Перейти до вмісту

Чм є людина творцем своєї долі?

Повідомлень в темі: 65

#41 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 15.02.2008 – 00:20

характер визначає долю
  • 0

#42 Ar@tis

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 92 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Галицька земля

Відправлено 15.02.2008 – 10:14

Як би там не казали але багато в чому сама людина все таке таки визначає свою долю тоді коли вона все ж може вибирати. Але ж часто буває що з нами стається банальна випадковість ака вирішує все за нас.

Доля людини у великій мірі залежить від того як вона мислить і який в неї характер, а це в свою чергу залежить від багатьох випадковостей та оточення тієї ж людини. Ось і маємо замкнуте коло - ми частково керуємо долею, а доля керує нами :rolleyes::rolleyes:

ЩО ж як би там не було "Життя це зебра: біле - чорне - біле - чорне і т. д., а в кінці все одно ж*па :rolleyes:
  • 0

#43 Olmor

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 107 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 15.02.2008 – 12:29

Доля це не минуле, це не майбутнє, це весь шлях. Ми не керуємо долею! Ми керуємо життям і то частково. У вас є вибір, піти наліво чи піти направо, пішли наліво - впала цеглина на голову - доля була така, пішли направо - не впала цеглина на голову - доля була така, а попередній варіант вашою долею не був. Найкращий фільм про це "Ефект метелика", але навіть якщо взяти глобально, то його долею було саме зміна варіантів майбутнього, а не конкретно взятий один із варіантів (хто бачив мабуть зрозуміє про що я, сподіваюсь).

Отже, уявіть широке поле з безліччю доріг на ньому, і йдучи цим полем ви обираєте якими шляхами, куди повернути, і в кінці, коли ваш шлях скінчиться то той слід, що ви залишили в дорожній пилюці і є вашою долею (чи був, хоча це щось що перебуває поза часом, як християнський бог). Якщо ж брати в кожний конкретний момент часу, то наш вибір не визначає долю - наш вибір і є долею. Слова змінити долю звичать абсурдно, адже рішення щось змінити також є долею, швидше ви змінюєте варіанти можливої долі (така собі псевдодоля), яких як і тих шляхів безліч. Але доля у вас одна і вона незмінна, адже зміна це коли щось було одне а потім стало іншим, а доля за межами часу. Щоб зрозуміти мої слова, ви повинні зрозуміти саме поняття перебування чогось за межами часу і тоді все стане просто.
  • 0

#44 =MAVKA=

Я в серці маю те, що не вмирає...

• Користувачі
  • 1153 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:м. Київ

Відправлено 15.02.2008 – 12:48

Чесно кажучи, я схильна до думки, що людині надано можливість корегувати свою долю, а саме для цього їй даний розум, щоб не робити безглузді вчинки. Як писав Т. Г. Шевченко: "У кожного своя доля і свій шлях широкий..." І не треба забувати про те, що поруч живуть також люди з різними долями, треба творити прекрасне, треба жити і нести в наш світ добро.
Долю я б порівняла з річкою. Вона тече собі, але людина може її лишити так як є , може перекрити дамбою, а може взагалі наробити такого, що висохне річка - і пропаде життя (це я маю на увазі шкідливі звички).
  • 1

#45 mirosza

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 4 повідомлень

Відправлено 15.02.2008 – 13:26

[quote name='Olmor' date='15.02.2008 12:29' post='245297']
Доля це не минуле, це не майбутнє, це весь шлях. Ми не керуємо долею! Ми керуємо життям і то частково. У вас є вибір, піти наліво чи піти направо, пішли наліво - впала цеглина на голову - доля була така, пішли направо - не впала цеглина на голову - доля була така, а попередній варіант вашою долею не був.
:rolleyes: Згідна обсолютно.
Є речі в нашому житті, на які ми можемо вплинути і такі, які від нас не залежать. Звичайно людина є обставлена стількома кілками, що має невелику ймовірність зміни обстановки. Але людина завжди має вибір. І від вибору частково залежатиме її подальше життя.
Однак є моменти, недивлячись на будь-які намагання і спроби все одно виходить не по-твоєму. Тоді думаєш - можливо я не все зробив для здійснення ціеї мети? або: Значить так мало бути!?
Ніколи не варто дивитися назад і роздумувати чи зробили ми добре чи зле, хоч вкожної людини, на мою думку, є такі вагання. Варто дивитися вперед, на речі, які ще варто і можна змінити в кращу сторону.
адже кожен з нас має свою місію - своє завдання на цій землі, свій талант чи таланти.
І вже тільки від нас залежить, чи вміло ми його використаємо
  • 0

#46 Klybnii4ka

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 26 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 17.02.2008 – 00:57

95% подій залежить від нас, а взагалі я в долю не вірю!

95% подій залежить від нас, а взагалі я в долю не вірю!
  • 0

#47 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 21.02.2008 – 21:40

Vepr (15.02.2008 00:20) писав:

характер визначає долю
наприклад, водій вантажівки має "слабкий" характер і, напившись, сідає за кермо, переїджає тебе, що і визначає твою долю :cool2:
  • 0

#48 Вадя Ротор

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 531 повідомлень
  • Місто:КИЇВ, Криве Озеро

Відправлено 24.05.2010 – 11:10

Що судилося, те зміниш. У кожному житті людини є свій смисл і їй прєдначєртано пройти певні випробування і повороти долі. Але якщо у людини сильна воля, то вона змінить те, що прєдначєртано і справиться з усіма зовнішніми перепонами на шляху до того, що вона хоче. У кого сильна воля - буде все по волі його.

Той, у кого слабка воля, не може бути творцем своєї долі - він підкоряється обставинам та іншим людям, які його долю і формують. Тільки вольова людина може взяти долю в свої руки, і сама визначати свій шлях, а не плисти по течії.

Повідомлення відредагував Вадя Ротор: 24.05.2010 – 11:14

• 0

#49 Самотня

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 483 повідомлень
  • Місто:Раша

Відправлено 25.05.2010 – 00:03

хочеться вірити, що творцем своєї долі є тільки я сама. =)
  • 0

#50 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 28.06.2010 – 12:44

Я вирішив збільшити свою долю, партнери були проти, даремно вони так поставились до цього, даремно ...
  • 0

#51 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 28.06.2010 – 14:03

Вадя Ротор (24.05.2010 12:10) писав:

Що судилося, те зміниш. У кожному житті людини є свій смисл і їй прєдначєртано пройти певні випробування і повороти долі.
для тупих існують навігатори, ти не сказав!

Вадя Ротор (24.05.2010 12:10) писав:

Той, у кого слабка воля, не може бути творцем своєї долі - він підкоряється обставинам та іншим людям, які його долю і формують. Тільки вольова людина може взяти долю в свої руки, і сама визначати свій шлях, а не плисти по течії.
плистуй далі з такими міркуваннями
  • 0

#52 змій

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 406 повідомлень
  • Місто:Африка

Відправлено 05.07.2010 – 21:58

Далеко не все залежить в житті від нас, але це не означає, що потрібно з усім змиритися і опустивши руки пливти, як ломака по воді. Бо тоді від тебе перестане залежати навіть те що ти можеш змінити в цьому житті. Цікаво те що чим сильнішим, розумнішим і більш досвідченим ти стаєш, тим більше стає відсоток того що можна змінити в своєму житті самому і менше стає помилок. Отже виходить як що хочеш щоб твоя доля по максимуму залежала від тебе, потрібно не витрачати час на пусте гультяйське життя, а потрібно тренуватися, вдосконалюватися, постійно аналізувати свої помилки, робити висновки.
  • 0

#53 буржуй

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 9 повідомлень

Відправлено 19.07.2010 – 17:08

все залежить від того, що розуміти під самим терміном "доля"
з попередніх відгуків видно, що кожен розуміє це по-своєму... тому і думки розбігаються

в моєму розумінні "доля" - це написана для кожного дорога, і перепони чи бонуси які будуть на ній чекати їх власника. чорна полоса чи біла, але ти маєш через неї пройти, і минути її не маєш жодного шансу. нічого змінити не можеш, і маєш прийняти те, що маєш...
як на мене, цей варіант долі притаманний слабким людям, які в усіх своїх невдачах звикли винити когось іншого, а якщо крайнього знайти не вдалося, тоді на допомогу приходить "доля", на яку завжди можна спихнути все життєве неподобство.
якщо так все і є, то який тоді сенс, хоч щось в цьому житті робити? хіба не краще просто валятися на ліжку, і плювати в стелю? "доля" всеодно тебе знайде і зробить з тобою те, що тобі "приписано"... на стелі твоє харкотиння буде перетворюватися в золоті монети і падати тобі в кишені, або під її вагою стеля зірветься і задавить тебе)

а якщо є хоч якийсь вибір, то вже не "доля", а - життя, яке ти сам змінюєш, і яким керуєш, отримуючи від своїх дій відповідний результат!!!
  • 0

#54 Аліса M

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 24 повідомлень

Відправлено 19.07.2010 – 20:59

Я вірю в збіги обставин і в те, що майбутнє людини залежить лише від її власних рішень та вчинків, зумовлених багатьма факторами.
Те, що все вже давним-давно вирішено за нас, «судилось», « не судилось» і тому подібне - маячня. А взагалі, тема затерта до дірок, як на мене.
  • -1

#55 Вадя Ротор

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 531 повідомлень
  • Місто:КИЇВ, Криве Озеро

Відправлено 28.08.2010 – 13:39

Аліса M (19.07.2010 20:59) писав:

А взагалі, тема затерта до дірок, як на мене.
За великим рахунком, усі філософські теми затерті до дірок.
  • 0

#56 Мервей

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 83 повідомлень

Відправлено 17.07.2012 – 08:51

Просто Катя (27.01.2008 – 20:37) писав:

Доля... Незбагненна річ. Немає такої людини в світі, яка хоч раз би на неї не нарікала... Часто хочеться повернути час назад, щоб виправити щось, але...
" Це доля..." - єдине виправдання на всі негаразди.
Який же відсоток подій в нашому житті залежить від нас? І яке місце в ньому належить випадковим обставинам?
Невдахи мотивують свою слабкість предназначенням, а успішні та сильні свої успіхи приписують виключно собі. А випадкових обставин не буває, це або реалізовані, або нереалізовані можливості.
  • 0

#57 Кеп

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 282 повідомлень

Відправлено 18.08.2012 – 22:21

Я вважаю що людина є творцем своєї долі.
  • 0

#58 Bukyson

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень

Відправлено 02.09.2012 – 13:53

Люди не є творцем своєї долі. Доля інколи їм підкидає певний вибір. але не все людина може вибирати) Наприклад родитись в якісь країні чи жити до 100 років всетаки життя вносить свої корективи.
  • 0

#59 Морена

Ледар

• Заблоковані
  • PipPip
  • 13 повідомлень
  • Місто:Київщина

Відправлено 02.09.2012 – 14:08

Ні. Долю людини значною мірою формують батьки, дитинство та середовище, в якому вона зростає - на що дитина немає анінайменшого впливу.
  • 1

#60 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 02.09.2012 – 22:18

Морена (02.09.2012 – 14:08) писав:

Ні. Долю людини значною мірою формують батьки, дитинство та середовище, в якому вона зростає - на що дитина немає анінайменшого впливу.
Гиг. Я скажу більше: долю людини формує суспільство. Імпринти у 3-5 років (угу, а потім люди дивуються, чому гарна дівчина вибирає таких страшних хлопців абощо) і ще багато різних жахів. У суспільстві вона навчається говорити, набуває необхідних навиків для вивчення професії у майбутньому, або навіть встигає її вивчити (так, я говорю про період, протягом якого більшість живе з батьками).
Бо без суспільства і оточення виходить щось на кшталт http://ru.wikipedia....%BB%D0%B5%D0%B9
Висновок: ну і що? Виповнюється вам 20-25-30 (ну, хто там коли стає самостійним). У вас є психостатеві проблеми, нав'язані оточенням (в основному, батьками).
Питання. Що заважає вам далі самому формувати власну долю? Або розібратись із проблемами, через які важко жити.
Я дослідив, звідки у мене з'явились цілі і переконання. Але це не означає, що вони не мої, бо сформовані початково не мною. Так, деякі я відкинув, бо дурощі, деяких дотримуюсь і досі, і уже мабуть не зміню.
Словом, долю людини починаючи зі зрілого віку формує вона сама. А до цього її лише підштовхують до певного шляху (долі), але не визначають гарантовано.
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних