Перейти до вмісту

Обручка та зміна прізвища...

Повідомлень в темі: 80

#21 Eqilibrium

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 336 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 16.11.2007 – 20:30

Перегляд допису_saljama_ (15.11.2007 21:25) писав:

На вашу думку:

1) чи є обов"язковим носіння обручки? Що вона символізує, по-вашому?

2) чи повинна жінка змінювати своє прізвище після одруження? (Ну, або чоловік...) Що це символізує?
O tak, nosinnia obru4ku je obovjazkove !!!!! Vono sumvolizyje te, wo *inka maje des svojy drygy polovunky.......... :ggggg: pravda *cej sumvol klasnuj :yes:
A z pruzviw4em, to ce * traducija nawa taka. Sumvolizyje mabyt slova jaki sviaw4enuk ka*e na wliybi: "....v*e ne dvoje vas, a odne cile..." :ggggg: :brovy:
liybliy nawi traduciji.......
  • 0

#22 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 607 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 17.11.2007 – 14:43

Згадалась фраза з " Пана Тедеуша", виабчайте за українську ітерпретацію, але типу так: " В світі багато спокус існує, але подивиться молодий чоловік чоловік на перстень на своєму пальці і зупиниться, адже згадає що належить уже іншій" Так певно все-таки це певна ознака зв"язку між чоловіком та дружиною.. Щодо зміни прізвища, то завжди думаю що воно в мене буде з дефізом, щоб все-таки було якесь відчуття того, що щось таки змінилось...
  • 0

#23 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 19.11.2007 – 10:23

Перегляд дописуНарКотик (16.11.2007 15:32) писав:

Обручку носитиму постійно. Якщо дружина також - мені буде приємно. Щодо фамілії. Я нащаодк стародавнього козацького роду і всі мої пращури робили її відомою і я не виключення. Тому дуже хочу, щоб жінка яка стане моєю дружиною взяла мою фамілію.
А якщо дружина вже матиме своє старовинне прізвище?
  • 0

#24 Лоза

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень

Відправлено 11.12.2007 – 18:49

Я після одруження змінила прізвище і дуже про це жалію. Моє було, мабуть, польського походження, а стало чисто українського з закінченням на -ко. Хоча як подумати як для мого чоловіка це важливо, то не раз думаєш "ну і нехай", а деколи душа болить. :angry12:
  • 0

#25 Julli Kryshtal

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень
  • Місто:Lviv

Відправлено 11.12.2007 – 19:01

Обручка, так я до цього позитивно ставлюсь...а от прізвище я б не міняла, оскільки кращого від мого не знайдеш...
  • 0

#26 Нечупара

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 633 повідомлень
  • Місто:ануда

Відправлено 11.12.2007 – 19:51

Буває побачиш десь гарного чоловіка, а в нього бац і обручка! І думаєш от комусь повезло)))
Я ну дуже хотіла б щоб мій чоловік носив обручку! Шоб відлякувала усіляких!
А щодо прізвища... Тут усе складніше. Власне завжди думала що зміню. Але зараз... Прізвище мого потенційного нареченого не вражає. Досить популярне на відміну від мого стародавнього та рідкого (однофамільців немає навіть). І просто відчуваю, що якщо зміню то і ще щось змінеться в погану сторону... Та і закінчення -ов... А в мене -нко! Ну не зможу! Хоча і хотілося б... Одне ім"я, одне прізвище... :angry12:

а через дефіс, вибачте, але дурність якась... прізвище на 20 літер та й зайві понти
  • 0

#27 rainy

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 393 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 11.12.2007 – 20:17

Перегляд дописуNechupara (11.12.2007 20:51) писав:

Буває побачиш десь гарного чоловіка, а в нього бац і обручка! І думаєш от комусь повезло)))
Я ну дуже хотіла б щоб мій чоловік носив обручку! Шоб відлякувала усіляких!

а через дефіс, вибачте, але дурність якась... прізвище на 20 літер та й зайві понти
Згодна з цим))) На 100 %. Сама обручку хочу і буду носити,і чоловік, сподіваюсь, теж. А щодо прізвища (ось зараз скажу жахливу річ, яка відразу б викликала несхвалу у феміністок :angry12: )я з самого дитинства знала, що як вийду заміж - зміню прізвище.(ага, стереотип, не спорю :prapor3:) Тому ця думка мені така звична, що і не викликає ніяких сумнівів. Здається навіть неправильним залишитись на своєму прізвищі або щоб чоловік перейшов... А подвійне прізвище-то взагалі, от правда понти. І що тоді? В тебе подвійне, в чоловіка ні, а діти? Не твої виходить чи не його? І це ускладнить багато чого з чисто формальної точки зору-оформлення різного роду документів на дітей і тд...
  • 0

#28 Малинка

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 207 повідомлень

Відправлено 11.12.2007 – 20:18

До носіння обручок ставлюсь нормально, але носити ячи не носити, це діло кожного. Саме я то буду носити, а своєму чоловікові не буду нав*язувати, не хоче, то і його справи! Зрештою, це ж тільки символ, хоча й дуже багатозначний. Набагато важливіше те, що, за ідеєю, він має уособлювати: міцні сімейні стосунки, гармонію, порозуміння, любов і сталість.
І про шкоду обручок тоже чула.Що якщо не давати безіменому пальцю віддихати, від обручки, то це може презвести до мачтопатії, зазворювання статевих органів або ендокриних залоз. А постійне носіння обручки на середньому пальці здатне викликати атеросклероз і радикуліт :angry12:.
А нащод чоловіків, то колись читала, що тоже небезпечно носити золоту обручки, точно не помню, але там згадувалось, що через деякий час золото починає окислюватись. і віділяє якийсь небезпечний продукт реакції, і це впливає на чоловіці статеві залози і можуть призводити до розладів у сексуальній сфері. :prapor3:
А нащод зміни фамілії, то я готова її змінити, не знаю просто від своєї не взахваті, хоча там є якісь польські корні. Мого в майбутньому чоловіка, фамілія мені більше подобається.
  • 0

#29 Wild_Rain

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 169 повідомлень
  • Місто:м.Полтава

Відправлено 12.01.2008 – 00:29

Обручку збираюся носити. Хоча й не бачу в цьому нічого сакрального. Думаю дружині так буде спокійніше. А от за прізвище скажу, що хочу, щоб дружина змінила своє на моє, просто приємно буде відчувати, що в нас воно тепер одне :happy1:
  • 0

#30 rainy

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 393 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 12.01.2008 – 00:34

Перегляд дописуWild_Rain (12.01.2008 01:29) писав:

Обручку збираюся носити. Хоча й не бачу в цьому нічого сакрального. Думаю дружині так буде спокійніше. А от за прізвище скажу, що хочу, щоб дружина змінила своє на моє, просто приємно буде відчувати, що в нас воно тепер одне :happy1:
Чого це буде спокійніше? Хіба обручка залог спокою? :D А прізвище..Ну візьми прізвище дружини і теж буде одне :)
  • 0

#31 бульбашка...

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 40 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 12.01.2008 – 00:36

я сама обручку носити буду...а на рахунок чоловіка, то не знаю..залежить на якій роботі буде працювати:).. вот якшо на якійсь з паперами...то було б мені приємно якби носив..а якшо стройка..чи ше шось..пов*язане з роботою руками, то б навіть заборонила..адже за неї може шось зачіпитись і пальчік улєтіт...не тре мені такого... я одного разу чуть свого не лишилась...такшо то таке.... А прізвище поміняю...але не горю бажанням..адже такого як в мене більше нема.... воно помре...ні брата..ні сестри..саменька я..:(
  • 0

#32 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 12.01.2008 – 00:46

А я свою обручку не проносив і двох тижнів...Якось вона мені весь час пальця муляла. І дружина до цього нормально віднеслася. Зараз десь у неї в шухляді валяється.
А прізвище вона взяла моє. І жодних сумнівів це в неї не викликало. Жодного разу не чув від неї нарікань з цього приводу.
  • 0

#33 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 12.01.2008 – 10:40

Перегляд допису_saljama_ (15.11.2007 20:25) писав:

1) чи є обов"язковим носіння обручки?

Не думаю, що обов"язкове для усіх - хай кожен вирішує особисто.

Що вона символізує, по-вашому?

Те, що ти - частинка нової сім"ї.

2) чи повинна жінка змінювати своє прізвище після одруження? (Ну, або чоловік...)

За бажання

Що це символізує?

Прагнення створювати єдиний новий Рід.

Перегляд дописуbulbashka_aero (16.11.2007 11:23) писав:

А от зміну прізвища - прото ненавиджу.Це рештки патріархату. Коли дівчина до одруження належала родині батька, а після - родині чоловіка.

А коли прізвище змінює чоловік - це залишки чого? :( :) :D

Перегляд дописуSotnik (12.01.2008 00:46) писав:

А я свою обручку не проносив і двох тижнів...Якось вона мені весь час пальця муляла.

Дивно :P Для мене це була просто гордість, до того ж відразу сприйнялась, наче там і повинна будет :P
  • 0

#34 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 12.01.2008 – 15:18

На вашу думку:

1) чи є обов"язковим носіння обручки? Що вона символізує, по-вашому?

Абсолютно необов"язковим. Це просто традиція. А символізує вона що подружжя сковане ланцюгами один до одного. Тіпа шлюбні узи. Міф про Прометея пам"ятаєте? Якби я одружувався(а я цього робити незбираюсь) то я би зняв обручку на другий же день. А якби мені забракло грошей то продав би її нах. Символи це для малих дітей, треба бачити речі такими якими вони є а не гратися цяцьками.

Цитата

2) чи повинна жінка змінювати своє прізвище після одруження? (Ну, або чоловік...) Що це символізує?

Це символізує створення сім"ї, продовження роду. Пережиток феодалізму і аристократії який є ще древнішим пережитком кланів, племен, родів і т.д. Якби я одружувався взагалі би попросив свою "половинку" не міняти прізвище. Хіба якщо в неї прізвище типу "Дрищ" або "Овца" :(
  • 0

#35 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 12.01.2008 – 16:48

Перегляд дописуNameless One (12.01.2008 15:18) писав:

Символи це для малих дітей, треба бачити речі такими якими вони є а не гратися цяцьками.

То можна запитати у пана, чому у нього на аватарі не власне фото, а якась метафізична цяцька?
  • 0

#36 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 12.01.2008 – 18:38

Перегляд допису-=VJ=- (12.01.2008 16:48) писав:

То можна запитати у пана, чому у нього на аватарі не власне фото, а якась метафізична цяцька?

Бо красіво)))) З певних об"єктивних причин я не виставляю своє фото. Бо не сек"юрно. А в цій аватарі жодного символізму небачу. Звичайно можна замітити якусь відповідність між авою і ніком але це скоріше співпадіння.
  • 0

#37 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 12.01.2008 – 21:29

Перегляд дописуNameless One (12.01.2008 18:38) писав:

Бо красіво))))

так отож бо й воно :(
  • 0

#38 Сяна

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 42 повідомлень
  • Місто:Львів-Золочів

Відправлено 12.01.2008 – 23:27

Навіть не знаю. Ну буває в мене таке, що ситуацію сприймаю двозначно. Так от зміна прізвища і носіння обручки саме той випадок. З одного боку, здається, що це необов"язково і загальноприйнято - так роблять всі, а мені можна і не робити. З іншого - традиція нашого народу, всі підтримують, дивно буде якщо відхилюся... Заміж ще не збираюся, буде час над тим подумати більш глибоко. Але напевно і прізвище зміню, і обручку носитиму. Щодо чоловіка, то може і не носити. То вже як сам забажає.
  • 0

#39 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 13.01.2008 – 00:18

Перегляд допису-=VJ=- (12.01.2008 21:29) писав:

так отож бо й воно :(

Так отож бо! Я б не сказав що сучасні обручки сильно красиві. Більшість людей вирішують зекономити і купують тонку смужку золота 585 проби. І носять її "бо так треба" а не "бо так красиво". Обручка це не стільки символ скільки ярлик, "опозноватєльний знак" :)
  • 0

#40 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 13.01.2008 – 00:49

Перегляд дописуNameless One (13.01.2008 00:18) писав:

Так отож бо! Я б не сказав що сучасні обручки сильно красиві. Більшість людей вирішують зекономити і купують тонку смужку золота 585 проби. І носять її "бо так треба" а не "бо так красиво".

Не знаю, як там у кого, але хоч моя і тонка (терпіти не можу "гайки") і всього лише 585 проби, бо коли ми їх купували, то були останні кількасот гривень - але для мене вона найгарніша в світі. Може через те, що лише на п"ятий рік спільного життя ми врешті вишкреблись зі злиднів настільки, що змогли собі дозволити весілля, а не лише виживання.
Хтось, звісно, може не економити та купити собі хоч десять півкілограмових гайок найвищої проби. Але я дуже сумніваюся, що вони будуть для нього варті хоч наполовину стільки, скільки нам - наші.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних