Перейти до вмісту

Етикет спілкування на форумі

Повідомлень в темі: 304

#21 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 05.01.2008 – 12:48

Як на мене, головне в спілкуванні взаємоповага. А всі етикети - до біса! І так усі дістали зі своїм вихованням! (особливо мене зрозуміють ті, у кого батьки учителі.)
  • 0

#22 sam

Just a man...

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 660 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Lviv

Відправлено 05.01.2008 – 16:43

Ну, читати дописи нормальною мовою, особливо на серйозні теми - звичайно ж приємніше, ніж всілякі перекручі та арго.

Але там, де воно не заважає спілкуванню - чого б і ні?
  • 0

#23 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 05.01.2008 – 17:40

До автора теми - Шановний борець за ЕТИКЕТ, Вам, перш за все слід було б дотримуватись правил форуму, а особливо наголошую Вашу увагу на: 3.7. додавати підпис, що не містить ненормативної лексики та малюнків, а також не більший 3х рядків і 400 символів загалом, шрифт - 1 або 2; . А то Ваш підпис більший за допис :(
  • 0

#24 Idearter

Генеральний писар

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 05.01.2008 – 18:39

Я спілкуюся українською але дещо з польським діалектом, а щоб посміятися то в реалі говорю суржиком.
  • 0

#25 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 05.01.2008 – 19:02

Перегляд дописуОлеська (5.01.2008 12:48) писав:

Як на мене, головне в спілкуванні взаємоповага. А всі етикети - до біса! І так усі дістали зі своїм вихованням! (особливо мене зрозуміють ті, у кого батьки учителі.)
Якщо батьки-вчителі працюють в іншій школі, то це ще не страшно, але якщо тебе батьки віддали до тієї школи, де самі працювали, то... словом, колись я про тебе погано подумав, що ти надміру нервова, тепер мені соромно і я прошу в тебе вибачення.
  • 0

#26 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 05.01.2008 – 19:23

Перегляд дописуАтеїст (5.01.2008 19:02) писав:

Якщо батьки-вчителі працюють в іншій школі, то це ще не страшно, але якщо тебе батьки віддали до тієї школи, де самі працювали, то... словом, колись я про тебе погано подумав, що ти надміру нервова, тепер мені соромно і я прошу в тебе вибачення.
Ну, супер! Дякую! А тепер ти мені співчуваєш! Класне поняття етики...
  • 0

#27 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 05.01.2008 – 20:53

десь нарила таке:
Правило 1
Пам'ятайте, що Ви розмовляєте з людиною
Не вчиняйте іншим те, чого не хочете отримати від них самі. Поставте себе на місце людини, з якою розмовляєте. Відстоюйте свою точку зору, але не ображайте тих, хто навколо вас. Не забувайте про головний принцип мережевого етикету: повсюдно в мережі знаходяться реальні люди.

І ще одна причина, через яку слід бути чемним у мережі. Коли Ви зв'язуєтеся в кіберпросторі, пам'ятайте, що Ваші слова фіксуються. Можливо, вони збережуться там, куди Ви вже не зможете дістатися. Інакше кажучи, є шанс, що вони ще повернуться і зашкодять Вам, а у Вас не буде жодної можливості вплинути на цей процес.

Правило 2
Дотримуйтесь тих самих стандартів поведінки, що й у реальному житті
У реальному житті більшість з нас свідомо підкоряється законам, інколи через обмеження, інколи через побоювання бути викритими. У віртуальному просторі такі шанси порівняно невеликі. Люди інколи забувають про те, що "за екраном" знаходиться жива людина, і вважають, що в мережі правила поведінки не такі самі, як у звичайному житті.

Правило 3
Пам'ятайте, що Ви знаходитесь у кіберпросторі
Те, що без вагань приймається в одному місці, можуть вважати за грубощі в іншому.
Опинившись у новій ділянці віртуального простору, спочатку озирніться. Витратьте час на вивчення обстановки, "послухайте", як і про що говорять люди. Після цього приєднуйтесь до розмови.

Правило 4
Поважайте час і можливості інших
У людей не так багато часу для читання повідомлень, зважаючи на кількість останніх. Раніше, ніж Ви надішлете людині свого листа, поміркуйте, чи він справді потрібен їй. Якщо ж Ви вагаєтесь, поміркуйте двічі, перш ніж надіслати повідомлення.

Правило 5
Зберігайте особистість
переконайтесь, що Ваші повідомлення ясні й логічно витримані. Можна вигадати параграф тексту, що буде бездоганним з точки зору граматики, але цілком безглуздим. Це часто трапляється, якщо Ви хочете переконати когось у Вашій правоті, використовуючи безліч складних і довгих слів, які Вам, власне, не дуже знайомі.
Не ображайте користувачів. Нарешті, будьте терплячі й чемні. Не вживайте ненормативну лексику, не йдіть на конфлікт заради самого конфлікту.

продовження буде :(
  • 0

#28 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 05.01.2008 – 21:08

не забувайте підтерати за собою пости, як це гарно практикує пані Л.
  • 0

#29 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 05.01.2008 – 21:15

Перегляд дописуXobb (5.01.2008 21:08) писав:

не забувайте підтерати за собою пости, як це гарно практикує пані Л.
Ну дик Правило 1:

Перегляд дописуЛастiвочка (5.01.2008 20:53) писав:

І ще одна причина, через яку слід бути чемним у мережі. Коли Ви зв'язуєтеся в кіберпросторі, пам'ятайте, що Ваші слова фіксуються. Можливо, вони збережуться там, куди Ви вже не зможете дістатися. Інакше кажучи, є шанс, що вони ще повернуться і зашкодять Вам, а у Вас не буде жодної можливості вплинути на цей процес.
;)
Ластiвочка, :( за правила! Ми на Культорології таки не всі виявляється вивчали :P
  • 0

#30 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • 882 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 06.01.2008 – 10:20

А яка різниця чи то форум, чи аська, чи реал? етикет повинен бути всюди.. мені здається, що основою етикету є елементарна доброзичливість і взаємоповага...
  • 0

#31 К@ся

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 13.01.2008 – 21:14

на мою думку, це залежить від самої людини. Погодьтеся, якщо людина не хоче і не звикла розмовляти чисто літературною мовою, то її мойже неможливо переконати в тому, що так треба :)
  • 0

#32 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 14.01.2008 – 16:18

продовження...
Правило 6
Допомагайте іншим там, де Ви це можете зробити
Чому потрібно ставити запитання у віртуальному просторі ефективно? Тому, що Ваші запитання читає багато людей, які знають на них відповідь. І навіть якщо кваліфіковано дадуть відповідь лише декілька осіб, загальний обсяг знань у мережі збільшиться. Інтернет сам по собі з'явився через прагнення вчених до обміну досвідом. Поступово в цей захоплюючий процес втягнулися інші.
Обмін досвідом - захоплююче заняття. Це давня й славетна традиція мережі.
Правило 7
Не втручайтеся в конфлікти й не допускайте їх
Флейми (flames) - це емоційні зауваження, часто висловлені без урахування думки інших учасників розмови. Це повідомлення з метою викликати реакцію користувачів: "Нумо, скажи, що ти насправді думаєш про це?"
Чи забороняє мережевий етикет флейми? Не зовсім. Флейми - теж стара традиція мережі. Вони можуть давати задоволення як авторам, так і читачам.
Але мережевий етикет проти флеймів, що переростають у "війни" - серії злісних послань, якими обмінюються, як правило, два або три учасники дискусії. Такі "війни" можуть буквально захопити конференцію й зруйнувати дружню атмосферу. Це несправедливо щодо інших читачів конференції. І дуже скоро люди, що не беруть участі у дискусії, втомлюються від конфліктів.
Правило 8
Поважайте право на приватне листування
Правило 9
Не зловживайте своїми можливостями
Деякі люди у віртуальному просторі почувають себе професіоналами. Це системні адміністратори, аси в кожній мережевій грі, експерти в кожному офісі.
Маючи ширші знання або повноваження, ці люди автоматично здобувають перевагу. Однак це зовсім не означає, що вони можуть нею користуватися.
Правило 10
Навчіться вибачати іншим їхні помилки
Будь-хто колись був новачком. Тому, коли хтось припускається помилки - будь це помилка в слові, необережний флейм, безглузде запитання або невиправдано довга відповідь, - поставтесь до цього поблажливо. Навіть, якщо аж свербить відповісти, поміркуйте двічі. Якщо у Вас гарні манери, це ще не значить, що Ви маєте ліцензію з викладання цих манер усім іншим.
Якщо ж Ви вирішили звернути увагу користувача на його/її помилку, зробіть це коректно й краще в приватному листі.
Дайте людям можливість повагатися. І не будьте бундючним та гордовитим. Як відомо, виправлення в тексті часто-густо містять граматичні помилки і вказівка на недотримання правил етикету, буває, демонструє порушення цього ж етикету.
  • 0

#33 дурне дитя з Венери

Т псих 2007 [b][img]star[/img][/b]

• Користувачі
  • 1797 повідомлень
  • Місто:КИЇВ

Відправлено 17.01.2008 – 17:01

Перегляд дописуAymIn (4.01.2008 22:23) писав:

Як на мене треба дійти до якогось певного типу спілкування на форумі. От як на вашу думку ви дивитесь на людей, які неправильно З БОКУ української мови спілкуются на форумі? Ну простим прикладом може бути допис типу Ааа чувак ! Жостко ! Йа блондінко і так далі ....
ту олл: поважаю повагу до інших, благородно, але... у нас демократія, ніяких питань. пробачайте. поспішаю до інших тем)
  • 0

#34 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 11.08.2008 – 00:00

думаю, все виходить з внутрішніх рамок і виховання. і жоден пункт, майстерно прописаний у правилах, не змусить якесь невиховане ***** поводити себе пристойно
  • 0

#35 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 11.08.2008 – 00:11

Перегляд дописуApollo (11.08.2008 01:05) писав:

Все залежить від ставлення кожної окремої людини до інших людей і до правил. Тобто все залежить від пріоритетів. Хтось більше задоволення отримає від культурного спілкування, а хтось від хаосу. Кожному своє. А правила лише інструмент для тих і для других, насправді правила нічого не регулюють. Лише все ускладнюють. І на форумі. І в житті.

фраза "правила нічого не регулюють" - гон дня))
наврядчи пріорітети визначають, назвеш ти Васю Пупкіна гівнюком, чи не назвеш
  • 0

#36 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 11.08.2008 – 00:18

Пріорітале пріорітети формуються, виходячи з правил, тож...)
  • 0

#37 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 13.09.2008 – 02:38

От, до речі, з приводу етикету. Люди, хто як вважає, чи є різниця між звертанням "ти"/"Ви" в інтернеті й реалі? Себто чи однакові принципи вибору звертання слід застосовувати там і тут?
  • 0

#38 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 13.09.2008 – 10:20

Ну тут вже залежить від особистого бажання людини...Хтось хоче, спілкуватися лише на "ти", хтось лише на"ви". Для мене принципової різниці немає, як співрозмовник бажає, так і буду звертатися. Проте мені приємніше коли зі мною друзі інтернеті на "ти" )))
  • 0

#39 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 13.09.2008 – 10:29

Я по природі дуже фамільярна, хоча до незнайомої людини буду викати, поки та не скаже щось проти.
А форум для мене місце, де я розслабляюсь, спілкуюсь з друзями, тому мені приємніше і легше бути на "ти".
  • 0

#40 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 13.09.2008 – 10:30

Щодо звертання у мене підходи в реалі і у віртуалі подібні. До незнайомої чи малознайомої людини завжди спочатку звертаюся на "ви". Далі залежить від бажання співрозмовника, його звертань до мене, від самої логіки спілкування зрештою. Звичайно, комфортніше спілкуватися на "ти". Сам завжди прошу звертатися до мене на ти. :ggggg:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних