Перейти до вмісту

Чужі нещастя нам байдужі

Повідомлень в темі: 81

Опитування: Чуже нещастя, то: (45 користувачів проголосувало)

Чуже нещастя, то:

1. І моє нещастя (13 голосів [28.89%])

Процент голосів: 28.89%

2. І моє нещастя, але одночасно радість, що це сталося не зі мною (17 голосів [37.78%])

Процент голосів: 37.78%

3. Байдужа подія (13 голосів [28.89%])

Процент голосів: 28.89%

4. Приємна подія (2 голосів [4.44%])

Процент голосів: 4.44%

5. Радість (0 голосів [0.00%])

Процент голосів: 0.00%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#41 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6047 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 27.01.2008 – 19:36

Перегляд дописуLenKa (27.01.2008 18:17) писав:

для мене чуже горе це і моє горе також... навіть якщо людина не є мені дуже близькою я намагаюся допомогти, порадити як краще було б себе вести і т.д.... а бути байдужою до чужого нещастя не получається... совість не позволяє.... просто ставлю себе на місце тої людини, і розумію, що мені було би дуже неприємно, якби ніхто мені не допоміг.....
Навіть якщо однокласниця отрималша гіршу оцінку?
  • 0

#42 Olenka_Zelenka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 162 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Золочів

Відправлено 27.01.2008 – 19:51

а навіть якшо і так... треба ж її якось втішити, а то ше заплаче і заллє слізьми всю парту))))
  • 0

#43 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 27.01.2008 – 20:03

Перегляд дописуLenKa (27.01.2008 19:17) писав:

для мене чуже горе це і моє горе також....... а бути байдужою до чужого нещастя не получається... совість не позволяє....

Не знаю, не знаю....
Не зміг для себе вивести однозначну формулу. Загальноприйнятою практикою є публічне співчуття. Але чи справжнє це співчуття?
Приклади... Будь ласка!
Уявіть, що Ахмєтов втратив парочку своїх міль"ярдів. Для нього це не просто нещастя, а справжнє горе, катастрофа! Хто небудь з форумчан йому поспівчуває?
Або коли Луценко зарядив Космосу по мармизі... Багато знайшлося тих, хто пожалів Марсіянина?
Отже, моє відношення до нещастя іншої людини залежить від мого відношення до тієї людини.
Якщо ж це просто абстрактна, зовсім невідома мені людина, то звичайно, її нещастя викличе у мене співчуття.
  • 0

#44 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 28.01.2008 – 09:39

Питання поставлене майже так само як "Чи вистачає вам грошей". Але тут все відомо - очевидно, що ні. Як казав колись Кучма - одному не вистачає на булку, а іншому на новий швидкісний катер. Навіть Біллу Гейтсу на щось не вистачає. Бо так створена людина. Але справа в тому, що не вважається за погане публічного признання - так не вистачає.... Будемо старатися, щоб вистачило - хоча всі розуміють, що це гонка без фінішу.
У випадку ставлення до чужих невдач ситуація інша... З них не можна здебільшого публічно тішитися... Але, наприклад, ті, хто виїхали у США та Канаду останньої хвилі еміграції з України з насолодою шукають інформації, що в Україні біда, дорогий газ, дурні та москалі... Про це колись розказував Назар Стригун, який повернувся назад. Українці, які залишилися в Україні, з насолодою перешіптуються, що оцей чоловяга тут викладав в Академії прикладного мистецтва, а там працює у нічну зміну на будові... Прикладів море - бо така природа людини!!! :prapor3:

Повідомлення відредагував Weber: 28.01.2008 – 09:40

• 0

#45 barashka

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 469 повідомлень
  • Місто:Minnesota, USA :)

Відправлено 28.01.2008 – 14:21

чому нещастя? давайте краще про щастя поговоримо))) мені наприклад набагато прємніше бачити щасливих людей навколо себе. :prapor3:
  • 0

#46 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 28.01.2008 – 16:07

Перегляд дописуSotnik (27.01.2008 21:03) писав:

Не знаю, не знаю....
Не зміг для себе вивести однозначну формулу. Загальноприйнятою практикою є публічне співчуття. Але чи справжнє це співчуття?
Приклади... Будь ласка!
Уявіть, що Ахмєтов втратив парочку своїх міль"ярдів. Для нього це не просто нещастя, а справжнє горе, катастрофа! Хто небудь з форумчан йому поспівчуває?
Або коли Луценко зарядив Космосу по мармизі... Багато знайшлося тих, хто пожалів Марсіянина?
Отже, моє відношення до нещастя іншої людини залежить від мого відношення до тієї людини.
Якщо ж це просто абстрактна, зовсім невідома мені людина, то звичайно, її нещастя викличе у мене співчуття.

ги-ги! спіймав на берхні!
ні Ахмєтову, ні Марсіянину я не поспівчуваю. Хоча щодо останнього - свинство з мого боку! він же людина і йому боляче! він же, зрештою, не винен, що він такий... :prapor3: недолугий.

Перегляд дописуWeber (25.01.2008 19:07) писав:

ПЕС2. Так в такому публічно не признається, але я звертаю увагу, що писати можете що хочете (оскільки тут нема анонімності), а голосувати як душа велить (бо тут анонімність є).
...я, власне, і не голосувала...
  • 0

#47 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 28.01.2008 – 17:41

Перегляд дописуbulbashka_aero (28.01.2008 15:07) писав:

ги-ги! спіймав на берхні!
ні Ахмєтову, ні Марсіянину я не поспівчуваю. Хоча щодо останнього - свинство з мого боку! він же людина і йому боляче! він же, зрештою, не винен, що він такий... :yes: недолугий.
...я, власне, і не голосувала...
Може добре робилисьте... Бо десь за якийсь місяць - другий (коли набереться доволі багато голосів) буде подано інформацію, хто є ким у залежності від того як голосував. Там будуть щирі та правдиві люди, боягузи та сміливі, лицеміри та фарисеї і ще якісь дві групи що не пригадую... :prapor3:
  • 0

#48 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 28.01.2008 – 20:29

Перегляд дописуbulbashka_aero (28.01.2008 16:07) писав:

ні Ахмєтову, ні Марсіянину я не поспівчуваю. Хоча щодо останнього - свинство з мого боку! він же людина і йому боляче! він же, зрештою, не винен, що він такий... :prapor3: недолугий.
всім би так "недолужити"
  • 0

#49 Margo

в тихому очереті чорти плавають брасом

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 842 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 28.01.2008 – 23:50

Те, що на чужому нещасті щастя не збудуєш, я вже переконалася. В будь-якому випадку, підтримати людину потрібно.
  • 0

#50 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 29.01.2008 – 08:39

Перегляд дописуMargo (28.01.2008 22:50) писав:

Те, що на чужому нещасті щастя не збудуєш, я вже переконалася. В будь-якому випадку, підтримати людину потрібно.
То правда, але є дві складові щастя людини
1. Задоволення абсолютних потреб (які можуть бути досить немалими, але як правило з їх задоволенням проблем не виникає).
2. Задоволення відносних (у порівнянні з кимсь) потреб, які задовільнити принципово не можливо, і саме це викликає заздрість та радість від чужого нещастя.
ПЕС. Така людина. І так каже теорія та практика.

Цитата

Ситуація, за якої люди відчувають не задоволення від володіння яким-небудь предметом, а страждання через неможливість володіти якимось іншим, стає дедалі поширенішою. І справді, що ж це за життя без холодильника, інкрустованого кристалами від Сваровські?! :prapor3: З другого боку, дедалі більше товарів і послуг набувають позиційного статусу. Це означає, що будинок має бути не просто великим, а більшим, ніж у сусідів або колег по службі; машина — не просто швидкою, а більш швидкою тощо. І якщо першу проблему (забезпечити всіх холодильниками від Сваровські) теоретично можна вирішити, то друга (створення ієрархічної структури, за якої всі і кожний виявляться нагорі піраміди) видається нерозв’язною за визначенням. Хоча і тут можливі варіанти. Тайлер Коуен з університету Джорджа Мейзона налічив в Америці понад три тисячі алей слави — від загальновідомої голлівудської до «дошки пошани» найкращих розфасовників солоних огірків. Адже необов’язково кожному бути першим в усьому. Може, певна архітектура людського мурашника дозволить кожному виявитися на вершині своєї, нехай і маленької, гулі?
http://www.dt.ua/3000/3050/55744/
Але завжди будуть ті, хто вище і хто нижче!!! І ті, що нижче радітимуть нещастям тих хто вище!!!

Повідомлення відредагував Weber: 29.01.2008 – 08:41

• 0

#51 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 29.01.2008 – 14:42

Мабуть, щоб це питання обговорювати, тре’ було визначитися з термінологією.
Бо тут різні шановні пани як про нещастя про різні речі говорили.
Коли безцінний Марсіянин отримав в пику - це не нещастя, погодьтеся. Хоча наше ставлення до цієї події нам честі не робить (я в першу чергу про себе).
Нещастя - це те, чого ніяк вже не виправиш.
... радіємо, що не з нами відбулося... Тут така прикольна штука: почуття - річ особиста. Щоб співчувати, треба відчути біль на собі = "що б я відчув, аби це сталося зі мною". От тоді, зрозумівши як це боляче і страшно, ми починаємо співчувати. Природньо, що одночасно ми відчуваємо певне полегшення від того, що весь цей жах не з нами трапився. Ми ж, зрештою, не мазохісти. І говорити через це, що отакі ми лицемірні тварюки... Ну такі - а далі що?
До речі, коли ми намагаємося комусь допомогти - це хіба теж не лицемірство? адже насправді при цьому наче собі допомагаємо - "а якби я опинився в такій ситуації".
Ми бачимо світ через призму свого я. Відчуваємо через неї і робимо висновки про "добре/погано" все через неї - призму.
  • 0

#52 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 29.01.2008 – 15:15

Перегляд дописуbulbashka_aero (29.01.2008 13:42) писав:

Мабуть, щоб це питання обговорювати, тре’ було визначитися з термінологією.
Бо тут різні шановні пани як про нещастя про різні речі говорили.
Коли безцінний Марсіянин отримав в пику - це не нещастя, погодьтеся. Хоча наше ставлення до цієї події нам честі не робить (я в першу чергу про себе).
Нещастя - це те, чого ніяк вже не виправиш.
Нещастя то навіть то, коли когось охляпує машина...
Адже
НЕЩАСТЯ, -я, с. 1. Нещаслива пригода, подія, що завдає кому-небудь страждання. [Як] на нещастя, у знач. вставн. сл. – уживається для вираження співчуття, досади, незадоволення і т. ін. з приводу чого-небудь. 2. зневажл., рідко. Про те, що не приносить користі, радості і т. ін.
http://www.slovnyk.n...%F9%E0%F1%F2%FF
  • 0

#53 kissarat

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 29.01.2008 – 15:21

якшо це сталось з якоюсь людиною з якою я контактую, але не в близьких стосунках, то мені абсолютно паралельно
якшо це сталось з другом, то дотримуючись моралі, я йому допоможу (або дисваліфікую статус друга, в разі потреби)
якшо це сталось з моїм конкурентом випадково, то мені то це для мене принесе маленьку радість
якшо причиною нещастя є я сам і досягнув мети побороти конкурента - то це просто дике задоволення
  • 0

#54 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 29.01.2008 – 21:57

Так, тут якась диференціація неминуча...
  • 0

#55 Distance

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 270 повідомлень
  • Місто:скажіть краще куди

Відправлено 30.01.2008 – 15:23

Найчастіше бачу просто причину-наслідок... Така вже моя природа :prapor3: А байдуже мені буде це нещастя чи ні, залежить від того, що саме сталося... І з ким...
Найбільше співчуття виникає тоді, коли немає причини для нещастя... Або вона невідома просто...
  • 0

#56 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 30.01.2008 – 16:45

Перегляд дописуWeber (29.01.2008 16:15) писав:

Нещастя то навіть то, коли когось охляпує машина...
Адже
НЕЩАСТЯ, -я, с. 1. Нещаслива пригода, подія, що завдає кому-небудь страждання. [Як] на нещастя, у знач. вставн. сл. – уживається для вираження співчуття, досади, незадоволення і т. ін. з приводу чого-небудь. 2. зневажл., рідко. Про те, що не приносить користі, радості і т. ін.
http://www.slovnyk.n...%F9%E0%F1%F2%FF
Не плутайте божий дар з яєшнею! нещаслива пригода - то неприємність = як на мене
В калюжу впасти - не нещастя, а лище неприємна дрібничка.
...все пізнається в порівнянні...

Словник теж не завжди має рацію.
  • 0

#57 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 02.02.2008 – 10:39

Але ж для багатьох справжнє нещастя у тому, що хтось має кращу мобілку!!! Чи фірмовіші джинси!!!
  • 0

#58 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 04.02.2008 – 13:43

Перегляд дописуWeber (2.02.2008 10:39) писав:

Але ж для багатьох справжнє нещастя у тому, що хтось має кращу мобілку!!! Чи фірмовіші джинси!!!
Вебере, то ти говориш про чужі нещастя, чи про свої нещастя?))......
Май на увазі, що світосприйняття у кожної людини своє. І якщо ти щось підозрюєш в іншій людині, то найімовірніше ти бачиш свої власні недоліки, а не те, що властиве іншим людям :) Тому що ти не маєш ніякої змоги залізти у відчуття інших людей...просто тому, що вони не такі, як ти.
  • 0

#59 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 04.02.2008 – 14:10

Перегляд дописуWeber (2.02.2008 11:39) писав:

То дитячий підход до життя. А я наївно думала, що ми про серйозні речі :)
Це ж добре, якщо у людини єдине нещастя - що чужа мобілка краща!
  • 0

#60 Julli Kryshtal

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень
  • Місто:Lviv

Відправлено 04.02.2008 – 15:38

Все залежить від людини...від того наскільки вона озвіріла...в кожній людині таємно прихована тварина...коли я бачу що якійсь людині погано, що в неї горе...в мене просто розривається серце...я була свідком коли в дівчини на очах вбили її коханого...я б такого не витримала...я тоді її не знала...зараз вона моя найкраща подруга...я підтримую її, вона мене...але хто знає з кожним днем світ робить мене жорстокішою... :)

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  02370296.jpg   33.04К   7 Кількість завантажень:

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних