Перейти до вмісту

"Майстер і Маргарита"

Повідомлень в темі: 54

#21 Катка

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 84 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 03.02.2008 – 23:47

я дуже люблю цей роман...ще в школі прочитала ) зрозуміла на рівні фантастики, казки....потім через 5 років добралася до будинку №13 на Андріївському, і після розповіді екскурсовода побачила все з іншої сторони...набагато глибше...з героїв подобається Воланд і Понтій Пілат, ну,звичайно, Бегемот)))
  • 0

#22 Просто Катя

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 118 повідомлень

Відправлено 14.02.2008 – 16:39

Читала і книгу і фільм дивилася. Твір мені дуже сподобався. Вїхала з першого разу. Особливо сподобалися епізоди про Понтія Пілата і Ієшуа. Вони якісь такі глибокі, заставляють задумуватися над життям. Сподобалась сцена Балу у фільмі - видовищно. Однак трохи розчарував акторський склад, і справа не в майстерності акторів, а в моїх особистих уявленнях про персонажів: читаючи твір, я уявляла Воланда молодшим і лукавішим, Азазелло - високим, блідим і худим. Сподобались Маргарита-Ковальчук, Ієшуа-Безруков і Коров"єв-Абдулов...
  • 0

#23 Лєна ДАД

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 159 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 18.02.2008 – 14:30

Це супеовий роман! Перечитала вже купу раз. І думаю це ще не кінець! <_<
Любимий герой? Напевно Воланд.
Найлюбиміші місця - напевно зустріч на Патріарших, зустріч Воланда з Маргаритою, бал, ну і кінець, де вони відлітають, перетворюючись на Лицарів, зовсім не подібних до тих типів, якими були раніше.
А цитувати можна масово!!! :ggggg: Це шедевр!
  • 0

#24 durrrrr

Частий гість

• Заблоковані
  • PipPipPip
  • 66 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:місто снів та мрій

Відправлено 26.02.2008 – 02:32

Обожнюю...непотрібно багато пояснювати та розписувати...просто вважаю, що ця книга - шедевр...
  • 0

#25 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2841 повідомлень

Відправлено 26.02.2008 – 21:17

так, книга класна...прочитав кілька днів назад - маса емоцій)
Воланд рулииииить))
  • 0

#26 Sagittarius

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 682 повідомлень
  • Місто:-під верітки

Відправлено 26.02.2008 – 23:15

Літом (в Судаку) ходив на театральну постановку "Майстер і Маргарита" режисера Валерія Біляковича (Московський незалежний театр). Виходить "вивчав" роман з трьох сторін (книга, кіно, театр). Відверто скажу, нічого нового я для себе не відкрив. Навіть не можу пригадати жодної "крилатої" фрази. Містика. Нудно.
Стільки галасу... мода чи шо?!
Зовсім інша річ повість М.А.Булгакова "Собаче серце", або його ж "Іван Васильович міняє професію" ... ІМХО
  • 0

#27 Dema V

404

• Користувачі
  • 1365 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 27.02.2008 – 00:32

Не заперло, я таки не дочитав останні 5 сторінок. Не розумію що там такого цікавого, ну окрім котяри.
Мій тато розповідав, що прочитав цю книгу через те, що всі читали :shy: Модно однако !
  • 0

#28 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 28.02.2008 – 23:13

Дивує, що в той час, коли пачками репресували письменників, Сталін не рухав Булгакова.
Питання, чому?
  • 0

#29 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 29.02.2008 – 20:13

DON BASS (28.02.2008 23:13) писав:

Дивує, що в той час, коли пачками репресували письменників, Сталін не рухав Булгакова.
Питання, чому?
1)Якби його, як ти кажеш, "зовсім не рухали", то такий персонаж як Майстер не виникнув би. :)
2) Поцікався все-таки історією питання, Сталін Булгакова цінував
  • 0

#30 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 29.02.2008 – 21:07

DON BASS (28.02.2008 23:13) писав:

Питання, чому?
Так от, саме тому і не читаю принципово Булгакова - це людина, що люто ненавиділа Україну.
  • 0

#31 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 29.02.2008 – 23:26

Олеська (29.02.2008 21:07) писав:

Так от, саме тому і не читаю принципово Булгакова - це людина, що люто ненавиділа Україну.
угу..і при тому жила в Києві,лікувала в Україні...Його слова ж:

Цитата

В одному з листів до Парижа братові: «Вивернуті мої очі на фотографії, яка додається, покажуть тобі, що знімав нас вуличний, дуже симпатичний фотограф. Ми в зелені. Це зелень моєї батьківщини. Це ми в Києві, на Володимирській гірці, у серпні 1934 року».
Невже ці слова є проявом ненависті?
  • 0

#32 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 29.02.2008 – 23:32

Cassandra (29.02.2008 23:26) писав:

угу..і при тому жила в Києві,лікувала в Україні...Його слова ж:

Невже ці слова є проявом ненависті?
Але це і не прояв великої любові. Як матиму час, знайду матеріали, що стосуються Булгакова.
  • 0

#33 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 29.02.2008 – 23:46

"Майстра і Маргариту" звісно ж читав. Не вразило. Не моє це...
Булгаков Україну любив. Але не вільну Україну, а окуповану та русіфіковану. Саме співцем такої погнобленої та сплюндрованої України він і був.
Це "любов" окупанта. Хай його москалі читають.
  • 0

#34 DarkSun

тут написана якась тупа фігня

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 752 повідомлень
  • Місто:Мукачево

Відправлено 01.03.2008 – 16:47

НУ нащо так переходити з оцінування творів письменника на банальне "хай його москалі читають". Ти що хотів побачити у творах Булгакова щось подібне на Шевченка але прозою?? Якими б його погляди щодо України не були, позитивними чи негативними, це не має зменшувати цінність твору навіть перед "щирим українцем".
  • 0

#35 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 04.03.2008 – 23:10

Цитата

Це "любов" окупанта. Хай його москалі читають.
давайте тоді не будем читати Міцькевича "Пан Тадеуш",бо поляки теж окуповували Україну.Не будем читати Астрід Ліндген,бо шведи теж щось там зазіхали на нас...що тоді,обмежитися Франком та Шевченком?!
А,можна якогось там зімбабвійського письменника читати,бо Зімбабве не окуповувало Україну.
  • 0

#36 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 04.03.2008 – 23:44

Мабудь я не вірно висловився. Треба було так: "Нехай його москалі вшановують", бо це його аудиторія, до них він писав.
А я не відчув співзвучності думок письменника зі своїми.
У Лади Лузіної в багатьох творах співаються діфірамби Булгакову. Може хтось і захоплюється...
А мене особисто не вражає, не моє це. Ну не подобається мені його ставлення до України.
Навіть в "Белой гвардии", наскрізь трагічному романі, у Булгакова майже не відчувається трагедії саме українського народу.
Лише трагедія імперії та її "вєрноподданих"...

ПеС. Мені нічого не відомо про окупацію України поляками та шведами. Шведи були союзниками. А з Польщею Україна колись входили до однієї держави. Про окупацію там не йшлося, не дивлячись на збройні конфлікти.

Повідомлення відредагував Sotnik: 04.03.2008 – 23:49

• 0

#37 Wild_Rain

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 169 повідомлень
  • Місто:м.Полтава

Відправлено 06.03.2008 – 18:03

Роман читав двічі(українською і російською), дуже сподобався. Найбільше зацікавило, що образ диявола показується як позитивного персонажу. Улюблений персонаж- Воланд. Також дуже сподобалася одна фраза:"Ніколи нічого не просіть, самі все запропонують і самі все дадуть".

Повідомлення відредагував Wild_Rain: 06.03.2008 – 18:23

• 0

#38 rainy

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 393 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 06.03.2008 – 18:12

DarkSun (1.03.2008 17:47) писав:

НУ нащо так переходити з оцінування творів письменника на банальне "хай його москалі читають". Ти що хотів побачити у творах Булгакова щось подібне на Шевченка але прозою?? Якими б його погляди щодо України не були, позитивними чи негативними, це не має зменшувати цінність твору навіть перед "щирим українцем".
От! Тема здається саме про твір, а не про ставлення Булгакова до України чи до українців. А неспроможність об"єктивно оцінювати ще нікому добране приносила)
А твір сам по собі дуже і дуже гарний. Читала мовою оригіналу(класно це звучить-мовою оригіналу :ggggg: і мені дуже сподобалось. Книга просто непересічна. Примусив мене задуматись над багатьма речами. І особисто для себе я не вирішила, хто там головний персонаж-ні Маргарита, ні Майстер на таких чогось в мене не претендують...Мабуть погоджусь, що головна фігура там Воланд і ще й яка!
"Я часть той силы, что вечно хочет зла, но творит добро..."
..а чого в нас часто виходить навпаки?...
  • 0

#39 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 06.03.2008 – 19:45

rainy (6.03.2008 18:12) писав:

"Я часть той силы, что вечно хочет зла, но творит добро..."
..а чого в нас часто виходить навпаки?...
не треба ж так лінійно сприймати "добро" і "зло", а взагалі про диявола, який заправляє світом - це деякі дуалістичні єресі різних релігій
  • 0

#40 rainy

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 393 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 06.03.2008 – 19:51

Sergiy_K (6.03.2008 20:45) писав:

не треба ж так лінійно сприймати "добро" і "зло", а взагалі про диявола, який заправляє світом - це деякі дуалістичні єресі різних релігій
А чого не треба? Як хочу-так і сприймаю)))
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних