Перейти до вмісту

Чужі нещастя нам байдужі

Повідомлень в темі: 81

Опитування: Чуже нещастя, то: (45 користувачів проголосувало)

Чуже нещастя, то:

1. І моє нещастя (13 голосів [28.89%])

Процент голосів: 28.89%

2. І моє нещастя, але одночасно радість, що це сталося не зі мною (17 голосів [37.78%])

Процент голосів: 37.78%

3. Байдужа подія (13 голосів [28.89%])

Процент голосів: 28.89%

4. Приємна подія (2 голосів [4.44%])

Процент голосів: 4.44%

5. Радість (0 голосів [0.00%])

Процент голосів: 0.00%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#21 Selena

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 24.01.2008 – 11:27

Weber, я не переходила на особистості ;) Мої слова "автору таких слів" стосувались цього Жюля Ренара. І написала я так, бо фраза жорстока.. І від автора цих слів можна чекати подібного.. Це не стосувалось Вас, якщо так здалось..

Сподіваюсь, опитування вразить приємно, а не навпаки :cool1:
  • 0

#22 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6047 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 24.01.2008 – 11:29

Перегляд дописуSelena (24.01.2008 10:27) писав:

Weber, я не переходила на особистості ;) Мої слова "автору таких слів" стосувались цього Жюля Ренара. І написала я так, бо фраза жорстока.. І від автора цих слів можна чекати подібного.. Це не стосувалось Вас, якщо так здалось..

Сподіваюсь, опитування вразить приємно, а не навпаки :cool1:
Я до Вас не мав претензій. То Ластівочка у свому стилі...
  • 0

#23 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 24.01.2008 – 11:43

Вебере, не ігноруй питання по темі. Тобі байдуже? Ти отримуєш задоволення від чужих невдач?
Незрозуміла про стиль. Коли мені не байдуже, що тобі погано то це стиль такий? Коли мені не байдуже на несправедливість то це стиль? Хмм...не думаю..Коли мені жаль, що біда стається в когось то це стиль? В черговий раз хочу зацитувати свою улюблену фразу:
Чистота страшить, але вабить тих, хто її втратив, закликає до себе тих, хто прагне відшукати її в собі, і жахає тих, хто вже неспроможний віднайти в собі навіть паростки колишнього, хто зниців і відтак ненавидить шляхетність духу, намагається принизити високе і знищити чисте, довести янгола до падіння і в такий спосіб заспокоїтись, урівнюючись з тим, що недавно сліпило його сонячною недосяжністю. © Юрко ПОКАЛЬЧУК

Повідомлення відредагував Ластiвочка: 24.01.2008 – 11:50

• 0

#24 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 24.01.2008 – 11:57

Перегляд дописуЛастiвочка (24.01.2008 10:43) писав:

Вебере, не ігноруй питання по темі. Тобі байдуже? Ти отримуєш задоволення від чужих невдач?
Я про це вже писав, що ніхто прилюдно в такому не признається. Ні я сумую разом з тим, хто зазнав невдачі, особливо якщо це чужа людина. Але скоро буде опитування, де можна буде сказати одне, а проголосувати по совісті. Як це багато робило під час виборів Президента України у 2004 році. ;)

Перегляд дописуЛастiвочка (24.01.2008 10:43) писав:

Незрозуміла про стиль. Коли мені не байдуже, що тобі погано то це стиль такий? Коли мені не байдуже на несправедливість то це стиль? Хмм...не думаю..Коли мені жаль, що біда стається в когось то це стиль?
Якщо це конкрентно до мене - то ми не є аж занадто чужі. Тут це не проходить...

звертаю увагу, що
"радість, шо то не зі мною сталося", то теж різновид радості з чужого горя...
  • 0

#25 Едм

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 136 повідомлень
  • Місто:-

Відправлено 24.01.2008 – 12:46

Weber, ти ставиш питання ребром, в той час як в одних випадках чуже нещастя може бути щастям, в других ні. Людина не свята і часто поділяє світ на ворогів і друзів. Відповідно ворогам чи обєктам зависті ми бажаємо всяких злиднів, а коли наше бажання здійснюєтся - душа радіє.
  • 0

#26 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 24.01.2008 – 13:14

Перегляд дописуAdz (24.01.2008 11:46) писав:

Weber, ти ставиш питання ребром, в той час як в одних випадках чуже нещастя може бути щастям, в других ні. Людина не свята і часто поділяє світ на ворогів і друзів. Відповідно ворогам чи обєктам зависті ми бажаємо всяких злиднів, а коли наше бажання здійснюєтся - душа радіє.
Власне зависті... А зависть виникає тоді, коли тебе хтось обскакує у якійсь сфері... Тоді людина прагне рівності й дуже радіє, коли стається так, що можна сказати "є правда на світі..." ;)
Адже відомо, що :cool1:
Єдина людина вашого рівня – це ви самі. : )))

Повідомлення відредагував Weber: 24.01.2008 – 13:15

• 0

#27 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 24.01.2008 – 13:39

Перегляд дописуDynkan 113 (23.01.2008 20:23) писав:

Якась збочена філософія виходить, чужі нещастя приносять радість тільки садистам

Тоді я неймовірний садист. Бо мені радісно, що Янукович втратив владу, мені радісно, що сепаратист Кушнарьов загинув наглою смертю, мені буде неймовірно радісно, якщо Ахмєтов втратить свої мільярди, а коли Табачник та Азаров розіб"ються насмерть на машині - я буду на сьомому небі від радості.
  • 0

#28 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 24.01.2008 – 13:46

Перегляд допису-=VJ=- (24.01.2008 12:39) писав:

Тоді я неймовірний садист. Бо мені радісно, що Янукович втратив владу, мені радісно, що сепаратист Кушнарьов загинув наглою смертю, мені буде неймовірно радісно, якщо Ахмєтов втратить свої мільярди, а коли Табачник та Азаров розіб"ються насмерть на машині - я буду на сьомому небі від радості.
І то дуже чужі люди... Але уявіть собі ситуацію, коли навіть троє друзів-нерозлий вода, а один з них має автомобіль, а двоє інші - нєстети ні. І трапляється пригода якась з тим автомобілем - чи вкрадають чи розбивається... Скритої радості друзів нема меж - ось він нарешті став таким як Ми!!! Хоча ця радість буде прочитуватися лише невербально...
ПЕС. Очевидно - вони б щиро співчували, коли б він став калікою чи втратив життя. Бо і вони не є каліками і живуть. Але ось автомобіль - ознака нерівності у їх колі - це вже занадто...
  • 0

#29 Едм

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 136 повідомлень

Відправлено 24.01.2008 – 15:12

Перегляд дописуWeber (24.01.2008 15:14) писав:

Власне зависті... (...) Тоді людина прагне рівності й дуже радіє, коли стається так, що можна сказати "є правда на світі..." ;) (...)

Честно кажучи, інколи і я ловлю себе на думці що розмірковую в темних тонах про тих кому заздрю. Та шкода що можливості форуму не дозволяют виправити власне повідомлення:

Цитата

(...)Відповідно ворогам чи інколи обєктам зависті ми бажаємо всяких злиднів, а коли наше бажання здійснюєтся - душа радіє.

В голосувані не вистача пункту: "утримаюсь".

Перегляд дописуWeber (24.01.2008 13:57) писав:

(...)"радість, шо то не зі мною сталося", то теж різновид радості з чужого горя...

Радіти за чудом врятований власний зад і за страчені чужі душі - не одне і теж.
  • 0

#30 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 24.01.2008 – 15:45

Перегляд дописуAdz (24.01.2008 14:12) писав:

Честно кажучи, інколи і я ловлю себе на думці що розмірковую в темних тонах про тих кому заздрю. Та шкода що можливості форуму не дозволяют виправити власне повідомлення:
В голосувані не вистача пункту: "утримаюсь".
Радіти за чудом врятований власний зад і за страчені чужі душі - не одне і теж.
1.Заздрість то перша причина радості від чужих бід. Чи заздрість щодо оцінок, чи заздрість щодо упіху у дівчат чи хлопців. Цей ряд можна продовжувати і продовжувати...
2. Байдужість то і є утримуюсь.
3. Трохи те...
ПЕС. Голосуйте від душі - голосування анонімне!!!
  • 0

#31 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 24.01.2008 – 18:25

А уявіть собі, що хтось не цілком успішно здав сесію і не матиме стипендії... Аж раптом було прийнято ректоратом рішення, що стипендія відміняється взагалі і її втратять і ті, хто більш успішно склав іспити (пощастило їм, хоча Ви знали краще...). І Ви сумуватимете разом з ними? Чи навпаки - настрій різко підвищиться аж до рівня радості...
  • 0

#32 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 25.01.2008 – 08:32

Тут ще варто звернути увагу на таку обставину
1. Нещастя людини, яка нижче у суспільному рейтингу викликає жалість або байдужість.
2. Нещастя людини, яка вище у суспільному рейтингу і була постійним джерелом заздрості викликає радість.
3. Нещастя ворога - велику радість.
Чи не так? Вчені довели. За якийсь час кину результати такого опитування вибірки близько 5 тис. осіб.
  • 0

#33 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 25.01.2008 – 15:31

Шановний пане Вебере!
Ренар, котрого ви так любите цитувати, очевидно, збоченець або й того гірше. Я б йому сказала - не міряй всіх по собі.
Мені особисто жодного задоволення чужі нещастя не приносять! зазвичай я співчуваю чужому горю і воліла б, щоб ні з ким подібного не траплялося! хоча розумію, що частенько страждання - шлях до досконалості.
З чужого горя я можу радіти хіба як учора, коли Динамо Київ виграло у московського Спартака, я раділа до нестями = от вам собакам-москалям.
Але коли пару років ненависний мені Мілан програв моєму дорогеньком Ліверу, я до сліз співчувала цим придуркам, коли бачила "їхнє горе".
Тому хай ваш пан Ренар не бреше!

Зберніть увагу, пане Вебере, що я не на вас наїхала, а на вашого ренара ;)
  • 0

#34 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 25.01.2008 – 18:07

Перегляд дописуbulbashka_aero (25.01.2008 14:31) писав:

Шановний пане Вебере!
Ренар, котрого ви так любите цитувати, очевидно, збоченець або й того гірше. Я б йому сказала - не міряй всіх по собі.
Мені особисто жодного задоволення чужі нещастя не приносять! зазвичай я співчуваю чужому горю і воліла б, щоб ні з ким подібного не траплялося! хоча розумію, що частенько страждання - шлях до досконалості.
З чужого горя я можу радіти хіба як учора, коли Динамо Київ виграло у московського Спартака, я раділа до нестями = от вам собакам-москалям.
Але коли пару років ненависний мені Мілан програв моєму дорогеньком Ліверу, я до сліз співчувала цим придуркам, коли бачила "їхнє горе".
Тому хай ваш пан Ренар не бреше!

Зберніть увагу, пане Вебере, що я не на вас наїхала, а на вашого ренара ;)
1. Ренар ніколи не помилявся і вже не помилиться. З моїм ренаром ше різно може бути...
2. Ніхто не каже (навіть Ренар), що не співчувається чиємусь горю... Так, але потім починає вилазити оте інше нутро людини. "Добре, шо то не зі мною", "Так йому (їй) і треба (тихенько думається у душі і самому собі дивуєшся - ну як це так я такий (така) добра, а на душі приємно -приємно" тощо.
3. Мілан то уявний "чужий". Вам на тому просто і не дуже залежало...
ПЕС. Я обіцяв, що за якийсь час дам абсолютно обєктивні результати досліджень, які показали те, що ми встидаємося признати тут публічно.
ПЕС2. Так в такому публічно не признається, але я звертаю увагу, що писати можете що хочете (оскільки тут нема анонімності), а голосувати як душа велить (бо тут анонімність є).
  • 0

#35 Едм

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 136 повідомлень

Відправлено 25.01.2008 – 22:16

Перегляд дописуWeber (25.01.2008 19:07) писав:

1. Ренар ніколи не помилявся і вже не помилиться. (...)
Лише Бог ніколи не помиляється, та шкода його вже нестало з нами.

Перегляд дописуWeber (25.01.2008 09:32) писав:

Тут ще варто звернути увагу на таку обставину
1. Нещастя людини, яка нижче у суспільному рейтингу викликає жалість або байдужість.
2. Нещастя людини, яка вище у суспільному рейтингу і була постійним джерелом заздрості викликає радість.
3. Нещастя ворога - велику радість.
Чи не так? Вчені довели. За якийсь час кину результати такого опитування вибірки близько 5 тис. осіб.

Резюме, нещастя людини: байдужість, радість, велика радість. З точки зору християнської етики - звучить трагічно. Що би собі признатись в тому, мусив настирно і акуратно по-копирсатись в темних закутках душі.

Я довіряю, що результати опитування, а воно зроблене по правилам соціології - з вибіркою, саме так і представлені. Перш за все на згадку приходить одне психологічне явище, коли у фізичному бої переможець може змінити своє відношення до суперника внаслідок виграшу, з огиди на повагу.

Тут не провожу паралель з вище зазначеним опитуванням - лише хочу підтвердити, що чуже нещастя може сприйматись як радість - не усвідомленно, внаслідок психологічних процесів що не весь час підвласні свідомості.
  • 0

#36 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 26.01.2008 – 21:56

Може тут треба чітко дати дефініцію слова "Чужі"...

ЧУЖИЙ, а, -е. Не пов'язаний з ким-небудь родинними зв'язками; нерідний. // у знач. ім. чужий, -жoго, ч.; чужа, -жої, ж.; чужі, -жих, мн. Нерідна людина. Який не перебуває у близьких взаєминах з ким-небудь.
  • 0

#37 Eqilibrium

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 336 повідомлень
  • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 27.01.2008 – 16:49

4y*e new4astia - ce tako* i moje new4astia. Des daleko v dywi diakyjew Bogy, wo vono ne torknylosia mene, abo mojeji rodunu.
Rano, 4u pizno zadaw sobi putannia: "Kolu mene spitkaje jakes luho, 4u pomo*e meni htos?????? 4u zamknetsia v halypi i bydeduvutus televizor...."
  • 0

#38 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 27.01.2008 – 17:43

Не голосувала ні за один пункт. Я співчуваю людям, з якими трапилось нещастя. Допомагаю при нагоді.
Звичайно промовляю про себе: "Хай Бог милує і відвертає". То не означає, що я тішуся.
Але перейматись постійно чужими бідами просто втомилась. У світі занадто багато страждань. Якщо всьому і всім співчувати - життя не вистачить.
  • 0

#39 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 27.01.2008 – 18:42

Олеська сказав:

перейматись постійно чужими
бідами просто втомилась. У світі
занадто багато страждань. Якщо всьому і всім співчувати - життя не вистачить.
Так, у людині просто від природи закладено турбуватися насамперед про себе саму (плюс власні діти до певного віку, плюс власні батьки, починаючи з певного віку, плюс обрана людина з моменту створення пари). А перейматися проблемами всього світу справді неможливо, світ занадто великий. І це не егоїзм. Хоча б тому, що занадто часто чиїсь інтереси є прямо протилежними. В такому випадку, співчуваючи одному, ми тим самим підсвідомо бажаємо проблем комусь іншому.

Безпосередньо про себе: чуже нещастя я сприймаю, відштовхуючись від мого ж ставлення до людини, з котрою воно трапилося. В одних випадках просто співчуваю, в інших намагаюся допомогти, чим тільки можу, ще в інших - не бачу причини приховувати задоволення. Зрештою, кожен мусить отримувати заслужене, і не десь там в уявному потойбічному світі, а тут і якнайшвидше.
  • 0

#40 Olenka_Zelenka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 162 повідомлень
  • Місто:Золочів

Відправлено 27.01.2008 – 19:17

для мене чуже горе це і моє горе також... навіть якщо людина не є мені дуже близькою я намагаюся допомогти, порадити як краще було б себе вести і т.д.... а бути байдужою до чужого нещастя не получається... совість не позволяє.... просто ставлю себе на місце тої людини, і розумію, що мені було би дуже неприємно, якби ніхто мені не допоміг.....
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних