Перейти до вмісту

Хіромантія - наука про Місця руки

Повідомлень в темі: 107

#41 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6047 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 11.02.2008 – 10:16

Але копій бути не може - бо кожна долоня то абсолютна індивідуальність!!!
  • 0

#42 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 14.02.2008 – 05:28

Weber (7.02.2008 09:25) писав:

Ну шарлатанщина чи навіть кримінальщина то заперечування Голодомору Українців і багато инших антиУкраїнських вчинків. "Науково обгрунтованих"
Мабуть, Ви таки не розумієте різницю між шарлатанщиною і науковим пізнанням. Справді, заперечення Голодомору, так само як і пропагандистська оцінка про/антиукраїнських вчинків - це ознака не наукового, а популістського дискурсу. І називати це "науково обґрунтованим" може хіба той, хто не має стосунку до науки. Якщо Ви схильні вірити пропаганді, то не дивно, що хіромантія Вам видається наукою.

Насправді слово "наука" у назві теми цілком недоречне. Хіромантія - це шарлатанське вчення, яке базується на вірі наївних людей. Якщо наука узагальнює чималий емпіричний матеріал, робить чіткі прогнози, то в хіромантії прогнози досить туманні, які можна інтерпретувати як завгодно. Щоб унаочнити це, наведу приклад. Я стверджую, що завтра з тими, хто прочитав цей допис, станеться якась приємна і якась неприємна подія (це я стверджую, навіть не знаючи, хто прочитає дану фразу). Довірливий читач згадає про мій "прогноз", коли, наприклад, з-під носа вирушить маршрутка, коли виявить, що забув вдома парасольку, коли перекине чашку з кавою тощо; і знов згадає, коли його похвалить шеф, коли отримає звістку від друга, з яким певний час не бачився тощо. Як бачимо, секрет криється не в моїх пророцтвах, а в тому, що читач згадує про них, довільно припасовуючи під них певні події. З людиною щодня стається щось приємне чи неприємне, однак коли вона почує загадкову фразу "завтра з вами станеться якась неприємність", вона подумає, що ця неприємність - це здійснення пророцтва.

Я окреслила загальну логіку такої шарлатанщини, а тепер розгляну її на прикладі

Weber (7.02.2008 09:25) писав:

Зона 11. Ім'я. - Лінія Сатурну. Місце. - Уздовж долоні, від кисті до середнього пальця. Значення. - Лінія, що доходить до середнього пальця, служить ознакою глибокої думки, а при щасті - і плідній політичній діяльності. Коротка - неудачливість. Напрям, викривлений до горба місяця, означає, що людині загрожує в'язниця.
Наприклад, можете навести статистичні дані: скільки людей, у яких лінія доходить до середнього пальця, демонструють глибокодумність? Чи справді серед успішних людей кількість людей з короткою лінією менша, ніж загалом серед населення? Який відсоток засуджених злочинців мають лінію, викривлену до горба місяця, і який середньостатистичний відсоток?
Також зверніть увагу на розпливчастість формулювань - що означає неудачливість? За якими критеріями ми можемо віднести людину до удачливої чи ні? Як ми це виміряємо? Інше таке формулювання - "людині загрожує в'язниця". Фактично, це твердження нічого не прогнозує. Кожній людині загрожує в'язниця - Ви можете бути цілком певними, що керуючи автомобілем, ніколи не станете причиною серйозної аварії? Що через необережність не станете причиною якогось злочину? Зрештою, що Вас не підставлять чи помилково не засудять за злочин, який Ви не скоювали? Як бачимо, потенційна загроза є у всіх людей, незалежно від ліній руки.
  • 0

#43 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 14.02.2008 – 08:06

Даремно Ви так про хіромантію... На її основі виростає дерматогліфіка (від греч. dermatos - шкіра + gliphe - різьба, рельєф), яка вивчає рельєфні рисунки шкіри долонь...
http://genetics.rusm...dermatol/anons/
http://genetics.rusm...rmatol/history/
То лише тепер наука локазує те, що інтуїтивно відчувалося завжди...
ПЕС. Струм теж колись називали шарлатанством...
  • 0

#44 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Місто:Софія

Відправлено 14.02.2008 – 13:56

Наука в свідомості мас

Emika (14.02.2008 05:28) писав:

Насправді слово "наука" у назві теми цілком недоречне. Хіромантія - це шарлатанське вчення, яке базується на вірі наївних людей. Якщо наука узагальнює чималий емпіричний матеріал, робить чіткі прогнози, то в хіромантії прогнози досить туманні, які можна інтерпретувати як завгодно.

Цілком слушне зауваження, але треба доповнити, що ті, хто спекулюють очікуваннями наївних людей, спираються на певний досвід, певні знання про те, який можливий ефект можна отримати при подібних маніпуляціях. Тобто вони проводять певні дослідження серед свого контингенту наївних людей, хоч ці дослідження трудно назвати наукою. Зараз вже вживається термін „окультні науки“, і подібні „науки“ дуже процвітають. Думаю, що такі феномени людської свідомости потребують психологічного, психоаналітичного дослідження та філософського узагальнення. Наприклад, чому люди вірять церкві, різним пророкам та представникам окультних наук, уникаючи ретельного вивчення досягнень науки? Чи не тому, що так їм значно легше виправдати свої особисті переконання та життєві налаштування? Тобто питання про особливості масової свідомости, про її міфічну спрямованість, залишається актуальним.
  • 0

#45 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 14.02.2008 – 16:50

Нагадаю Вам пане Василю, що
Наука — процес творчої діяльності для отримання нового знання. Ось і все. Чи що Ви маєте на увазі під наукою. Хіромантія теж робить спроби своїми мкетодами отримувати нові знання. Так само як фахівці відчитують за зрізом дерева про його історію - так хіроманти пробують робити за рельєфом долоні...

Повідомлення відредагував Weber: 14.02.2008 – 16:50

• 0

#46 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень

Відправлено 15.02.2008 – 06:08

Weber (14.02.2008 16:50) писав:

Наука — процес творчої діяльності для отримання нового знання.
У Вас досить поверхове уявлення про науку. Надамо слово фахівцям, чиїм предметом є епістемологія:

Цитата

Наука - соціально значуща сфера людської діяльності, що спрямована на виробництво і систематизацію знань про закономірності існуючого засобами теоретичного обґрунтування та емпіричного випробування і перевірки пізнавальних результатів для розкриття їх об'єктивного змісту (істинності, достовірності, інтерсуб'єктивності) Філософський енциклопедичний словник - К, 2002
Навіть якщо сформулювати спрощено, що метою науки є здобуття нового знання, то все одно хіромантія під це визначення не підходить, бо вона спирається на віру, а не на знання. Вам колись траплялись праці, де б розглядалось кілька версій тлумачення тієї чи іншої лінії, і на основі емпіричного досвіду (наприклад, фотографій) вказувалась найдостовірніша з них? А принципи хіромантії десь пояснюються? Можете пояснити, який зв'язок між короткою лінією Сатурна і невдачами? (тут одна із суттєвих відмінностей - наука не стверджує кореляцію двох явищ, а й пояснює їх взаємозалежність. Хіромантія таких пояснень не дає). В науці теорії спростовуються чи коригуються досвідом. Можете навести випадок, коли на основі досвідних даних було відкинуте те чи інше положення хіромантії?
До речі, відмінність науки і псевдонаукового вчення можна простежити, використовуючи наведені Вами посилання. Дерматологія пояснює явища, спирається на ретельну класифікацію (в історичному огляді Ви знайдете різноманітні спроби систематизації і класифікації), емпіричні дані. І Ви там ніде не знайдете й згадки про такі явища як "удача", "багатство" і т.п. Теорії доводять, а от вчення на кшталт хіромантії доведення не передбачають.
Загалом хіромантія і медицина (частиною якої є дерматологія) розрізняються так само, як алхімія і хімія.

Василь (14.02.2008 13:56) писав:

Цілком слушне зауваження, але треба доповнити, що ті, хто спекулюють очікуваннями наївних людей, спираються на певний досвід, певні знання про те, який можливий ефект можна отримати при подібних маніпуляціях. Тобто вони проводять певні дослідження серед свого контингенту наївних людей, хоч ці дослідження трудно назвати наукою. Зараз вже вживається термін „окультні науки“, і подібні „науки“ дуже процвітають. Думаю, що такі феномени людської свідомости потребують психологічного, психоаналітичного дослідження та філософського узагальнення. Наприклад, чому люди вірять церкві, різним пророкам та представникам окультних наук, уникаючи ретельного вивчення досягнень науки? Чи не тому, що так їм значно легше виправдати свої особисті переконання та життєві налаштування? Тобто питання про особливості масової свідомости, про її міфічну спрямованість, залишається актуальним.
Цей досвід належить до царини психології, а не хіромантії. В цьому разі хіромантія, астрологія і т.п. постають об'єктом наукового вивчення для соціальних психологів та релігієзнавців, а не науковим знанням. Відомо, що кожна наука має свій предмет. Якщо окультне знання фактично є знанням психологічним, має своїм предметом вивчення шляхів введення в оману простаків, то це одне. Але ж любителі окультизму декларують своїм предметом зовсім інше - наприклад, вивчення впливу ліній руки на долю людини.
  • 0

#47 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Місто:Софія

Відправлено 15.02.2008 – 10:37

Про руку та науку

Нагадаю Вам пане Василю, що
Наука — процес творчої діяльності для отримання нового знання. Ось і все. Чи що Ви маєте на увазі під наукою.

Дякую, але це ще не все! Коли Ви читаєте сьогоднішню газету, Ви теж отримуєте нові знання і теж творите нову уяву про світ...

Під наукою я маю на увазі перш за все фізику. Стого кажучи, більшість сучасних наук є ще в початковому стадії розвитку, стадії емпіричних узагальнень та гіпотез, які ще не знайшли свого підтвердження. Те, що хтось якомусь вченню вірить, ще не означає, що це вчення є наукою. Як лаїк в хіромантії, я можу судити лише про те, що в період глобальних суспільних трансформацій виявляють себе і потребують свого пояснення
багато феноменів людської свідомости. Але не всяке тлумачення фактів чи подій, яке збирає широку авдиторію, є наукою.

Хіромантія теж робить спроби своїми мкетодами отримувати нові знання. Так само як фахівці відчитують за зрізом дерева про його історію - так хіроманти пробують робити за рельєфом долоні...
А що, хіба у людської долоні кожного року змінюється рельєф? І звідки Ви взяли, що рука є знаряддям пам’яті?
  • 0

#48 нея

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 119 повідомлень

Відправлено 22.02.2008 – 23:10

В хіромантію не вірю взагалі, тому що з розумного погляду це просто неможливо(ціла людина є особливою і надзвичайною, чому ж тоді тільки руки?). Виникнення її пояснюю прислів'ям, яким пояснюю виникнення багатьох законів чи ще чогось подібного: гроші не пахнуть :cool2:

Повідомлення відредагував MIRW810I: 22.02.2008 – 23:10

• 0

#49 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 23.02.2008 – 17:01

Дехто досі не вірить, що Земля обертається навколо Сонця, а не навпаки...
  • 0

#50 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 25.02.2008 – 20:41

Weber (23.02.2008 17:01) писав:

Дехто досі не вірить, що Земля обертається навколо Сонця, а не навпаки...
я, наприклад, в це не вірю, бо вірити в таке - груба логічна хиба.
  • 0

#51 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 25.02.2008 – 20:46

Sergiy_K (25.02.2008 19:41) писав:

я, наприклад, в це не вірю, бо вірити в таке - груба логічна хиба.
Раджу Вам відкрити відповідну нову тему, бо покарають за офтоп... :shy:
ПЕС. Для уникнення офтопу. Але хіромантія враховує то, що Земля обертається довкола Сонця, а не навпаки...
  • 0

#52 КаваНеПийПивоЇжБорщ...

Т Чарівне Гімно 2009

• Користувачі
  • 3018 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:мами

Відправлено 06.04.2008 – 11:02

а шо каже наука, чи гадання, про цю руку?

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  ruka.jpg   128.46К   21 Кількість завантажень:

• 0

#53 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 07.04.2008 – 14:35

Про цю руку можна сказати, що вона належить активній, дружелюбній, імпульсивній, але трохи поверховій людині :happy1:
Яка вміє зав*язувати стосунки з оточуючими; з протилежною статтю досить легко заводить романи, але тривають вони, як правило недовго)
Має певні "бзики", тобто інколи внаслідок імпульсивності може бути досить капризованою та впертою.
Вочевидь не має конкретної однієї мети і часто береться за все, що попаде під руку, тому власне й великих перешкод на шляху не зустрічає.
Здоров*я хороше, можливо найбільше страждає від головного болю час від часу та від фізичних навантажень))
Має бути обережнішим по життю, бо є вірогідність втрапити в різні халепи, з яких доведеться виплутуватися самотужки і довго й нудно)

Прохання сприймати все це як дилетантську спробу "прочитати лінії" :happy1:
  • 0

#54 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 07.04.2008 – 15:37

Цитата

А що, хіба у людської долоні кожного року змінюється рельєф? І звідки Ви взяли, що рука є знаряддям пам’яті?
Василю, Василю... Що Ви порівнюєте людину з деревом... Інші тут філософські засади у хіромантії, ніж у рєльєфомантії...
  • 0

#55 Aleg_@tor

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень
  • Місто:м. Дубно

Відправлено 08.04.2008 – 08:59

Хто знає на якій руці гадають? (адже на обох руках різні лінії)
я чув що одна рука відповідає за минуле, а інша за майбутнє. Яка саме?
  • 0

#56 КаваНеПийПивоЇжБорщ...

Т Чарівне Гімно 2009

• Користувачі
  • 3018 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:мами

Відправлено 08.04.2008 – 14:20

Цитата

Про цю руку можна сказати, що вона належить активній, дружелюбній, імпульсивній, але трохи поверховій людині
Яка вміє зав*язувати стосунки з оточуючими; з протилежною статтю досить легко заводить романи, але тривають вони, як правило недовго)
Має певні "бзики", тобто інколи внаслідок імпульсивності може бути досить капризованою та впертою.
Вочевидь не має конкретної однієї мети і часто береться за все, що попаде під руку, тому власне й великих перешкод на шляху не зустрічає.
Здоров*я хороше, можливо найбільше страждає від головного болю час від часу та від фізичних навантажень))
Має бути обережнішим по життю, бо є вірогідність втрапити в різні халепи, з яких доведеться виплутуватися самотужки і довго й нудно)
піпєц, але се є правда.
викладіть ше хтось руку.
  • 0

#57 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 08.04.2008 – 16:23

А шо Ви думали... Правда то завжди правда...
  • 0

#58 Едм

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 136 повідомлень
  • Місто:-

Відправлено 03.05.2008 – 23:47

ShakalhomesixVSseven (8.04.2008 16:20) писав:

піпєц, але се є правда.
викладіть ше хтось руку.

Зображення Весь час забуваю підійти на вокзал до хіромант-практиків. Та, як кажуть "коли вокзалу мало - Теревені океан".
  • 0

#59 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 04.05.2008 – 08:15

Ці вокзальні практики дуже шкодять науці "Хіромантії". Щоб добре хіромантувати треба 5 років вчитися і ще 2 практикуватися... А вони зразу хіромантити хочуть. Так не буває...
  • 0

#60 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 04.05.2008 – 11:25

В мене було кілька цікавих випадків.
Якось ми студентською ватагою поїхали на новий рік в Домбай.
Там я випадково познайомився з дівчиною, котра блискавкою пролетіла в моєму житті.
Серед тих синіх гір Кавказу, в морозяну і сніжну ніч, вона просто схопила мене за руку і почала методично розповідати моє минуле життя.
Та звідки ти усе це знаєш!? - вражено спитав її.
А, і сама не знаю, але всім кажу правду.
А скільки дітей в мене буде скажеш?
Н, того не знаю.
Ще був випадок, коли ми вже самі пішли до Зунга.
Зунг-в*єтнамець, довго відмовлявся, казав що погано знає мову і не зможе передати усіх ньюансів, а крім того йому далеко до того дідуся, котрий навчив його цій науці.
Після настирних просьб він сказав подрузі, котра мене притягла до нього, що та буде на старість- сварливою бабою.
Та, звичайно, образилась жахливо.
Мені він майже не дивився на долоню, а чомусь вивчав її зворотний бік і прискіпливо перебирав пальці.
Розповідав не про грядущі події, а про риси характеру, стан здоров*я, скільки житиму і т.ін.
Я не помітив якогось хитрування.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних