Перейти до вмісту

Послуги

Повідомлень в темі: 41

#21 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 14.12.2007 – 13:26

схоластична - це коли не предбачається теоретичного чи практичного застосування, інтелектуальна вправа. якщо помиляюсь, то вибачте, що втрутився не в свою парафію
  • 0

#22 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 14.12.2007 – 13:30

Перегляд дописуSergiy_K (14.12.2007 12:26) писав:

схоластична - це коли не предбачається теоретичного чи практичного застосування, інтелектуальна вправа. якщо помиляюсь, то вибачте, що втрутився не в свою парафію
Але якраз передбачається вихід на теоретичний результат, який з часо втілиться і в практичний. Все ж починається з правильних дефініцій. Чи не так?
  • 0

#23 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 14.12.2007 – 13:48

Перегляд дописуWeber (14.12.2007 13:30) писав:

Але якраз передбачається вихід на теоретичний результат, який з часо втілиться і в практичний. Все ж починається з правильних дефініцій. Чи не так?
скоріше ні. сучасну дефініцію математичного поняття "похідна" шукали два століття. але пошук очевидно не був переставлянням слів у визначенні.
  • 0

#24 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 14.12.2007 – 14:12

Перегляд дописуWeber (14.12.2007 13:24) писав:

Та на кожному кроці тепер... Будь-які інтернет послуги можна заскладувати, тобто законсервувати у цифровій формі.
Ви плутаєте: не послуги можна законсервувати, а їхній наслідок/здобуток. По-Вашому послуги фотографування/відеозйомки неможливо законсервувати? Чи вони не послуги?..
  • 0

#25 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 14.12.2007 – 16:12

ще раз вікідефініція
Особливістю послуги є збіг у часі та в просторі процесів виробництва, реалізації і споживання
1. А тепер візьмемо для прикладу, що Ваш пост був послугою, що ніби-то я щось цінне з нього почерпнув.
2. Ви його згенерували о 13.12.
3. Я прочитав о 15.12. - збігу в часі нема між процесом виробництва, реалізації і споживання.
4. Ви десьу Києві, а я так за кілометрів 850 західніше - збігу в просторі географічному нема між процесом виробництва, реалізації і споживання.
  • 0

#26 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 14.12.2007 – 18:35

Перегляд дописуWeber (14.12.2007 16:12) писав:

1. А тепер візьмемо для прикладу, що Ваш пост був послугою, що ніби-то я щось цінне з нього почерпнув.
3. Я прочитав о 15.12. - збігу в часі нема між процесом виробництва, реалізації і споживання.
4. Ви десьу Києві, а я так за кілометрів 850 західніше - збігу в просторі географічному нема між процесом виробництва, реалізації і споживання.
До чого тут географія, недоберу?..
Краще інший приклад: послуга знайомства через газету або радіво. Самі розкладете на етапи чи допомогти?
p.s. Ще над послугами зберігання поміркуйте, ага.

Повідомлення відредагував zav: 14.12.2007 – 18:37

• 0

#27 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 14.12.2007 – 18:57

Перегляд дописуzav (14.12.2007 17:35) писав:

До чого тут географія, недоберу?..
Краще інший приклад: послуга знайомства через газету або радіво. Самі розкладете на етапи чи допомогти?
p.s. Ще над послугами зберігання поміркуйте, ага.
Ну як при чому тут географія??? Ну ось типовий вид послуг - бухгалтерія. Колись було обовязкове поєдання географічне їх виробника та споживача. А тепер сотні польських фірм працює для ринку Німеччини, Франції, Великобританії тощо надаючи бухгалтерські послуги. Але воно вже не підпадає під Вікідефініцію. Потрібні зміни!!! :)
  • 0

#28 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 14.12.2007 – 19:25

Перегляд дописуWeber (14.12.2007 16:12) писав:

Особливістю послуги є збіг у часі та в просторі процесів виробництва, реалізації і споживання
Пане Weber, наведіть приклад послуги яка би містила в собі зібг у часі та просторі процесів виробництва, реалізації і споживання. Нема жодної такої послугий. Рзглянемо банальний приклад послуги потискання руки:
- я тисну Вам руку, надаючи цим послугу.
- виконується умова збігу в часі - виробництво, реалізація і споживання проходить в один і той же момент часу.
- не виконується умова про простір. Центр Вашої ваги знаходиться за 37,2см від мого центру.
Висновок: під збігом у часі та просторі розуміється збіг виробництва, реалізації і споживання у певному проміжку часу і в певній частині простору.

Візьмемо Ваш приклад про послугу-пост. Запит про допомогу у створенні визначення для Послуги надійшов від Вас 13.12.2007 о 09.06. Послугу згенерували о 13.12. Ви прочитали о 15.12. Припустимо, що Ви затвердите визначення Послуги 16.12.2007 о 18.34. Якщо відповідь у цю тему надійде 17.12.2007, вона вже не являтиме собою послугу, оскільки термін важливості надання послуги закінчено. Зі збігом в часі (проміжку часу) розібрались, тепер що до простору. В даному випадку збіг у просторі означає що і Ви і пан, який надав послугу своїм повідомленням, знаходились в такому просторі, де можливий взаємозв`язок між вами двома. Оскільки послуга не являє собою якийсь конкретно матеріальний об`єкт - вам не слід фізично бути поряд. Ось і все.
  • 0

#29 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 14.12.2007 – 19:35

Перегляд дописуСварус (14.12.2007 18:25) писав:

Пане Weber, наведіть приклад послуги яка би містила в собі зібг у часі та просторі процесів виробництва, реалізації і споживання. Нема жодної такої послугий. Рзглянемо банальний приклад послуги потискання руки:
- я тисну Вам руку, надаючи цим послугу.
- виконується умова збігу в часі - виробництво, реалізація і споживання проходить в один і той же момент часу.
- не виконується умова про простір. Центр Вашої ваги знаходиться за 37,2см від мого центру.
Висновок: під збігом у часі та просторі розуміється збіг виробництва, реалізації і споживання у певному проміжку часу і в певній частині простору.
Спочатку розберемося з тим куском.
1. Приклад такої послуги - перукарня, де нас підстригають.
2. Умова про простір виконується у Вашому прикладі теж - памятаєте дискусію про Місце?. Вона і цього стосується. Чи ми підстригаємося чи вітаємося - ми перебуваємо в одному місці.
  • 0

#30 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 14.12.2007 – 19:52

Давайте про це не сперечатимемось? Бо я зараз почну словоблудити про Місце - галактику Молочний Шлях, і тоді не тільки одні марсіани будуть послуги надвати. І всі питання про місце надання послуги знімуться автоматично. Крім того я не хочу йти шляхом "а хто кого обламає", як досі тут велась дискусія. Я навів Вам приклад як можна вдосконалити існуюче визначення, аби воно підходило під випадки, які ніби-то суперечать існуючому визначенню.
  • 0

#31 mim

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 680 повідомлень

Відправлено 14.12.2007 – 19:54

Мабуть, треба казати, що особливістю послуги є чітке дотримання послідовності: запит користувача послуги - реакція особи, що надає послугу.

Також не забувайте, що пости на форумі - це продукція, user-generated соntent. В цей же час MrGALL надає нам послугу, дозволяючи з цим контентом ознайомитись.
  • 0

#32 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 14.12.2007 – 20:06

Перегляд дописуСварус (14.12.2007 18:52) писав:

Давайте про це не сперечатимемось? Бо я зараз почну словоблудити про Місце - галактику Молочний Шлях, і тоді не тільки одні марсіани будуть послуги надвати. І всі питання про місце надання послуги знімуться автоматично. Крім того я не хочу йти шляхом "а хто кого обламає", як досі тут велась дискусія. Я навів Вам приклад як можна вдосконалити існуюче визначення, аби воно підходило під випадки, які ніби-то суперечать існуючому визначенню.
1. Я ціню Вашу думку... І ні не словоблуджу, ні не обламую. А про місце тут не даремно згадав.
2. Щось треба змінювати - або визначення послуги або віднесення того чи іншого виду діяльності до поняття "Послуга".

Перегляд дописуСварус (14.12.2007 18:25) писав:

Візьмемо Ваш приклад про послугу-пост. Запит про допомогу у створенні визначення для Послуги надійшов від Вас 13.12.2007 о 09.06. Послугу згенерували о 13.12. Ви прочитали о 15.12. Припустимо, що Ви затвердите визначення Послуги 16.12.2007 о 18.34. Якщо відповідь у цю тему надійде 17.12.2007, вона вже не являтиме собою послугу, оскільки термін важливості надання послуги закінчено. Зі збігом в часі (проміжку часу) розібрались, тепер що до простору. В даному випадку збіг у просторі означає що і Ви і пан, який надав послугу своїм повідомленням, знаходились в такому просторі, де можливий взаємозв`язок між вами двома. Оскільки послуга не являє собою якийсь конкретно матеріальний об`єкт - вам не слід фізично бути поряд. Ось і все.
Тоді слід міняти визначення послуги класичне.

Перегляд дописуmim (14.12.2007 18:54) писав:

Також не забувайте, що пости на форумі - це продукція, user-generated соntent. В цей же час MrGALL надає нам послугу, дозволяючи з цим контентом ознайомитись.
Ви вважаєте, що пости - це продукція? :)
  • 0

#33 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 14.12.2007 – 20:30

Так, про місце не дарма, і не дарма я теж про місце говорив у дописі #28. Одним словом мій варіант:

Послуга - дія або діяльність когось\чогось на користь іншому. В комерції - трудова доцільна діяльність, результати якої відображаються у корисному ефекті, особливій споживній вартості. Особливістю послуги є збіг виробництва, реалізації і споживання у певному проміжку часу, та можливість послуги бути отриманою замовником.
  • 0

#34 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 14.12.2007 – 20:46

Перегляд дописуСварус (14.12.2007 19:30) писав:

Так, про місце не дарма, і не дарма я теж про місце говорив у дописі #28. Одним словом мій варіант:

Послуга - дія або діяльність когось\чогось на користь іншому. В комерції - трудова доцільна діяльність, результати якої відображаються у корисному ефекті, особливій споживній вартості. Особливістю послуги є збіг виробництва, реалізації і споживання у певному проміжку часу, та можливість послуги бути отриманою замовником.
О! Конкретика вже є! Це добре! Починаю опонувати.
1. То місце Ви все-таки з визначення викинули.
2. Якщо діяльність трудова - то її надає людина? Чи як і на початку визначення - щось (не хтось!) тоже може надавати?
3. Але виробництво продукції - це теж трудова доцільна діяльність? Послуга народжує продукцію? Чи послуга є обєктом кінцевого споживання?
4. Продукція теж споживається у певному проміжку часу.
  • 0

#35 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 14.12.2007 – 20:58

1. Місцем я замінив "можливість послуги бути отриманою замовником". І нема різниці чи це зварюють метал в космічному вакуумі для використання на Землі чи телеворкінг.
2. А як що до послуг роботів, автоматів з кавою, банкоматів?
3. Послуга по любому народжує щось. Чи продукцію чи просто задоволення - то вже інша справа. Отже можна сказати що послуга в результаті може і створити продукцію а може і не створити. Крім того 4-им пунктом Ви самі ж говорите про продукцію)
4. Чому? Аби не втратити свої властивості? На мою думка послуга закінчується там, де надходить до замовника, а далі хоч потоп (с)
  • 0

#36 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 14.12.2007 – 21:14

Перегляд дописуСварус (14.12.2007 19:58) писав:

1. Місцем я замінив "можливість послуги бути отриманою замовником". І нема різниці чи це зварюють метал в космічному вакуумі для використання на Землі чи телеворкінг.
2. А як що до послуг роботів, автоматів з кавою, банкоматів?
3. Послуга по любому народжує щось. Чи продукцію чи просто задоволення - то вже інша справа. Отже можна сказати що послуга в результаті може і створити продукцію а може і не створити. Крім того 4-им пунктом Ви самі ж говорите про продукцію)
4. Чому? Аби не втратити свої властивості? На мою думка послуга закінчується там, де надходить до замовника, а далі хоч потоп (с)
1.Але і продукція отримується замовником.
2. Але то тоді не трудова діяльність.
3. А може послуга - це то, що не супрводжується переходом матерії та енергії до споживача? Але якщо хтось хоче послуги "погрітися", то енергія переходить. Єдине, що її в кишені не набереш.
4. Для послуги збіг у часі ніби вирішальний. Коли нас зможуть постригти на відстані, то тоді це перетвориться на продукцію. Чи не так?
  • 0

#37 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 14.12.2007 – 21:24

1. І що? Най отримується :)
2. А яка?
3. А може ні?
4. І що? Я вже казав що результатом послуги може бути і продукція.
  • 0

#38 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 15.12.2007 – 00:52

Дискусія, панове, цікава лише в тому сенсі, що переконала мене у правильності класичного визначення "послуги", а всі суперчки викликані виключно відношення того чи іншого наслідку роботи до певного визначення: продукт, послуга, товар тощо.
Залишаюся при думці, що все, що суперечить класичному визначенню "послуги", насправді нею не є аж ніяк.

Повідомлення відредагував zav: 15.12.2007 – 00:53

• 0

#39 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 15.12.2007 – 08:14

Перегляд дописуzav (14.12.2007 23:52) писав:

Дискусія, панове, цікава лише в тому сенсі, що переконала мене у правильності класичного визначення "послуги", а всі суперчки викликані виключно відношення того чи іншого наслідку роботи до певного визначення: продукт, послуга, товар тощо.
Залишаюся при думці, що все, що суперечить класичному визначенню "послуги", насправді нею не є аж ніяк.
Я з тим беруся навіть погодитися. То інтернет виходить перетворив бухгалтерію з послуг у продукцію. Тоді треба удосконалювати Класифікацію діяльності та Класифікацію продуктів і послуг.
  • 0

#40 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 20.01.2010 – 19:11

Тепер послуги виявляється вже можна накопичувати і переміщати... Багато послуг стало виробами?
Що за дебілко цікаво цю тему навіть без відповідного допису перекинув з науки в рекламу?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних