Перейти до вмісту

Корупція в церкві

Повідомлень в темі: 115

#41 Vitalek

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 08.07.2008 – 20:11

Що тут скажеш, всюди є корупція, бо всюди є люди, бо є в світі зло.
Кожен собі робить, і буде відповідати за те що він зробив, при тій владі яка була йому дана.
Просто не треба думати про християнство тіки по вчинках священиків (є в мене знайомий, який так робить). Церква не схвалює таку поведінку.

і ще таке. Однокласник мій не пішов вчитись на священика, тому, що почув таке, що.......стіни пекла обкладені кістками священиків. Ніхто того не знає, але якщо вже обирати такий шлях для себе, то треба усвідомлювати, що чим більше тобі дано, тим більше з тебе спитається. Поясню, бо мож не зрозуміло до чого то я сказав: священики для того щоб служити Богу, щоб підсказувати людям, пояснювати, показувати приклад, їм дано владу таку. Вони можна сказати в дечому відповідальні за життя людини, бо можуть навернути, а можуть ось такими своїми вчинками неправильними відвернути людину від віри.
це були думки в тексті.
  • 0

#42 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2259 повідомлень

Відправлено 08.07.2008 – 20:24

Перегляд дописуAmili (8.07.2008 18:22) писав:

А чи не будуть тоді можновладці впливати на громадську думку за допомогою церкви, священників? Такі спроби відомі і раніше, але чи не наберуть вони масового масштабу, коли церква буде підпорядкована державі???В нас і так багато релігійних фанатиків і спрямувати їх на "не вірних" буде досить легко.
Та зараз вже ітак це відбувається. В одних церквах вішають портрети януковича, в інших моляться за здоров"я ющенка(ну це ше пів біди, президент всетаки). Люди ітак прекрасно розуміють що церква це дуже непоганий спосіб керувати людьми. А от якби УПЦ МП підпорядковувалась українській державі то я може спав би спокійніше)
  • 0

#43 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 19.08.2008 – 11:02

Минулої п'ятниці був у родичів в селі, там був вражений тим фактом, що священик за службу за померлих бере 100 грн.! За те, що він прочитає з листочка ім'я людини і відправить цю службу, дере з тих бідних людей, більшість з яких не мають постійного місця праці такі гроші. Якщо конкретніше, то дане відбувається в с. Зіболки, Жовківського району. Той самий священик торгується за місця на цвинтарі з родичами померлих і від нього ще ходять по хатах збирати йому гроші. Типовий приклад того, як ця людина своїми діями дискредитує усю церкву. У Львові я такого, принаймі в таких сумах для даної служби, не спостерігав, біля мого будинку є церква, але там дає хто - скільки може в скриньку, а в селі є такса, яку платиться безпосередньо в руки.
  • 0

#44 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 19.08.2008 – 11:36

В одному селі на Львівщині була вражена тим, що у великі свята, після того, як ходять з тацею, священник під пісні хору ходить з власною тацею.... Для себе, так сказать.... А ще там є такий собі "перехідний" кошик, який кожен господар по черзі наповнює всілякою провізією і приносить раз на два дні священникові.... Непогано отак живеться.... Це просто нонсенс!
  • 0

#45 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6641 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 19.08.2008 – 13:52

Ну ви народ і жадний, скупий.... подавай їм послуги психологічно-релігійні, та ще й нахаляву! священники, так само як і лікарі, достойні вашої вдячності... а скупитеся їм платити, так не ходіть в церкву..
  • 0

#46 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 19.08.2008 – 15:26

Термін "корупція", який винесено в назву теми, може застосовуватись лише до державних службовців. Щодо церкви, яка є правоприємницею візантійської ідеології - тут все в порядку, так і має бути. :rolleyes:
  • 0

#47 L@zzio

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень
  • Місто:Лемберг

Відправлено 19.08.2008 – 15:41

Панове,протягом століть(років так 1500)християнство перетворене у великий бізнес...Досить розгалужений...Тому нічого дивуватись...І в церкви є свої чиновники - як у державі - дрібні,середні і великі(в тому числі Папа,Патріархи і т.д),які беруть участь у поділі і перерозподілі бабла...
  • 0

#48 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 19.08.2008 – 16:10

ой, бідні і нещасні...християнство вам протягом століть заважає...не розумію...ходіть, збирайтесь у свої громади чи общини, не давайте, не платіть і не тицькайте на когось...може варто просто дивитись на себе? всього лише на себе? як до лікаря сходив, як дитину вчитись запихав, як бамажку з жеку, військомату брав7 християни винні в корупції7 ))))не смішіть
  • 0

#49 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 19.08.2008 – 16:16

Ну дик а за що їм жити? Бозя дах новий не зробить, і вечерю з неба не опустить на шворці, от і заробляють гроші хто як може, не всюди ж саме корупція
  • 0

#50 Фенікс

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 64 повідомлень
  • Місто:попелу

Відправлено 19.08.2008 – 16:23

Перегляд дописуЛастiвочка (19.08.2008 17:10) писав:

ой, бідні і нещасні...християнство вам протягом століть заважає...не розумію...ходіть, збирайтесь у свої громади чи общини, не давайте, не платіть і не тицькайте на когось...може варто просто дивитись на себе? всього лише на себе? як до лікаря сходив, як дитину вчитись запихав, як бамажку з жеку, військомату брав7 християни винні в корупції7 ))))не смішіть
ну так духовенство, як найбільший авторитет, подає людям приклад. от якби вони дотримувались вчень ісуса і були бідними аскетами, то всьо було би інакше.

Цитата

Ну дик а за що їм жити? Бозя дах новий не зробить, і вечерю з неба не опустить на шворці, от і заробляють гроші хто як може, не всюди ж саме корупція
а нащо їм тут дах і вечеря? бозя їм дасть дах і вечеру на небі. вічність буде їм давати. якщо вони будуть гарно йому служити і доглядати за його овечками а не за своїм дахом чи пузом)
  • 0

#51 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 19.08.2008 – 16:30

Перегляд дописуФенікс (19.08.2008 17:23) писав:

а нащо їм тут дах і вечеря? бозя їм дасть дах і вечеру на небі. вічність буде їм давати. якщо вони будуть гарно йому служити і доглядати за його овечками а не за своїм дахом чи пузом)
Як це нащо? Щоб довше жили, щоб вони могли побільше народу навернути на "шлях істинний", допомогти їм врятуватись. Не будуть же люди якихось бомжів слухати як правильно жити :rolleyes:
  • 0

#52 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 19.08.2008 – 16:38

ой, бідні і нещасні...християнство вам протягом століть заважає...
Не слід плутати християнство, як релігію (по суті своїй мирну і світлу), з апаратом церкви. Не слід змішувати людей, які щиро сповідують християнство, з церковниками, які по суті своїй є бюрократами, які монополізували духовну сферу життя.
Саме тому що ці горе-попи замість свого духовного призначення займаються шкурництвом, це й викликає обурення в душах віруючих і невіруючих.
  • 0

#53 L@zzio

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень

Відправлено 19.08.2008 – 16:40

Панянко,не поводьтесь,як на Краківському ринку у Львові...А в общини вже давно хлопчики і дівчатка збираються - от,мер Києва одну з таких очолює...І шо,скажете,це шось добре?Гірше,ніж корумпована церква...Краще в цьому питанні кожен сам по собі буде...Тоді й не буде балачок про корупцію...
  • 0

#54 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 19.08.2008 – 17:52

Перегляд дописуSotnik (19.08.2008 17:38) писав:

Не слід плутати християнство, як релігію (по суті своїй мирну і світлу), з апаратом церкви. Не слід змішувати людей, які щиро сповідують християнство, з церковниками, які по суті своїй є бюрократами, які монополізували духовну сферу життя.
Саме тому що ці горе-попи замість свого духовного призначення займаються шкурництвом, це й викликає обурення в душах віруючих і невіруючих.
В принципі, погоджуюсь...таки сприйняла допис як нарікання на усе християнство ,а не на деяке керівництво. Але давати чи не давати - справа особиста. Хоча колись давно зіштовхнулась з такими речами: надпис при вході в Почаївську Лавру - вхід уніатам і щетамкомусь заборонений, плата за службу за здоров"я - 10 грн за людину, за...10 грн...і так далі...цілий прейскурант послуг...таке не мало б діятись...так само колись було там джерельце з водою...тепер на тому місці стоїть ларьок і продають Святую воду в пластикових пляшках...дурдом якийсь...Ще з дідів-прадідів існує така традиція: води і хліба жаліти нікому не можна.

Цитата

Панянко,не поводьтесь,як на Краківському ринку у Львові...
це ж не флейм, пра? :rolleyes:
(поняття не маю де той базар і як там тре поводитись)
  • 0

#55 Фенікс

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 64 повідомлень
  • Місто:попелу

Відправлено 19.08.2008 – 18:17

Перегляд дописуСварус (19.08.2008 17:30) писав:

Як це нащо? Щоб довше жили, щоб вони могли побільше народу навернути на "шлях істинний", допомогти їм врятуватись. Не будуть же люди якихось бомжів слухати як правильно жити :rolleyes:
Та мусять слухатись. Єсус хрістус ким був? Та бомж бомжем. І всі його чомусь слухались ;)
  • 0

#56 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 19.08.2008 – 18:28

Перегляд дописуЛастiвочка (19.08.2008 18:52) писав:

... надпис при вході в Почаївську Лавру - вхід уніатам і щетамкомусь заборонений, плата за службу за здоров"я - 10 грн за людину, за...10 грн...і так далі...цілий прейскурант послуг...таке не мало б діятись...так само колись було там джерельце з водою...тепер на тому місці стоїть ларьок і продають Святую воду в пластикових пляшках...дурдом якийсь...Ще з дідів-прадідів існує така традиція: води і хліба жаліти нікому не можна.
Це занадто складне питання для рамок цього форуму - в чому принципова відмінність між західним і східним християнством.
Я б особисто сформулював так: є два типа цивілізації. В "західній" цивілізації головною цінністю є людина. Саме для потреб людини існують державний апарат, закони, церква. В "східній" цивілізації головна цінність - держава. І саме потреби держави обслуговують всі окремі люди. І церква також. Вона виконує перш за все не духовну функцію, а є засобом духовного закріпачення людини в інтересах держави.
Оті "прейскуранти" - це один з методів...
На минулих вихідних був у батьків в Сєвєродонецьку Луганської області. Мати жалілася, що тепер доводиться їздити чорті куди в церкву. Я здивувався. Адже зовсім недавно в місті збудували чудовий храм в сосновому бору. Виявляється, що там зараз новий поп-самодур. На якійсь з нещодавніх служб він наклав на стару жінку епітім'ю за те, що вона щось спитала у сусідки про правила проведення обряду. Епітім'я полягала в тому, що старенька, яка ледь ходить з двома паличками, мусила на колінах привселюдно бити 50 поклонів, після чого її увезли на "швидкій". Мати сказала, що в тому храмі вона перестала відчувати "святість" і змушена тепер їздити в іншу церкву. В мене дуже великі сумніви щодо наявності в будь-яких церквах отої "святості" (але це справа приватна. Може хтось її там і знаходить. Тим більш я не збираюсь дискутувати на цю тему з мамою). Думаю, що мати змінила церкву із-за страху перед таким садистом.
  • 0

#57 L@zzio

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень

Відправлено 19.08.2008 – 18:43

Перегляд дописуSotnik (19.08.2008 19:28) писав:

Це занадто складне питання для рамок цього форуму - в чому принципова відмінність між західним і східним християнством.
Я б особисто сформулював так: є два типа цивілізації. В "західній" цивілізації головною цінністю є людина. Саме для потреб людини існують державний апарат, закони, церква. В "східній" цивілізації головна цінність - держава. І саме потреби держави обслуговують всі окремі люди. І церква також. Вона виконує перш за все не духовну функцію, а є засобом духовного закріпачення людини в інтересах держави.
Оті "прейскуранти" - це один з методів...
На минулих вихідних був у батьків в Сєвєродонецьку Луганської області. Мати жалілася, що тепер доводиться їздити чорті куди в церкву. Я здивувався. Адже зовсім недавно в місті збудували чудовий храм в сосновому бору. Виявляється, що там зараз новий поп-самодур. На якійсь з нещодавніх служб він наклав на стару жінку епітім'ю за те, що вона щось спитала у сусідки про правила проведення обряду. Епітім'я полягала в тому, що старенька, яка ледь ходить з двома паличками, мусила на колінах привселюдно бити 50 поклонів, після чого її увезли на "швидкій". Мати сказала, що в тому храмі вона перестала відчувати "святість" і змушена тепер їздити в іншу церкву. В мене дуже великі сумніви щодо наявності в будь-яких церквах отої "святості" (але це справа приватна. Може хтось її там і знаходить. Тим більш я не збираюсь дискутувати на цю тему з мамою). Думаю, що мати змінила церкву із-за страху перед таким садистом.
А чи не здається вам,пане,що всю цю фігню про відмінності різних гілок християнства придумали саме для того,щоб розділити:
1.Бабло(це зрозуміло,Папа Римський і Патріарх Всія Русі(той шо русскій) думаєте чому не переварюють один одного?Через погляди?ХА-ХА-ХА
2.Людей(на певних історичних етапах)Наприклад у нас в Україні фіг зна скільки конфесій...Люди друться один з одним на цьому грунті(примітивізм,але на жаль-суспільна реалія)...А тепер гляньте у Польщу...Повезло ж їм,у цьому питанні...Як це для нас не сумно

Цитата

це ж не флейм, пра? ;)
(поняття не маю де той базар і як там тре поводитись)
Якщо ви не зі Львова,то вам того не зрозуміти ніколи... :rolleyes:
  • 0

#58 Zhooook

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 167 повідомлень

Відправлено 19.08.2008 – 18:51

Не розумію звідки в попів гроші.
Люди не так часто одружуються, хрестять дітей і помирають.
І не так багато це коштує.
  • 0

#59 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 19.08.2008 – 19:13

Перегляд дописуL@zzio (19.08.2008 19:43) писав:

А чи не здається вам,пане,що всю цю фігню про відмінності різних гілок християнства придумали саме для того.....
Ні. Мені так зовсім не здається. Це занадто спрощений погляд.
Якщо Вас цікавить це питання в історичному цивілізаційному розрізі, то адресую до книг Петра Хомякова "Свои и чужие" та "РОССИЯ ПРОТИВ РУСИ, РУСЬ ПРОТИВ РОССИИ"
  • 0

#60 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 26.08.2008 – 07:43

В церкві не лише корупція, а і бюрократія існує. Для того, щоб взяти шлюб в церкві, яка не є у Львові потрібно довідку про хрещення (це я ще можу зрозуміти) і довідку про те, що церква, до парохії якої належить вулиця, на якій я живу дає дозвіл на цей шлюб. Перша довідка була видана мені УПЦ КП без проблем із сплатою 10 грн., а на другу (її має видати УГКЦ) слід чекати два тижні, бо там щось мають вирішувати на рахунок цього. Так що, бюрократія притаманна не лише державному апарату.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних