Перейти до вмісту

Росіяни і українці

Повідомлень в темі: 99

#81 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 19.11.2010 – 00:27

Перегляд дописуOlex (18.11.2010 23:43) писав:

позиція класичного малороса. no coment
ОМГ, а шо кричати "Мочи москалів!!!"?
Тоді це позиція класичного безробітного поцрєота.
  • 1

#82 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 19.11.2010 – 07:58

Перегляд дописуKinoManiak (18.11.2010 23:41) писав:

А я крім російської, чудово розумію англійську і польську. Поляки, англійці, американці, канадці, австралійці - теж наші брати ?
Колись, здається, згадувала етюд:
"- Все люди братья! Все люди братья! Все люди братья!... Братья! Только не ногами!.."

Звичайно з частиною ну дуже невеликою частиною росіян ми брати. З тими, що вижив у Сибіру, з кубанцями... і все. З ким бути братом? З мордовином? З москвичом? Ми говоримо різними мовами у всіх сенсах цього поняття.
  • 0

#83 checker

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 234 повідомлень

Відправлено 19.11.2010 – 09:22

Перегляд дописуKinoManiak (18.11.2010 23:41) писав:

А я крім російської, чудово розумію англійську і польську. Поляки, англійці, американці, канадці, австралійці - теж наші брати ?
Брати наші - росіяни та білорусі мови яких ми розуміємо без вивчення, як і вони нашу. Тих що притворяються що не розуміють не враховуємо. А от чехи, поляки - не брати. Їхні мови треба вчити, щоб розуміти. Австралійці теж вас розумібть коли говорите українською?
  • 0

#84 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень
  • Місто:Волинь

Відправлено 19.11.2010 – 19:18

Перегляд дописуchecker (19.11.2010 09:22) писав:

Брати наші - росіяни та білорусі мови яких ми розуміємо без вивчення, як і вони нашу. Тих що притворяються що не розуміють не враховуємо. А от чехи, поляки - не брати. Їхні мови треба вчити, щоб розуміти. Австралійці теж вас розумібть коли говорите українською?

Немає братніх народів. В принципі.
В одній темі Чекер бореться з "міфами", а в іншій сам штовхає самий затертий міф комуняк. :happytwo:
  • 0

#85 Феєричний неук :)

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6175 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 06.01.2011 – 08:41

Перегляд дописуchecker (19.11.2010 09:22) писав:

ми розуміємо російську мову, бо ми її вивчали. хто не вивчав в школі той вивчав в ЗМІ - зомбоящик, музика, журнали-газети, не кажучи вже про книги.
а от вони інших мов не розуміють.
  • 0

#86 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 07.01.2011 – 11:51

Та що ім'я? Назви хоч як троянду,
Не зміниться в ній аромат солодкий!
  • 0

#87 Вадя Ротор

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 531 повідомлень
  • Місто:КИЇВ, Криве Озеро

Відправлено 08.01.2011 – 11:17

Перегляд дописуchecker (19.11.2010 10:22) писав:

Брати наші - росіяни та білорусі мови яких ми розуміємо без вивчення, як і вони нашу.
росіяни українську не розуміють (або, принаймні, вдають, що не розуміють)
  • 0

#88 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 18.11.2011 – 12:00

Зараз мабуть закидають камінням, але мені сподобалась ця фраза:

Цитата

В России больше денег. В Украине больше души.

• 0

#89 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень
  • Місто: перерви між допитами

Відправлено 25.03.2013 – 22:44

Перегляд дописуtaraBooka (26.06.2012 – 22:49) писав:

Чоловік розповідав: в Сибіру пів села російське (живуть росіяни), інша половина - українське (наші переселенці). Електрика - тільки на російському боці.
Такого я ще не чув. Забезпечення електрикою за етнічною ознакою - це щось новеньке...

Спитайте в чоловіка назву села та обласного центру. Тре пропіарити, як кляті москалі знущаються з українців ;)
  • 0

#90 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1459 повідомлень

Відправлено 26.03.2013 – 19:45

Перегляд дописуЗварич (25.03.2013 – 22:44) писав:

Такого я ще не чув. Забезпечення електрикою за етнічною ознакою - це щось новеньке...

Спитайте в чоловіка назву села та обласного центру. Тре пропіарити, як кляті москалі знущаються з українців ;)
Томська область, Колпашівський район. Назву села спробували знайти через Гугл, але його, видно, вже нема.. Це ж було у 80-х р. 20 ст. Тож термін для піару вже сплив. )
  • 0

#91 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 26.03.2013 – 23:12

Перегляд дописуtaraBooka (26.03.2013 – 19:45) писав:

Томська область, Колпашівський район. Назву села спробували знайти через Гугл, але його, видно, вже нема.. Це ж було у 80-х р. 20 ст. Тож термін для піару вже сплив. )
Тобто, знищили всі докази... От жеж кляті :cry:
  • 1

#92 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1459 повідомлень

Відправлено 27.03.2013 – 12:25

Перегляд дописуЗварич (26.03.2013 – 23:12) писав:

Тобто, знищили всі докази... От жеж кляті :cry:
Мабуть, Ви мені не повірили. Це Ваше право, бо документальних доказів у мене точно немає. Хоча, з іншого боку, у Вас теж немає доказів моєї нещирості (точніше - мого чоловіка), і забути назву чужого села з подій 30-річної давнини - не дивно.
  • 0

#93 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 29.03.2013 – 22:59

Перегляд дописуtaraBooka (27.03.2013 – 12:25) писав:

Мабуть, Ви мені не повірили. Це Ваше право, бо документальних доказів у мене точно немає. Хоча, з іншого боку, у Вас теж немає доказів моєї нещирості (точніше - мого чоловіка), і забути назву чужого села з подій 30-річної давнини - не дивно.
Звичайно, не повірив. Я знаю багато міфів про СРСР, які вигадали після 1991 року. Але, щоб інтернаціоналісти щемили когось електрикою за національною ознакою - такого і справді ще не читав :lol:
За Сталіна тих електриків би розстріляли, разом з головою сільради. За Брежнєва - посадили.
  • 0

#94 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 29.03.2013 – 23:14

Перегляд дописуtaraBooka (27.03.2013 – 12:25) писав:

Ти знаєш, Тарабуко, я теж не вірю І не тому що просто нехочу, не тому що тупо вперся, а тому що дійсно як каже, Зварич, за такі справи можна було отримати "по перше число". Навіть якби на тій вулиці проживали не українці а азейбарджанці чи узбеки. Принаймі, в кожному селі як, мінімум, був один партторг, і це був якраз "його хліб". З іншого боку, в селі або невеликому містечку така ситуація цілком можлива без будь яких національних ознак. Тому що система електрифікації таких населених пунктів не така вже і складна. До прикладу, поза минулого року коли зима була жорстка, на моїй вулиці "з мого боку" світла не було півтори неділі. А через дорогу, по цій же вулиці воно було. Корочч, наша "фаза" гавкнула а у них була інша. Їх всього то, три. Цілком можливо що подібна ситуація в силу природніх чи технічних причин була і наведеному тобою прикладі.

Повідомлення відредагував Безбожник: 29.03.2013 – 23:15

• 0

#95 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1459 повідомлень

Відправлено 02.04.2013 – 08:40

Перегляд дописуБезбожник (29.03.2013 – 23:14) писав:

Ти знаєш, Тарабуко, я теж не вірю І не тому що просто нехочу, не тому що тупо вперся, а тому що дійсно як каже, Зварич, за такі справи можна було отримати "по перше число". Навіть якби на тій вулиці проживали не українці а азейбарджанці чи узбеки. Принаймі, в кожному селі як, мінімум, був один партторг, і це був якраз "його хліб". З іншого боку, в селі або невеликому містечку така ситуація цілком можлива без будь яких національних ознак. Тому що система електрифікації таких населених пунктів не така вже і складна. До прикладу, поза минулого року коли зима була жорстка, на моїй вулиці "з мого боку" світла не було півтори неділі. А через дорогу, по цій же вулиці воно було. Корочч, наша "фаза" гавкнула а у них була інша. Їх всього то, три. Цілком можливо що подібна ситуація в силу природніх чи технічних причин була і наведеному тобою прикладі.
Для даної теми це офтоп, але оскільки виникло таке зацікавлення, мушу конкретизувати свою відповідь. По-перше, я писала в тому своєму пості, що це не просто українці, а переселенці із Західної України, тобто насильно туди вивезені люди. По-друге, село саме по собі - російське. В його кінці - тік, де обмолочували зерно, а вже за тим током влада відвела місце для переселенців. Вони взагалі мали жити в бараках. А ті хати, то, звісно, самі собі побудували, як і лазні, про які у мене йшлося (я все-таки процитую перший пост, що викликав цю розмову):

Перегляд дописуtaraBooka (26.06.2012 – 22:49) писав:

Чоловік розповідав: в Сибіру пів села російське (живуть росіяни), інша половина - українське (наші переселенці). Електрика - тільки на російському боці. Дарма: українські хатки білі, доглянуті, чисті подвір'я. А російські - перекошені, занедбані, бруд скрізь. В лазню, каже, ходили тільки на українську половину, до людей просилися. На російському боці була збудована громадська лазня - туди можна було зайти хіба що п'яним чи сліпим - бруд, сморід. Я не кажу, що всі росіяни такі, чи що всі українці - чистуни. Є ота ментальність, що проявляється за умов формування громади, щось на кшталт психології групи.
На тому кутку, де жили українці, взагалі не було електричних стовпів, не було й підстанції (це щодо версії про фазу). І чоловік мій був там більше року, увесь цей час електрики з "українського боку" не було.
  • 0

#96 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 03.04.2013 – 21:23

Перегляд дописуtaraBooka (02.04.2013 – 08:40) писав:

По-перше, я писала в тому своєму пості, що це не просто українці, а переселенці із Західної України, тобто насильно туди вивезені люди. По-друге, село саме по собі - російське. В його кінці - тік, де обмолочували зерно, а вже за тим током влада відвела місце для переселенців. Вони взагалі мали жити в бараках.
А це взагалі вже щось дивне... Перекажіть чоловікові, що спецпоселенців не вивозили в звичайні села, це було заборонено. Їх вивозили в спецпоселення, подалі від населених пунктів і доріг. Ті поселення існували до 1956 року. Після 1956 року майже всі поселенці знову стали звичайними громадянами і селилися в містах і селах на загальних підставах... До речі, десь читав (здається в Сергійчука) що 90% західних спецпереселенців у 39-41 роках - це польські "осадники" та розкуркулені євреї.

Інша справа, що багато західняків самі їхали аж до Далекого Сходу, бо роботу вдома знайти не могли. Таке теж було:

Зображення
  • 1

#97 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1459 повідомлень

Відправлено 04.04.2013 – 10:10

Цікаво. У наведеній статті сказано, що ці українські "добровольці" були безробітними по 2-3 роки. А це як можливо за радянських часів? Адже за тунеядство була стаття. Все, що там решта (про "радушный прием" и бла-бла), я сподіваюсь, Ви не сприймаєте за реальні факти?
Так, їздили до Сибіру люди на заробітки, бо платня в них на місцях була доволі низькою, але такі заробітчани не будували хат, не обзаводилися худобою. Вони їхали на кілька років. І дійсно мали права, рівні з рештою місцевого населення.
Думаю, що росіяни з "російської половини" - це були теж не просто собі росіяни. Ну хто вів би добровільно господарство в таких умовах, де 9 місяців лежить сніг, очі виїдає гнус і зими під -60 градусів? Швидше за все, то були сім'ї з дітей-ін.родичів наглядачів за спецпереселенцями (бо вже 80-ті рр.), чи поселення т. зв. "розконвойованих" (ті ж вислані зеки після виходу на волю, куди їм було подітися?). Або й ті, й ті.
  • 0

#98 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 04.04.2013 – 22:56

Перегляд дописуtaraBooka (04.04.2013 – 10:10) писав:

Цікаво. У наведеній статті сказано, що ці українські "добровольці" були безробітними по 2-3 роки. А це як можливо за радянських часів?
Газета за лютий 1940 року. Війська ввели у вересні 1939 року.
Ці українські "добровольці" були безробітними по 2-3 роки за Польщі. Стефаника вже забули? "Батько топить свою дитину, був би втопив другу, проте та відпросилася."

Цитата

Адже за тунеядство була стаття.
До 1960 року не було.

Цитата

Все, що там решта (про "радушный прием" и бла-бла), я сподіваюсь, Ви не сприймаєте за реальні факти?
Що, їм одразу вимикали електричний струм? ;)

Цитата

Так, їздили до Сибіру люди на заробітки, бо платня в них на місцях була доволі низькою, але такі заробітчани не будували хат, не обзаводилися худобою. Вони їхали на кілька років. І дійсно мали права, рівні з рештою місцевого населення.
Хто повертався, хто лишався. Бачу, Ви навіть не уявляєте, скільки там українців живе.
  • 1

#99 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1459 повідомлень

Відправлено 05.04.2013 – 02:26

Перегляд дописуЗварич (04.04.2013 – 22:56) писав:

Що, їм одразу вимикали електричний струм? ;)

Хто повертався, хто лишався. Бачу, Ви навіть не уявляєте, скільки там українців живе.
Це я намагалася розглянути версію про «заробітчан», висунуту Вами. Ви самі бачите, що вона «не працює». Отже, то таки були спецпереселенці, вірніше, вже їхні нащадки, яким той струм не проводили (я ж про вісутність стовпів написала вже раніше.
  • 0

#100 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 05.04.2013 – 20:37

Перегляд дописуtaraBooka (05.04.2013 – 02:26) писав:

Це я намагалася розглянути версію про «заробітчан», висунуту Вами. Ви самі бачите, що вона «не працює». Отже, то таки були спецпереселенці, вірніше, вже їхні нащадки, яким той струм не проводили (я ж про вісутність стовпів написала вже раніше.

Конституція СРСР:

Цитата

Статья 36. Граждане СССР различных рас и национальностей имеют равные права...
Какое бы то ни было прямое или косвенное ограничение прав, установление прямых или косвенных преимуществ граждан по расовым и национальным признакам, равно как и всякая проповедь расовой или национальной исключительности, вражды или пренебрежения — наказываются по закону.
http://www.hist.msu....cnst1977.htm#ii

Кримінальний Кодекс:

Цитата

II. Иные государственные преступления
Статья 74. Нарушение национального и расового равноправия

Пропаганда или агитация с целью возбуждения расовой или
национальной вражды или розни, а равно прямое или косвенное
ограничение прав или установление прямых или косвенных
преимуществ граждан в зависимости от их расовой или национальной
принадлежности -
наказываются лишением свободы на срок от шести месяцев до
трех лет или ссылкой на срок от двух до пяти лет.
http://arhiv.inpravo...t3053/page3.htm

Ще раз: тих електриків би посадили, бо то був державний злочин. Це сьогодні можна відмазатися навіть від вбивства.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних