір’їв:
Коли хотіли, щоб уродився багатий льон, сіяли його голяка: хай льон бачить, що сіячій навіть одягнутися ні в що, і тому він добре уродиться. :) Зернові сіяли голодними: хай жито і пшениця знають, що селянину їсти дуже хочеться, і тому зглянуться. :)

:wub:
 • 0

#9 Viktor

  НЕВГАМОВНИЙ

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 566 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Львів, L'viv, Lwow, Leopolis, Lєmberg, Lion

Відправлено 03.04.2006 – 18:52

Цікаво чи навпаки: зможе людина вижити дотримуючись цих всі забобонів?
Думаю - ні!
 • 0

#10 Lady Of The Flowers

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 952 повідомлень

Відправлено 03.04.2006 – 19:25

Viktor (3.04.2006 18:52) писав:

Цікаво чи навпаки: зможе людина вижити дотримуючись цих всі забобонів?
Думаю - ні!

Перегляд допису

точно ні )))
 • 0

#11 Іришка

  [empty]

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 412 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Київ

Відправлено 14.04.2006 – 22:31

Ну може кошеня чорне (особливо коли дома чорне кошеня комусь весело))), чи не проходити під драбиною, мені під настрій. Коли вірю коли ні...
 • 0

#12 mim

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 680 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 14.04.2006 – 22:40

Перегляд дописуViktor (3.04.2006 18:52) писав:

Цікаво чи навпаки: зможе людина вижити дотримуючись цих всі забобонів?
Думаю - ні!
Ну, не всіх, а лише деяких - жити зможе, ще й добре іноді.
Іноді забобони допомагають, ну хоча б трохи впевненості додають.
 • 0

#13 Вік

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1280 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 17.04.2006 – 18:47

батьки заставляють на дорогу присідати, а так більше нічого такого не роблю : )
 • 0

#14 ZipСоване Дівчисько

  В сіданці - шило, в голові - запалення!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 601 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Qiev

Відправлено 18.04.2006 – 00:38

Забобони бувають настільки тупими...
Я вірю,але не в усі...

 • 0

#15 Сварус

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3815 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Вінниця

Відправлено 18.04.2006 – 00:58

Перегляд дописуFreelancer (17.04.2006 18:47) писав:

батьки заставляють на дорогу присідати, а так більше нічого такого не роблю : )
Іноді це допомагає згадати взяти якусь річ яку забув чи ще щось. На те воно і придумано :)
 • 0

#16 Lady Of The Flowers

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 952 повідомлень

Відправлено 18.04.2006 – 01:26

хто скаже, чому після ночі сміття викидати не можна?

і на велику довгу дорогу теж не можна )

а як кожен день їздиш :)
 • 0

#17 Viktor

  НЕВГАМОВНИЙ

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 566 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Львів, L'viv, Lwow, Leopolis, Lєmberg, Lion

Відправлено 18.04.2006 – 09:48

Перегляд дописуParsokon (18.04.2006 02:26) писав:

хто скаже, чому після ночі сміття викидати не можна?

і на велику довгу дорогу теж не можна )

а як кожен день їздиш :)

Ввечері по-моєму не можна сміття виносити по тій самій причині, що й позичати що небудь після заходу сонця :) Бо не буде достатку в тій хаті , грошенят!

А на велику дорогу..., я сам раз задумувався.
Це ж таракани можуть завестися!
Приїздиш додому, а там мухи від смороду дохнуть! ;)
 • 0

#18 Вік

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1280 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 18.04.2006 – 11:57

Перегляд дописуКиря (18.04.2006 01:58) писав:

Іноді це допомагає згадати взяти якусь річ яку забув чи ще щось. На те воно і придумано :)
хо хо, розумні в мене батьки, а я й не здогадувався про такі корисні функції цього "забобону" =))
 • 0

#19 Сварус

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3815 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Вінниця

Відправлено 18.04.2006 – 19:38

Freelancer,
то не батьки, а народна мудрість мудра(каламбурчик вийшов :) )
 • 0

#20 Санька Колосок

  Профі

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 376 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 18.04.2006 – 19:52

Перегляд дописуParsokon (18.04.2006 02:26) писав:

хто скаже, чому після ночі сміття викидати не можна?

і на велику довгу дорогу теж не можна )

а як кожен день їздиш :)
Я можу за себе сказати: коли я виношу ввечері сміття, то я вертаюся десь за півгодинни
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних