Перейти до вмісту

Голодомор. 1932-33

Повідомлень в темі: 361

#181 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 13:34

Перегляд дописуzav (15.11.2009 12:07) писав:

Смішно так само, як і раніше.

Та було діло, що якийсь москалик хвалився свідченнями про допомогу голодуючим, але потім з'ясувалося, що то було село з росіянами, а поряд село з українцями ніякої допомоги не отримувало... ну, таке, посилання не маю, можете не вірити.

Працьовитих селян найбільша частка була саме в Україні, або в окремих областях Росії - типу Кубані або що.

Не стосується, але жи ви самі запитали про "чим би солдати воювали?", то я й запитую навзаєм "а нафіґа було війну живити?". Якби Союз не допоміг Німеччині - ніякої війні ніколи б не було.
А щодо співпраці, то кудись вона зникла 21 червня 1941, підступно так зникла, аж дивно.
А два роки перед тим Союз не мав із Німеччиною спільного кордону, то чого було Польщу нищити? Це теж така співпраця? Так юлі ви тепер дивуєтеся наслідкам такої співпраці?..

Щодо колективізації: ви маєте інше уявлення про її мету? Поділіться своєю думкою.

Щодо допомоги. Дивно взагалі чути поняття "село з росіянами".

Стосовно працьовитих селян, то це, я певен ви вже на ходу придумуєте казки. То кажете наче через їх непокірність винищили, то наче через працьовитість... а поряд з ними селяни усіх інших республік ще й ледарями виглядають.... Маячня якась.

Цитата

Якби Союз не допоміг Німеччині - ніякої війні ніколи б не було.
Ви пророк? Звідки знаєте? Якби у роті виросли гриби - то ненауково.
Та мова про те, що без розбудови індустріалізованої країни, СРСР ніколи б не виграв війну вилами і сокирами. А я нагадаю, що західні області були приєднані до України саме внаслідок перемоги.
  • 0

#182 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 15.11.2009 – 15:57

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 13:34) писав:

Щодо колективізації: ви маєте інше уявлення про її мету? Поділіться своєю думкою.
Почніть читати тему з початку.

Щодо допомоги. Дивно взагалі чути поняття "село з росіянами".
Так я ж і кажу, що нема такого, бґґ. Дєрєвня, юлі.

Стосовно працьовитих селян, то це, я певен ви вже на ходу придумуєте казки. То кажете наче через їх непокірність винищили, то наче через працьовитість... а поряд з ними селяни усіх інших республік ще й ледарями виглядають.... Маячня якась.
Це для вас, напевно, відкриття, що працьовати людина зазвичай непокорна, ібо їх нафіґ ніхто не треба - вона сама себе нівроку забезпечує.

Ви пророк? Звідки знаєте? Якби у роті виросли гриби - то ненауково.
Та мова про те, що без розбудови індустріалізованої країни, СРСР ніколи б не виграв війну вилами і сокирами. А я нагадаю, що західні області були приєднані до України саме внаслідок перемоги.
О, то ви вважаєте, що СРСР виграв війну, ну, це давня хиба, але цей-во... каґбє свідчить.
Роз'єднана Україна була також унаслідок перемоги - візьміть підручник з історії та нагадайте самому собі якої.
  • 0

#183 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 16:28

Я перечитав усі ваші пости, але не знайшов, де б ви висловлювали об"єктивну точку зору щодо цілей колективізації. Тому і попросив роз"яснити.

Винищення населення через його працьовитість...

Хлопче, ну я навіть не знаю що відповісти... Я стомився слухати цю схиблену маячню. Не знаю, чи вам якийсь псих це нарозповідав, чи ви все це придумали самі, але те, що ви кажете, то ідіотизм.

Намагання підвести історичні факти під нинішню націонал-пропагандистську політику за допомогою ділектики повністю зрозуміле, але не виправдане.

Можна вигадати що завгодно, наприклад, що українці - то найкраща нація в світі. Це можна довести багатьма фактами за допомогою діалектичного методу. Але то не об"єктивно і видається дурницею навіженого.

Цитата

О, то ви вважаєте, що СРСР виграв війну, ну, це давня хиба, але цей-во... каґбє свідчить.
Дурниця якась... Хоча намагання будь-якими засобами дискредитувати Радянський Союз цілком зрозумілі.

Цитата

Роз'єднана Україна була також унаслідок перемоги - візьміть підручник з історії та нагадайте самому собі якої.
Тримайте, роздивляйтесь, читайте :)
http://www.tereveni....showtopic=14434

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 15.11.2009 – 16:31

• 0

#184 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 16.11.2009 – 00:02

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 16:28) писав:

Я перечитав усі ваші пости, але не знайшов, де б ви висловлювали об"єктивну точку зору щодо цілей колективізації. Тому і попросив роз"яснити.
Збрехали.
Не всі. Цей свідомо пропустили.

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 16:28) писав:

Винищення населення через його працьовитість...
...
Дурниця якась... Хоча намагання будь-якими засобами дискредитувати Радянський Союз цілком зрозумілі.
Ви таки не прикидаєтеся, що дурень, а насправді ним є. Переконали.
Богуслав. спроба образи. останнє китайське.
  • 0

#185 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 20.11.2009 – 13:57

Перегляд дописуzav (16.11.2009 00:02) писав:

Збрехали.
Не всі. Цей свідомо пропустили.

Я просив вказати об"єктивні цілі колективізації, а не "колективізація заради індустріалізації". Бо одне до іншого жодного відношення не має. Ви, як людина що має диплом, повинна це знати, якщо, звісно, не прогуляли геть усі лекції.
  • 0

#186 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 25.11.2009 – 10:48

Зверніть увагу: ті, хто заперечує факт Голодомору в Україні, зазвичай виглядають досить вгодованими.
Народна мудрість
http://www.pravda.co...1/20/105692.htm
  • 0

#187 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 774 повідомлень
  • Місто:свій внутрішній світ...

Відправлено 28.11.2009 – 16:10

Историк Я.Грицак: Автор концепции геноцида опирался на пример Голодомора

«...Ющенко удалось придать звучание теме Голодомора. Но обязательно ли было затрагивать вопрос о геноциде? Ведь народ вроде бы истребляли по социальному, а не по национальному признаку?

В действительности, это не так. Вопрос, был ли Голод организован только по национальному или социальному признаку, не имеет однозначного ответа – поскольку он имел элементы как одно, так и другого.

Есть прекрасная статья Андреа Грациози на эту тему, которая печаталась в «Украинском историческом журнале», но покажите мне украинского или российского политика, который читает серьезную литературу? Грациози показывает, и очень убедительно, что не было одного Голода 1932–1933 годов, а было несколько голодов – на протяжении относительно короткого времени, а поэтому в более позднем сознании слились в один. Первый, Великий голод действительно не имел национального признака, и был неким наказанием за то, что крестьяне не хотели идти в колхозы. Но в определенный момент, летом 1932 года, Сталин вдруг приходит к мнению, что в Украине есть нечто большее, чем просто сопротивление колхозам – там еще есть коварные действия украинских националистов и Пилсудского, который хочет оторвать Украину от России и таким образом уничтожить СССР. Это хорошо видно из опубликованного недавно письма Сталина Кагановичу. Сталин пишет там выразительно и однозначно: “Мы теряем Украину – мы должны принять в отношении Украины особо острые меры». С того момента в Украине голод начинает набирать признаки национального характера. Если бы не то решение Сталина, жертв Голодомора в Украине было бы намного меньше.

Это что касается фактов. А теперь о самой концепции геноцида. Ее автором был бывший львовянин Рафаэль Лемкин. Лемкин учился во Львове, и о феномене массового убийства людей по определенному признаку он начал думать еще в Холокост – потому что уже опыт Первой войны и межвоенных лет давал на это богатый материал. Среди этого опыта был украинский Голодомор. Лемкин выразительно и однозначно трактовал его как геноцид: об этом он даже написал позже отдельную статью. К тому же Лемкин не сводил геноцид к этноциду – то есть к убийству по этническому признаку. Главное для него было другое: исполнители геноцида заранее избирают какой-то признак – этнический, религиозный или социальный, по которому они будут истреблять своих жертв. У нас знают лишь об узком понимании геноцида, забывая, что он имеет также более широкое значение. Ошибка украинских историков и политиков заключается в том, что они настаивают исключительно на узком значении геноцида, к тому же распространяют это определение на весь голод, а не на отдельную его фазу.»

http://www.unian.net...ews-336255.html
  • 0

#188 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень
  • Місто: перерви між допитами

Відправлено 07.12.2009 – 00:55

Доволі адекватна стаття... Цікаво було б ще почути думку автора щодо ознак голодомору - геноциду в Галичині:

Цитата

«На Гуцульщине число голодающих хозяйств в 1932 году достигло 88,6%. Собственность польских помещиков в эти годы достигла 37% в Станиславском воеводстве, 49% на Полесье. На помещичьих землях даже в неурожайные годы крестьяне работали за 16-й или 18-й сноп. В марте голодало полностью около 40 сел Косивского, 12 сел Наддвирнянского и 10 — Коломийского уездов». Газета отмечает: «Люди повально пухнут с голоду и умирают на ходу. Особенно лютует голод в селах — Перехреснях, Старому Гвиздцы, Островцы. Вместе с голодом быстро распространились брюшной тиф и туберкулез».

• 0

#189 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 07:48

Можливо, я, як і більшість присутніх, вірив би у "геноцид", якби одного разу мені не довелося прочитати підручник з історії...

Нажаль, зараз у мене на руках його нема, але приблизно таке було написано: "з 29го по 53 рік було знищено 17 млн українців".
Все б нічого, та у підручнику темі репресій було віддано не багато не мало чи не 40 сторінок з 288 і не просто сухому викладенню фактів, а з оцінкою автора (!).

Жодній історичній події не було присвячено стільки уваги з яскравими епітетами автора, як репресіям.

Виникає питання, чому стільки уваги? Може, це мізки промивають? Але навіщо?

Задумаймось: з 29го по 53 - це 24 роки. Наразі Незалежній Україні - 19
Війна забрала за різними оцінками від 9 до 13 мільонів життів українців.

Припустити, що на війні загинуло 9 мільонів... виходить, що за 24 роки було винищено 8 мільонів. А що має Україна в мирний час? За 19 років кількість населення скоротилася на 8.8 мільона!

Щонайбільше 8 мільонів за тоталітарного режиму разом із війною і 8.8 мільонів в мирний час в демократичній державі. Чи це не зараз голодомор? Чи це не зараз геноцид власного народу?
Якщо на голові щось відмінне від капусти, не важко зрозуміти, чому саме так багато присвячено цій темі в підручниках з історії: людей відволікають від проблем сьогодення, аби наше теперішнє здавалося раєм порівняно з минулим.

Вірити цю маячню про геноцид? Ні, поки що у мене на плечах голова, а не капуста.
Зображення

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 08.01.2010 – 07:58

• 0

#190 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 08.01.2010 – 10:20

Перегляд дописуst SPEAKER (20.10.2009 18:43) писав:

Американський письменник і дослідник (Томсон, здається - точно не пам"ятаю) вивчивши дані за ці роки сформулював таку думку.
Раджу почитати титанічну працю про Голодомор 32-33рр теж американця Джеймса Мейса.

За радянських часів, та й за наших теж, завжди складається план: посіяли стільки, тож маємо зібрати стільки. Ці попередні дані надсилаються у центр статистики.
Після збору врожаю формуються реальні дані та також надсилаються до центру. Далі оброблюються і т.д. Та не це важливо. Важливо інше.

Після посівної кампанії 33го року як завжди були відправлені прогнози відносно майбутнього врожаю. Проте, як свічдать вивчені Томсоном збірки прогнозів, на заході країни були сильні зливи, що знищили більшу частину врожаю, на сході - посухи.
Так, за радянських часів існувало поняття плану. Але то не про Голодомор 32-33рр. Почитайте накази, вже оприлюднені, Леніна. Заплановано було поставити українське село на коліна і поставили. Кажете забирали заплановане зерно? Танками, пригнаними з Москви?
Тим більше про посуху, вірніше неврожай, ще можна говорити щодо Голодору 46-го, але 33-го...

І перш ніж казати про геноцид, задумайтеся, а який сенс тоді 34го року направляти до України ешелони з продовольством? Який сенс розбудовувати індустріальну країну?
Як який сенс? Село винищили. Натомість переселених кацапів на місця спустілих міст та сіл треба було чимось годувати?
Тим більше, що офіційно на весь світ про голодомор було сказано про неврожай, тож і допомога мабуть йшла лише для відмилювання.

І я погоджуюсь із автором - про геноцид це все побрехеньки.
Про яку до біса війну з непокірними областями може йти мова? Всі кажуть, що країну нищили, але чомусь всі забувають про те, що і до голодомору і після нього країну будували.
А от для таких людей я би хотіла спецом вигадати машину часу і закинути їх туди, в той "неголодомор", аби вони подохли від голоду, як і безневинні діточки.

Перегляд дописуst SPEAKER (21.10.2009 01:15) писав:

Чому тоді по всьому СНД хвалять радянську школу? Чи це не показник?
Чому було безкоштовне лікування? Чи тобі зараз зроблять операцію безкоштовно?
Кількість підводних атомних човнів була більше, ніж у всіх країнах разом взятих. Чи це не армія?
Була ще дешева кобаса - не забувайте про цей факт.)
До речі, найдешевшими в союзі були путівки до Сибіру.)

Класна штука колективізація: я от не маю, а сусід має, - треба загнати все сусідове в колгосп - буде нашим.)

Перегляд дописуst SPEAKER (8.01.2010 07:48) писав:

Щонайбільше 8 мільонів за тоталітарного режиму разом із війною і 8.8 мільонів в мирний час в демократичній державі. Чи це не зараз голодомор? Чи це не зараз геноцид власного народу?
Пане, особисто ви голодуєте? Чи може знаєте родину, де голодують? Якщо так, то чи допомагаєте їм?

Мене просто вбиває, коли хтось каже, що зараз люди вмирають від голоду. Швидше від переїдання.
  • 0

#191 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 08.01.2010 – 10:34

Перегляд дописуst SPEAKER (8.01.2010 07:48) писав:

Припустити, що на війні загинуло 9 мільонів... виходить, що за 24 роки було винищено 8 мільонів. А що має Україна в мирний час? За 19 років кількість населення скоротилася на 8.8 мільона!
математик йопт!
  • 0

#192 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 15:13

Олесько, я дуже прошу не підміняти понять. Я жодного разу в жодній темі не заперечив ані існування голодомору, ані того, що померла велика кількість людей. Ні. Тому не треба писати <<в той "неголодомор">>.

Я кажу про геноцид, що був вигаданий паном Президентом і купкою істориків-параноїків. І ті цікаві документи, які наче про щось свідчать... схаменіться, вони живуть у вашій уяві.

Цитата

Мене просто вбиває, коли хтось каже, що зараз люди вмирають від голоду. Швидше від переїдання.
Від переїдання.... Навіть не знаю що відповісти... Вражений. Чесно.

Я не заважатиму вам щиро вірити в пропаганду нинішньої влади і активно захищади геноцид, як національне надбання, яким його зробили, проте перш ніж висміювати написане мною, трохи подумайте, а чи раптом не можу я мати рацію. І чому в нинішній мирний демократичний час населення зменшилося так само як і за часів війни й терору і чи не може це бути причиною виникнення геноцидів, укрів, Ісусів з Карпат, Чингізханів з Поділля, українських колобків і подібної маячні.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 08.01.2010 – 15:22

• 0

#193 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 15:17

Перегляд дописуst SPEAKER (8.01.2010 15:13) писав:

Олесько, я дуже прошу не підміняти понять. Я жодного разу в жодній темы не заперечив ані існування голодомору, ані того, що померла велика кількість людей. Ні. Тоиу не треба писати <<в той "неголодомор">>.
Я кажу про геноцид, що був вигаданий паном Президентом і купкою істориків-параноїків. І ті цікаві документи, які наче про щось свідчать... схаменіться, вони живуть у вашій уяві.
ви уточняйте...
голод чи голодомор, бо якщо голодомор то це = геноцид.
голодомор був.
  • 0

#194 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 15:20

Перегляд дописуФабрегас (8.01.2010 15:17) писав:

ви уточняйте...
голод чи голодомор, бо якщо голодомор то це = геноцид.
голодомор був.

Перепрошую, я не бачу принципової різниці між поняттями голод і голодомор.
Проте добре відчуваю не лише різницю між ними і міфічним геноцидом, а й причини його раптової появи .

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 08.01.2010 – 15:21

• 0

#195 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 15:22

Перегляд дописуst SPEAKER (8.01.2010 15:20) писав:

Перепрошую, я не бачу принципової різниці між поняттями голод і голодомор.
Проте добре відчуваю не лише різницю між ними і міфічним геноцидом, а й причини його раптової появи .
а я бачу. Голодомор це коли хтось когось морить голодом
  • 0

#196 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 15:24

Перегляд дописуФабрегас (8.01.2010 15:22) писав:

а я бачу. Голодомор це коли хтось когось морить голодом

Ну, якщо для вас це так, то писатиму голод, добре.
  • 0

#197 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 15:33

Перегляд дописуst SPEAKER (8.01.2010 15:24) писав:

Ну, якщо для вас це так, то писатиму голод, добре.
а те що забирали зерно у селян і всі оті страшні речі які були? якщо це був голод то цього всього не мало бути?! чи як
  • 0

#198 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 15:47

Фабергасе, будьте ласкаві, прочитайте всі мої минулі дописи, а потім спитайте що конкретно вас цікавить. :)
  • 0

#199 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 08.01.2010 – 18:31

Олесько, я дуже прошу не підміняти понять. Я жодного разу в жодній темі не заперечив ані існування голодомору, ані того, що померла велика кількість людей. Ні. Тому не треба писати <<в той "неголодомор">>.
Тоді виникає звичайно питання інше: винищення Гітлером жидів - то був геноцид?

І так, між іншим ось:

Цитата

Геноци́д — цілеспрямовані дії з метою знищення повністю або частково окремих груп населення чи цілих народів за національними, етнічними, расовими або релігійними мотивами. До таких дій відносяться:
а) вбивство членів цієї групи;
:) нанесення тяжких тілесних або психічних ушкоджень членам такої групи;
c) навмисне створення членам групи життєвих умов, які розраховані на повне або часткове знищення групи;
d) дії, розраховані на унеможливлення народження дітей в середовищі групи;
е) насильницька передача дітей цієї групи іншій групі.
http://uk.wikipedia.org/wiki/Геноцид

Ті документи є реальними, оприлюдненими на весь світ і від того, що ви у них не вірите, вони не зникнуть.

Я не заважатиму вам щиро вірити в пропаганду нинішньої влади і активно захищади геноцид, як національне надбання, яким його зробили, проте перш ніж висміювати написане мною, трохи подумайте, а чи раптом не можу я мати рацію. І чому в нинішній мирний демократичний час населення зменшилося так само як і за часів війни й терору і чи не може це бути причиною виникнення геноцидів, укрів, Ісусів з Карпат, Чингізханів з Поділля, українських колобків і подібної маячні.
Є різниця між винищенням людей цілими сім"ями-поселеннями і свідомою відмовою людей розмножуватись?
  • 0

#200 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 20:41

Залиште євреїв у спокої і перестаньте ображати народи сусідніх держав. Якщо хтось з них зробив вам зло, це не означає, що винен весь народ. В Україні є свої українці злодії, вбивці, гвалтівники і т.д. Чомусь деяка їх частина вважається "свідомими".
Та мова не про те.

Щодо документів. Немає жодного документу, який би свідчив про мету заходів. І як би хто не вірив у їх існування, поки що вони не знайдені. А як не знайдені, то не можна встановити мету. А як нема мети, то й стверджувати про існування геноциду не можна, бо геноцид це вмотивовані цілеспрямовані дії щодо знищення населення.

Геноцид - не більш ніж гіпотеза. Вона має право на існування, як гіпотеза щодо божественного походження людини, чи існування іншопланетян. Вірити можна у що завгодно.

Щодо відмови народжувати.
Неіснуючим людським організмам (ненародженим чи померлим) байдуже до того за яких причин вони не існують. Створення умов за яких люди вмирають ажніяк не краще за створення умов, за яких не народжують. Країна залишається без населення і байдуже чому.

Так, я вважаю, що ті умови, які були створені за мирні невоєнні роки в демократичній Україні ніяк не кращі за ті, які були створені тоталітарним режимом за воєнні роки. І саме від цього "свідома влада" намагається відвернути увагу, волаючи на весь світ про голодомор.
Вічно всі винні крім самих. Сором.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 08.01.2010 – 20:42

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних