Перейти до вмісту

Всесвітня радість бачиться московітам "найбільшою трагедією ХХ ст."

Повідомлень в темі: 90

#21 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 16.01.2008 – 01:08

Перегляд дописуSotnik (16.01.2008 00:42) писав:

Та це все фігня! Головне, що морозиво було смачне! Так? :D
так
  • 0

#22 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 03:03

Єдине, що згадується світлого з історії СРСР (на державному рівні), то це політ Юрія Гагаріна.

Правда, перед цим цілу зграю собак перезапуляли в космос... :D Цікаво, чому не котів? :D
  • 0

#23 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 07:56

Перегляд дописуOlex (15.01.2008 22:49) писав:

Звичайно, ті хто жив у СССР зараз думають що то було найвище "благо"...бо не бачили кращого...не пускати...
Я жив в СССР і вважає, що то була підла, брехлива і ница імперія зла. Краще трохи бачили у Львові, де можна було ловити Телевізію Польську, що показувала трохи правди, чемпіонати Світу та Європи з футболу (в СССР на це ніколи не було грошей) та Західні фільми. А ще дехто їздив у Канаду та США до родини та ділився враженнями. Але СССР ненавиділи і без того. То не була наша країна!!! :D
  • 0

#24 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 16.01.2008 – 10:41

Перегляд дописуSotnik (16.01.2008 01:42) писав:

А ще був Афган...
А ще Чорнобиль! Першотравнева демонстрація в Київі у 86-му.
А ще там випробували ядерну зброю на своїх солдатах.
Та робили ядерні взриви "в мирних цілях" на Харківщині та Донеччині.
А ще там було таке КПРС.

Та це все фігня! Головне, що морозиво було смачне! Так? :D
Ні - не так. Ніхто не забуває ні про Афган ні про Чорнобиль............... Але так вже сталось, що СРСР - то час мого (і доречі вашаого також пане Sotnik) дитинства. Це зараз легко судити про ті чи інші події з історії України та СРСР виходячи з власного житєвого досвіду та повноти отриманої інформації. А тоді ми про це не знали і не мусили знати. Така загадкова специфіка людської психологіїї, захисний механізм, який відсіює з пам’яті людини (особливо дитячих спогадів) всі негативні аспекти і залишає переважно позитивні. Людина яка згадує лише погане, погодьтесь - не цілком здорова психічно. Ну не може настільки невдало складатися в неє життя. Тому коли пан Weber запитав:

Перегляд дописуWeber (15.01.2008 20:55) писав:

Хіба хтось має добрі свої чи батьківські спогади про СССР.
то перше, що спало на згадку - то саме спогади дитинства. Крім того необхідно було якось розрядити обстановку. А то я бачу ви якось закіпаєте. Тому не вважайте, що ви єдиний хто сприймає це питання в серьоз та переймається долею українського народу в ті буренні часи (занадто велика ноша як для одного, навіть якщо це сам - Sotnik).
  • 0

#25 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 16.01.2008 – 10:51

Перегляд дописуSotnik (16.01.2008 03:03) писав:

Цікаво, чому не котів? :D

Ще з часів Павлова на собаках було напрацьовано неймовірну кількість матеріалу стосовно фізіології, біохімії та іншого, тому на собаках було набагато легше працювати.

Перегляд дописуWeber (15.01.2008 20:27) писав:

релігійне гвалтування і брехня, брехня, брехня...

Це й зараз є, причому тоді я першого не помічав, а тепер християнство гвалтує мене на кожному кроці.
  • 0

#26 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 11:04

Та спогади дитинства то завжди приємно, але якось їх ніколи не повязував з державою. Щодо релігійного гвалтування, то мої спогади повязуються з тим, що я греко-католик. А християнство Вас не гвалтує, а пропонує. Гвалтування було тоді, коли вчителі чергували біля церков і занотовували хто з учнів йшов святити паску.
  • 0

#27 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 11:16

Перегляд дописуWeber (15.01.2008 20:27) писав:

А які саме добрі?

Ковбаса - тоді ГОСТом в ній контролювався рівень справжнього м"яса і до початку перебудови її було хай і важко дістати, але вона була смачною і не розвалювалась в руках, як нинішня - на соєвому білку та сухому молоці.

Майже повна відсутність машин, навіть в столиці - можна було гуляти годинами вулицями і не чхати від смогу та не обходити виродків, що паркуються на тротуарах.

Відсутність влади бізнесу - себто відсутність реклами, хаотичної забудови, торгівельних місць на кожному кроці, і взагалі всього того бізнес-хаосу, який панує зараз. В зоопару можна було подивитись саме на тварин, а не на атракціони та макдональдс.

Нормально розвинена галузь культури та молоді - випускались нормальні кінофільми, в т.ч. для дітей і нас туди водили регулярно цілими класами. Коли я кілька років тому побачив, що на чудовий "Віднесені привидами" прийшло крім мене з дружиною ще аж цілих три дівчинки, у мене аж серце защеміло. Особливо з огляду на те, як забиті регулярно зали на усіляких "Бумерів".

Університети - я досі пам"ятаю, як сидів з матір"ю на лекціях в університеті Шевченка. Заходив туди нещодавно - небо і земля в усьому, від поведінки студентів до вигляду самого ВНЗ.

Підручники в школах, які тоді видавали безкоштовно.

Відсутність, принаймні в школах, неймовірно сильного поділу за матеріальними статками.

Можна ще багато чого пригадувати. Звісно, це все не має жодного стосунку до користі існування країни СРСР в цілому - розвалилось і туди йому й дорога. Але за деякими речами з дитинства досі сумно. І від того, що їх всі можна було б реалізувати в нашій країні, була б лише воля високопосадовців, яким наразі на все начхати - тільки б заробити зайвий мільйончик, стає ще сумніше.

Перегляд дописуWeber (16.01.2008 11:04) писав:

А християнство Вас не гвалтує, а пропонує.

Де ж пропонує, коли гвалтує? Голова держави приносить присягу на релігійній книжці, в країні існують "офіційні" релігійні свята, на кожному кроці ліпиться як не церква, то принаймні хрест вкопаний, свяченими хрестами обклеєне навіть метро, в поштову скриньку регулярно кидають якусь релігійну фігню, на свята голова розламується від дзвонів церкви через дорогу, а в країні музеї виганяють під відкрите небо, віддаючи приміщення християнським парафіям і в школах починають вчити "Слово боже" - це все не можна назвати гвалтуванням? Я другого слова не підберу.
  • 0

#28 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 16.01.2008 – 11:24

Перегляд дописуSotnik (16.01.2008 03:03) писав:

Правда, перед цим цілу зграю собак перезапуляли в космос... :D Цікаво, чому не котів? :D
бо на собаках був великий дослід знущаннь, "собака Павлова" - це вже крилатий вислів, а в котів 9 життів, хто зна що б вони утнули з експериментюками після повернення :D :brovy:
  • 0

#29 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 11:28

Пане bendera.UA :)! Я написав не тільки негатив, якщо Ви звернули увагу. :)
Я ще про Гагаріна згадав! :D
Для мене всі добрі спомини з дитинства та юнацтва пов"язані не з державою СРСР, а з людьми, серед яких я жив. Батьки, вчителі, друзі, рідні... Тут я можу розказувати нескінченно. Але до чого тут "найбільша трагедія ХХ ст.", імперія зла?
Доречі, якщо брати за тими законами, що діяли тоді, то всіх Теревенчан вже б давно запроторили до буцигарні або до психушки. Пана bendera.UA в першу чергу :) . За такий нік. Мене в сусідню камеру :D . А за те, що тут понаписували, то розстріляли б без суду та слідства обох при спробі втечі. :D
Навіть тих, хто ні слова крамоли не написав, теж би пов"язали. За недоносітєльство... :brovy:

Повідомлення відредагував Sotnik: 16.01.2008 – 11:29

• 0

#30 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 11:41

Перегляд допису-=VJ=- (16.01.2008 10:16) писав:

Ковбаса - тоді ГОСТом в ній контролювався рівень справжнього м"яса і до початку перебудови її було хай і важко дістати, але вона була смачною і не розвалювалась в руках, як нинішня - на соєвому білку та сухому молоці.

Майже повна відсутність машин, навіть в столиці - можна було гуляти годинами вулицями і не чхати від смогу та не обходити виродків, що паркуються на тротуарах.

Відсутність влади бізнесу - себто відсутність реклами, хаотичної забудови, торгівельних місць на кожному кроці, і взагалі всього того бізнес-хаосу, який панує зараз. В зоопару можна було подивитись саме на тварин, а не на атракціони та макдональдс.

Нормально розвинена галузь культури та молоді - випускались нормальні кінофільми, в т.ч. для дітей і нас туди водили регулярно цілими класами. Коли я кілька років тому побачив, що на чудовий "Віднесені привидами" прийшло крім мене з дружиною ще аж цілих три дівчинки, у мене аж серце защеміло. Особливо з огляду на те, як забиті регулярно зали на усіляких "Бумерів".

Університети - я досі пам"ятаю, як сидів з матір"ю на лекціях в університеті Шевченка. Заходив туди нещодавно - небо і земля в усьому, від поведінки студентів до вигляду самого ВНЗ.

Підручники в школах, які тоді видавали безкоштовно.

Відсутність, принаймні в школах, неймовірно сильного поділу за матеріальними статками.

Можна ще багато чого пригадувати. Звісно, це все не має жодного стосунку до користі існування країни СРСР в цілому - розвалилось і туди йому й дорога. Але за деякими речами з дитинства досі сумно. І від того, що їх всі можна було б реалізувати в нашій країні, була б лише воля високопосадовців, яким наразі на все начхати - тільки б заробити зайвий мільйончик, стає ще сумніше.
Де ж пропонує, коли гвалтує? Голова держави приносить присягу на релігійній книжці, в країні існують "офіційні" релігійні свята, на кожному кроці ліпиться як не церква, то принаймні хрест вкопаний, свяченими хрестами обклеєне навіть метро, в поштову скриньку регулярно кидають якусь релігійну фігню, на свята голова розламується від дзвонів церкви через дорогу, а в країні музеї виганяють під відкрите небо, віддаючи приміщення християнським парафіям і в школах починають вчити "Слово боже" - це все не можна назвати гвалтуванням? Я другого слова не підберу.
1. Ну про СССРівську ковбасу краще не говорити. Може комначальники і їли нормальну, але не звичайні люди.
2. В Албанії машин не було ще більше... :D
3. Щось випускники СССРівських університетів не занадто добре дают собі раду у житті.
4. Підручники безкоштовно і хліб по 16 копійок. Таке до них і ставлення було.
5. Той поділ випадковий часів перехідного періоду. Школи обєднують дітей батьків приблизно однакових достатків. То будуть різні школи.
6. Україні - християнська країна!
  • 0

#31 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 11:48

Підручники не були безкоштовними! Принаймі не всі і не завжди. До того ж безкоштовні підручники, якщо вони були, треба було здавати в бібліотеку. Звідти і видавали. Часто їх не хватало на всіх.

Університети! Інститути! А чому там вчили? Історія КПРС, марксистсько-ленінська філософія, історичний матеріалізм, політекономія, науковий комунізм, науковий атеїзм... Три роки сабаці під хвіст! Лише два останні роки починали давати щось по спеціальності.
Вчили-вчили...А я тільки нещодавно узнав, чим меншовіки від більшовиків відрізнялися.

Повідомлення відредагував Sotnik: 16.01.2008 – 11:55

• 0

#32 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 16.01.2008 – 12:33

Мені дуже сподобався вислів одного сільського чолов"яги: "СССР - то як старий сарай, який латали, підпирали з усіх сил... Тож абсолютно логічним є його розвал." Додам мою думку. Кожна велика імперія приречена до загибелі.
  • 0

#33 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 12:40

А один жид сказав - "ми етот сарай построілі ми єго і развалім"... Львівський жид, який ходив будинками і продавав взуття, яке сам же і пошив.

Перегляд дописуSotnik (16.01.2008 10:48) писав:

Підручники не були безкоштовними! Принаймі не всі і не завжди. До того ж безкоштовні підручники, якщо вони були, треба було здавати в бібліотеку. Звідти і видавали. Часто їх не хватало на всіх.

Університети! Інститути! А чому там вчили? Історія КПРС, марксистсько-ленінська філософія, історичний матеріалізм, політекономія, науковий комунізм, науковий атеїзм... Три роки сабаці під хвіст! Лише два останні роки починали давати щось по спеціальності.
Вчили-вчили...А я тільки нещодавно узнав, чим меншовіки від більшовиків відрізнялися.
Історія КПРС, марксистсько-ленінська філософія, історичний матеріалізм, політекономія, науковий комунізм, науковий атеїзм...
А ще марксистсько лєнінська етика та естетика. Теж марксистсько-лєнінська.
  • 0

#34 bendera.UA

• Користувачі
  • 2306 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 12:59

Перегляд дописуWeber (16.01.2008 12:04) писав:

Та спогади дитинства то завжди приємно, але якось їх ніколи не повязував з державою.

Перегляд дописуSotnik (16.01.2008 12:28) писав:

Для мене всі добрі спомини з дитинства та юнацтва пов"язані не з державою СРСР, а з людьми, серед яких я жив. Батьки, вчителі, друзі, рідні... Тут я можу розказувати нескінченно. Але до чого тут "найбільша трагедія ХХ ст.", імперія зла?
Так вже випало, що кінець дитинства (як я сам його характеризую) припав на період розпаду так званої "імперія зла". І всі спогади (приємні і не дуже) - про оточуючих людей і середовище невід’ємно переплетені саме з цим геополітичним монстром. Верніше буде зазначити з його розпадом і відродженням України. Тому і асоціації такі. Звичайно поганого пригадати можна безліч...................Пальці заболять по клаві гупать перш ніж до половини доберешся. Але був і певний позитив. До такого наприклад дехто віднесить долучення до України півострова Крим. В той період було забезпечене належне фінансування і утримання бойоготовної армії та флоту (чого зараз не має - про те як ця армія формувалась і що їй доводилось робити покищо не йдеться), було прийнято одне з найкращих (з оцінок експертів всього світу) соціально направлене законодавство про працю (яке слава богу діє і по нині - проект нового кодексу то просто жах - людей прирівнюють до робочої скотини), працювала (насправді) безоплатна система медичної допомоги та захисту здоров’я (ст.49 Конституції воно теж начибто є - але начебто і не є).
  • 0

#35 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 13:42

Перегляд дописуWeber (16.01.2008 11:41) писав:

Ну про СССРівську ковбасу краще не говорити. Може комначальники і їли нормальну, але не звичайні люди.

Звичайні теж їли. Я її бачив, щоб не збрехати, десь раз на квартал, коли її викидали в магазині, і тоді збігався весь район і хапав по дві палки в одні руки, розтягуючи її потім до іншого викиду, як делікатес, але смак пам"ятаю - на початку вісімдесятих то була нормальна ковбаса, а от до кінця вісімдесятих стало паперове лайно.

2. В Албанії машин не було ще більше... :D

Ми не про те, що десь краще чи гірше.

3. Щось випускники СССРівських університетів не занадто добре дают собі раду у житті.

Нагадати, скільки їх розвиває економіку США?

4. Підручники безкоштовно і хліб по 16 копійок. Таке до них і ставлення було.

По 14 - якщо про "цеглинку" :) І ще молоко в трикутних пакетах та "Острів скарбів" і "Гостя з майбутнього" по ТБ.

5. Той поділ випадковий часів перехідного періоду. Школи обєднують дітей батьків приблизно однакових достатків. То будуть різні школи.

В столиці та великих містах - так, там є така можливість. В усіх інших - ні.

6. Україні - християнська країна!

Ось це і є гвалтування. Гвалтування християнством людини з іншою точкою зору в країні, яка за конституцією задекларована, як світська, відділена від церкви.

Перегляд дописуSotnik (16.01.2008 11:48) писав:

Підручники не були безкоштовними! Принаймі не всі і не завжди.

До кінця школи я не платив за жоден. І їх завжди вистачало, хай деякі і були потягані, як не знаю що - це мене завжди бісило - ну як так можна до книжки відноситись? Я завжди здавав в такому вигляді, в якому отримував, а якщо був поганий - то ще кращому, а деякі за рік перетворювали новісінький підручник на лахміття :D

Перегляд дописуSotnik (16.01.2008 11:48) писав:

Університети! Інститути! А чому там вчили?

Чому вчили - то окрема тема для розмов. Я говорю про зовнішню сторону - інститути виглядали, як навчальні заклади, а не борделі, а студенти - як студенти, а не набрід психів, та й ходили туди здебільшого таки вчитися, а не як нещодавно дружина почула від одної - "патусавацца".

Перегляд дописуbendera.UA (16.01.2008 12:59) писав:

працювала (насправді) безоплатна система медичної допомоги та захисту здоров’я (ст.49 Конституції воно теж начибто є - але начебто і не є).

Про систему ОЗ краще не будемо - я їй ціну пам"ятаю, як і ковбасі. Там постійно доводилось щось заносити, аби до тебе віднеслись краще, ніж до мотлоху, і то це була не гарантія. А як саме тоді лікували - я розповсюджуватись не буду, це і так усі знають. Особисто я завдяки тій "безкоштовній" системі залишився з 50% слуху - маленька помилочка медсестри та лікаря, які робили невинний укол :D :brovy:

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 16.01.2008 – 13:43

• 0

#36 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 13:56

Перегляд дописуWeber (16.01.2008 12:40) писав:

А ще марксистсько лєнінська етика та естетика. Теж марксистсько-лєнінська.
Я їх прогуляв, а залік здавав "автоматом" на будівництві дачі декана. :D

Щось мені всі ці згадки про СРСР аССируються з таким анекдотом:
Сидить поручик Ржевський, щось пише...
- Що Ви пишете, поручик?
- Гімн нашого полку!
- Дайте прочитати...Та тут самі матюки!!!
- Ні, не тільки. В п"ятій строці трете слово - прапор!

А реклама в СРСР була!!! Скрізь були плакати "Слава КПСС!", "Слава труду", "Решения ХХVІІ сьєзда КПСС в жизнь", "Економика должна бить економной"..."Слава советскому народу победителю и вечному строителю коммунизма!" :D

Повідомлення відредагував Sotnik: 16.01.2008 – 14:03

• 0

#37 bendera.UA

• Користувачі
  • 2306 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 14:14

Перегляд дописуSotnik (16.01.2008 14:56) писав:

Щось мені всі ці згадки про СРСР аССируються з таким анекдотом...................
:D Ну нарешті по анікдотам вдарили. Як відомо - сатира найвагоміша зброя проти теранії. Тому і боялися її завжди і цензурою витравлювали.............
Для затравочки анекдот з подвійним значенням:

Цитата

В СРСР не було сексу, але була хороша народжуваність. Тепер - усе навпаки. Можливо, нам знову варто відмовитися від сексу, а то повимираємо всі до біса?
і ще один:

Цитата

На території України під час ІІ Світової війні поміж собою воювали: Вермахт, Червона Армія і УПА.

За що воював Вермахт? - За Третій Райх.
Третій Райх є? - Нема.

За що воювала Червона Армія? - За СРСР.
СРСР є? - Нема.

За що воювала УПА? - За незалежну Україну.
Незалежна Україна є? - Єєєєєєєєєєєєє!

Вітаємо переможців!
Остапа понесло..................

Цитата

На конференції міністрів закордонних справ Англії, США, Франції і СССР в 1945 р. міністри, відпочиваючи, закурюють. Англійський міністр виймає дорогий портсигар, на якому виґравіювано "Дорогому Бевіну від удячних проф-спілчан". На портсиґарі американського міністра написано: "Дорогому Бернсові від колеґ-сенаторів". Ж. Бідо виймає портсигар із словами на ньому: "Любому Жоржові від Сюзани". Нарешті, совєтський міністр закордонних справ Молотов виймає з кишені розкішний золотий портсигар, розквітчаний діамантами. Розкриває. На кришці напис: "Графові Толстому від князя Воронцова".

Цитата

Чому в СРСР не було борделів? Відповідь: бо при плановій економіці згори такий план спустять, що за...бись, а не виконаєш ніколи.

Повідомлення відредагував bendera.UA: 16.01.2008 – 14:43

• 0

#38 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 14:21

В СРСР сексу не було? :D
То в старпьорів з політбюро його не було!
А у простих людей був! Ще й який!
А презики були бронебойні! По 2 копійки. Жуть! :D
  • 0

#39 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кременчук

Відправлено 16.01.2008 – 14:46

Перегляд дописуRomun (15.01.2008 21:46) писав:

Позитив:
Зараз вже не роблять такого морозива, сітро, тархун, дюшес :D .

Морозива і справді такого вже не роблять, а тархун нічим не гірший.
А щодо того, що це наша історія... Це також історя Стуса, Світличного і сотен тисяч інших репресованих, закатованих і знищених.
Згодна, було там щось хороше. Мабуть. Але мені на думку чомусь спадають тільки Стус, голодомор і те, що мій дід-"політичний" розповідав про каторгу. Ну і першотравнева демонстрація після вибуху в Чорнобилі.
"Пастернака не читав, але засуджую" = для мене це символ радянської епохи.

А що для Путіна то було найбільшою трагедією означає тільки те, що "найкращі" прояви СРСР його родину по-справжньому не зачепили.
  • 0

#40 bendera.UA

• Користувачі
  • 2306 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 14:52

По всьому Союзу розповідали анекдот про те, як Сахарова намагалися позбавити звання академіка:

Цитата

президент АН СРСР Александров відкриває засідання Президії Академії Наук.
- На порядку денному у нас безпрецедентне питання: про виключення з членів Академії Сахарова Андрія Дмитровича.
- Ну чому ж безпрецедентний, - встає з місця нобелівський лауреат Петро Капиця, - Гітлер вже виключав з Академії Наук Енштейна.

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних