Перейти до вмісту

Навіщо одружуватись?

Повідомлень в темі: 166

#121 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1458 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 28.09.2008 – 14:48

Перегляд допису-=VJ=- (28.09.2008 15:39) писав:

Дитина носить те прізвище, на яке зареєструють. Шлюб тут ні до чого.

Якщо цього у них нема без штампу - не з"явиться і з ним.

Тотем - це зображення, яке показує духа-покровителя.
Табу - це заборона, наприклад відправляти обряди самостійно, а не за допомогою шамана.
Стосовно ж сексу табу були дуже рідкісними. В одних племен батько пробивав пальцем гімен новонародженій дівчинці, в інших хлопців позбавляли цноти під час обряду ініціації матері і так далі, і тому подібне. Тому не треба плутати тверде з холодним ;)

Всерівно я за шлюб, можливо це і помилково з моєї сторони...

Щодо тотему, то: члени племені, які належали до одного тотему, не мали права мати статеві зносини з членами свого ж тотему (навіть якщо вони не були кровними родичами) (це теж своєрідне обмеження на полігамію, чи не так?);
Щодо табу: в деяких племенах існувало табу на вдів і вдівців (вони виганялися з племені на певний час ( що теж було своєрідним обмеженням сексуальної активності)
А щоб більше ознайомитися з ширшими поняттями цих визначень раджу почитати Фройда "Тотем і табу"
  • 0

#122 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 29.09.2008 – 21:31

подивіться правді в очі
всі ми маємо на увазі сучасну традицію одруження
тобто коли з початку вінчаємось
потім розписуємося/одружуємося
де обов’язково християнський батюшко промовляє стандартну промовоу во блаґо “господу богу нашому
потім фсі напиваються і б’ють один одному пику
поті медовий місяць
потім сіра буденність, пелюшки й сковородки, дитина й чоловій
вечорниці з подружками чи пиво з друзями як привід аби втекти з дому адже все вже давно остогидло
палке прагнення жити, рватися вперед, досягати нових перемог
осідати на нових верхівках
потім з багатоповерхівок дивитися у вікно і думати
а куди ж далася та дівчинка Оля чи той хлопчик Коля?
куди зникло дитинство? друзі?
куди зникло життя????

саме так і не інакше, саме це повторюється щодня, щотижня, щомісяця, щоліта, мало не в кожному житті з покоління у покоління

дитина росте
школа, універ, напряги з роботайу, пошуки рідної душі, знову одруження, знову омріяні цілі, наївні мрії та бажання, знову фсе на круги своя

щодня одне і теж
християнська історія постійно повторюється а ми постійно йдемо одному й тому ж шляху
постійно проживаємо одну й ту саму історію лише хуба шо у різних стилізованих, модернізованих іпостатях

я хочу щоб ви збожеволіли!!
я не закликаю вас іти на мітинги
я не закликаю вас якісь збори підписів чи групування
я хочу щоб ви збожеволіли і сказали – я людина, вдідька лисого! я маю право на власне життя!!!!

• 0

#123 kitty_bon

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 625 повідомлень
  • Місто:Кривий Ріг

Відправлено 29.09.2008 – 21:44

банально, але "шоб було", а власне Шоб було весілля, сукня, емоції, романтика, поєднання всього в один день....
  • 0

#124 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 30.09.2008 – 09:13

Перегляд дописуVepr (29.09.2008 22:31) писав:

саме так і не інакше, саме це повторюється щодня, щотижня, щомісяця, щоліта, мало не в кожному житті з покоління у покоління

Отож. Не в кожному.

Перегляд дописуAmili (28.09.2008 15:48) писав:

Всерівно я за шлюб, можливо це і помилково з моєї сторони...

А хто тут не за шлюб? :angry12: Особисто я лише проти думки, що він може чомусь зарадити в стосунках.

Перегляд дописуAmili (28.09.2008 15:48) писав:

А щоб більше ознайомитися з ширшими поняттями цих визначень раджу почитати Фройда "Тотем і табу"

Фрейд досить обмежено дивився на ці речі. Він брав якесь своє переконання і шукав йому підтвердження, а не намагався його оцінити з усіх сторін. Тому не зациклюйтесь на "Тотем і табу", продовжіть знайомство наприклад по «Психоісторії» Ллойда де Моза. Там приводиться, наприклад, давнє індійське прислів'я, яке каже, що коли дівчинка в 10 років ще цнотлива, то це значить, що у неї нема ані батька, ані старшого брата, ані дядька. Там згадуються дослідження етнографа Верьє Елвіна, який стежив за народностями Мурія та Байга і констатував, що у них взагалі відсутнє в культурі відторгнення інцесту.
Тому не треба тут так однозначно :D
  • 0

#125 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 30.09.2008 – 20:43

Перегляд дописуБлискавиця (27.09.2008 23:20) писав:

Тепер уже можна бути не одруженим, не заміжньою, мати дітей без шлюбу і при цьому вам не відмовлять у робочому місці, не вважатимуть "розпусником" або "гулящою", сусіди про вас не перешіптуватимуться. А якщо хтось щось і бовкне, то на плині вашого життя це суттєво не відобразиться.

щодо сусідів, то точно пофіг
а сам шлюб...більшість дівчат/жінок чомусь мріють про велике людне весілля, сукню-будинок в квіточках та камінцях, тюль і купу шпильок на голові та п’яні побоїща своїх родичів та друзів.
чоловіки певно або просто поступаються своїм обранкам, або в них немає вибору. хоча варіант бажання чоловіком великого і галасного весілля теж присутній.
а оптимальний варіант не більше 20 людей — батьки та друзі. і молодим свято і гостям приємно. хоча я і такого не робила б якби моя воля.
робота як раз дуже може постраждати від відсутності "штампу". чи ви думаєте на співбесідах просто так задають питання про сімейний стан і плани на майбутнє)))? і до речі у робочому місці запросто можуть відмовити.
тут взагалі в жінки цікава ситуація, якщо збираєшся заміж погано, бо можеш одразу і в декрет піти, і якщо вже є дитина дошкільного віку вагатимуться чи брати, бо лікарняних багато треба буде.

Перегляд дописуБлискавиця (27.09.2008 23:20) писав:

То навіщо зараз одружуватися?
для мене це просто процедура, яка потрібна в соціальному плані. бо як не дивно, а таки багато-що залежить від твого стану і багато-що він полегшує в цьому бюрократичному світі. ну і як на мене одружуються, якщо вирішують завести сім’ю.
  • 0

#126 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 597 повідомлень

Відправлено 30.09.2008 – 21:47

Можливо моє ставлення до одруження зовсім неромантичне. Беручи до уваги все вище сказане - виникає одна думка : одруження в сучасних умовах - це скоріш захист жінок від недостойних чоловіків. Щоб не кидали сім*ї з дітьми, а якщо й кидали , то з деякими наслідками. Суспільство й закони карають чоловіків за зраду проектові під назвою "сім*я", на чоловікові в любому випадку лишається відповідальність за дітей , й навіть діло може дійти до розподілу майна , і це правильно.
Ще , звичайно , одруження - це подія, біле, красиве плаття , квіти, весілля, полька, горілка, шинка ....я щось заговорився. <_<
  • 0

#127 Єжік_UA

Генеральний писар

• Користувачі
  • 749 повідомлень

Відправлено 30.09.2008 – 22:12

Тут питання має кілька аспектів:
1. Релігійний християнький (церква засуджує дошлюбні стосунки, вважає їх гріхом). На цей аспект звертають увагу ті, хто релігію в житті ставить на одне із перших місць.
2. Моральний або "що люди скажуть" (зараз все одно є багато консерваторів, з традиційним поняттям моралі, які будуть засуджувати вільні стосунки). На цей аспект звертають увагу всі, хто одружується, крім тих, кому просто начхати на думку бабок-пліткарок під підїздом.
3. Психологічний (чомусь все таки появляється разом зі штампом в паспорті відчуття якоїсь впевненості і стабільності)
4. Юридичний (як на мене - один з основних аспектів з фінансової точки зору). Тут варіантів є багато. Можна відштовхуватись як від встановлених Сімейним кодексом принципів ведення спільного бюджету (спільна сумісна власність), так і самому передбачити всі можливі нюанси в самостійно складеному шлюбному контракті.
Крім того, є багато програм і пільг, які розраховані суто на сімю (зокрема, молодіжне кредитування житла передбачає погашення державою більшої частини кредиту за умови народження дітей).
Тут можна говорити багато.
5. Духовний. Цей аспект якось повязаний з релігійним і з психологічним. В людини якось виникає відчуття духовної спорідненості зі своєю половинкою, яка нібито отримала балагословення зверху.
Ті всі аспекти (а також ті, які я не встиг обдумати і тут написати) в комплексі сформували в мене думку, що одружуватись потрібно.
  • 0

#128 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 01.10.2008 – 00:27

Перегляд дописуkitty-bon (29.09.2008 22:44) писав:

банально, але "шоб було", а власне Шоб було весілля, сукня, емоції, романтика, поєднання всього в один день....
...а потім розлучення - теж щоб було...
  • 0

#129 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 01.10.2008 – 23:11

Хм... знаю.. знову буду напевно нудною, але недавно прочитала книжку Фукуями Великий Крах.. він там наводить купу всіляких цікавих фактів і є там низка розділів про сім'ю та шлюб.. Сім'я - це найпримітивніший вид соціального капіталу - це якби то так простіше ну групи на яких базуються супільство. Зв'язки в цих групах визначають специфіку суспільства. Ну наприклад якщо переважають кримінальні групи(що теж є соціальним капіталом), то суспільство відповідно не дуже приємне та миле.. так от сім'я це в соціальному плані досить потрібна річ як тепер виявилось, а виявили це через те що зі зниженням шлюбів не знизилась кількість розбитих сімей, тобто дітей що живуть з одним з батьків. І доситьбагато соціологів вважають що людям потрібен інститут шлюбу для збереження соціального капіталу - сім'ї.. тО така цікавинка до теми)
  • 0

#130 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1795 повідомлень

Відправлено 24.10.2008 – 11:00

щлюб з'явився як засіб з'єднання двох не своїх половинок людської сутності в матеріальному світі за допомогою грошей.
Без грошей і інституту шлюбу поєднання двох чужих половинок сутності було б неможливим.
  • 0

#131 sooz

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 106 повідомлень
  • Місто:Рівне

Відправлено 24.10.2008 – 11:57

напевне через те що зараз це одна з традицій, якшо подумати логічно без шлюбу можна обійтися...
  • 0

#132 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 24.10.2008 – 12:10

Перегляд дописуsooz (24.10.2008 12:57) писав:

напевне через те що зараз це одна з традицій, якшо подумати логічно без шлюбу можна обійтися...
Я в дечому згоден з тобою, але часом шлюб стає основою для налагодження стосунків і пошуку компромісу, а не радикальних дій, мовляв, "робіглися і все". Але це у меншості випадків і знову ж таки все залежить від самих людей, від виховання. Але інколи це допомагає у налагодженні ситуації.
  • 0

#133 sooz

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 106 повідомлень
  • Місто:Рівне

Відправлено 24.10.2008 – 13:12

Перегляд дописуТемний ангел (24.10.2008 13:10) писав:

Я в дечому згоден з тобою, але часом шлюб стає основою для налагодження стосунків і пошуку компромісу, а не радикальних дій, мовляв, "робіглися і все". Але це у меншості випадків і знову ж таки все залежить від самих людей, від виховання. Але інколи це допомагає у налагодженні ситуації.

але інколи такі компроміси не приносять ніякої користі так як пригнічують когось із партнерів, це теж не добре бо щастя не буде
хоча може для декого це за радість
  • 0

#134 St1Ng3R

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 112 повідомлень
  • Місто:Україна,Калуш

Відправлено 31.10.2008 – 20:25

На мою думку потрібно одружуватись, тому що на світі самотнім жити дуже сумно та..ну і як...самотньо.....А так то ти знаєш що ти маєш поруч завжди людину, яка може завжди тобі допомогти та підтримати в любій ситуації.Вона може тебе розвеселити та разом з тобою сумувати і так дальше....... :huh:
  • 0

#135 Духовна необмеженість

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 449 повідомлень
  • Місто:Ukraine(I'm back)

Відправлено 01.11.2008 – 13:45

Навіщо, навіщо...
Не знаю...
Щоб бути поряд з коханою людиною... Правда?
  • 0

#136 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 10.11.2008 – 11:50

Блискавиця: теми з*єднані.
  • 0

#137 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 20.02.2009 – 17:23

Щоб почувати себе надійніше) Не боятись "от я щось скажу а він від мене підее". В принципі може піти в любому випадку але страх менший
  • 0

#138 Woman

Генеральний писар

• Користувачі
  • 543 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 20.02.2009 – 17:45

Постійна присутність коханої людини в твоєму житті...
Гарантія і відсутність страху перед майбутнім...
Це узаконення стосунків. Я думаю, що якщо кохаєш по-справжньому цю людину, то питання "Навіщо?", і "Чи варто?" взагалі не стоятиме.
  • 0

#139 Хтось_дивний

Старійшина

• Користувачі
  • 1037 повідомлень
  • Місто:Україна, Тернопіль

Відправлено 20.02.2009 – 22:32

Перегляд дописуКрихітка (20.02.2009 17:23) писав:

Щоб почувати себе надійніше) Не боятись "от я щось скажу а він від мене підее". В принципі може піти в любому випадку але страх менший
якщо почуття справжні то він від тебе не піде ніколи... а якщо ні то і штамп в паспорті не допоможе...
  • 0

#140 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 22.02.2009 – 02:28

Перегляд допису†Angel† (20.02.2009 22:32) писав:

якщо почуття справжні то

то ніякого страху не має бути.