Перейти до вмісту

Марія Матіос

Повідомлень в темі: 49

#21 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3807 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Україна

Відправлено 12.05.2008 – 07:12

Вчора за один вечір прочитав "Солодку Дарусю"... Можу сказати те, що мені за все життя рідко попадали до рук гарні книжки, варті того аби їх комусь порадити, але тепер, якщо друзі чи знайомі запитають мене, яку б книжку їм прочитати, то я не вагаючись пораджу "Солодку Дарусю". Книга спонукає читача самого зробити висновок про подальші долі головних героїв...
  • 0

#22 Infanta

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 270 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Рівне/Rivne/Rowne

Відправлено 18.05.2008 – 14:18

Мені презентували цю книжечку на дн, ковтнула за вечір, написана чудово, чого варті лише діалоги кумочок, і сама колоритна мова персонажів, навіть моя сусідка, далека від сучукрліту читає з захопленням. Вважаю цей твір-шедевром!
  • 0

#23 Юна_Лель

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:майжеЛьвів

Відправлено 05.06.2008 – 20:18

Ммм.. дві безсонні ночі пам'ятають ті сльози в очах,коли читала "Солодку Дарусю"..які ж емоції потрібно було пережити,щоб написати такий твір! Письменниця знайшла найбільш вдалий спосіб привернути увагу до тих,хто цього дійсно потребує. Однак,якщо заглибитись дальше,думаю,вона мала на увазі не лише неповносправних..можливо,тих, хто має в своїй душі таке, чим хотілось би,але не можеш ні з ким поділитись..і що породжує невимовні страждання..
Була на виставі, поставленій за цим твором. Дякую Чернівецькому театру, що заїхав до нас у Львів! Постановка -- просто вибухова суміш!!! Там все: і сльози, і сміх, і сум, і сатира, і кохання, і розпач...втім,як і у самім творі. Однак акторам вдалось це настільки влучно передати, що навіть сама авторка не могла стримати сльози..
Дуже вражаючий твір..
  • 0

#24 Чортополох

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 81 повідомлень

Відправлено 05.06.2008 – 20:49

прочитала "Солодку Дарусю". Чесно кажучи була до глибини душі вражена, а від деякі моменти взагалі до кісток пробирали. не думала що десь зустріну такий твір, він мені навіть чимось нагадував твори І.Нечуя-Левицьокого. атмосфера досить мрачнувата, але це мабуть було найцікавіше що я за останній час прочитала. от зараз шукаю "щоденник страченої", а її в електронному вигляді щось знайти не можу.
  • 0

#25 Knecht

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 300 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 05.06.2008 – 21:11

"Солодку Дарусю" та "Націю" читав-твори жорсткі,часом натуралістичні,але беруть за душу.До того ж мова персонажів дуже колоритна,образи героїв яскраві;прочитавши один раз запам'ятовується надовго. :happy1:
  • 0

#26 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 08.06.2008 – 09:14

Перегляд дописуЮна_Лель (5.06.2008 21:18) писав:

Була на виставі, поставленій за цим твором. Дякую Чернівецькому театру, що заїхав до нас у Львів! Постановка -- просто вибухова суміш!!! Там все: і сльози, і сміх, і сум, і сатира, і кохання, і розпач...втім,як і у самім творі. Однак акторам вдалось це настільки влучно передати, що навіть сама авторка не могла стримати сльози..
Заздрю тобі... Я не встиг купити білети, вони були розкуплені заздалегіть... Шкода що виставу презентували лише 2 дні.
  • 0

#27 Мельпомена

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 27.09.2008 – 20:14

Читала "Щоденник страченої" та "Солодку Дарусю" І те і те сподобалося дуже сильно. І письменниця, як на мене, одна із найкращих
  • 0

#28 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 27.09.2008 – 20:23

Нехай трошки не в тему,нехай це буде офф-топом...але ТАК ПРИЄМНО,Щ Є ЛЮДИ,ЯКІ ЧИТАЮТЬ УКРАЇНСЬКУ ЛІТЕРАТУРУ!!!! :8:
п.с: Матіос- то дуже добре)))
  • 0

#29 макарена

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень

Відправлено 27.10.2008 – 10:47

Прочитала поки що тільки "Солодку Дарусю" . Я просто в захваті, бо нарешті до рук втрапила серйозна книжка, яка тебе дійсно будить, чіпляє, розкриває очі, а не якась брошурка , яку можна "проковтнути" за тарілкою борщу і забути про неї. "Дарусю" не забудеш, бо в ній усе: і історія, і почуття, і звичаї...До речі, комуняки в своїй газеті "Камуніст" істерично розкритикували цей твір (хоч я не впевнена, що істерію, соплі-воплі без будь-яких аргументів можна назвати критикою), а це лише підтвердило, що все, про що йдеться в "Солодкій Дарусі"--правда, і читати твір однозначно варто.

Повідомлення відредагував макарена: 27.10.2008 – 10:47

• 0

#30 ~new~

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 188 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 05.11.2008 – 03:23

Перегляд дописуЮна_Лель (5.06.2008 20:18) писав:

Дякую Чернівецькому театру, що заїхав до нас у Львів! Постановка -- просто вибухова суміш!!! Там все: і сльози, і сміх, і сум, і сатира, і кохання, і розпач...втім,як і у самім творі. Однак акторам вдалось це настільки влучно передати, що навіть сама авторка не могла стримати сльози..
Дуже вражаючий твір..
була на цій же виставі в києві.)
твір просто неймовірний! вистава вийшла слабшою, але тож нічого так.
марією матіос захоплююсь. сучасний класик української літератури)
  • 0

#31 Tybalt

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 158 повідомлень
  • Місто:Verona

Відправлено 20.12.2008 – 14:35

Гарно пише, дуже легко читається і проймає до глибини душі. От тільки після "Солодкої Дарусі" всі решта книги трохи заслабенькі.
  • 0

#32 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 21.12.2008 – 12:48

Перегляд дописуTybalt (20.12.2008 14:35) писав:

Гарно пише, дуже легко читається і проймає до глибини душі. От тільки після "Солодкої Дарусі" всі решта книги трохи заслабенькі.
Погоджуюсь. Недавно прочитав "Москалицю" та "Маму Маріцу", то воно після "Солодкої Дарусі" справді якось трошка слабенько, але всарівно - книги варті того щоб їх прочитати!
  • 0

#33 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 31.12.2008 – 14:34

Думаю, "Містер і Місіс Ю в країні укрів" - сором для Матіос. На фоні "Нації" - це просто замовна брошука
  • 0

#34 Фата Моргана

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 42 повідомлень
  • Місто:живу всюди потрошки)

Відправлено 06.01.2009 – 18:50

А мені дуже сподобалася *солодка Даруся*...
  • 0

#35 Woman

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 543 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 04.02.2009 – 12:23

Перегляд дописуMiguel (12.05.2008 07:12) писав:

Вчора за один вечір прочитав "Солодку Дарусю"... Можу сказати те, що мені за все життя рідко попадали до рук гарні книжки, варті того аби їх комусь порадити, але тепер, якщо друзі чи знайомі запитають мене, яку б книжку їм прочитати, то я не вагаючись пораджу "Солодку Дарусю". Книга спонукає читача самого зробити висновок про подальші долі головних героїв...

Я пам'ятаю той вечір, коли ти читав "Солодку Дарусю"!

Мені також дуже сподобався твір "Солодка Даруся". Це один з найкращих її творів. Читала і інші твори, але вони не справили на мене таке враження як вищеназваний твір!
  • 0

#36 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 04.02.2009 – 13:15

Вдячний усім, хто сказав добре слово про М.Матіос.
Стосовно конкретно "Солодкої Дарусі", то слідуючи істині, що усе пізнається в порівнянні,
певно на мене подібне враження справив тільки "Сад Гексиманський" Івана Багряного.
  • 0

#37 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 04.02.2009 – 15:56

Мені дуже подобаються її твори, читала "Солодку Дарусю" і "Націю", і читатиму далі. Насправді видатна письменниця, і мова у неї гарна, соковита... Справжня. Але -

Перегляд допису_saljama_ (31.12.2008 14:34) писав:

Думаю, "Містер і Місіс Ю в країні укрів" - сором для Матіос. На фоні "Нації" - це просто замовна брошука

от з цим погоджуюся. Читати було нецікаво, і якось не те, чого чекаєш від Матіос, коли читаєш інші твори.
  • 0

#38 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 04.02.2009 – 21:17

Перегляд дописуМалюсінька квіточка (4.02.2009 12:23) писав:

Я пам'ятаю той вечір, коли ти читав "Солодку Дарусю"!
то запам'ятала вся компанія.... і зненавиділа мене... :)
  • 0

#39 DarkSun

тут написана якась тупа фігня

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 752 повідомлень
  • Місто:Мукачево

Відправлено 04.02.2009 – 21:32

Прочитав "Щоденник страченої".
Сподобалось. Багато дізнався про жіночу психологію:)
  • 0

#40 Поціновувачка сутінків

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень
  • Місто:Місто моєї любові...

Відправлено 21.03.2009 – 17:24

Марія Матіос — одна з моїх улюблених письменниць. «Солодку Дарусю» я прочитала за порадою друга. І мені дуже сподобалося. Звичайно, що книжка не для бездумного читання-розважання-вбивання часу. І вистава у нас в Чернівцях справді чудова була. Та й досі є. А ще читала її «Москалицю», хоча «Мама Маріца» більше до душі припала. (Це у тій же книзі...) Однак, і ці твори психологічно напружені. Особливо «Мама Маріца»... Та й поезія її гарна дуже. «Жіночий аркан в саду нетерпіння» — майже настільна книга. Щодо «Щоденника страченої», то мені найбільше сподобалися початок і закінчення. А частина з власне щоденником трохи менше. Ну, а «Містер і місіс Ю»... Краще би я її не читала взагалі.

Повідомлення відредагував Поціновувачка сутінків: 21.03.2009 – 17:33

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних