Перейти до вмісту

Машина простору і часу.

Повідомлень в темі: 60

Опитування: Подорож в часі і паралельні світи (60 користувачів проголосувало)

Чи можливо подорожувати в часі і подорожувати в паралельних світах?

1. Людину створив тільки Бог, а все інше, це просто мрії людей. (7 голосів [11.67%])

Процент голосів: 11.67%

2. Я вважає реальним подорожувати в часі і в паралельні світі. (28 голосів [46.67%])

Процент голосів: 46.67%

3. Можна тільки подорожувати в часі. (2 голосів [3.33%])

Процент голосів: 3.33%

4. Можна тільки подорожувати в паралельні світи. (3 голосів [5.00%])

Процент голосів: 5.00%

5. Мені важко відповісти на це питання. (12 голосів [20.00%])

Процент голосів: 20.00%

6. Інший варіант (написати в темі). (8 голосів [13.33%])

Процент голосів: 13.33%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#21 Julli Kryshtal

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Lviv

Відправлено 10.12.2007 – 20:55

Перегляд дописуВертипузо (10.12.2007 21:50) писав:

Таак на мені практикувати ваш витончений сарказм не варто... Просто дискусія потребує певного типу коректності та толерантності... я про це...тому варто не нагружати типу, а насправді це не науково, а сказати як було б правильніше, от і все, якщо ви розумніший не треба цим вихвалятись)))Зверхність це перша ознака дурості на мою думку...
Тепер до теми: Мені б хотілось щоб пан Сварус, який відчутно найбільш обізнаний у цій темі, просвітив нас не мудрих у певних цікавих для мене фактах... Наприклад чи була коли небудь спроба створити машину для подорожей крізь простір... Прошу літаками не віджартовуватись.
Так нехай розкаже...Я ЗА...Підтримую Вас Вертипузо
  • 0

#22 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3815 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Вінниця

Відправлено 10.12.2007 – 21:09

))((Кришталюся))((, невже я забороняв щось комусь? Більше того - я провів копітку роботу, абсолютно альтруїстичну, і дав Пану купу посилань "в тему".
Вертипузо, я і не "нагружав", а спокійно пояснив:

Цитата

Якщо "просто" наукова техніка не розвинена і тра-ля-ля, то теревеньчани, які в масі своїй основній не є науковцями, тим більше не зможуть нічого й наближено наукового сказати. А от провести демагогію пофілософстувати на дану тему - може кожен.
Один раз сказав - модер прийняв рішення не переносити тему і я собі мовчу тихенько, продовжую дискусію, що тут такого? І я не розумніший а інший, перефразовуючи пана Фруктика.
І чому це "ви" - не мудрі а "пан Сварус" - мудрий? Звідки такі дані? :angry12:
Щось це все флеймом попахує...ну Бог з ним, повернемось до дискусії:
Чи була колись створена машина для подорожей крізьм простір(мабуть мається на увазі в т.зв. паралельні світи)? Не знаю :prapor3: Та й мене то власне кажучи не дуже цікавить, мене більше цікавить сама Людина а не прилади, створені нею. Ми в більшості своїй(і наперід скажу що я відношу себе до цієї більшості) навіть не здогадуємось на що Людина здатна. І не треба їй жодних дротів\механізмів\чіпів - це все хибний шлях розвитку, на мою думку. Людина на місці того аби вивчати та вдосконалювати саму себе, мізкує як створиит якісь механізми а потім досліджує їх поведінку і що з ними можна зробити (ті самі комп`ютерні технології). Питається - навіщо? Навіщо ходити кудись далеко якщо все є під носом? Навіщо вигадувати щось, що навіть не обов`язково буде ефективним? Навіщо тратити на те сили? Значно краще тратити їх на першоджерело - на себе, на Людину і її можливості.
  • 0

#23 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 607 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 10.12.2007 – 21:19

Важко з Вами не погодитись, хоча спокуса у зовнішніх факторах є велика.. На мою скромну думку людина завжди вбирала поміж двома варіантами пізнання: самопізнання і через нього прихід до істини і роздовбування наволишнього світу ( це нас привело до того що ми маємо), але чесно кажучи мені б було важко вибрати поміж тим чи взнати про існування інших світів, чи про те якими є можливості людського мозку насправді... Хоча напевно вибрала б останнє... :angry12: Вибачайте що огризнулась))
  • 0

#24 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 10.12.2007 – 21:34

Та то нічого поганого. :angry12:
Так от - можна пізнавати себе і таким чином(серед багатьох інших можливостей) взнати\подорожувати іншими світами\вимірами. І мова йде не стільки про можливості нашого мозку, скільки про можливості всього комплексу тіло-душа-дух Людини.
  • 0

#25 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 10.12.2007 – 21:51

Стаття написана з певним ідеалістичним розмахом. Мріяти - це прекрасно, людство рухається уперед завдяки мрійникам і тим, хто кладе життя на втілення цих мрій в життя. Я не сумніваюсь, що більшість написаного колись стане дійсністю.
Добре, що Сварус нарешті чесно визнав, що йому тут не подобається:

Перегляд дописуСварус (10.12.2007 21:09) писав:

мене більше цікавить сама Людина а не прилади, створені нею. Ми в більшості своїй(і наперід скажу що я відношу себе до цієї більшості) навіть не здогадуємось на що Людина здатна. І не треба їй жодних дротів\механізмів\чіпів - це все хибний шлях розвитку, на мою думку. Людина на місці того аби вивчати та вдосконалювати саму себе, мізкує як створиит якісь механізми а потім досліджує їх поведінку і що з ними можна зробити (ті самі комп`ютерні технології). Питається - навіщо? Навіщо ходити кудись далеко якщо все є під носом? Навіщо вигадувати щось, що навіть не обов`язково буде ефективним? Навіщо тратити на те сили? Значно краще тратити їх на першоджерело - на себе, на Людину і її можливості.
А яка різниця? Різниця в тому, що вдосконалюватись кожна людина починає з нуля, саме про це говорить вислів "винаходити велосипед"; натомість реалізація технології дає готові рішення, якими можна користатись від народження. Звичайно є відмінність між "силою думки" і "силою машини". Для підтримання техносфери нам потрібні скоординовані зусилля маси людей, багато матерії, енергії та інформації. Але поки що це непогано вдається. І технологія дає масово доступні "вже зараз" можливості, які перевершують все чого можна досягти "розвитком першоджерела" протягом всього життя. З точки зору "можливостей Людини", то думаю і вони мають суттєві обмеження (які підстави думати інакше???), а головним є обмежений час людського життя. Досягнення ж науково-технічного прогресу накопичуються і не зникають. Як казав один дотепник "мертві служать живим" :prapor3: тіко шо з косами не стоять :angry12:

Повідомлення відредагував Sergiy_K: 10.12.2007 – 21:52

• 0

#26 Julli Kryshtal

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 10.12.2007 – 22:41

Перегляд дописуСварус (10.12.2007 22:34) писав:

Та то нічого поганого. :angry12:
Так от - можна пізнавати себе і таким чином(серед багатьох інших можливостей) взнати\подорожувати іншими світами\вимірами. І мова йде не стільки про можливості нашого мозку, скільки про можливості всього комплексу тіло-душа-дух Людини.
Ти мене вже вибач що трохи повередувала...просто в мене натура така...я мусила вважати на твою думку...а тема таки цікава...
  • 0

#27 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 11.12.2007 – 00:00

))((Кришталюся))((,ніхто нічого не мусив :angry12:

Sergiy_K, але ж людина все починає вчити з нуля. І опановувати механізми та технології, які залишили їй мертві - теж з нуля. З таким самим успіхом можна залишити трактати і за ними вчитись відчувати себе, теж з нуля. І тоді "мертві теж служитимуть живим". Крім того якщо досягти певного рівня розвитку, думаю, можна буде не тільки через матеріальні предмети брати інформацію від неживих.
Що до масово доступних "вже зараз" можливостей наочний приклад. Людина стає залежною від машин і деградує. Дайте пересічній домогосподарці в США просту газову плиту, або взагалі піч - вона не приготує піци, най навіть в неї буде напівфабрикат. Чим більше фундаментальних речей роблять машини - тим більше деградують люди. Раніше школярам доводилось рахувати або в стовпчик або на рахівницях. Зараз у всіх є калькулятори і маса дітей навіть таблиці множення не знає нормально. Ось Вам і масово доступні технології "вже зараз".
Що до обмежених можливостей Людини - так, гарантії нема що саме мій варіант є кращим. Але в будь-якому разі необхідно намагатись вдосконалювати речі так, щоб вони врешті-решт мінімально залежали від зовнішніх чинників. Як там кажуть: тіло - темниця для душі. Та й не слід обмежувати людське життя строком існування фізичного тіла.

P.S. не подумайте що я абсолютно проти всіх механізмів та технологій...але навіть ті самі мобільні телефони можна було би замінити, скажімо, телепатією.
  • 0

#28 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 11.12.2007 – 01:33

дуже гарна тема, головне, в ній є де розгулятись, причому затрогуючи теми які вже були тут, і там, та ще й в Теревенях що в паралельному світі.
дуже гарний пункту голосовування Я вважає реальним подорожувати в часі і в паралельні світі., якесь спостерігання себе збоку, моє "я" вважає, що можна, а я піду по кифір в гастроном (сорі, буквоєдство).

Вертипузо, можна я відповім на ваше запитання пану Сварусу, є теоритичн основи існування паралельних світів, вони випливають з розрахунків геометрії чорних дірок, які обертаються, там виходить так, що геометричні параметри ідуть в мінуса, але, справді, як кажуть самі теоретики, ми просто можемо потрапити в світ з невизначеною координатою, і невизначеним часом, причому він буде наш...
думаю, подорожі таким чином в просторі часі просто потребують дуже висоої концентрації енергії, тобто крупного градієнту напруженості якихось полів...

існує одна теорія, яка виходить з старої приказки: як дав в вухо, то Бога побачив. тобто, маючи достатню енергію, можна якось таки реалізувати якусь з ідей які тут згадані. можливо просто такого прискорювача елементарних частинок ще не створили, що зробить прокол до 11 вимірного простору, який як відомо скручується в 3х вимірний коли розміри вже мають субядерні величини...

а щодо телепатії, існує ще простий соціальний утримувач, який недасть розповсюдитись цьому явищу, хоча, якби ми були телепатами, то і проблем булоб менше...
і цей стереотип який розповсюджують в журналах: незалежний, незалежна. чистої води мізантропія, неможливо бути незалежним, хіба що плювати на всіх хто тобі допомагає... журнали до купи і спалити
  • 0

#29 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 11.12.2007 – 01:40

Перегляд дописуСварус (11.12.2007 00:00) писав:

Sergiy_K, але ж людина все починає вчити з нуля. І опановувати механізми та технології, які залишили їй мертві - теж з нуля. З таким самим успіхом можна залишити трактати і за ними вчитись відчувати себе, теж з нуля. І тоді "мертві теж служитимуть живим". Крім того якщо досягти певного рівня розвитку, думаю, можна буде не тільки через матеріальні предмети брати інформацію від неживих.
Нафіга ти абсолютизуєш? "Все з нуля" - це сидимо голозаді на пальмі і тупо цілими днями самовдосконалюємось. Ну або вивчаємо на берестяних грамотах креслення атомних електростанцій на деревному вугіллі :wub: Всі ми ж народжуємось в цивілізаційному оточенні, яке досягло певного рівня розвитку. І трактати написати - треба досягти певного рівня технологій письма, хоча б вузелкового, а це вимагає опанування "невнутрішніх" інструментів, винайдених завдяки дослідженням спрямованим на "матеріальне". А сидіти за компом і міркувати, що дроти та чіпи - ужоснах, як мінімум - смішно. :prapor3: "Вчитись відчувати себе" по трактатах - щось нове, це ти Romun'у радь, я то думав - це багаторічних практик потребує :angry12:

Людина стає залежною від машин і деградує.
На цю тему є класна комедія "Idiocracy" :8: але це все оффтоп і філософія :unsure:

Katod, не хочеш темку "Машина часу" створити по аналогії з "Ракета"? тіко в іграх

Повідомлення відредагував Sergiy_K: 11.12.2007 – 01:43

• 0

#30 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 11.12.2007 – 14:50

Перегляд дописуSergiy_K (11.12.2007 01:40) писав:

І трактати написати - треба досягти певного рівня технологій письма, хоча б вузелкового, а це вимагає опанування "невнутрішніх" інструментів, винайдених завдяки дослідженням спрямованим на "матеріальне".
Не важко було передбачити таку реакцію, тому я відразу написав:

P.S. не подумайте що я абсолютно проти всіх механізмів та технологій...
Тому не треба грати на гіперболізації слів ;)

Нафіга ти абсолютизуєш? "Все з нуля" - це сидимо голозаді на пальмі і тупо цілими днями самовдосконалюємось. Ну або вивчаємо на берестяних грамотах креслення атомних електростанцій на деревному вугіллі :wub: Всі ми ж народжуємось в цивілізаційному оточенні, яке досягло певного рівня розвитку.
А можливо Ви народились і відразу знали як користуватися комп`ютером та електробритвою? Ви ж бо народились в "цивілізованому оточенні, яке досягло певного рівня розвитку."

А сидіти за компом і міркувати, що дроти та чіпи - ужоснах, як мінімум - смішно. :prapor3: "Вчитись відчувати себе" по трактатах - щось нове, це ти Romun'у радь, я то думав - це багаторічних практик потребує :angry12:
На цю тему є класна комедія "Idiocracy" :8: але це все оффтоп і філософія :unsure:
А як я інакше передам Вам свої думки та ідеї? Тільки за допомогою комп`ютерних технологій. Ви ж бо не хочете самовдосконалюватися аби зустрітися зі мною десь в паралельному світі та потеревенити. От і доводиться сидіти серед купи дротів.
Так, багаторічних практик потребує, у всякому разі на перших етапах розвитку. А в перспективі людям фізичного тіла взагалі не буде потрібно.
А "Idiocracy", як я розумію, якраз і є фільм про майбутнє саме техногенного розвитку людини, його висміювання.
  • 0

#31 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 11.12.2007 – 23:59

блін, знову тема про траву. можна. можна вірити що створив г-н б-г всьо. можна мандрувати в часі і просторі. можна просто в просторі. можна просто в часі. взагалі як хочеш можна, тільки треба вміти. дивно що ніхто просто не вміє. всі хочуть навчитись. не кажу що я один такий умний в бєлом пальто стаю красівий, покурив і помандрував. да можна. і всякі машини тут ні до чого. якщо ктулху якось не повністю стопче моск, то всьо достатньо бажання.
  • 0

#32 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 12.12.2007 – 12:00

Перегляд допису))((Кришталюся))(( (10.12.2007 21:42) писав:

Сварусе "вони" це ті хто не розуміють, що людині було цікаво дізнатися на цю тему більше фактів, думок інших, я не розумію що Ви від Нього хочете тема змістовна,така ж як і всі...
;) себто як і всі = беззмістовна ;)
...а фактів допоки небагато...

Перегляд допису))((Кришталюся))(( (10.12.2007 21:42) писав:

Сварусе навіщо людині забороняти висловлювати думку...не знаю чи на практиці це так, але в нашій країні існує свобода слова...
Та хто ж забороняв? з людиною якраз дискутують, підштовхують її довести свою правоту!
  • 0

#33 Julli Kryshtal

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 12.12.2007 – 18:27

Перегляд дописуbulbashka_aero (12.12.2007 13:00) писав:

;) себто як і всі = беззмістовна ;)
...а фактів допоки небагато...
Та хто ж забороняв? з людиною якраз дискутують, підштовхують її довести свою правоту!
Сонце в тебе до мене якісь проблеми?...ти хоч читав продовження цієї дискусії...проблеми вже не існує...ми вже її вирішили...а тема як і всі змістовна...
  • 0

#34 Flex

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 107 повідомлень

Відправлено 19.07.2008 – 23:20

Перегляд дописуDynkan 113 (10.12.2007 15:14) писав:

Відбулося розгалуження і утворення альтернативної гілки простору , тобто в одній гілці кубик потрапивв прилад в іншій ні
Я про це недавно якусь книжку прочитав! Нажаль не пам"ятаю яку((((
Там в чувака вбили дружину в одній гілці, а в дрігій вона залишилася жива!
Може хтось підкаже автора і назву книжки, бо зміст пам"ятаю, а ім"я автора ніяк!((((((((((((
В мене завжди з іменами трабли!

Перегляд дописуГетьман (10.12.2007 15:10) писав:

Гаразд, поговоримо про технічну сторону подорожей у часі. Ось така задачка для шановних форумчан.
Професор стояв біля лазерного проектора та вертів у руках кубик...
- Перш, ніж розпочати лекцію про просторово-часовий континуум, я б хотів вам показати цей кубик. Я його отримав з майбутнього, поставивши його у цей прилад, який ви можете бачити перед собою. Кубик прийшов мені 15 хвилин тому. Я ж його відправив 5 хвилин після того, що я вам зараз говоритиму. Цей кубик існує зараз. Але він нерозривно пов'язаний з майбутнім. А тепер питання: що буде якщо я зараз візьму та не покладу кубик у цю машину?
...і він демонстративно не кладе кубик у машину.
А тепер питання: що мало статись у цьому випадку?
Кубик залишиться у нього в руках, оскільки "Я його отримав з майбутнього, ПОСТАВИВШИ його у цей прилад", отже, цей кубик був у нього раніше!
  • 0

#35 ...

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 188 повідомлень

Відправлено 04.10.2008 – 15:26

Рік тому читав статтю, що переміщення в часі в принципі можливе, якийсь ізраїльський вчений навіть розробив модель машини часу, але для того, щоб вона працювала, необхідно надзвичайно багато енергії... Ну а з недавнішнім винаходом американців про перевищення швидкості світла у 10^32 рази, думаю, що не так довго вже й залишилось чекати освоєння інших планет.
  • 0

#36 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 597 повідомлень

Відправлено 04.10.2008 – 15:34

Перегляд дописуVitya (4.10.2008 15:26) писав:

Рік тому читав статтю, що переміщення в часі в принципі можливе, якийсь ізраїльський вчений навіть розробив модель машини часу, але для того, щоб вона працювала, необхідно надзвичайно багато енергії... Ну а з недавнішнім винаходом американців про перевищення швидкості світла у 10^32 рази, думаю, що не так довго вже й залишилось чекати освоєння інших планет.
Тобто як це так, що швидкість світла не є сталою? Не чув такого.
Переміщення в часі можливе тільки у майбутнє, бо інакше спотворюється принцип причинно-наслідковості , а це неможливо.
  • 0

#37 ...

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 188 повідомлень

Відправлено 04.10.2008 – 15:48

Перегляд дописуB.U.B.L.I.K (4.10.2008 16:34) писав:

Тобто як це так, що швидкість світла не є сталою? Не чув такого.
Переміщення в часі можливе тільки у майбутнє, бо інакше спотворюється принцип причинно-наслідковості , а це неможливо.
Наскільки я зрозумів, переміщення відбувається за рахунок деформації простору:

Цитата

Вчені знайшли спосіб подолати швидкість світла

Астрофізики з американського Університета Бейлора розробили математичну модель гіперпросторового приводу, що дозволяє долати космічні відстані з швидкістю вище за швидкість світла і переміщатися між галактиками протягом декількох хвилин.

Механізм дії приводу заснований на принципі двигуна деформації часу-простору, який запропонував в 1994 році мексиканський фізик Мігель Алькубієрре. Американцям залишилося лише допрацювати модель і зробити детальніші підрахунки.

«Якщо перед кораблем стискати простір, а позаду нього, навпаки, розширювати, то навколо корабля з'являється просторово-часовий міхур, — говорить один з авторів дослідження, Річард Обоуси.

По словах ученого, цей міхур закутує корабель і вириває його із звичайного світу в свою систему координат. «За рахунок різниці тиску простору-часу цей міхур здатний рухатися в будь-якому напрямі, долаючи світловий поріг на тисячі порядків», — затверджує Обоуси.

Імовірно, деформуватися простір навколо корабля зможе за рахунок маловивченої поки темній енергії, яка, теоретично, здатна міняти властивості космологічних констант.

«З перших секунд свого існування Всесвіт розтягується, — пояснює доктор фізико-математичних наук, співробітник російського Астро-космічеського центру Фізичного інституту імені Лебедева Руслан Мецаєв. — І цей процес продовжується до цих пір». Знаючи це, можна спробувати розширювати або звужувати простір штучно. Для цього передбачається впливати на інші вимірювання, тим самим шматок простору нашого миру почне рух в потрібному напрямі під дією сил темної енергії.

При цьому закони теорії відносності не порушуються. Усередині міхура залишаться ті ж самі закони фізичного миру, а швидкість світла буде граничною. На цю ситуацію не розповсюджується і так званий ефект близнят, що оповідає про те, що при космічних подорожах зі світловими швидкостями час усередині корабля значно сповільнюється і космонавт, повернувшись на Землю, зустріне свого брата-близнюка вже глибоким старим. Двигун Warp Drive позбавляє від цієї неприємності, тому як штовхає простір, а не корабель.

Американці вже підшукали і мету для майбутнього польоту. Це планета Gliese 581, на якій кліматичні умови і сила тяжіння наближаються до земних. Відстань до неї складає двадцять світлових років, і навіть за умови, що Warp Drive працюватиме в трильйони разів слабкіше за максимальну потужність, час в дорозі до неї складе всього декілька секунд.

Нагадаємо, що недавно швейцарські учені з університету Женеви провели досвід, який показав, що швидкість взаємодії заплутаних фотонів перевищує швидкість світла, а значить, розповсюдження інформації в квантових системах не підкоряється законам теорії відносності Ейнштейна.

Ученим навіть вдалося підрахувати, що швидкість взаємодії між частинками повинна перевищувати швидкість світла в 100 тисяч разів, хоча згідно теорії відносності Ейнштейна, швидкість будь-якого процесу в природі не може перевищувати швидкість світла, а заплутані фотони повинні поводитися як незалежні частинки.
Джерело: http://news.online.ua/108865/
  • 0

#38 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 05.10.2008 – 09:30

іпать як тут масла дох))))))
ото в мене сородичі розумні :)
  • 0

#39 ...

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 188 повідомлень

Відправлено 05.10.2008 – 09:53

Перегляд дописуVepr (5.10.2008 10:30) писав:

*** як тут масла ***))))))
ото в мене сородичі розумні :)

Еее, які ще сородичі?
  • 0

#40 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 05.10.2008 – 10:30

Цитата

Американці вже підшукали і мету для майбутнього польоту. Це планета Gliese 581
Після того, як ви почитаєте Шеклі вам не захочется літати на інші планети))

Якось ця ідея стрьомно виглядає. Хотілось би побачити, що за бортом космічного корабля в цей час, особливо ззаду.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних