Перейти до вмісту

Корупція в церкві

Повідомлень в темі: 115

#61 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3010 повідомлень
  • Місто:Scorpio const.

Відправлено 26.08.2008 – 09:33

Перегляд дописуТемний ангел (26.08.2008 08:43) писав:

В церкві не лише корупція, а і бюрократія існує. Для того, щоб взяти шлюб в церкві, яка не є у Львові потрібно довідку про хрещення (це я ще можу зрозуміти) і довідку про те, що церква, до парохії якої належить вулиця, на якій я живу дає дозвіл на цей шлюб. Перша довідка була видана мені УПЦ КП без проблем із сплатою 10 грн., а на другу (її має видати УГКЦ) слід чекати два тижні, бо там щось мають вирішувати на рахунок цього. Так що, бюрократія притаманна не лише державному апарату.
Як мені ще нагадує щось... То капець, довідки, сплати)) Добре що у нас ще такого нема)) А якого то патріархату ваша церква?
  • 0

#62 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 569 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:м. Львів

Відправлено 27.08.2008 – 09:08

Читай уважно, там все написано :) - УГКЦ і УПЦ КП.
  • 0

#63 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 02.09.2008 – 09:49

Торік, коли я гостювала в батьків, мама попросила мене сходити до місцевого батюшки і заплатити за освячення однієї речі.
Батюшка довго не хотів брати гроші, кажучи, що грошей за освячення не бере. Власне в цій місцині церкву ще не побудували, будівництво заглохло на півдорозі начебто через брак коштів.
Тоді я й кажу (ну треба ж було виконати доручення)) : та це на церкву, щоб будувалася...
А батюшка відповів : так то ж не на людські гроші будується.

Висновки робимо самотужки)
  • 0

#64 lorelei

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 226 повідомлень
  • Місто:Калуш ->Львів

Відправлено 02.09.2008 – 12:43

В одному селі на Івано-Франківщині збудували за кошти людей священникові "резиденцію" - великий двоповерховий будинок, кожного тижня якась сім'я несе кошик з харчами (м'со, фрукти, молочні) і так по черзі, на всі свята "управителі церкви" ходять по селі і збирають гроші на церкву, і то не мало. Як на мене - це просто жах! -_- Думаю, що такі випадки не поодинокі.
Священники завжди вважались досить багатити людьми, бо здирали гроші з бідних і наївних людей.
  • 0

#65 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 02.09.2008 – 20:12

Перегляд дописуБлискавиця (2.09.2008 10:49) писав:

А батюшка відповів : так то ж не на людські гроші будується.

Висновки робимо самотужки)

Питання: а на чиї кошти?)

Цікаво складається: церкви МП виростають як гриби за гроші спонсорів, можновладців, державні (прикольно, що саме українські) і теде. А церкви істинно українські - автокифальні, православні КП, греко-католицькі - за гроші саме людець, общини.

Кілька років тому збирались кошти на побудову Української помісної церкви (бачила і по телевізорі, і в реалі, але здалеку). Кошти на побудову збирались через ЗМІ. Ми читали оголошення та списки тих, хто і скільки здав в "Літературній Україні". Самі гроші переказували. Але будівництво не швидко рухається...

Зате наша місцева церква МП виросла буквально за рік. Люди туди рвались йти на будівництво, бо платили майже в півтора рази більше, ніж на будь-якому будівництві. На днях має Ющенко приїжджати (не знаю, чи правда) в ту церкву і вручати матушці Серафимі (молодиці, яка машини з-за кордону ганяє, нещодавна дитину народила і поза церквою (не при людях) ходить в короткій спідниці, має кілька особистих охоронців і теде) Орден княгині Ольги. Вхід в церкву по запрошеннях. а для простого люду платний, від воріт церкви і до іконостасу сума входу скажено зростає. Тобто в саму церкву проста людина не зайде. Ось так.
  • 0

#66 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 03.09.2008 – 08:15

Перегляд дописуОлеська (2.09.2008 20:12) писав:

молодиці, яка машини з-за кордону ганяє, нещодавна дитину народила і поза церквою (не при людях) ходить в короткій спідниці, має кілька особистих охоронців і теде) Орден княгині Ольги. Вхід в церкву по запрошеннях. а для простого люду платний, від воріт церкви і до іконостасу сума входу скажено зростає. Тобто в саму церкву проста людина не зайде. Ось так.
Олесько, не ображайся, а це ти сама все бачила чи просто плітки? Бо в мене шок... -_-
  • 0

#67 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 03.09.2008 – 08:43

Перегляд дописуVakuolka (3.09.2008 09:15) писав:

Олесько, не ображайся, а це ти сама все бачила чи просто плітки? Бо в мене шок... -_-
По-черзі історія нашої ігумен"ї.
Була собі дівчина, яку обрали секретарем комсомольської організації. Дівчина була гарна, відповідно зналась з керівництвом району. Але була вона ще й досить розумна, тому швидко навчилась творити різні махінації, але по селах. Так от, просікли її на одній афері з м"ясом в одному з колгоспів району і грозила тій дівчині тюрма. Але вона вчасно втікла. І так, як були це саме перебудовні часи, то з настанням незалежності все забулось. Дівчина втекла в монастир під Москвою. І повернулась в місто в 90-х вже монахинею.
Звісно, "підприємницька" жилка нікуди не дінеться. Та й зв"язки ще ті залишились, адже при владі хто сидів, той і залишився. От вона і почала далі свою діяльність. Колись при місцевій старій церкві, в якій хрестили Некрасова, був монастир. Вона його відновила. Батюшку старого "посунула" і натомість "поставила" того, хто був вигідний. Активізувалась община церковна, піднялись тарифи, пішли кошти спонсорів... За це їй хвала, звісно, але...
Мій татко був відомим місцевим журналістом. Він знав правду про всіх в районі і за межами. Від нього першого я і почула історію матушки. Далі почала сама цікавитись. А так, як у нас місто мале, то потрібну інфу легко вивідати.
Так от. За тою старою церквою послідувала церква в сусідньому селі. Люди збирали гроші на неї, а, як виявилось, церква належить матушці, тобто матушка вклала якісь свої кошти (а може і не вкладала) і приватизувала собі. І тепер там "править балом". Люди зляться, але нічого не можуть вдіяти.
Наступною була церква в центрі міста. Знесли дитячий майданчик і поставили здоровенну церкву, в якій теж керує матушка. Ага, біля церкви побудували двоповерхову хатину, типу для служителів, але живе там матушка.
Про те, що матушка ганяє машини, розказували даїшніки, які її неодноразово пропускали на пості, і ті, хто був свідком, як вона їх продавала.
Про те, що в короткій спідниці ходить, так це багато хто бачив. Моя сусідка (віруюча людина) була в шоці, коли на святкування свого дня народження в ресторані матушка головну частину відбула в рясі, а коли трохи люди розійшлись і почались танці, вона скинула ту монашу одіж, одягнула коротке і почала "вишивати".
Те, що вона народила дитину, розказували наші лікарі і свідки того, як цю дитину вивозили в Київ.
Її особистих охоронців я бачила.
Так от. Люди це все знають, але сліпо продовжують вірити, що вона свята. Саме це і шокує.
  • 0

#68 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень

Відправлено 03.09.2008 – 09:04

Перегляд дописуОлеська (3.09.2008 08:43) писав:

Так от. Люди це все знають, але сліпо продовжують вірити, що вона свята. Саме це і шокує.
Історія просто вражає.... І дійсно, найстрашніше те, що люди нічого не можуть вдіяти.. хоча, можуть, певне, але бояться....

Чоловік розказав історію, що будучи на Львівщині біля монастиря, почув розмову двух батюшок:
- Пішли бухнем...
- Та чекай. Я зараз службу бігом відх***рю і підем....

Після почутого чоловік до церкви не міг зайти років 5.... зараз довіряє тільки єдиному священнику у нас в місті, настоятелю монастиря, який є дійсно святою людиною...

А люди вірять їм... Косьмар...
  • 0

#69 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 04.09.2008 – 06:53

Корупція це одна з причин чому я св'ященників терпіти не можу, а оскільки я про це відкрито говорю, то вони терпіти не можуть мене...
  • 0

#70 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 15.09.2008 – 13:51

корупція, корупція... це я пропущу...

А зараз спробую відповісти на питання

Цитата

звідки гроші в отців???
, варіант, що не є корупцією.
З давніх давен християнська церква була основним збирачем податків. Церква брала аж десятину! 10% всього прибутку (чи доходу, економісти точніше терміни знають, але то що більше...) лише на потреби церкви! І тисячу років тому то не була корупція, то такий порядок. 10% то аж занадто багато! І це все такій скромній церкві... Католицька церква на свої прибутки організовувала походи хрестоносців, що зовсім не дешево. також організовувала і експансію в америку і азію... активно брала участь в політиці Європи.
А в цей час Візантійська церква, що називає себе "православною" традиційно до території існування, скромно зовсім не була помічена в подібних справах, просто скромно збирала десятину, і нічого не робила!!!???? Чи може дуже вже постаралася, щоб ми не знали про дії Церкви???!!!!!! Ось такі риторичні питання! А між тим, Візантійська Церква найняла кочівників і руське військо, організувала так-зване "татаро-монгольське іго", щоб здійснити похід проти Католицької церкви, і майже досягла мети, бо війська були на Балканах і Готові були перепливти на Апеніни, а там дійти до Риму.

Отож десятина. тепер же такого обов`язкового податку немає. Але тепер податки збирає влада. УПЦ-МП явно фінансується з Кремля. Отож ніякої корупції. У Отців гроші від тружеників Росії, серед яких немало і українців. Отці, як агенти, виконують свої функції психологічних диверсантів, і за те й отримують свій гонорар.
  • 0

#71 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 15.09.2008 – 14:51

Перегляд дописуVakuolka (19.08.2008 12:36) писав:

Це просто нонсенс!
нічого особистого, тільки бізнес
  • 0

#72 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 16.09.2008 – 16:31

Перегляд дописуДарця_Борхес (8.07.2008 13:53) писав:

Корупція в церкві.....Чесно кажучи, все одно. Я йду туди не для того щоб побачити в кого яка машина, а для спілкування з Богом, в якому відсутня будь-яка корупція. :ggggg:

Еееехххх... це саме в Бозі корупція і присутня, саме з Господнього відома...

Щодо мене, то я до Церкви не ходжу, доходів великих там отцям не даю... два роки тому дочку хрестив "за напасть" (пристала дружина, бабці... не хотів нападок на роботі... коротше, такі от дарці, буває, насідають...) Я виправляюсь, стаю усе запеклішим у боротьбі...

Однак - зростаючі фінансові (а далі - інформаційні, політичні...) можливості церкви серйозно непокоять... (і що президент з такими ручкається - теж непокоїть, держава ж відділена від церкви)...
До того ж, у шкільному підручнику ХЕ уже з другого класу дітям "втюхують" твердження у вигляді безапеляційних заяв про Трійцю, по матір божу і непорочне зачаття... - хіба це конституційно?

Повідомлення відредагував Власюк: 16.09.2008 – 16:33

• 0

#73 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень

Відправлено 16.09.2008 – 17:19

Перегляд дописуВласюк (16.09.2008 17:31) писав:

Щодо мене, то я до Церкви не ходжу, доходів великих там отцям не даю... два роки тому дочку хрестив "за напасть" (пристала дружина, бабці... не хотів нападок на роботі... коротше, такі от дарці, буває, насідають...) Я виправляюсь, стаю усе запеклішим у боротьбі...
Ню-ню... :ggggg:

Перегляд дописуВласюк (16.09.2008 17:31) писав:

(і що президент з такими ручкається - теж непокоїть, держава ж відділена від церкви)...
До того ж, у шкільному підручнику ХЕ уже з другого класу дітям "втюхують" твердження у вигляді безапеляційних заяв про Трійцю, по матір божу і непорочне зачаття... - хіба це конституційно?
Дітям не "втюхують", а розповідають. І кожен для себе має право вибрати чи вірити в це чи ні. Що означає безапеляційні заяви? Інформацію ПОДАЮТЬ для сприймання, це не сектантські школи, де нав"язують уявлення про релігію, це є звичайні уроки християнської етики, такі як інші. І якщо в релігію не віриш ти, не означає, що всі решта "купляються на мульку". Це по-перше...

По-друге... Не розумію позиції щодо "ручкання" президента з "такими"... З такими це з якими? З священнослужителями? Споконвіків церква іноді могла вирішити набагато(!) більше проблем і справ чи почати навіть війну, скерувати керівником держави і навести в правильне русло...

Як на мене, ні "втюхування" в школі про релігію, ні питання "хрестити/не хрестити" не впливають на корупцію в церкві. Віра - є віра, і тільки тупа скупість і бажання нажитись священників цьому вина..
  • 0

#74 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 16.09.2008 – 17:50

а нмд, впливають...
поставити цей предмет в шкільну програму - це показати свою зверхність над іншими релігіями... а чому не читають основ рідновірської етики - не здогадуєтеся?.. :ggggg:
з малого гірчичного зерняти виростає велике гірчичне дерево - з гілками, плодами...
з малого шахрайства росте корупція у християнських церквах...

Повідомлення відредагував Власюк: 16.09.2008 – 17:55

• 0

#75 Re:z

Генеральний писар

• Користувачі
  • 584 повідомлень
  • Місто:К И Ї В

Відправлено 16.09.2008 – 18:34

Жах,просто жах..Оце почитав дописи,та якось не по собі стало.Розповіді Олеськи просто вражають.Ніяк не можу у таке повірити :ggggg:
Особисто я у церкву майже не хожу,а спілкуюся з Богом наодинці та у молитвах.Не розумію,чому інші не можуть зробити теж саме..Дійсно,навіщо посередники??Адже Бог і так чує усіх,хто до нього звертається...
А люди ходять все одно,тому що це стало вже традицією для нашого народу.Так робили батьки,батьки батьків і так далі...Хм,і можливо,що тут присутній певний психологічний момент.Людина,усвідомлюючи те,що гроші підуть кудись "на ліво",все одно дає тому,що хоче таким чином відкупитися від гріхів грошима...Хоча я не психолог,тому це лише припущення
  • 0

#76 ivansstef

Генеральний писар

• Користувачі
  • 666 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 22.12.2008 – 14:41

Перегляд допису________ (8.07.2008 16:58) писав:

І податки! Церква повинна платити державі, мать їх, податки!
Чув дзвын та незнаю де вын... Як і у всіх темах про релігію...

З,І Церква платить податки... ті які передбачені для неї законодавством..
  • 0

#77 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 22.12.2008 – 17:01

Перегляд дописуivansstef (22.12.2008 14:41) писав:

Чув дзвын та незнаю де вын... Як і у всіх темах про релігію...

З,І Церква платить податки... ті які передбачені для неї законодавством..

які податки? за проведення церемоній, обрядів, де стрижеться найбільше бабла - нуль. А продаж посад - як і повсюдно в цій українській державі?
  • 0

#78 Panikovskiy

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень
  • Місто:Іберійський пів-острів

Відправлено 22.12.2008 – 17:42

Та що там казати, всі все знають про тих клятих попів. Лицеміри. І те що хороми огого які будують собі і на мерсах 600 їздять, в церкві б"ють себе в груди і кажуть які вони побожні, а насправді? Про Різдво та Великдень кажуть що то жнива, думаєте посту дотримуються, та дідька лисого, горілочку п"ють і м"ясце поїдають. Спілкувався з одним знайомим який в семінарії вчився, то жах що в них там на партах понаписувано, а потім ті хлопці священниками стають. Якось в десятому класі всі ходили на сповідь, то одну дівчину священник питав чи вона небрала в рот ,отак прямо і спитав. Думаєте вона ще хоч раз пішла на сповідь після того. А тут в іспанії, одна знайома прибирає в католицького священника. Надибала під ліжком декілька картонних коробок з монетами, ще песетами, мабуть незміг поміняти їх на євро. Бабулю одну попхав в будинок пристарілих, добився від неї заповіту, а після її смерті квартира в нього опинилась. Мій прадід терпіти їх неміг. Сталось після того, як відправляли їх воювати в першу світову, то священник їх покропив і казав іти вбивати. Ходив до церкви тільки на великдень, як плащаницю виносили ,сидів у ночі біля неї і все. Тож між нами та Богом занадто "хринові" посередники. Можливо і є чесні священники, тільки їх на жаль дуже мало.
  • 0

#79 Умілець

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень

Відправлено 23.12.2008 – 04:00

Якщо священник має де правити ("робоче" місце) - мабуть, це вже нечесний священник (за "робоче" місце треба ж хабаря дати!).
"Послухав" я Вашу бесіду... Все правда!!! Як я можу це моїй мамі пояснити? Оскільки я вже понад 10 років не сповідався, вона заборонила мені приходити на її похорони (як, часом, помре). От Вам смішно, а мене вже починає сіпати! :angry2: Головне, наліво не ходжу, спиртним не зловж., в сім"Ї спокій... ну, одна святість! А от почне мене пилити, то я такого іноді їй наговорю, що ніякий піп в житті за це гріхи не відпустить. І після таких пилянь я ще більше починаю ненавидіти батюшок!!!

Взагалі-то я подумовував до язичників податись. По духу вони близькі мені, природа, романтика... І, головне, це - не чуже і моя душа у це вірить (у розумній мірі).
  • 0

#80 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 23.12.2008 – 09:43

от Вам і реальна картина ставлення народу до католицької та православної церков.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних