Перейти до вмісту

Ідеалізм - хвороба?

Повідомлень в темі: 59

#21 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1577 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кременчук

Відправлено 30.01.2008 – 16:48

Перегляд дописуYounker (29.01.2008 23:02) писав:

хи, як я раніше не замітив... - серед відомих філософів жінок не знайшлось...
Єлена Блаватська
...якщо ти про неї не чув - це тільки твій вузький кругозор...

А взагалі, мозок жінок більше призначений для розв’язання конкретних (=життєво важливих) проблем, тоді як чоловікам "більше подобаються" загальні (=теоретичні і неразі незначущі) проблеми... Вчені так кажуть. :prapor3:

Повідомлення відредагував bulbashka_aero: 30.01.2008 – 16:54

• 0

#22 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 30.01.2008 – 19:33

Raven@, ото тільки термінами не закидуй будь ласка
– мій у термінах ні хрю хрю :ggggg:

можливо ти права /що ідеалізм це віра в ідеальне/
то хто ж тоді одержимий ідеєю? /як називати/
:prapor3:

і взагалі – невже ти й справді віриш, що ідеал.... чогось)) й справді існує??
о_О
ідаел у кожного свій :р
  • 0

#23 Raven@

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 608 повідомлень
  • Місто:файна Юкрайна!

Відправлено 30.01.2008 – 19:54

Перегляд дописуVepr (30.01.2008 20:33) писав:

Raven@, ото тільки термінами не закидуй будь ласка
– мій у термінах ні хрю хрю :ggggg:
я не для докору термін поставила. :ggggg: особисто мені самій дізнатись про ту течію в філософії було цікаво.
тобто, думаю, ті терміни мали відношення не стільки до тебе, скільки до теми загалом, а ти просто підштовхнув.

можливо ти права /що ідеалізм це віра в ідеальне/
то хто ж тоді одержимий ідеєю? /як називати/
ну... одержимий він і є одержимий :ggggg: ідеолог - 100% не те... не знаю) :ggggg:

о_О
ти сам відповів на своє питання - ідеал у кожного свій.
мій ідеал (в будь-чому) може мати риси, які для когось будуть недопустими... в мене свої мрії, своя уява... свої бажання і щастя своє. :prapor3:
кожному своє. :ggggg:

Повідомлення відредагував Raven@: 30.01.2008 – 19:56

• 0

#24 Margo

в тихому очереті чорти плавають брасом

• Користувачі
  • 842 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 30.01.2008 – 21:29

Ідеалізм.... Я таки теж ідеалістка, (вважаю себе хворою), бо добре знаю, що ідеалів не треба шукати, всі люди по своєму хороші, і, водночас, далі продовжую ідеалізувати, страждаючи від того і, розуміючи це...
  • 0

#25 Lemurka

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 61 повідомлень
  • Місто:Обухів, кв. 24

Відправлено 30.01.2008 – 21:44

Я довго не знала як назвати мій світогляд, то бурна песимістка, то закінчена песимістка, і флегматик, і холерик, частіше, звичайно, сангвінік! Простою мовою - не знаю, що буде через хвилину зі мною!
Але приблизно місяць назад розговорилась з ледь знайомими людьми, і дівчина назвала мене ідеалісткою. Після цього ще пару разів чула цей дивний і незрозумілий докінця термін.
Так, я, мабуть, ідеалістка. І мені від цього в більшості випадків добре, ніж погано від такого світогляду. Хоча деякі форумчани вважають, що "нам царям молоко безкоштовне давати треба" тобто ідеалістам важко жити :prapor3: Зовсім ні.
Отак вже я дивлюсь на світ, що для мене: якщо кохання - то чи не назавжди, то надовго, без лукавості і без брехні; якщо дружба, то вірна, чесна, відповідальна і весела; якщо щось роблю, то не спинюся, поки не виконаю ідеально, часто до маніакальності доходжу :ggggg: ; навіть. коли щось хаваю, то дивлюся, не дай бог, там будуть "єшки"))) :ggggg: Але при цьому ідеалісти - це не обов’язково люди "в рожевих окулярах". Можна бути і реалістом, й ідеалістом одночасно. Я так стараюсь, але без підтримки дружбанів не вийшло б.
Знаєте, на мою думку... бути ідеалістом - те ж саме, що шукати край світу. Ти знаєш, що земля кругла, краю немає, але невпинно шукаєш його.
Те саме, що пояснювати смисл життя.... ну НЕМАЄ універсального смислу життя. НЕМАЄ універсального означення кохання.... проте хіба ЛЮдина припинь пошуки?
Я знаю, що немає ідеалу. Але якщо я його уявлю і буду йти до нього, то можливо щось навколо зроблю кращим, ближчим до ідеального.
  • 0

#26 Raven@

Генеральний писар

• Користувачі
  • 608 повідомлень
  • Місто:файна Юкрайна!

Відправлено 30.01.2008 – 21:53

Перегляд дописуLemurka (30.01.2008 21:44) писав:

Я довго не знала як назвати мій світогляд, то бурна песимістка, то закінчена песимістка, і флегматик, і холерик, частіше, звичайно, сангвінік! Простою мовою - не знаю, що буде через хвилину зі мною!
Але приблизно місяць назад розговорилась з ледь знайомими людьми, і дівчина назвала мене ідеалісткою. Після цього ще пару разів чула цей дивний і незрозумілий докінця термін.
Так, я, мабуть, ідеалістка. І мені від цього в більшості випадків добре, ніж погано від такого світогляду. Хоча деякі форумчани вважають, що "нам царям молоко безкоштовне давати треба" тобто ідеалістам важко жити :prapor3: Зовсім ні.
Отак вже я дивлюсь на світ, що для мене: якщо кохання - то чи не назавжди, то надовго, без лукавості і без брехні; якщо дружба, то вірна, чесна, відповідальна і весела; якщо щось роблю, то не спинюся, поки не виконаю ідеально, часто до маніакальності доходжу :ggggg: ; навіть. коли щось хаваю, то дивлюся, не дай бог, там будуть "єшки"))) :ggggg: Але при цьому ідеалісти - це не обов’язково люди "в рожевих окулярах". Можна бути і реалістом, й ідеалістом одночасно. Я так стараюсь, але без підтримки дружбанів не вийшло б.
Знаєте, на мою думку... бути ідеалістом - те ж саме, що шукати край світу. Ти знаєш, що земля кругла, краю немає, але невпинно шукаєш його.
Те саме, що пояснювати смисл життя.... ну НЕМАЄ універсального смислу життя. НЕМАЄ універсального означення кохання.... проте хіба ЛЮдина припинь пошуки?
Я знаю, що немає ідеалу. Але якщо я його уявлю і буду йти до нього, то можливо щось навколо зроблю кращим, ближчим до ідеального.
:ggggg: надзвичайно! супер! один з найщиріших дописів, що я читала... оскільки шляп не ношу, то знімати нічого... просто браво! :ggggg:
так, немає універсально Істини.
  • 0

#27 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 01.02.2008 – 20:33

Перегляд дописуRaven@ (30.01.2008 10:06) писав:

можете спробувати мене здати в дурку, але я вірю, що ідеальність світу залежить від того як ви на нього дивитесь і чого ви від нього очікуєте. :)
поки обстеження пройди, а там видно буде :D
Ясен пень, що реалістичний погляд на проблему ідеального підказує, що воно не проявляється саме по собі, тобто поза людиною. З іншого боку ідеальне неможливо помацати, тому виникає сумнів у його існуванні, і довести щось неможливо, а отже це справа віри. Імхо заперечувати ідеальне взагалі - це якраз гарна рекомендація в той самий лікувальний заклад. Інша справа, що можна вірити лише в те ідеальне, яке є моделлю чогось наглядно-реального, такого що може мати матеріальне втілення. А можна вважати, що така умова необов"язкова або що ідеальне=реальне. Перші вимагатимуть для ангелів крильця з чітким показником пушності та достатніми льотними характеристиками, по стандартам. Другі вважають, що така постановка питання - гон, бо ангел - це їх персональна літаюча тарілка в бурі життя, знання принципу дії якої - всерівно що знати повну хвильову функцію Всесвіту = бути Богом.

Перегляд дописуVepr (30.01.2008 19:33) писав:

о_О
нагадав
  • 0

#28 kissarat

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 02.02.2008 – 13:29

тут вже ідеальне звелось до стандартного, змодельованого...
взагалі мова ішла за ідеалізм
ідеалізм комплексний
наївна віра в інснування трансцендентального, того шо "не можна побачити"
беручи існування за основу людина будує певні погляди, шо є дуже небезпечно
часто ідеалісти схильні все ідеалізувати і вони не можуть виконати роботу, тільки того шо вони не довели її до того виду якого треба
  • 0

#29 Archon-ua

Літають тут всякі...

• Користувачі
  • 998 повідомлень
  • Місто:Земля і біля неї...

Відправлено 02.02.2008 – 14:36

Перегляд дописуYounker (2.02.2008 13:29) писав:

тут вже ідеальне звелось до стандартного, змодельованого...
взагалі мова ішла за ідеалізм
ідеалізм комплексний
наївна віра в інснування трансцендентального, того шо "не можна побачити"
беручи існування за основу людина будує певні погляди, шо є дуже небезпечно
часто ідеалісти схильні все ідеалізувати і вони не можуть виконати роботу, тільки того шо вони не довели її до того виду якого треба
Для кось це здається просто наївною вірою... а для когось постійною практикою, стилем життя...
"Ти бачиш сусліка ? Ні... І я не бачу... А він є.." (с)дмб
Так само і існування того шо "не можна побачити"... Воно є... З ним можна працювати... І його все таки можна побачити/відчути...

Та і на рахунок роботи ти помиляєшся... Якщо робота цікава то і довести її до кінця як найкраще також буде цікаво...
  • 0

#30 Teren

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 430 повідомлень
  • Місто:Берестечко-Львів

Відправлено 02.02.2008 – 18:07

Із усього різноманіття визначень найбільш точними є, з моєї точки зору, визначення Рейвен (ідеалізм у якості напрямку філософської науки).
А от ідеалістів у сенсі походження слова від "ідея", а не"ідеал", мабуть, правильніше називати "фанатами".
НМСД, саме такі фанати і рухають цей світ - адже, щоб змінити щось суттєво у житті, слід цього дуже прагнути, настільки, що ти не можеш жити інакше, відчуваєш нагальну необхідність робити ЦЕ. Тут нас і координує "драйвер" фанатизму, певної одержимості ідеєю, який постійно утримує фаната на обраному курсі. Ідеалізм у тлумаченні "фанатизм" рулить! Мабуть, сама концепція фанатизму має дещо спільне із екзистенціалізмом, про який згадувала Рейвен.
  • 0

#31 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 03.02.2008 – 00:04

Цитата

Ідеалізм - хвороба?
Так.
І життя - то теж хвороба. Але легко виліковуєтсья смертю.
Мораль: не паритись над іксньою, бо настане повний зет!
  • 0

#32 kissarat

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 03.02.2008 – 07:27

Перегляд дописуArchon-ua (3.02.2008 01:36) писав:

Для кось це здається просто наївною вірою... а для когось постійною практикою, стилем життя...
"Ти бачиш сусліка ? Ні... І я не бачу... А він є.." (с)дмб
Так само і існування того шо "не можна побачити"... Воно є... З ним можна працювати... І його все таки можна побачити/відчути...
та? і ти з ним працював?

Перегляд дописуArchon-ua (3.02.2008 01:36) писав:

Та і на рахунок роботи ти помиляєшся... Якщо робота цікава то і довести її до кінця як найкраще також буде цікаво...
я не говорив про "цікаву роботу", а про те шо її ідеалізація призводить до краху

Перегляд дописуTeren (3.02.2008 05:07) писав:

Із усього різноманіття визначень найбільш точними є, з моєї точки зору, визначення Рейвен (ідеалізм у якості напрямку філософської науки).
А от ідеалістів у сенсі походження слова від "ідея", а не"ідеал", мабуть, правильніше називати "фанатами".
НМСД, саме такі фанати і рухають цей світ - адже, щоб змінити щось суттєво у житті, слід цього дуже прагнути, настільки, що ти не можеш жити інакше, відчуваєш нагальну необхідність робити ЦЕ. Тут нас і координує "драйвер" фанатизму, певної одержимості ідеєю, який постійно утримує фаната на обраному курсі.
вони рухають світом махаючи кадилом!!!
вони рухають світом розказуючи проповіді аудиторії мильних опер
вони рухають світом "не ділом, а словом" бо це слово - ідея, і вони вже приписуть самому її існування частинку матерії, частинку її реалізації!
рухають світом нігілісти, якшо вас влаштує слово, то нехай це будуть сатаністи (може для декого тут слово нігілізм незрозуміле...) їм плювати на все вони ідуть до своєї мети
а ідеалізм полягає в тому щоб "іти до мети красиво". Але є два варіанти або її досягнути, або іти красиво. А іти красиво і досягнути дуже довго і дорого і в більшості випадків просто нереально
якшо людина не є ідеалістом це зовсім не означає шо вона не має цілей в житті і до них не іде, бо з ваших слів, я зрозумів шо ви думаєте протилежне

Перегляд дописуTeren (3.02.2008 05:07) писав:

сама концепція фанатизму має дещо спільне із екзистенціалізмом
*обстругав клавіатуру*

Повідомлення відредагував Younker: 03.02.2008 – 07:28

• 0

#33 Teren

Писар

• Користувачі
  • 430 повідомлень

Відправлено 03.02.2008 – 13:23

Цитата

вони рухають світом махаючи кадилом!!!
вони рухають світом розказуючи проповіді аудиторії мильних опер
вони рухають світом "не ділом, а словом" бо це слово - ідея, і вони вже приписуть самому її існування частинку матерії, частинку її реалізації!
рухають світом нігілісти, якшо вас влаштує слово, то нехай це будуть сатаністи (може для декого тут слово нігілізм незрозуміле...) їм плювати на все вони ідуть до своєї мети
а ідеалізм полягає в тому щоб "іти до мети красиво". Але є два варіанти або її досягнути, або іти красиво. А іти красиво і досягнути дуже довго і дорого і в більшості випадків просто нереально
якшо людина не є ідеалістом це зовсім не означає шо вона не має цілей в житті і до них не іде, бо з ваших слів, я зрозумів шо ви думаєте протилежне

*обстругав клавіатуру*

ОК, витирайте клавіатуру - негігієнічно якось. :) Взагалі, нам з вами немає про що дискутувати: кожен із нас розуміє під означенням "ідеалізму" щось своє, відмінне ід того, що має на увазі опонент.

Повертаючись до свого тлумачення, зазначу, що"Плюючи на все ідуть до мети" саме фанатики, а вже чи сатаністи вони, чи богоугодники - 15-та справа :kvitu:. "а ідеалізм полягає в тому щоб "іти до мети красиво"" - суперечиливе тлумачення. Дехто схильний вважати ідеалістом ... Макіавелі, адже усі підступи та обман у нього зводилися до благородної мети: завоювання влади не за принципом "влада заради влади", а для використання її на благо держави. Так що, все на світі відносне.

Ідеалісти на кшталат Мао, Гітлера, Пол Пота поклали в землю куди більше людей, ніж усі прагматики, разом узяті. Війни за абстрактні ідеали завжди були найкривавішими: від часів Хрестових походів і до зіткнення тоталітарних систем Німеччини та Росії у 2 Св. війні. З іншого боку, назвіть прагматиків, які створили шедевральний витвір мистецтва? Важко створити щось геніальне, не поклавши своє життя на олтар служіння Цілі. УСІ видатні митці, політичні діячі, вчені - усі вони були фанатиками (в певній мірі це поняття перетинається із поняттям ідеалізму), оскільки вони присвячували своє життя досягненню Цілі - відкриттю якогось закону, досягненню влади, створенню шедевру і т. д. і т. п.

Так що світ рухають якраз фанатики (ідеалісти), ті, хто здатен присвятити своє життя абстрактній Надметі. Прагматики, зазвичай, мають надто багато цілей у житті, щоб сконцентруватися на ідеї-фікс, меті № 1. Хоча, зрештою, ідеалізм та фанатизм при виборі чи дотримуванні Цілі, стратегії житття, абсолютно не виключає прагматизму на тактичному рівні - ось такий от парадокс.

Цитата

Цитата(Teren @ 3.02.2008 05:07) *
сама концепція фанатизму має дещо спільне із екзистенціалізмом

*обстругав клавіатуру*
Зрештою, почитайте провідних екзистенціалістів а-ля Гемінґвей, Екзюпері, Ремарк etc.
Фанатична жага життя та боротьби за життя - провідна лінія творів. А "Старий і море" - взагалі маніфест фанатизму :)
  • 0

#34 Лука

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 170 повідомлень
  • Місто:Київщина

Відправлено 03.02.2008 – 14:38

Біблія : " Не створи собі кумира! " Смертний гріх.
Мається на увазі ідеал і все що з ним пов"язане.
  • 0

#35 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 03.02.2008 – 14:44

Перегляд дописуЛука (3.02.2008 14:38) писав:

Як на мене, то трохи різні речі. В Біблії йдеться саме про фетиш, поклоніння чомусь чи комусь. А ідеалізувати - то бачити все найкраще в об"єктові, що тебе цікавить. Поганий бік в тому може бути хіба що у випадку нашого подальшого розчарування...
  • 0

#36 Archon-ua

Літають тут всякі...

• Користувачі
  • 998 повідомлень

Відправлено 03.02.2008 – 14:45

Перегляд дописуYounker (3.02.2008 07:27) писав:

та? і ти з ним працював?
:) Вчусь...

Перегляд дописуЛука (3.02.2008 14:38) писав:

:)
Більшого брєда я в цій темі ще не бачив...
:kvitu: *обстругав клавіатуру* (с)Younker
  • 0

#37 Лука

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 170 повідомлень
  • Місто:Київщина

Відправлено 03.02.2008 – 14:59

Перегляд дописуОлеська (3.02.2008 14:44) писав:

Як на мене, то трохи різні речі. В Біблії йдеться саме про фетиш, поклоніння чомусь чи комусь. А ідеалізувати - то бачити все найкраще в об"єктові, що тебе цікавить. Поганий бік в тому може бути хіба що у випадку нашого подальшого розчарування...
Якщо бачити найкраще в об"єктові, то результат тому- підсвідоме копіювання,наслідування і всі наслідки що з цього випливають.
  • 0

#38 Archon-ua

Літають тут всякі...

• Користувачі
  • 998 повідомлень

Відправлено 03.02.2008 – 15:07

Перегляд дописуЛука (3.02.2008 14:59) писав:

Якщо бачити найкраще в об"єктові, то результат тому- підсвідоме копіювання,наслідування і всі наслідки що з цього випливають.
Тобто... наприклад знайомишся ти з дівчиною... вона тобі подобається... ти бачиш в ній тільки хороше.... і що далі ?... за твоїми переконаннями залишається тільки вбитись об стіну... все таки гріх... та ще й смертний :)

ідеалізм це не наслідування і не копіювання... це вміння бачити в ситуації/об"єкті/людині більше + ніж - ...
  • 0

#39 Teren

Писар

• Користувачі
  • 430 повідомлень

Відправлено 03.02.2008 – 15:12

Цитата

Правильно (з т. зору християнства), проте чому ви трактуєте поняття ідеалу настільки вузько? Адже ідеальне ми можемо бачити не лише в людях, а й явищах, процесах. У кожного є певне уявлення про "ідеальну природу", "ідеально смачне морозиво", "ідеальну справедливість" і т. д. Поняття ідеального стану чогось - то просто наш "драйвер" в житті, який стимулює нас до досягнення того, що здатне наблизите ідеальне з нашої точки зору, до реальності.
  • 0

#40 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 03.02.2008 – 15:19

Перегляд дописуЛука (3.02.2008 14:59) писав:

Уявляю собі: ти знайомишся з дівчиною (повторюю Архона), вона тобі страшенно сподобалась і що? Починаєш наслідувати її у всьому? Цікаво буде, коли почнеш одягатись як вона, фарбуватись так само, дружити з тими ж дівчатами... - перетворишся на дівчину? Звичайно ні (хоча варіанти зилишаються...), ти її сприймаєш такою, як вона є, - ОСОБИСТІСТЮ. Отож фетиш виключається. Тим же самим наслідком стає закоханість.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних