Перейти до вмісту

Математика основний предмет

Повідомлень в темі: 57

#21 :-)

Пам'яті Помаранчевої Каски

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1199 повідомлень
  • Місто:витверезника

Відправлено 09.02.2008 – 00:43

Перегляд дописуCassandra (27.01.2008 15:05) писав:

Логічним вважатиму таке рішення: розробити систему тестів, за якими розділятимуть дітей після 3-4 класу на математичних і гуманітарних.

Річ у тому, що незрілий дитячий розум може приймати будь які конфігурації (напр. логік-гуманітарій) під впливом певних факторів. Мене за час навчання в школі 4 рази визначали і кожного разу результат був протилежний. У ВНЗ я все ж визначився - я логік.

Безперечно гуманітарка - річ корисна і необхідна. Але "основна" (історія, мови, географія, біологія, обр.мистецтво і т.д.), а не якісь "похідні": та ж толерантність, етика християнської моралі (за інодумство мав серйозні проблеми). Крім того не розумію, яким чином можна оцінити знання учня з цих предметів :rolleyes: Краще хай історію додатково вивчають!
  • 0

#22 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 10.02.2008 – 01:06

Перегляд дописуЗелений молоток (9.02.2008 00:43) писав:

Річ у тому, що незрілий дитячий розум може приймати будь які конфігурації (напр. логік-гуманітарій) під впливом певних факторів. Мене за час навчання в школі 4 рази визначали і кожного разу результат був протилежний. У ВНЗ я все ж визначився - я логік.

Безперечно гуманітарка - річ корисна і необхідна. Але "основна" (історія, мови, географія, біологія, обр.мистецтво і т.д.), а не якісь "похідні": та ж толерантність, етика християнської моралі (за інодумство мав серйозні проблеми). Крім того не розумію, яким чином можна оцінити знання учня з цих предметів :kozak: Краще хай історію додатково вивчають!
Невеличка заувага: логіка - це частина філософії, а біологія належить до природничих, а не гуманітарних наук.

Загалом щодо проблеми: математику потрібно вивчати хоча б як своєрідну гімнастику для розуму. Вона знадобиться багатьом фахівцям соціально-гуманітарного профілю (наприклад, соціологам). Літературознавцям теж іноді не обійтись без неї, наприклад, для оцінки різних методів визначення авторства текстів потрібно знати хоча б основи теорії ймовірності.
  • 0

#23 :-)

Пам'яті Помаранчевої Каски

• Користувачі
  • 1199 повідомлень
  • Місто:витверезника

Відправлено 10.02.2008 – 01:24

Перегляд дописуEmika (10.02.2008 01:06) писав:

Невеличка заувага: логіка - це частина філософії, а біологія належить до природничих, а не гуманітарних наук.
Термін "логік" використав, як синонім "математик". За Біологію - вибачте, провтикав, (нічого "гуманітарного" в той час в голову не лізло :kozak: ) нажаль відредагувати не можу, намагатимусь надалі подібних помилок не робити.
  • 0

#24 mIK

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 225 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:м. Кам`янець - Подільський

Відправлено 10.02.2008 – 10:13

Перегляд дописуNana (6.01.2008 22:57) писав:

Неправильно, що школу потрібно завалювати математикою! Кожен повинен вибирати сам, але вибирати, думаючи, а не шукати легкої дороги.
А тобі не здається що у початковій чи навіть середній школі важко буде зробити правильний вибір на все життя.
  • 0

#25 milochka

Генеральний писар

• Користувачі
  • 706 повідомлень
  • Місто:Кузнецовськ

Відправлено 10.02.2008 – 10:30

математика потрібна недивлячись на те в якому вона профілі !
  • 0

#26 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 10.02.2008 – 11:56

Перегляд дописуKatod (1.01.2008 11:45) писав:

як на мене, кожен фізик він і лірик, але, не кожен лірик фізик...

Та невже? І багато фізиків доросли до Шекспіра?

але питання в тому, чи на добре те що кількість годин математики в школах стало менше?

Я вважаю, що всю нашу шкільну програму давно час відправити на смітник і створити все наново. Мені подобається англійська система освіти...
  • 0

#27 Medeya

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 8 повідомлень
  • Місто:Рівне

Відправлено 10.02.2008 – 16:27

ставлення до цього питання моє думаю рзрозуміле, те що математика перестала бути профілюючим предметом на гірше.
математика систематизує знання, створює логічні ланцюжки, вся історія філософії йшла рука об руку з математикою, історичних даних невидити небуду
питання фізики і лірики, теж закрите. як на мене, кожен фізик він і лірик, але, не кожен лірик фізик...

але питання в тому, чи на добре те що кількість годин математики в школах стало менше?
кому на руку такі зміни?
і які наслідки від змін в культурному стані країни взагалі

висловлюйтесь
Не слід, звичайно, применшувати дійсно значущу роль цієї "цариці точних науки", але, як на мене, найважливішу роль у формуванні культурного життя країни відіграє така гуманітарна наука, як література, адже саме в синтезі різних життєвих ситуацій, які там зображуються, в ході дискусій по цих ситуаціях, ще й під керівництвом хорошого вчителя підростаюче покоління зможе зрозуміти багато важливих речей, які знадорбляться пізніше в житті. Така моя думка можливо це тому, що я сама більше люблю гуманітарні науки, хоч і навчаюсь на бухгалтера. Але і я розумію, що без хороших кадрів, що будуть орієнтуватися в точних науках еволюція нашої держави неможлива. Як підсумок пропоную альтернативу: починаючи з 10 класу створювати класи з професійним спрямуванням: гуманітарним чи фізико-математичним, в яких навчальні години перерозподілялися б відповідно до цього самого спрямування, а далі вже справа учнів. (Перевірено на власному досвіді - досить непоганий варіант).
  • 0

#28 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 10.02.2008 – 17:04

Medeya
10й клас то надто пізно...думаю не пізніше 7-8.
  • 0

#29 Трям

шопопало

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:планети КВН

Відправлено 04.03.2008 – 21:15

Я вирішив, що буду мати дві вищі освіти:
Технічна(проф. предмети - математика фізика) , щоб працювати!
Гуманітарна, щоб спілкуватись на більш високому культурному рівні, бути всесторонньо розвиненою особистістю і т.п.
Висновок: і точні, і гуманітарні науки важливі. Не можна визначити які з них важливіші, а які другосортні. Вони нерозривні.

Повідомлення відредагував Мій_Травень: 04.03.2008 – 21:17

• 0

#30 Просто Катя

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 118 повідомлень

Відправлено 11.03.2008 – 20:36

Не знаю чи скоротилась кількість уроків, бо в моєму математичному класі як було 9 годин на тиждень, так і залишилось...
  • 0

#31 petra

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 3 повідомлень

Відправлено 14.03.2008 – 20:50

[quote name='Banderas' date='7.01.2008 15:56' post='222067']
Ну звичайно що це потрібно вміти всім! Це елементарно!

Я навчаючь на ЮФ і не розумію для чого мені вища математика!
Хоча в нас її і так нема значить виходить що вона не потрібна принаймі для юристів

на вході до суду (непам"ятаю якого....і чия там цитата була написана)писало-не зайде сюди той,хто не знає геометрії,

математика потрібна для того,щоб людина вміла логічно думати,знаходити виходи навіть там ,де їх не існує,наприклад для адвокатів!це незамінно!!!!!!!!!!!!!!
і взагалі!математика розвиває наші мозги!рівень інтелекту!а хто проти неї.....той слабак
  • 0

#32 BvsG

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 74 повідомлень
  • Місто:bland

Відправлено 16.03.2008 – 10:14

Наприклад я від природи багато розмовляю, сперечаюсь ітд, албе вважаю, що мозок розвинутись може лише від навантажень які дає нам фіз-мат цикл :happytwo:
  • 0

#33 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 23.03.2008 – 23:44

Перегляд дописуpetra (14.03.2008 20:50) писав:

на вході до суду (непам"ятаю якого....і чия там цитата була написана)писало-не зайде сюди той,хто не знає геометрії
Цей напис був написаний на вході не до суду, а до платонівської Академії.
  • 0

#34 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 23.03.2008 – 23:52

Математика - це сила. Поважаю людей, які вивчали точні науки - подобається їх чітке бачення.

Але в універі я вишку просто зненавиділа...
  • 0

#35 oksdemidova@rambler.ru

Генеральний писар

• Користувачі
  • 554 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 26.03.2008 – 11:44

Дуже не люблю математику,все цифри і цифри,взагалі збожеволіти можна!Але тим не менше вчу=)
  • 0

#36 milochka

Генеральний писар

• Користувачі
  • 706 повідомлень

Відправлено 26.03.2008 – 11:51

Перегляд дописуМіра Вогню (26.03.2008 11:44) писав:

Дуже не люблю математику,все цифри і цифри,взагалі збожеволіти можна!Але тим не менше вчу=)

мусиш ! бо в тебе немає вибору ! вона тобі в житті пригодититься незважаючи на те куди ти підеш навчатися
  • 0

#37 pinguiarium

Генеральний писар

• Користувачі
  • 538 повідомлень

Відправлено 26.03.2008 – 11:57

Колись шарив, а зара забув майже всьо наніц :rolleyes:
  • 0

#38 oksdemidova@rambler.ru

Генеральний писар

• Користувачі
  • 554 повідомлень

Відправлено 26.03.2008 – 12:04

Перегляд дописуpushechka (26.03.2008 11:51) писав:

мусиш ! бо в тебе немає вибору ! вона тобі в житті пригодититься незважаючи на те куди ти підеш навчатися
Та я знаю,а куда дінуся :rolleyes:
  • 0

#39 milochka

Генеральний писар

• Користувачі
  • 706 повідомлень

Відправлено 26.03.2008 – 12:04

Перегляд дописуpinguiarium (26.03.2008 11:57) писав:

Колись шарив, а зара забув майже всьо наніц :rolleyes:

я раніше також знала матаматику найкраще в класі , а зараз запустила і все майже забула ( і вже не вчиться воно так як раніше )
  • 0

#40 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 26.03.2008 – 12:53

Перегляд дописуМіра Вогню (26.03.2008 12:44) писав:

Не цифри, а швидше формули.
Власне, основна складність при вивченні точних наук - зрозуміти принцип. Якщо ти розумієш логіку розрахунку, інше стає другорядним. Тим більше в наш час, коли стільки допоміжних засобів. :rolleyes: Щоб бути математиком, математиком бути вже не треба.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних