Перейти до вмісту

Голодомор. 1932-33

Повідомлень в темі: 361

#41 bamik

салоїд

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2443 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 21.11.2007 – 16:27

Винуватці ГОЛОДОМОРУ:

Зображення Йосип Сталін - Генеральний секретар ВКП(б), перша особа у комуністичній ієрархії.

Зображення В’ячеслав Молотов - голова Раднаркому СРСР, тодішнього радянського Уряду. Безпосередньо відповідав за хлібозаготівлі в Україні.

Зображення Лазар Каганович - у 1925-1928 рр. – секретар ЦК КП(б)У, 1928-1939 рр. – секретар ЦК ВКП(б), вірний соратник Сталіна, спеціальний посланець, який керував хлібозаготівлями на Північному Кавказі та здійснював ревізії в Україні, зокрема на Одещині.

Зображення Павло Постишев - у січні 1933 р. направлений в Україну як 2-й секретар ЦК КП(б)У з особливими повноваженнями. Головним завданням, яке поклав на нього Сталін, було «безумовне виконання плану хлібозаготівель». Після виконання цього «плану» Постишев став головним ініціатором і безпосереднім керівником репресій проти української інтелігенції.

Зображення Станіслав Косіор - у 1928-1938 рр. – перший секретар ЦК КП (б)У, фактичний керівник Української РСР.

Зображення Влас Чубар - у 1923-1934 рр. – Голова Раднаркому УРСР, тодішнього радянського уряду. Друга особа серед керівників України.

Зображення Мендель Хатаєвич - у 1932-1933 рр. – 2-й секретар ЦК КП(б)У. Також мав «особливі повноваження» стосовно хлібозаготівель.

Зображення Станіслав Реденс - керівник ГПУ УРСР. Саме він «відпрацьовував» перші справи, пов’язані з Голодомором.

Всеволод Балицький – повноважний представник ОГПУ в Україні, який потім очолював ГПУ УРСР. Фактично саме він ініціював більшість наказів, за якими голодних селян або осіб, які намагалися допомогти їм, засуджували до смертної кари через вигадані звинувачення. Також відіграв одну з провідних ролей у винищенні української інтелігенції.

Роль цих осіб в організації Голодомору в Україні була різною. Якщо Сталін був головним ідеологом розправи, Каганович, Балицький і Постишев проявляли найбільшу активність, то деякі українські керівники, особливо Чубар, намагалися інколи подавати голос на захист голодуючих селян. Однак їхні дії не були послідовними і навряд чи могли бути успішними. Бо за Голодомором стояла СИСТЕМА. Тих, хто намагався їй хоч якось заважати у проведенні терору, як, наприклад, народний комісар освіти Микола Скрипник, самі ставали жертвами цього терору.

Звичайно, згадані особи нічого не змогли б зробити самотужки. Їм активно або пасивно допомагали сотні тисяч соратників, значна частина яких вірила, що вчиняє правильно.

--

Чому ЗАБОРОНЕНА нацистська партія в Німеччині? Відомо!

Чому не ЗАБОРОНЕНА Комуністична партія в Україні!
  • 0

#42 Перевертень

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 9 повідомлень

Відправлено 21.11.2007 – 17:40

Чомусь досі ніхто не навів жодного наказу Сталіна, де б йшлося про влаштування "голодомору". Так що винуватцями голоду були не партійні верхи, а місцеві низи. Розкуркулювали тільки тих, хто не хотів вступати в колгосп, але вони самі були винні, тому головна причина смерті селян - вони самі.
Якби не прискорена індустріалізація, Україна б і досі була аграрною недорозвиненою державою. Це видно, до речі, на прикладі заходу і сходу України - на заході значно менше промисловості, і більшу частку займає сільське господарство. Не дивно, що найбільше заробітчан дає західна України - селюки в індустріалізованому світі тільки й здатні, що працювати на некваліфікованій роботі. Якби в 30-ті роки не відбулось індустріалізації і частка селян залишилась значною, сьогодні вся Україна їздила б на заробітки. Так що краще б ви думали не про якісь міфічні "жертви", які насправді самі були винні, а про те, що впродовж 30-х років Україна стала із відсталої сільської країни розвиненою індустріальною.
І ще: чомусь про "голодомор" часто говорять западенці. Жаль, що їм не влаштували "голодомору", тоді була хоча б історична справедливість ;)
  • 0

#43 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 21.11.2007 – 19:38

Шкода, що я не побачила цієї теми раніше...
Читаючи спочатку, я просто оторопіла від слів Парубка Ярослава... Просто шок... Перефразую К.Маркса: людина, яка не знає (і не хоче знати історії країни) або гість, або ворог, або дурень!
Три масові голодомори! В десять разів більше жертв, ніж у другу світову війну! Свідоме винищення українського народу! - І за то ніхто досі не відповів!
У селі під моїм містом в роки війни загинуло 150 чол., а під час голодомору - 1500!...У десять разів більше! У селі, де живуть мої батьки, голодні люди з"їли дитину... Господи! Страшно й подумати! Та нехай язик всохне тим, хто каже, що все це видумано!!!
Я збирала матеріали до газет про голодомор зі слів очевидців. То були найскладніші статті. Тут навіть співчуття замало...

Перегляд дописуПеревертень (21.11.2007 17:40) писав:

Чомусь досі ніхто не навів жодного наказу Сталіна, де б йшлося про влаштування "голодомору". Так що винуватцями голоду були не партійні верхи, а місцеві низи. Розкуркулювали тільки тих, хто не хотів вступати в колгосп, але вони самі були винні, тому головна причина смерті селян - вони самі.
Якби не прискорена індустріалізація, Україна б і досі була аграрною недорозвиненою державою. Це видно, до речі, на прикладі заходу і сходу України - на заході значно менше промисловості, і більшу частку займає сільське господарство. Не дивно, що найбільше заробітчан дає західна України - селюки в індустріалізованому світі тільки й здатні, що працювати на некваліфікованій роботі. Якби в 30-ті роки не відбулось індустріалізації і частка селян залишилась значною, сьогодні вся Україна їздила б на заробітки. Так що краще б ви думали не про якісь міфічні "жертви", які насправді самі були винні, а про те, що впродовж 30-х років Україна стала із відсталої сільської країни розвиненою індустріальною.
І ще: чомусь про "голодомор" часто говорять западенці. Жаль, що їм не влаштували "голодомору", тоді була хоча б історична справедливість :angry1:
Я в шоці!!! ;) Історична справедливість у чому???!!! Якщо не знаєш історії, то я тобі розповім. Коли радянська кривава машина зминала усе підряд на Вінниччині, із заходу України збиралися цілі загони, щоб помагати боротись місцевим партизанам. Вони тут, на Поділлі гинули і від рук совєтів, і від хвороб. За що? За те, щоб у тих самих подолян родилися в майбутньому ось такі-от перевертні...?!

Повідомлення відредагував Олеська: 21.11.2007 – 19:38

• 0

#44 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 21.11.2007 – 20:07

Так що винуватцями голоду були не партійні верхи, а місцеві низи. Розкуркулювали тільки тих, хто не хотів вступати в колгосп, але вони самі були винні, тому головна причина смерті селян - вони самі.
От і я про те ж:

Перегляд дописуСварус (17.10.2006 08:20) писав:

розкуркулення здійснювалось в багатьох випадках односельцями. Тобто самі ж українці були виконавцями геноциду свого народу. Селяни замість того аби брати вила в руки і йти боротись - брали ножі з сокирами і їли своїх дітей. Чи вартує народ, який не здатен постояти за себе самого, поваги?
Те ж саме з незалежністю 1991-го року. Нам її подарували, але і нею скористатись українці не зуміли. Що за народ? ;)
  • 0

#45 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 22.11.2007 – 12:11

Ще згадалося, як бабуся говорила, що страшенно не вистачало солі, через це ясна ковоточили, рот вкривався виразками.
Навіть вже у 90-ті роки наша бабуся зберігала в нас вдома великі запаси солі - десь кілограмів з 15. Ці запаси ми ще довго їли навіть після того, як бабця відійшла у кращий світ.

Цитата

АЛЕ: розкуркулення здійснювалось в багатьох випадках односельцями. Тобто самі ж українці були виконавцями геноциду свого народу. Селяни замість того аби брати вила в руки і йти боротись - брали ножі з сокирами і їли своїх дітей. Чи вартує народ, який не здатен постояти за себе самого, поваги?
Я перепрошую, але односельці це були такі, яких поприймали в комсомол. Моя бабуся мені розказувала -було в селі кілька ледарів та п*яниць, ото їм дали в руки наган, записали в комсомол - і вони їздили підводами разом з чекістами та виймали з хати все що є.
А ви б полізли з вилами на наган?? Чи може з голими руками? Коли у вас повна хата дітей?
Як ви можете так судити про людей, які стільки перенесли горя?

Крім того, якщо брати заяви Росії, то там чинилося те ж саме - чому там не бралися за вила? То виходить кілька народів не варті жити тільки через те, що не лізли на наган з голими руками?

Це жахливо те, що тут написане - та воно й не дивно, поставити себе на місце людей, яких мучили та вбивали, дуже важко, сидячи за компом і попиваючи чайок-кофейок із жирним куснем печива чи бутерброду з ковбасою.

Повідомлення відредагував Блискавиця: 22.11.2007 – 12:15

• 0

#46 Перевертень

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 9 повідомлень

Відправлено 22.11.2007 – 18:44

Перегляд дописуОлеська (21.11.2007 19:38) писав:

Я в шоці!!! :angry1: Історична справедливість у чому???!!! Якщо не знаєш історії, то я тобі розповім. Коли радянська кривава машина зминала усе підряд на Вінниччині, із заходу України збиралися цілі загони, щоб помагати боротись місцевим партизанам. Вони тут, на Поділлі гинули і від рук совєтів, і від хвороб. За що? За те, щоб у тих самих подолян родилися в майбутньому ось такі-от перевертні...?!
Я теж тобі розповім історію. Мій дід був комсомольцем. Він розповідав, що розкуркулювали лише тих, хто не хотів вступати до колгоспу. Так що селяни самі винні, ніхто їх не хотів "масово нищити", нищили тільки саботажників. Мій прадід не хотів вступати до колгоспу, хоч дід не раз намагався його переконати. Зрештою, прадіда розкуркулили, він помер навесні 33 року. Але винен у своїй смерті він сам, так що якщо він і жертва, то насамперед власної дурості. І я не подумаю спекулювати на його смерті, адже знаю, що якби він вступив до колгоспу, його б не розкуркулили. І я не хочу, щоб перебріхували історію на замовлення "нашистів", висмоктуючи з пальця "геноцид". Продовольчі труднощі тоді відчувались і в містах. За кілька років зробити з відсталої аграрної країни розвинену індустріальну - це подвиг, і труднощі на цьому шляху були неминучими.
  • 0

#47 Evol

Старійшина

• Користувачі
  • 1846 повідомлень

Відправлено 22.11.2007 – 18:50

Перевертень
хотів би я побачити, як ти з радістю віддаєш своє майно нажите важкою працею, передане тобі у спадок у колгосп. головою думай.
  • 0

#48 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 22.11.2007 – 19:35

Цитую.
"Складовими політики були:
1. Насильне вилучення всіх продовольчих припасів:
- липень 1932 р. - влада ухвалила завідомо нереальні до виконання плани хлібозаготівель;
- серпень 1932 р. - прийнято т. зв. Закон "про п"ять колосків", за яким засуджували навіть дітей, які збирали колоски пшениці на полях;
- листопад 1932 р. - запроваджено натуральні штрафи, що означало вилучення всіх харчів у селян;
- грудень 1932 р. - примусово вивезено із колгоспів усі фонди, в тому числі і насіннєві.
2. Блокада мешканців окремих територій та всієї України:
- листопад 1932 р. - в Україні запроваджується система гетто -"чорних дощок". Занесення на "чорні дошки" колгоспів, сіл і цілих районів означало їх повну ізоляцію, вилучення всього продовольства, заборону ввезення будь-яких товарів та інші жорстокі репресії, що було рівнозначним смертному вироку їх мешканцям. Всього на "чорну дошку" було занесено до третини сіл України;
- січень 1932 р. - забороняється виїзд за межі України. Відповідно до директиви Сталіна території УРСР і Кубані, в той час переважно заселеної українцями, були оточені збройними загонами для блокування виїзду селян "за хлібом" в інші регіони. Таких заходів ніде і ніколи не застосовувалось в СССР.

У той час, як від голоду умирали мільйони українців, влада продовжувала вивозити зерно за кордон. Також в Україні у той час на повну потужність працювали спиртзаводи, які переробляли зерно на горілку, що йшла на експорт.

Перегляд дописуПеревертень (22.11.2007 18:44) писав:

Я теж тобі розповім історію. Мій дід був комсомольцем. Він розповідав, що розкуркулювали лише тих, хто не хотів вступати до колгоспу. Так що селяни самі винні, ніхто їх не хотів "масово нищити", нищили тільки саботажників. Мій прадід не хотів вступати до колгоспу, хоч дід не раз намагався його переконати. Зрештою, прадіда розкуркулили, він помер навесні 33 року. Але винен у своїй смерті він сам, так що якщо він і жертва, то насамперед власної дурості. І я не подумаю спекулювати на його смерті, адже знаю, що якби він вступив до колгоспу, його б не розкуркулили. І я не хочу, щоб перебріхували історію на замовлення "нашистів", висмоктуючи з пальця "геноцид". Продовольчі труднощі тоді відчувались і в містах. За кілька років зробити з відсталої аграрної країни розвинену індустріальну - це подвиг, і труднощі на цьому шляху були неминучими.
По-перше. Розкуркулення відбувалось раніше. Ти плутаєшся в подіях. То окрема тема. (А ти гарний онук! Нічого не скажеш!)
По-друге. Смерть від 7-и до 10-ти мільона людей одночасно - то "продовольчі труднощі"?! А тим більше "подвиг"?! :angry1:
По-третє. Щодо "висмоктування з пальця...". Цитую.
Злочинні дії радянської влади щодо цілеспрямованого винищення українсього народу є злочином проти людяності і відповідають визнанню геноциду у Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року.
І до чого тут "нашисти"?!
А по-четверте. Хотіла б я запхати тебе в машину часу і закинути хоча б на тиждень в самий пік голодомору. Що би ти тоді сказав (якби вижив би, звісно)?!
  • 0

#49 anonimous

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 40 повідомлень

Відправлено 22.11.2007 – 23:48

Перевертень
розкажи ці зворушливі історії моїй бабці, яка шестирічною дівчинкою разом із сестрою в грудні ходила по порожніх полях і намагалася знайти в мерзлій землі бодай гнилу картоплину, і яка невимовно раділа, коли її мати напекла коржиків з трави...
  • 0

#50 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 23.11.2007 – 01:23

Українці винні у Голодоморі. Чому?
1. Відсилаю всіх до теми Хто винен у наших невдачах. Прошу деяких панів та панянок, що відписали у тій темі не обливати тут брудом Сталіна та весь СРСР.
2. Голодомор - яскравий факт того, що маленька "дурничка", зроблена у минулому, вилазить врешті у великий фарс у майбутньому.
3. Закликати до помсти, перегляду світогляду і всього решти закликати не буду, бо набіса? Пропоную поплакатись черговий раз. :angry1:
  • 0

#51 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 23.11.2007 – 09:57

Чомусь досі ніхто не навів жодного наказу Сталіна, де б йшлося про влаштування "голодомору".
Я вам наперед скажу, що не існує жодного документа, котрий би прямо свідчив про найменшу провину безпосередньо Сталіна - він ніколи не підставлявся. Тому навіть не шукайте.
Але!
Я вас переконую: без Сталіна в СРСР жодне питання не вирішувалося, рішення про голодомор - це найперше його особисте рішення, а вже потім хтось це рішення втілював у життя.

Перегляд дописуПеревертень (22.11.2007 18:44) писав:

За кілька років зробити з відсталої аграрної країни розвинену індустріальну - це подвиг, і труднощі на цьому шляху були неминучими.
Я вам таке скажу: на.уя мені треба ваша індустріялізація, котра тепер вилізла Україні чималою халепою? В який бік було розвинено індустрію? У військову промисловість? Навіщо? Адже на ній грошей не заробиш...
  • 0

#52 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 26.11.2007 – 15:39

Слава Богу відтепер нам не треба сперечатися - хто винен у голодоморі, як не потрібно і брати на себе провину за те, в чому ми не були винні.
Президент України Віктор Ющенко вголос назвав винуватців Голодомору в Україні на весь світ.
http://ua.korrespond...net/main/89770/

Він також звертається до міжнародної спільноти з проханням про визнання голодомору геноцидом українського народу (а можливо й нації згодом), та про засудження більшовистського режиму.

До речі, це спростовує міф про терплячість українців, бо ми чинили завжди шалений супротив (1917, 1922, 1929-30, 1941-47), тому власне нас і вирішили взяти "ізмором", голодом.
До слова, кількість селянських бунтів була дуже великою - близько тисячі за один рік. А голодуючі "показові" села оточувалися армією НКВС, як і кордони із Західною Україною, на той час у складі Польщі, Чехії та Румунії, щоб не було куди тікати....багатьох розстрілювали на місці за непокору.

Повідомлення відредагував Блискавиця: 26.11.2007 – 15:44

• 0

#53 prinz

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 26 повідомлень

Відправлено 03.12.2007 – 16:16

Перегляд дописуКлятый (22.10.2006 14:04) писав:

Я вас конкретно запитав, в чому саме ти звинувачуєш Росію і росіян зокрема.
за те шо вони теж винуваті :wub:
  • 0

#54 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 04.12.2007 – 20:39

Перегляд дописуБлискавиця (22.11.2007 12:11) писав:

Я перепрошую, але односельці це були такі, яких поприймали в комсомол. Моя бабуся мені розказувала -було в селі кілька ледарів та п*яниць, ото їм дали в руки наган, записали в комсомол - і вони їздили підводами разом з чекістами та виймали з хати все що є.

А ви б полізли з вилами на наган?? Чи може з голими руками? Коли у вас повна хата дітей?
Як ви можете так судити про людей, які стільки перенесли горя?

Це жахливо те, що тут написане - та воно й не дивно, поставити себе на місце людей, яких мучили та вбивали, дуже важко, сидячи за компом і попиваючи чайок-кофейок із жирним куснем печива чи бутерброду з ковбасою.
Гаразд, тоді народ, який має в собі так багато тих односельців-ледарів та п`яниць - заслуговує на щиру повагу?

Якби та якби...все-одно ніхто не дасть правильної відповіді. Це є стресова ситуація і ніхто наперід не знає як він буде діяти.

До слова - я ж не кажу що люди не мучились...я кажу про інших людей - які організовували ці муки. Українців. Бо в сусіда, бачте, добра більше, то ж він вже куркуль...а я візьму і з нагайкою відберу те в нього! Аби тільки в нього не було! :cool2:
  • 0

#55 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень

Відправлено 11.12.2007 – 04:50

Один з аспектів, який часто стає причиною спекуляцій - це питання про кількість жертв Голодомору. Називаються настільки різні цифри (від 1 до 15 млн.), що виникає питання - як можливі такі розбіжності? Дуже цікавий огляд різних підходів до підрахунків кількості жертв Голодомору робить С.Кульчицький (с.7-29). Далі в тій же праці Кульчицький, спираючись на різні джерела, насамперед на дані переписів (в тому числі і "репресованого" перепису 1937р.) стверджує, що кількість жертв Голодомору становить 3-3.5 млн., а з непрямими втратами - близько 5 млн. осіб. (зверніть увагу на с. 42-72). На жаль, іноді в національно свідомих колах побутують завищені цифри (досить популярною є цифра 7-10 млн. осіб), однак ці цифри є недостатньо обґрунтованими. Звісно, вперше такі цифри з'явились через брак надійних джерел, але зараз, коли відкрито багато архівних даних, вони виглядають як спроба спекулювати на національній трагедії, і тим самим несвідомо трагедії надають ознак фарсу.

Щодо питань про виконавців Голодомору і відсутності опору, то тут допоможуть аналогії із західноєвропейським досвідом. Звісно, є спокуса зобразити виконавців Голодомору насамперед як ледарів і п'яниць. Але тоді виходить, що серед українців було багато ледарів і п'яниць. Крім того, у селянства був би додатковий мотив для опору. Однак слід враховувати, що завдяки політиці коренізації за часів НЕПу до лав партійно-комсомольських кадрів ввійшло багато українців, які, до речі, з ентузіазмом здійснювали українізацію. Відповідно в 30-х роках репресії здійснювались не лише щодо селянства, а й щодо партійно-комсомольського активу. Це ускладнювало ідентифікацію загрози, адже кати у багатьох випадках самі були загрожені з боку вищих ланок, і дехто з них сам ставав жертвою. Відповідно, не було чіткого образу ворога. У свідченнях тих, хто пережив Голодомор, трапляються згадки про спроби партійних "низів" допомогти селянам, про оцінку планів, спущених "згори" як нереальних. Це зменшувало ворожість і спонуку до опору.

Західноєвропейські дослідники Голокосту іноді зазначають, що виконавці Голокосту зазвичай були нормальними людьми, і за інших умов могли б проявляти героїзм, рятуючи людей. Психологи (зокрема, В.Франкл, Е.Фромм) показали, що нормальна людина, поставлена в нелюдські умови, здатна здійснювати нелюдські вчинки. Жахіття масового терору полягало насамперед в тому, що створювався такий суспільний контекст, за якого дії нормальних людей, які, здавалось, були раціональними, вели до масових смертей. Висновки щодо Голокосту застосовні і щодо Голодомору. Причини Голодомору слід шукати не лише у діях партійної верхівки, а й враховувати соціальну структуру, світогляд селян. Українське село початку 30-х років було значною мірою традиційним, для нього був характерний локальний світогляд (зосередженість насамперед на місцевих подіях). Це було суттєвою перешкодою для масового опору, адже такий опір передбачав би централізовану координацію. Крім того, не було якихось переломних подій, які б підштовхували до опору. (В цьому суттєва відмінність від 1917 року). Ретроспективно ми виокремлюємо Голодомор як окремий період, але слід врахувати, що сучасники його так не сприймали, навряд чи вони могли чітко побачити відмінність 1932-33 років із, скажімо, 1931-32 роками (до того ж Голодомору передував голод 1931-32 років, але масштабної смертності не було - це також заважало побачити наприкінці 1932 року щось принципово відмінне від попереднього).

Слід також зазначити, що опір селянство таки чинило. Селянські бунти в 1930 році частково зупинили колективізацію. Однак партійна верхівка мала перевагу, оскільки мала змогу діяти централізовано, а не стихійно, тож у 33 році селянство не могло спинити новий наступ.

Ну і щодо дискусії "хто винен", можу порадити статтю А.Граціозі, яка є прикладом досить неупередженого аналізу і цінна тим, що в ній окреслюється можливість поєднання підходів, які часто розглядаються як протилежні.
  • 0

#56 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень
  • Місто:Львів..

Відправлено 17.01.2008 – 10:21

Депутати вирішили внести зміни КК

"Публічне заперечення Голодомору 1932 – 1933 років в Україні як факту геноциду українського народу та Голокосту як факту геноциду єврейського народу".Детальніше

Цікаво, а навіщо карати своїх людей за невизнання чужих трагедій, ще й тих, що носять досить суперечливий характер?
  • 0

#57 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 17.01.2008 – 10:50

Хм...Холокост був (якщо він був) платою за Голодомор! А якщо його не було, то страшно предбачити, що буде, коли це доведуть. Мабудь буде...

Пам'ятаємо. Не пробачимо...

Називаємо поіменно виконавців Голодомору 1932/33 років.

За данними СБУ http://sbu.gov.ua/sb...cument?id=39281
керівний склад НКВД в Україні 30-х років ХХ століття був наступним:

Нарком В.А.Балицкий
заступники - К.М.Карлсон
З.Б.Кацнельсон

Решта:
С.С.Мазо
М.К.Александровский
В.Т.Иванов
С.Н.Миронов-Король
О.Б.Розанов
М.М.Тимофеев
М.Д.Шаров
Ю.І.Бржезовский
Г.Б.Загорский
Я.З.Каменський
В.ЗОЛОТАРЕВ
Б.В.Козельский
Я.К.Крауклис
Ю.Ф.Кривец
В.Я.Левоцкий
П.В.Семенов
Д.М.Соколинский
М.Г.Чердак
П.Г.Шестак-Соколов
С.М.Циклис
М.Ю.Амиров-Пиевский
Л.С.Арров-Тандетницкий
И.Я.Бабич
О.М.Берман
В.М.Блюман
Я.Д.Борецкий
Б.Ю.Борин
С.І.Борисов-Лендерман
Н.Я.Боярский
С.С.Брук
И.А.Вепринский
А.И.Геплер
О.С.Глуховцев
М.И.Говлич
С.И.Гольдман
Г.А.Гришин-Клювгант
В.А.Двинянинов
М.Г.Джавахов
С.М.Долинский-Глозберг
Г.Т.Донец
Т.П.Дорожко
Н.Б.Едвабник
Ю.Д.Елькин
О.Г.Евгеньев
С.И.Заславский
М.О.Извеков
Б.Б.Каган
И.Я.Казбек-Каплан
Ю.Е.Каневский
А.Е.Караганов
С.Т.Карин-Даниленко
Я.Л.Карпейский
М.Я.Кларов-Соловейчик
И.И.Ключкин
М.Б.Корнев
Д.С.Леопольд-Ройтман
В.Я.Лея
В.И.Ляшик
Б.А.Манькин
Д.М.Медведев
И.Д.Морозов
И.С.Найдман
Н.Ш.Новаковский
В.И.Окруй
Д.В.Орлов
Г.М.Осинин-Винницкий
Я.А.Пан
Я.В.Письменный
М.Т.Приходько
Я.І.Райхштейн
А.М.Ратинский
П.М.Рахлис
Л.Й.Рейхман
О.И.Риклин
В.М.Розов
Н.Л.Рубинштейн
С.И.Самойлов-Бесидский
С.И.Самовский
А.Я.Санин-Затурянский
А.В.Сапир
О.К.Уралец-Кетов
Я.Ю.Флейшман
М.Г.Ханников
М.И.Шелудченко
Ю.С.Шатов
О.М.Шерстов
Р.Е.Штурм
Л.Т.Якушев

Національність. Національний склад найвищого керівництва НКВД
УССР був таким:

жиди — 60 (66,67%),
росіяни — 13 (14,44%)
українці — 6 (6,67%),
латиши — 3 (3,33%)
поляки — 2 (2,22%)
білорус — 1 (1,11%),
немає даних — 5 (5,56%)

За статистикою в УССР в 1926 році проживало

75,4% українців
8,1% росіян
6,5% жидів
5,0% поляків
1,5% німців
1,1% молдаван и румун
0,5% болгар
0,5% татар и тюрків
0,3% угорців
0,3% греків
0,2% білорусів
0,07 % вірмен
0,5% інших.

Пам'ятаємо. Не пробачимо...
http://observer.org....ws.php?id=12994

Повідомлення відредагував Sotnik: 17.01.2008 – 10:53

• 0

#58 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 17.01.2008 – 16:18

Перегляд дописуStuff (17.01.2008 10:21) писав:

Депутати вирішили внести зміни КК

"Публічне заперечення Голодомору 1932 – 1933 років в Україні як факту геноциду українського народу та Голокосту як факту геноциду єврейського народу".Детальніше

Цікаво, а навіщо карати своїх людей за невизнання чужих трагедій, ще й тих, що носять досить суперечливий характер?

Хочу звернути увагу на два аспекти.

Перший стосується історичної достовірності.
За точно такою ж логікою можна "довести", що Голодомор теж має суперечливий характер. Аргументи тих, хто заперечує Голокост і Голодомор разюче подібні: вказується на неповноту джерел, недостатність очевидних документів, всіляко занижується кількість жертв, акцентується на суперечностях у свідченнях очевидців тощо.
Тож, за такою логікою, не було б нічого дивного, якби у всіх інших країнах вважали, що Голодомор є українською вигадкою - навіщо визнавати чужі трагедії, та ще й ті, що носять досить суперечливий характер, правда ж?

Другий аспект стосується принципу відповідальності. Я б перефразувала інакше - карати за невизнання будь-яких трагедій (чи, ширше, будь-яких історичних фактів) - це дурниця і порушення прав людини. Ставлення до трагедії лежить насамперед у моральній, а не в юридичній площині, тому й покарання має лежати у моральній площині. Той, чиї погляди здаються блюзнірськими, заслуговує лише морального осуду - з ним можна не вітатись, на його праці можна писати зневажливі рецензії, де показувати безпідставність його поглядів - але кримінальне переслідування за будь-які погляди - це вже ознака тоталітаризму. Як показує історія, тоталітаризм має тенденцію знищувати своїх творців (репресії були розпочаті проти "ворогів", а закінчилось масштабним вишукуванням "ворогів" серед "своїх"). Саме тому так важливо плекати свободу, навіть якщо нею можуть скористатись не лише наші однодумці, а й наші супротивники. Інакше сьогодні з ідеологічних мотивів переслідуватимуть наших супротивників, а завтра - нас і наших однодумців.

P.S. Обговорення проблеми юридичної відповідальності виходить за межі даної теми, тому, якщо когось зацікавить цей аспект, варто створити окрему тему. Перший же аспект (достовірність Голодомору і Голокосту) можна й далі обговорювати тут, оскільки це стосується історичних оцінок.
  • 0

#59 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень
  • Місто:Львів..

Відправлено 17.01.2008 – 16:23

Перегляд дописуEmika (17.01.2008 16:18) писав:

Тож, за такою логікою, не було б нічого дивного, якби у всіх інших країнах вважали, що Голодомор є українською вигадкою - навіщо визнавати чужі трагедії, та ще й ті, що носять досить суперечливий характер, правда ж?

Воно то так, але ж ніхто не просить інші держави вносити у свої КК доповнення про український Голодомор, а в нас вирішили внести ще й про т.з. Голокост..
  • 0

#60 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 17.01.2008 – 16:55

Перегляд дописуStuff (17.01.2008 16:23) писав:

Воно то так, але ж ніхто не просить інші держави вносити у свої КК доповнення про український Голодомор, а в нас вирішили внести ще й про т.з. Голокост..
Тут питання не в юридичній, а в історичній площині (щодо юридичної я вже висловилась - не/визнання будь-яких поглядів на історію будь-якого народу не повинно переслідуватись). Якщо ми ведемо мову про геноцид, то ми маємо використовувати однакові критерії. А історичний матеріал показує, що якщо "т.з. Голокост", тоді має бути й "т.з. Голодомор". Просто незрозуміла логіка тих, хто вважає Голокост вигадкою, а Голодомор ні. Отже, якщо Голокост - сумнівна трагедія, тоді й Голодомор сумнівна трагедія? (тут же так само, доводиться робити висновки на основі опосередкованих даних, так само дехто намагається спекулювати, невиправдано завищуючи цифри, так само можна знайти різні свідчення очевидців і.т.п.).
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних