Перейти до вмісту

Голодомор. 1932-33

Повідомлень в темі: 361

#261 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 13.01.2010 – 09:34

Перегляд дописуst SPEAKER (12.01.2010 23:09) писав:

А теперь подумай. Чи не можна без резолюції ПАСЕ пам"ятати і уникати? Ну звичайно можна.
Нащо ж тоді ПАСЕ? Нащо визнання інших держав і Росії в тому числі? Ну справді, нащо?
Навіщо? Коли Німеччина визнала всі страхіття, які наробила гітлерівська політика, вона заразом взялась компенсувати жертвам страждання. Якщо визнає Росія (а вона є правонаслідником союзу) голодомор, вона буде змушена також компенсувати. Це раз. Два: Росія поки що сильна держава, впливова, тому не дуже хочеться з нею сваритись іншим, тому і не спішать особливо підтримувати Україну в категоричних висновках в будь-чому. Те ж саме було кілька років тому, коли Папа не визнав самостійність української греко-католицької церкви - адже це викликало би чималий спротив Москви.
  • 0

#262 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 14.01.2010 – 09:28

Рушила справа:

Цитата

13 січня Апеляційний суд м. Києва визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму винними у геноциді в Україні в 1932–33 роках. Про це «proUA» повідомили у прес-службі СБУ.

Рішенням суду підтверджені висновки слідчих Служби безпеки України про організацію вчинення в 1932-1933 роках на території УСРР керівництвом більшовицького тоталітарного режиму – генеральним секретарем Центрального комітету Всесоюзної комуністичної партії більшовиків /ЦК ВКП(б)/ Сталіним (Джугашвілі) Йосипом Віссаріоновичем, членом ЦК ВКП(б), Головою Ради Народних Комісарів Союзу Радянських Соціалістичних Республік (СРСР) Молотовим (Скрябіним) В’ячеславом Михайловичем, секретарями ЦК ВКП(б) Кагановичем Лазарем Мойсейовичем та Постишевим Павлом Петровичем, членом ЦК ВКП(б), генеральним секретарем ЦК Комуністичної партії більшовиків України /КП(б)У/ Косіором Станіславом Вікентійовичем, членом ЦК ВКП(б), Головою Ради народних комісарів Української Соціалістичної Радянської Республіки (УСРР) Чубарем Власом Яковичем та членом ЦК ВКП(б), другим секретарем ЦК КП(б)У Хатаєвичем Менделем Марковичем, геноциду української національної групи, тобто штучного створення життєвих умов, розрахованих на її часткове фізичне знищення.

Згідно з висновком проведеної у ході досудового слідства судової науково-демографічної експертизи Інститутом демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи Національної академії наук України, внаслідок вчиненого геноциду в Україні загинуло 3 млн. 941 тис. осіб.

Суд констатував, що Сталін (Джугашвілі) Й.В., Молотов (Скрябін) В.М., Каганович Л.М., Постишев П.П., Косіор С.В., Чубар В.Я. та Хатаєвич М.М. вчинили злочин геноциду, передбачений ч. 1 ст. 442 КК України (геноцид), та закрив кримінальну справу на підставі п.8 ч.1 ст. 6 КПК України, у зв’язку з їхньою смертю.

Водночас, як зазначили у прес-службі Президента, Віктор Ющенко переконаний, що рішення Апеляційного суду м. Києва щодо визнання керівників більшовицького тоталітарного режиму винними у геноциді в Україні в 1932-33 рр. є знаковим для історії. «Це рішення відновлює історичну справедливість і дає шанс будувати Україну на чесних і демократичних засадах», - наголосив глава держави.
© http://ua.proua.com/.../14/081706.html
  • 0

#263 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 14.01.2010 – 10:32

Перегляд дописуManfred (14.01.2010 10:26) писав:

Дик, саме тому він і не прийде ніколи :rolleyes:
Прийде - то справа часу, до того ще треба морально дійти.
  • 0

#264 miss T

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 10 повідомлень
  • Місто:Virginia is for lovers <3

Відправлено 07.05.2010 – 14:27

я була злюща коли взнала, що зробив наш всеми-коханий-пресидент-янукович. Голодомор-трагедія саме українського народу, не був визнаним геноцидом. чому? і яка ваша думка стосовно цього?
  • 0

#265 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6640 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 07.05.2010 – 16:00

Перегляд дописуОлеська (8.01.2010 19:31) писав:

Тоді виникає звичайно питання інше: винищення Гітлером жидів - то був геноцид?
По перше - холокост.
По друге - винищення не було.
  • 0

#266 змій

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 406 повідомлень
  • Місто:Африка

Відправлено 16.08.2010 – 21:37

Батьки моєї бабусі померли від Голодомору 1932-33 рр. Вони відмовилися йти в колгосп і тому в них забрали корів, коней, свиней, кожну курку виловили, що бігала у дворі потім забрали усе зерно, картоплю, усю їжу і взагалі вишкребли все скрізь, що могло бути використано в якості їжі…
Я вважаю, що потрібно прийняти закон, щоб була кримінальна відповідальність за публічне заперечення Голодомору 1932-33 рр. Щоб за публічне заперечення Голодомору 1932-33 рр. давали 20 років в’язниці!
  • 0

#267 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 27.08.2010 – 16:21

Цитата

я була злюща коли взнала, що зробив наш всеми-коханий-пресидент-янукович. Голодомор-трагедія саме українського народу, не був визнаним геноцидом. чому? і яка ваша думка стосовно цього?

Це жахливо. Але ми можемо як мінімум закидати Яника яйцями (це викликає в нього травматичний шок), або зібрати всеукраїнський форум і заставити владу визнати голодомор, або просто продовжувати триндіти про це, що нічого не дасть.
  • 0

#268 Koda

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 200 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 27.08.2010 – 19:01

Перегляд дописуNatalie) (27.08.2010 17:21) писав:

Це жахливо. Але ми можемо як мінімум закидати Яника яйцями (це викликає в нього травматичний шок), або зібрати всеукраїнський форум і заставити владу визнати голодомор, або просто продовжувати триндіти про це, що нічого не дасть.
А ще ми можемо зібрати мітинг,написати в газету,і інші ЗМІ.Хз,а може шось-таки подіє)
  • 0

#269 посміховисько

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 106 повідомлень

Відправлено 28.08.2010 – 01:11

Перегляд дописуNatalie) (27.08.2010 16:21) писав:

Це жахливо. Але ми можемо як мінімум закидати Яника яйцями
Взагалі то в демократичних країнах для того, щоб такого не сталося існують вибори.
Але у нас прийнято прошляпити все а потім погрожувати яйцями.
  • 0

#270 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень

Відправлено 28.08.2010 – 10:28

Ну просто яєць він боїться більше ніж розлючених мас)
Думаю на форумі вистачає журналістів, які можуть це організувати, підпис свій я поставлю в такій важливій справі.
  • 0

#271 посміховисько

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 106 повідомлень

Відправлено 28.08.2010 – 14:27

Ну звичайно, журналісти-яйцемети.
  • 0

#272 Blackvistaspam

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 125 повідомлень

Відправлено 14.09.2010 – 18:25

Я умаю наслідки голодомору - це десь на років так 150.Генетичну цінність нашої нації цей голодомор досить сильно попсував. Це був один із методів вирізати ментальність нації,таким методом було знищено багато націй.
  • 0

#273 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 24.11.2010 – 07:48

27 листопада закликаю усіх замість аватара засвітити свічку пам"яті за померлими і невиннозагубленими Новини тут

Запали свічку пам’яті. Вистав на підвіконні, най її потойбічне мерехкотіння сповістить душі померлих, полегшивши їх небуття.
Запали свічку в спогад про рід, про Батьківщину, про втрачене гілля роду, про зів’ялий цвіт нації.
Най кожен, хто здатен відчувати, схилить голову в хвилині мовчання.
Я - пам’ятаю...

Тої осені згасли свічки,-
Голод осліпив вікна.
І лише про хліб балачки,
І кров людська- сік там..
Тої осені з'їли й свічки,
Нащо голодним світло?
Їх теж з'їли темні роки,
Тихо. - Мовчки і підло.

Повідомлення відредагував Ластiвочка: 27.11.2010 – 18:57

• 0

#274 _Maryana_

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 10 повідомлень
  • Місто:Файне місто Тернопіль

Відправлено 25.11.2010 – 02:05

:blink: а я от думаю, що тут цю тему обговорювати не потрібно)
кацапів немає....ну тоді в принципі немає кому доводити правду))
:cry:
  • 0

#275 Леся Українська

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 101 повідомлень
  • Місто:Ode$$a

Відправлено 25.11.2010 – 18:50

Особисто я в дискусіях намагаюсь не чіпати тему голодомору, бо на ній занадто часто спекулюють...
  • 0

#276 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 25.11.2010 – 19:05

Перегляд допису_Maryana_ (25.11.2010 02:05) писав:

:blink: а я от думаю, що тут цю тему обговорювати не потрібно)
кацапів немає....ну тоді в принципі немає кому доводити правду))
:cry:
Хохли гірше кацапів.
Та й не обов"язково доводити щось комусь. Головне, аби взагалі знати про те все, що творилось. Бо багато хто з молоді не має поняття про Голодомор і (що найгірше) їм абсолютно пофіг.

Перегляд дописуЛеся Українська (25.11.2010 18:50) писав:

Особисто я в дискусіях намагаюсь не чіпати тему голодомору, бо на ній занадто часто спекулюють...
А я сперечаюсь. Так, я розумію, що не варто сперечатись з дурнями, бо вас можуть не розрізнити (с), але страшенно прикро стає, коли ми, західняки (то я вже тут виросла, а батьки із Заходу України), мусимо нагадувати страшну історію місцевим жителям, батьки-діди-прадіди яких загинули від голоду або були з"їдженими своїми односельчанами. Як можна забути історію свого роду?? Історія, яка забувається, обов"язково повторюється.
  • 0

#277 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень

Відправлено 27.11.2010 – 16:29

Запаліть свічу пам'яті. Не забувайте трагедію українського народу.
  • 0

#278 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 27.11.2010 – 16:47

Дивилась у вікно, в нас чотири десятиповерхові будинки на одне подвір"я. Мало свічок...чи то люди по селам чи то вже настільки збайдужіли???

Цитата

У Тернополі молодь голодуватиме на знак єдності з жертвами ГолодоморуСпілка Української молоді в Україні, в межах відзначення роковин Голодомору, ініціює проведення акції «Сопричастя» на знак духовної єдності з тими поколіннями українців, які постраждали в часи Великого Голоду та терору.
«Вважаємо, що серед низки меморіальних заходів, які супроводжуватимуть цей сумний ювілей, важливо не загубити пам’ять про саму людину, що стала жертвою тієї неоголошеної війни.

Кожен, хто погодився взяти участь в цій акції, бере на себе добровільне зобов’язання суворого посту, без вживання страви, впродовж 33 годин (з 7.00 26 листопада 2010 року до 16.00 27 листопада 2010 року). Це буде своєрідною особистою жертвою кожного з нас на спомин душі невинно загиблих від голоду 33 року. Дуже важливо аби ця жертва була свідомою, а не механічною. До участі в цьому заході запрошуються виключно особи, які досягли 18-ти річного віку й не мають медичних протипоказань щодо такого добровільного голодування», – зауважують СУМівці
До речі, вперше така акція, започаткована СУМівцями Австралії та членами Тернопільської міської організації Спілки Української Молоді в Україні, відбулася у 2003 році. З того часу СУМівці щороку, в листопаді, проводять такий захід, присвячений вшануванню пам’яті жертв Голодомору.

• 0

#279 степовик

Профі

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 372 повідомлень
  • Місто:степу

Відправлено 27.11.2010 – 17:34

Під час Голодомору 1932-1933 рр. загинули батьки моєї бабусі. Батьки самі нічого не їли все віддавали їй. Вона тоді була ще зовсім малою, їй було лише 9 років, але вона на все життя запам’ятала ті жахливі події, що відбувалися тоді на її очах. Бабуся розповідала мені, як приходили до них люди зі зброєю і забирали все… Забрали спочатку все зерно, потім забрали корів і коней. Потім прийшли і забрали ткацький станочок. Бабусині батьки вирощували льон і мати на цьому станочку робила чудове полотно. Далі прийшли і позабирали все, що було у льоху: картоплю, буряки, тощо. Повиловлювали всіх курей, які бігали по подвір’ю. Забирали навіть їжу яка була вже зварена. Вони це все робили, тому що батьки моєї бабусі відмовилися йти у колгосп. А ще всіляко підтримували бунти і повстання, які тоді відбувалися в їхньому селі і ближніх селах.
Вони приходили і приходили. Вони забирали у людей навіть сіно, тому що їм потрібно було годувати коней і корів, яких вони забирали у людей. У діда моєї бабусі від голоду почало опухати тіло і почалися сильні розлади кишковика з кривавими проносами. Він перейшов з хати у хлів, де знайшов невеличку купку сіна і ліг на неї. Сіна більше не була все сіно вже було забране отими виродками. І от ці виродки знову прийшли і ходили роздивлялися де що ще можна забрати. Коли зайшли в хлів і побачили там діда, то сказали йому щоб він злазив з тієї невеличкої купки сіна бо вони зараз її забирають. Дід обурився і схопивши вила сказав, що він їм зараз дасть сіна. Вони ситі і здорові легко відібрали у слабого діда вила і цими вилами вбили його…

Перегляд дописуСварус (17.10.2006 08:20) писав:

АЛЕ: розкуркулення здійснювалось в багатьох випадках односельцями.

Виродків для брудної роботи завжди можна знайти.

Перегляд дописуСварус (17.10.2006 08:20) писав:

Селяни замість того аби брати вила в руки і йти боротись - брали ножі з сокирами і їли своїх дітей. Чи вартує народ, який не здатен постояти за себе самого, поваги?
Брехня.
Люди бунтували, робили повстання по селах, але з Росії привезли військових які придушували ці повстання і оточували села військовими кордонами, щоб люди не могли з села виїхати нікуди.

Повідомлення відредагував Rambo: 27.11.2010 – 17:13

• 0

#280 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 27.11.2010 – 18:31

i 

Вірші пам"яті перемістила сюди: http://www.tereveni....showtopic=14029